05 تیر 1403لوازم آرایش، زشت یا زیبا !

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

 

بیشتر خانم ‌ها لوازم ‌آرایش را دوست دارند و بر این باورند که با لوازم آرایش زیباتر می‌شوند، ولی آیا تا به حال شنیده‌اید که کسی با استفاده از لوازم آرایش زشت ‌تر شود؟ بله، درست خواندید!

 

محققان به تازگی نتایج مطالعاتی را منتشر کرده‌اند که بر این نکته تاکید دارد که استفاده طولانی ‌مدت از لوازم آرایشی می‌تواند باعث نازیبایی شود. آنها بر این باورند که محصولات آرایشی و تماس مواد شیمیایی با پوست لب، صورت و چشم می‌تواند سلامت و زیبایی پوست را تهدید کند.

گروهی از محققان برای بررسی اثر مواد شیمیایی و رنگ‌های موجود در لوازم آرایش، دست به ابتکار جالبی زده‌اند. آنها دو گروه از بانوان را طی سالهای متمادی مورد مطالعه قرار دادند. گروه اول اصلا از رژلب در طول عمرشان استفاده نمی‌کردند ولی گروه دوم عادت داشتند که هر روز رژ لب به لب‌هایشان بزنند.

محققان این بانوان را در طی سال‌های متمادی مورد بررسی قرار دادند و متوجه شدند بانوانی که از رژلب استفاده می‌کردند در بلند مدت رنگ لب ‌هایشان تیره ‌تر و سیاه ‌تر و بدرنگ ‌تر از بانوانی بود که اصلا این محصولات شیمیایی را به لب‌هایشان نمی‌زدند. نتیجه این مطالعه نشان می‌دهد که مواد رنگی رژلب‌ها در برخی نقاط زیرپوست لب نفوذ کرده و اکسید می‌شود و مواد شیمیایی بدرنگی تولید می‌کند که باعث بدرنگ شدن پوست لب‌ها می‌شود.

خط چشم، سایه و چروک اطراف چشم، در مطالعه‌ای دیگر محققان به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده مداوم از سایه چشم و خط ‌چشم و ریمل می‌تواند باعث بروز چین و چروک‌‌های ریزی در اطراف چشم‌ها شود. این عارضه‌ می‌تواند شما را پیرتر از سنی که هستید، نشان دهد و یک قدم شما را از زیبایی ذاتی خودتان دورتر کند. مواد شیمیایی موجود در سایه‌ها و حرکات شدید پنبه و شیرپاک ‌کن در اطراف پوست حساس چشم می‌تواند باعث شل شدن پوست نازک و لطیف اطراف چشم‌ها شده و در بلند مدت برای شما دردسرساز شود. این محققان معتقدند که بهتر است استفاده از این محصولات آرایشی را محدود کنید و هنگام پاک کردن این محصولات از اطراف چشمانتان از حرکات ضربه‌ای استفاده کرده و از حرکات رفت و برگشت خودداری کنید.

گردآوری: گروه سلامت مامی سایت

منبع: روزنامه سلامت


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه