04 مهر 1402توصیه هایی برای چربی سوزی بیشتر در زمان ورزش کردن

1.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 1.25 (2 رای)

exercise weight lossاگر می خواهید در زمان #ورزش کردن بیشتر از همیشه #چربی بسوزانید، این مقاله از مامی سایت را از دست ندهید. زیرا در این مقاله توصیه های کاربردی در مورد همین موضوع ارائه می دهیم.

ورزش کردن برای بدن شما بسیار مفید است و ساز و کار ماهیچه‌های شما را افزایش می‌دهد. اما بر اساس گزارش Current Biology، ورزش کردن می‌تواند باعث شود شما کالری کمتری هم بسوزانید.

به گزارش مامی سایت، در این تحقیق قعالیت فیزیکی ۳۰۰ مرد و زن و کالری که روزانه می‌سوزانند، مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق مشخص شد افرادی که فعالیت بدنی آن‌ها نرمال است، ۲۰۰ برابر بیشتر از افرادی که فعالیت بدنی کمی دارند، کالری می‌سوزانند. اما سوختن کالری افرادی که فعالیت بدنی بالایی دارند فرق چندانی با افراد نرمال ندارد.

اگر شما جزو افرادی هستید که ساعت‌ها با تردمیل و دوچرخه ورزش می‌کند، پس شاید خبر چندان جالبی برای شما نباشد. بر اساس این تحقیقات مشخص شده است زمانی که بدن به ورزش‌ها و تمرینات بدنی عادت بکند، کالری سوزی آن کمتر می‌شود و بهتر حرکات را انجام می‌دهد.

درست مثل وقتی است که شغل جدیدی را انتخاب می‌کنید. در روزهای ابتدایی ممکن است انرژی زیادی را مصرف کنید تا وظایف و کارهای خود را یاد بگیرید، اما با گذشت زمان بازدهی شما بهتر خواهد شد و کارهای خود را بهتر و راحت‌تر و با صرف انرژی کمتری انجام می‌دهید.

اما همه‌ی این‌ها دلیل بر این نمی‌شود که فعالیت و ورزش را مخصوصا برای سوزاندن چربی نادیده بگیرید. یک تحقیق چاقی بر روی ۴۳۹ زن نشان داد که افرادی که رژیم غذایی سالم دارند و ورزش می‌کنند، بیشتر از کسانی که فقط رژیم می‌گیرند، چربی می‌سوزانند.
 
اگر می‌خواهید مطمئن شوید که ورزش کردن شما در سوزندان چربی تاثیر دارد، به نکته‌های زیر توجه کنید
اگر می‌خواهید مطمئن شوید که بدن شما به تمرینات ورزشی‌تان عادت نکرده است، ۴ عامل تکرار، شدت، زمان و نوع را در نظر بگیرید

exercise weight loss

هر کدام از این ۴ عامل را در مورد تمرینات ورزشی‌تان تغییر دهید، بدن‌تان را به چالش می‌کشانید. به یاد داشته باشید که تا زمانی که بدن شما مجبور شود به تمرینی جدید عادت کند، کالری بیشتری می‌سوزاند. هر ۴ تا ۵ هفته یک بار یک یا دو عاملی که گفتیم را تغییر دهید تا همچنان با ورزش کردن‌تان چربی بسوزانید.

 
تمرینات اینتروال با شدت بالا یکی دیگر از راه‌های سوختن کالری است

بر اساس تحقیقی که در دانشگاه واشنگتن صورت گرفت، افرادی که ۲۰ دقیقه تمرینات اینتروال با شدت بالا انجام می‌دهند، دو برابر بیشتر از تمرینات طولانی مدت کالری می‌سوزانند. می‌توانید ۲۰ ثانیه ورزش سنگین کنید، ۱۰ ثانیه استراحت کنید و این کار تا ۴ دقیقه تکرار کنید. ۱ دقیقه استراحت کنید و تا ۴ ست آن را تکرار کنید.

 
اولویت بندی کردن خوراک

هر چقدر هم که سخت ورزش کنید ولی خوراک خود را اصلاح نکنید، نمی‌توانید وزن کم کنید؛ مخصوصا وقتی که کالری که از دست می‌دهید با کالری که دریافت می‌کنید، یکسان باشد. غذاهایی که ارزش غذایی کمتری دارند باعث می‌شوند تمرینات ورزشی برای‌تان سخت شود. پس سعی کنید رژیم غذایی خود را اصلاح کنید.

 
هر چه ماهیچه‌ها بیشتر باشد، چربی بیشتری سوزانده می‌شود

با ورزش کردن، بیشتر ماهیچه‌های خود را آب می‌کنید تا چربی بسوزانید. وقتی ماهیچه‌ی بیشتری سوزانده شود جا برای انباشته شدن چربی‌ها هم بیشتر می‌شود. پس بهتر است کمی وزن خود را با زیاد کردن ماهیچه‌‌های‌تان، بیشتر کنید.

 
قبل از ورزش کردن سوخت به بدن خود برسانید

پس قبل از شروع تمرینات خود کربوهیدرات بخورید تا عملکرد تمرینات اینتروال‌تان هم بهتر و بیشتر شود. بهتر است بعد از تمرینات ورزشی هم وعده‌ی غذایی را میل کنید که شامل ۴۰ درصد کربوهیدرات، ۴۰ درصد پروتئین و ۲۰ درصد چربی باشد. این ترکیب غذایی به ماهیچه‌های شما کمک می‌کند تا خود را ترمیم مکنند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه