23 تیر 1403تغيير دكوراسيون در اتاق خواب

3.4166666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.42 (24 رای)

ايجاد يك اتاق خواب بي نظير فقط به خلق يك فضاي مطبوع و دلپذير محدود نمي شود. بايد بهشتي به دور از هر گونه استرس ايجاد كنيد و در آن مامن امن با آرامش تمام به خواب فرو رويد.

 

براي تهيه وسايل اتاق خواب نبايد آنقدر هزينه كنيد كه نهايتاً مجبور به فروش قلب و كليه خود براي بازپرداخت قرض ها و وامهاي بشويد؛ و اين هم چند تكنيك ساده و كم هزينه براي تغيير دكوراسيون اتاق خواب:1) چند شمع روشن كنيد، نورهاي متداول را كم كنيد، و رايحه اي معطر در فضا منتشر كنيد. اين كار حالتي دوستانه، گرما بخش، و صميمي ايجاد مي كند.

2) پنجره ها را باز كنيد. ما هميشه عادت داريم كه پرده هاي اتاق خواب را بكشيم و پنجره ها را بسته نگه داريم. باز كردن پنجره ها اجازه ورود نور طبيعي و هواي تازه به داخل اتاق را مي دهد. از اين گذشته نور خورشيد هم از ايجاد قارچ جلوگيري كرده و انگل ها را از بين مي برد. سيستم تهويه هواي اتاق خواب هم مي تواند مفيد باشد.

3) يادگاريهاي خاطره آميز را به نمايش بگذاريد. برخي از وسايل يادآور خاطرات خوش گذشته هستند، پس چرا آنها را در جايي قرار ندهيم كه از ديدنشان لذت ببريم؟ با تزئين آن يادگاري ها فضا را صميمانه تر كنيد.

4) از محفظه هاي ذخيره وسايل به درستي استفاده كنيد. اصولاً از آنجايي كه كليه وسايل اضافي روانه اتاق خواب مي شوند، اين اتاق شلوغ و پر از وسايل مختلف مي شود. اگر براي هر وسيله جاي مخصوصي در نظر بگيريد، با درهم ريختگي كلافه نمي شويد. زمانيكه از محل كار به خانه مي آييد خيلي وسوسه انگيز است كه لباس هايتان را جمع نكنيد و روي تخت بيندازيد، به همين دليل كمد لباس ها را در دسترس قرار دهيد تا آويزان كردن لباس ها برايتان كار دشواري نباشد.

5) افزودن رايحه اي خوش. اتاق هاي خواب خيلي زود رنگ و بوي كهنگي و كسالت به خود مي گيرند. براي خشبو نگه داشتن كمد و محفظه هاي نگهداري قدري مشك يا عنبر در داخل آنها قرار دهيد.

6) آينه؛ وجود آينه در بالاي شوفاژ يا نصب يك آينه قدي روي ديوار ايده بدي به نظر نمي رسد، هم در انعكاس نور موثر است و هم حس يك اتاق بزرگتر و روشن تر را ايجاد مي كند.

 

منبع: مجله منزل

گردآوري تصاوير: گروه طراحان داخلي مامي سايت

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه