30 شهریور 1400حیات قلب پس از مرگ مغزی

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

به عبارت دیگر فرد کار کرد تنفسی‌ یا احشایی‌ دارد اما هیچ گونه شانسی برای زنده ماندن ندارد پس بعد از تایید مرگ مغزی هیچ گونه حیاتی در فرد وجود نخواهد داشت.

وی افزود: بعد از مرگ مغزی به فاصله‌ی چند روز سیستم اعصاب قلب و احشا‌ء از بین می‌روند و کارکردشان‌ را از دست می‌دهند اما با استفاده از دارو‌هایی که به بیمار داده می‌شود و حمایت‌هایی که از او می‌شود قلب کار می‌کند و چون قلب سالم است می‌توان آن را به فرد دیگری پیوند داد.

امیری تصریح کرد: احشاء و اعضای بدن در هنگام مرگ مغزی زمان طلایی برای زنده ماندن دارند که بعد از این زمان خود به خود از بین می‌روند در صورتی که فرد، اعضا قابل پیوند داشته باشد یعنی شخص بیماری خاصی نداشته باشد و احشاء او سالم باشد پس از 3 تا 4 روز می‌توانیم آنها را پیوند دهیم.

این متخصص در پایان خاطر نشان کرد: بنابر این اگر بخواهیم اعضای بدن فردی که دچار مرگ مغزی شده پیوند دهیم باید در عرض سه تا 4 روز تصمیم گیری نماییم زیرا قلب 3 تا 4 روز پس از مرگ مغزی زنده می‌ماند و پس از این مدت از بین می‌رود و قابلیت پیوند نخواهد داشت.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه

کرم ویتامین سی
مرطوب کننده پوست ، آبرسان و احیاء سلول های پوستی، آنتی اکسیدانی قوی، تحریک کننده تولید کلاژن ، روشن کننده پوست ، ضد التهاب
Nasleziba.com
بهترین کرم ضد آفتاب
کرم ضد آفتاب ، کرم پودر ، فاندیشن و کانسیلر فور اور بلوم Medium Spectrum
Nasleziba.com