11 خرداد 1403نکات کلیدی در مورد اتوکشی صحیح پیراهن مردانه

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

1405852280اتو کردن #لباس به ویژه اتو کردن #پیراهن #مردانه به تجربه زیادی نیاز دارد و بسیاری از خانم ها در اتو کردن لباس با مشکل مواجه اند. در این مقاله نکات کلیدی در مورد اتوکشی صحیح پیراهن مردانه را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

 1. کار خود را با یک پیراهن که به‌درستی شسته شده است شروع کنید. برچسب مراقبتی آن را بررسی کرده و توصیه‌های آن را دنبال کنید. دمای مناسب شستشوی پیراهن را بررسی کنید زیرا شستن پیراهن در آب خیلی داغ می‌تواند موجب آب رفتن لایی درون یقه و سرآستین‌ها شود که باعث ایجاد چین و چروک در پیراهن می‌گردد. توجه خاصی به هرگونه چرک و آلودگی روی سرآستین‌ها و یقه، یا زیر بغل پیراهن، داشته باشید زیرا اتو کشیدن روی لکه‌ها، باعث تثبیت آن‌ها می‌شود.

2. اتوهای مخصوص کارهای سنگین، گرچه گران‌تر هستند، ولی در اتوکشی راحت و سریع لباس‌ها توسط شما، تأثیر زیادی خواهند داشت. صرف هزینه برای خرید این اتوها قطعاً ارزش دارد. مقداری پول پس‌انداز کرده و بهترین نوع این اتوها را که توان خریدش را دارید تهیه نمایید.

3. کار خود را با یک پیراهن مرطوب (نه خیس) شروع کنید. پیراهنی را که چند وقت است آویزان شده تا خشک شود، و یا پیراهنی را که کاملاً با اسپری آب مرطوب شده و به مدت 10-15 دقیقه در وضعیتی مچاله قرار داشته است انتخاب کنید.

ابتدا قسمت بالای یقه را اتو بزنید و در اتوکرده گوشه‌های یقه دقت کنید. اگر لازم است (و یا در صورتی که لایی آب‌رفته و کوچک‌تر شده) پارچه را بکشید. پیراهن را برگردانید و قسمت پشت یقه و نوار پارچه‌ای زیر یقه را اتو کنید.

سپس قسمت بالای پشت پیراهن را که طوق نامیده می‌شود اتو بزنید. بیشتر پیراهن‌ها یک پلیسه در قسمت میانی زیر طوق دارند، اما گاهی اوقات، یک طوق با دو پلیسه کوچک درهردوسمت را خواهید دید.

پس از اتو کردن طوق و چین، قسمت پشت پیراهن را کامل کنید. پشت پیراهن را از قسمت طوق به پایین، روی میز اتو صاف پهن کنید و همه بخش‌های آن را اتو بزنید.

اکنون نوبت اتو کردن آستین و سرآستین‌ها می‌باشد. ابتدا قسمت رویی و سپس قسمت داخلی آستین و سرآستین‌ها را اتو کنید. همچنین هنگام اتو کردن سرآستین، جزئیات و پلیسه‌های روی آستین را نیز اتو بزنید. سپس آستین را صاف روی میز اتو پهن کرده و درز آستین را به‌درستی تنظیم کنید.

اگر خط اتوی قبلی هنوز برجای مانده از همان استفاده کنید زیرا خط اتوی دوتایی پیراهن را افتضاح نشان می‌دهد! از بالای آستین شروع کنید و تا قسمت سر آستین را اتو بزنید. در اتو کشی هر نوع پلیسه دقت نمایید و چین‌وچروک‌های سخت‌تر را با آب بیشتری مرطوب کنید.

1405852280

حال نوبت اتو کردن بخش جلویی پیراهن است. از قسمت دکمه‌دار پیراهن شروع کنید. اگر روکش میز اتو نرم است می‌توانید پیراهن را برگردانده و از قسمت پشت پیراهن روی دکمه‌ها را اتو بزنید. در غیر این صورت از قسمت سر اتو برای اتو کردن بین دکمه‌ها استفاده کنید.

4. در اتو کردن قسمت دکمه‌دار پیراهن احتیاط کنید. پیراهن‌های باکیفیت دارای دکمه‌های باکیفیت هستندکه در برابر حرارت مقاوم‌اند، اما گاهی ممکن است دکمه در برابرحرارت بشکند.

سپس قسمت حلقه آستین را با نوک اتو، اتو بکشید و بعد به سراغ بقیه قسمت‌های جلویی پیراهن بروید.

5. به یاد داشته باشید پیراهن را طوری اتو بزنید که قسمت‌های قبلاً اتوکشیده شده چروک نشود. اجازه دهید قسمت‌های اتو کشیده شده در سمت مخالف میز اتو آویخته شود.

6. هنگامی که پیراهن را کامل اتو کشیدید لازم است آن را آویزان کنید. ممکن است پیراهن هنوز کمی مرطوب باشد اما اشکالی ندارد. آن را آویزان کنید تا به طور کامل خشک شود. دکمه بالایی یقه‌ی پیراهن را ببندید تا یقه شکل خود را حفظ کند. با به‌کارگیری این روش، اتو کشی به‌سرعت انجام می‌شود و پیراهن عالی به نظر می‌رسد. بیرون رفتن از خانه با پیراهنی که به تازگی اتوکشیده شده ظاهر شما را بهتر جلوه می‌دهد و به این ترتیب احساس بهتری به شما دست خواهد داد.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه