05 تیر 1403نکات ریزی در مورد رنگ زدن مو که نمی دانستید

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

812481 222همه افراد به ویژه #خانم ها در مورد #رنگ زدن #مو سوالات و ابهاماتی دارند که ما در این مقاله نکات ریزی در مورد رنگ زدن مو را برای شما عزیزان عنوان می کنیم.

این روزها انتخاب رنگ مو چندان كار ساده‌ای نیست چون در داروخانه‌ها و مغازه‌های لوازم آرایشی مجموعه‌ای از رنگ‌های مختلف با برندهای متفاوت حسابی شما را سرگردان می‌كنند اما حواس‌تان باشد كه باید رنگ موی خود را به‌گونه‌ای انتخاب كنید كه با رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد، موها بیش از همه به‌صورت نزدیك است و یك رنگ ناهماهنگ می‌تواند صورت شما را پیرتر یا رنگ‌پریده‌تر نشان دهد اما در عوض انتخاب یك رنگ مناسب هم می‌تواند چهره شمار‌ا طبیعی‌تر نشان دهد و هم زیباتر.

رنگ دائم بخرید یا موقت؟

قبل از این‌كه برای خرید رنگ به فروشگاهی بروید، با خود تصمیم بگیرید كه می‌خواهید چقدر زنگ موهای‌تان تغییر كند و می‌خواهید چقدر برای خرید رنگ هزینه كنید. اگر موهای‌تان را روشن‌تر كنید یا نمی‌خواهید بیشتر از ماهی یك‌بار روی آن‌ها رنگ بگذارید‌، بهتر است به سراغ رنگ‌های دائم بروید و فقط ماهی یك‌بار رنگ ریشه‌ها را تجدید كنید تا موهای‌تان یكدست شود اما اگر موهای‌تان را كمی تیره‌تر كنید و هنوز هم مطمئن نیستید كه این رنگ تیره‌تر به شما می‌آید یا نه، پیشنهاد می‌كنیم از رنگ‌های موقت یا نیمه‌موقت استفاده كنید، این نوع رنگ‌ها بعد از چندبار شامپوكردن از بین می‌روند و دوباره رنگ موهای خودتان به دست می‌آید و دیگر احتیاجی هم به رنگ‌كردن ریشه‌ها نخواهید داشت.

البته اگر احساس می‌كنید موهای‌تان آسیب دیده و رنگش كدر شده‌‌است، می‌توانید با رنگ‌های موقت و نیمه موقت كمی موهای‌تان را شفاف‌تر كنید. این نوع رنگ‌ها در انواع مختلفی چون شامپو و... در بازار وجود دارند.

اگر در رنگ‌كردن تنبل‌ هستید

اگر به‌دنبال یك تغییر قابل ملاحظه در موهای‌تان هستید، پیشنهاد می‌كنیم حتما های‌لایت را تجربه كنید. های‌لایت موها در سراسر سر پخش شده‌ و به همین دلیل ریشه‌های تازه رشد كرده، چندان آشكار نمی‌شوند و برای كسانی كه می‌خواهند هر 3 ماه یك‌بار موهای‌شان را رنگ كنند ایده‌آل است، البته باید یادآور شویم در این حالت باید های‌لایت روی رنگ طبیعی موهای خودتان باشد تا علاوه بر این‌ها جلوه خاصی هم به رنگ موهای شما بدهد. البته اگر موهای خیلی تیره دارید بهتر است های‌لایت آن‌ها را به یك آرایشگر حرفه‌ای بسپارید، تا از بابت نتیجه خیال‌تان راحت‌تر باشد.

چه هایلاتی را  انتخاب کنید؟

یك رنگ های‌لایت خوب می‌تواند تاثیر زیادی در زیباتر شدن موهای شما داشته‌باشد. یك پیشنهاد برای انتخاب رنگ های‌لایت استفاده از هاله رنگی است كه در چشم‌ها وجود دارد، در آینه به چشم‌های خود دقیق نگاه كنید، در چشم هر كسی صرف‌نظر از رنگ غالب، رگه‌هایی از رنگی دیگر نیز وجود دارد، كه مسلما توجه شما را نیز جلب خواهد كرد، اگر این رنگ هاله‌ای از طلایی، كهربایی داشته باشد، رنگ چشم‌های شما گرم است، اگر هاله‌هایی از رنگ آبی، نقره‌ای یا خاكستری در چشم‌ها دیدید یا چشمان قهوه‌ای یك‌ دست دارید، رنگ چشمان‌تان سرد است. حالا با توجه به سرد بودن یا گرم بودن چشم‌های‌تان رنگ ‌های‌لایت موهای‌تان را انتخاب كنید.

به تناژ پوست‌تان  توجه کنید

اگر بخواهید موهای‌تان را یكدست رنگ كنید باید به تناژ سرد و گرم پوست‌تان توجه كنید، در واقع پوست هركسی تناژ خاص دارد كه اگر بتوانید این تناژ را صحیح تشخیص دهید، هم در انتخاب رنگ‌مو راحت‌تر خواهید بود و هم می‌توانید رنگ آرایش و لباس‌های‌تان را بهتر انتخاب كنید اما برای تشخیص رنگ تناژ پوست تكنیك‌های ویژه‌ای وجود دارد، اول از همه این‌كه یك بلوز سفید بپوشید و هیچ آرایشی نداشته‌باشید، موهای‌تان را نیز با یك حوله سفید بپوشانید، حالا مقابل آینه بروید و خیلی دقیق به‌صورت‌تان نگاه كنید.

اگر احساس می‌كنید رنگ پوست‌تان به سمت قرمز یا صورتی می‌رود، تناژ پوست شما سرد است و اگر گمان می‌كنید رنگ پوست‌تان به سمت زیتونی، طلايی و رنگ هلويی می‌رود، تناژ پوست گرم است. اگر هم هرچقدر دقت می‌كنید هیچ رنگی در آن نمی‌بینید، یا سایه‌هایی از هر2رنگ را می‌بینید، احتمالا تناژ پوست شما خنثی است.

812481 222

چه رنگ مویی به پوست‌های گرم می‌آید

اگر رنگ پوست‌تان گرم است و می‌خواهید حالتی طبیعی داشته باشید باید به‌دنبال رنگ‌هایی باشید كه تناژ سبز درون پوست‌تان را خنثی كنید. پیشنهاد می‌كنیم به‌دنبال رنگ‌های طلایی و قرمز باشید این رنگ در زبان تخصصی با نام G و R شناخته می‌شود. پیشنهاد می‌كنیم اگر چشم‌ها و پوستی روشن دارید و به اصطلاح بلوند هستيد به‌دنبال رنگ‌های عسلی و شرابی و مسی باشید و اگر چشمانی قهوه‌ای دارید، پوستی گندمی به‌دنبال رنگ‌های قهوه‌ای طلایی، بلوطی یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشید.

خوش به حال پوست‌های خنثی

اگر پوست شما هیچ تناژ خاصی ندارد و بعد از پیاده‌كردن تكنیكی كه گفته شد متوجه شدید تناژ پوست‌تان خنثی است، می‌توانید خوشحال باشید كه انتخاب‌های زیادی برای رنگ مو خواهید داشت و خیلی بیشتر از پوست‌های گرم و سرد می‌توانید از رنگ‌موهای متنوع استفاده كنید، لزومی ندارد رنگ موی انتخابی شما هاله یا پایه رنگ خاصی داشته باشد این امر كاملا وابسته به سلیقه شخصی شماست، به‌دنبال رنگی باشید كه هم با شخصیت شما هماهنگی داشته باشد و هم نگهداری آن كار چندان مشكلی نباشد.

چه رنگی برای پوست‌های سرد مناسب نیست

اگر تناژ پوست‌تان سرد است به شما توصیه می‌كنیم به‌دنبال رنگ‌های باشید كه در آن‌ها سایه‌های دودی و خنثی وجود دارد و به زبان تخصصی باید رنگ مو به‌اصطلاح A یا N باشد. در این شماره رنگ قرمزی وجود ندارد و در عوض تناژي از طلایی دارد و در نتیجه می‌تواند رنگ صورتی درون پوست شما را خنثی كند و چهره‌ را زیباتر جلوه دهد.

اگر رنگ طبیعی پوست و موهای‌تان روشن است و به‌اصطلاح بلوند هستید، بهتر است به‌دنبال رنگ‌های بژ باشید، اگر موها و چشم‌هایی قهوه‌ای دارید به‌دنبال رنگ‌های شكلاتی با هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای سوخته باشید اما توصیه می‌كنیم به خاطر تناژ رنگ صورتی كه در پوست‌تان وجود دارد از رنگ‌های مسی و شرابی آلبالویی دوری كنید و در نهایت اگر قرمز خیلی دوست دارید بهتر است به یك رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز اكتفا كنید، این نوع قهوه‌ای با رنگ صورتی پوست شما كنتراست برقرار می‌كند ولی خیلی با آن تطابق ندارد.

راه‌های رنگ‌گرفتن  موهای سفید

اكثر افرادی كه موهای‌شان را رنگ می‌كنند با رنگ نگرفتن موهاي سفيد مواجه هستند اما راه‌هایی وجود دارد كه می‌توانید موهای‌تان را از سندرم تفلون كه مانع رنگ گرفتن موها می‌شود محافظت كنید.

- اول از همه مطمئن باشید، رنگ دائم استفاده كنید، نه موقت یا نیمه‌دائم چون رنگ‌های دائم موادی چون آمونیاك و پروكساید دارند بنابراین به خوبی در ساقه موها نفوذ كرده و در آن نیز باقی می‌ماند.

- دقت كنید كه بسته‌بندی رنگ شما عبارت neutral یاnatural  نوشته شده باشد، این رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های دودی(ash) و طلایی(gold) غلیظ‌تر هستند و بهتر رنگ سفید موهای شما را می‌پوشانند.

- رنگ را به همان اندازه كه روی بسته‌بندی نوشته شده‌است روی موهای‌تان بگذارید و حتی كمی بیشتر از آن زمان می‌تواند موجب شود رنگ موها خراب شود.

برای رنگ كردن ریشه‌ها بدانید

- وقتی موها سفید می‌شوند، كمترین رویش ریشه‌ها می‌تواند زیبایی موهای شما را خراب كند، به همین دلیل كسانی هستند كه ترجیح می‌دهند كه خیلی زود به زود فقط ریشه‌ها را رنگ كنند سپس براي رنگ كردن ريشه‌ها  اول از همه به ریشه رنگ بزنید و۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر كنید و بعد رنگ مو را تا انتهای  نوك ساقه بكشید و بعد از چند دقيقه آب بكشید.

- اگر بیشتر موهای‌تان سفید است اول از جلوی سر شروع به رنگ كردن كنید. اگر شقیقه‌ها سفید بودند اول شقیقه‌ها را رنگ كنید و بعد از پشت سر شروع كنید. در كل هرجا كه سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ كنید و بعد قسمت‌هاي دیگر.

- اگر هم سفیدی موهای‌تان كم است ابتدا از پشت سر و از ریشه شروع به رنگ كردن كنید. بعد بغل‌ها و سپس جلوی سر را چون جلوی سر حرارت بیشتری دارد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه