27 خرداد 1403آموزش کامل پایین آوردن تب کودکان

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

450829 578یکی از دل مشغوای های پدر و مادرها این است که وقتی کودکشان تب می کند چگونه تب او را پایین بیاورند. در این مقاله از مامی سایت آموزش کامل پایین آوردن تب کودکان را برای شما عزیزان منتشر می کنیم.

تبهای درجه پایین برای کودکان خطرناک نیستند و با طی شدن دوره شان، ایمنی بدن بالا می رود. اگر دمای بدن بچه از 38.9 درجه سلسیوس (102 درجه فارنهایت) فراتر رود، وی در معرض خطر حمله بیماری قرار می گیرد و شما باید برای کاهش تب دست به اقداماتی بزنید.
 
مراحل
 
1   به بچه دارای تب لباسهای سبک بپوشانید و درصورت لرزش یا احساس سرما، روی وی را با پتوی نازک یا ملحفه بپوشانید.
لباس و پتوی سنگین از سردشدن طبیعی بدن جلوگیری می کند.
2   شوفاژ یا بخاری را کم کنید تا دمای اتاق کمی سردتر از حد معمول شود. درصورت لزوم یک پنکه یا بادزن نزدیک خودتان داشته باشید.
3   دوز استامینوفن یا ایبوپروفن برای کودکان را استفاده کنید.
 
کلینیک مایو اعلام کرده که داروهای تب بر را تنها زمانی استفاده کنید که تب بالای 38.9 درجه سلسیوس​ (102 درجه فارنهایت) باشد. درصورتیکه داروهای تب بر در کاهش تب موفق نبودند با پزشک کودک تماس گیرید.

هر دوی این داروها بدون نسخه در دسترس اند و در کاهش تب مؤثرند. دادن استامینوفن به کودکان بالای دو ماه مانعی ندارد و ایبوپروفن برای کودکان بالای شش ماه مفید است. به راهنمایدوز مصرفی طبق دستور پزشک رجوع کنید.

450829 578
 
استامینوفن طی 4 الی 6 ساعت و ایبوپروفن 6 الی 8 ساعت تب را پایین نگه می دارد.
 
دوز استامینوفن و ایبوپروفن را تغییر ندهید مگر با تجویز پزشک. این روش در موارد نادری بکار می رود که تب بالای 40 درجه سلسیوس (104 درجه فارنهایت) باشد و پس از مصرف یک نوع دارو کاهش نیابد.

4   اگر 30 دقیقه پس از مصرف دارو دمای بدن همچنان بالای 40 درجه سلسیوس (104 درجه فارنهایت) بماند، کودک را در آب ولرم اسفنج بکشید. کودک را در 5 سانتی متر (2 اینچ) آب 29 الی 30 درجه سلسیوس (85 الی 90 درجه فارنهایت) بنشانید. از اسفنج یا کیسه حمام برای مرطوب کردن مداوم بدن کودک استفاده نمایید.

لرزش باعث افزایش دمای بدن می شود، لذا درصورت لزوم به آرامی دمای آب را افزایش دهید.
   
راهنمایی
 
با خوراندن آب، آب میوه، آبنبات، سوپ و نوشیدنی های حاوی الکترولیت به کودکان، آب بدن آنها را حفظ کنید.

بهتر است یک پارچه خیس روی پیشانی، دست و پای آنها بگذارید تا حرارت را کاهش دهد.
 
از کودک بخواهید هر 15 الی 20 دقیقه چند جرعه آب بنوشد.

اطمینان حاصل کنید که آنها خوب استراحت می کنند.

هشدار

هرگز برای کاهش تب به کودکان آسپرین ندهید زیرا موجب بیماری کشنده ای بنام سندرم ری Reye's syndrome می شود. برای کودکان زیر 3 ماه، هر زمان تب بالای 38 درجه سلسیوس (100.4 درجه فارنهایت) رفت با پزشک تماس بگیرید. اگر تب کودک، در هر سنی، بالاتر از 40.6 درجه سلسیوس (105 درجه فارنهایت) رفت، سریعا با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه