23 تیر 1403شوکو انار

3.3857142857143 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.39 (35 رای)

وقتی صحبت از شب یلدا و تنقلات این شب باستانی میشه، ناخودآگاه حواسمون به سمت انار دون شده و هندوانه هم میره. انار یکی از میوه های مورد علاقه من و شاید همه هست؛ و وقتی این علاقه وافر رو نسبت به شکلات هم داشته باشید، نتیجه اش میشه شوکو انارهای چشم نواز و دلنوازِ دوست داشتنی!


مواد لازم:

  • شکلات / به میزان دلخواه
  • انار دون شده / به میزان دلخواه
  • خلال پسته / به میزان دلخواهطرز تهیه:
برای این دستور هیچ مقداری رو مشخص نمیکنیم، چون بستگی به نتیجه کار داره که چند تا شکلات برای پذیرایی از مهمونهای شب یلدایی لازم دارید، بعلاوه اینکه چند تا در حین آماده شدن  قراره نوش جان بشه Tongue Out
فقط به شدت توصیه میکنم از آخرای کار شروع به خوردن کنید، چون اگه از اول گولشو بخورید، چیزی دستتون رو نمیگیره! Wink
و مطمئناً نمیتونید در برابر خرد شدن شکلات و دونه های انار زیر دندون مقاومت کنید. Yell

 

شکلات را به روش بن ماری آب کنید. ( من 30 ثانیه با قدرت 100 درصد در ماکرویو قرار دادم و بعد هم با قاشق کمی هم زدم تا کاملاً روان شد، انار هم دون کرده و همراه خلال پسته کنار دستم گذاشتم.


برای این شکلاتها، شکلات 70 درصد رو بعد از روان کردن، با انار مخلوط کرده و با قاشق داخل کپسول شکلات ریختم و روشو چند تا تکه! شکلات سفید رنده شده ریختم.


شکلات سفید رو بعد از روان کردن روی سطح صافی ریختم و وقتی نیم بند شد، انار و پسته رو روش ریختم. ( داخل یک ظرف مستطیلی فویل انداختم و شکلات رو داخل اون ریختم، بعد از بسته شدن شکلات به راحتی از فویل کنده شد و با کاردی که کمی گرم کرده بودم برش زدم )
اگر مثل من بیماری سانتی متر و کولیس دست گرفتن ندارید،Laughing میتونید به صورت نا مرتب شکلات رو بشکنید و داخل ظرف بچینید.


شکلاتهای قالبی زیری رو تو خونه داشتم، کمی شکلات 70 درصد رو آب کردم و با انار مخلوط کرده و داخل شکلاتهای سفید ریختم و خلال پسته هم برای تزئین مثلاً Wink


شکلات 70 درصد، مغز فندق تفت داده و خرد شده و انار رو مخلوط کردم و با قاشق روی فویل ریختم و بعد هم دونه های انار روش چیدم.


این شکلاتهای خوشمزه تا چند روز در یخچال و تا زمانی که انارهای آن تازه به نظر میرسد، ماندگاری دارن!

و در آخر چند عکس از خانواده شوکو انارها Smile


اختصاصی مامی سایت

ارائه دهنده: مریم محمدی

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه