30 تیر 1403بوی بد عرق را با «سیر» از بین ببرید

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

sirبوی بد عرق برای همه افراد بسیار ناخوشایند است و همه افرادی که با این مشکل مواجه اند به دنبال راه هایی برای رفع این مشکل هستند. در این مطلب به ارائه اطلاعاتی در مورد نقش سیر در از بین بردن بوی بد بدن می پردازیم.

مطالعات وسیعی در زمینه اثر مواد غذایی بر ایجاد بوی مطبوع بدن در دنیا و به خصوص در کشورهای اروپای شرقی به انجام رسیده است که نتایج جالبی نیز در پی داشته است. در واقع بسیاری از دانشمندان سلامت معتقدندکه خوردن برخی مواد غذایی می توانند اثرات مثبت یا منفی زیادی بر روی غدد عرق گذاشته و باعث ایجاد بوهای مطبوع یا نامطبوع بدن شوند.

 
نظرات علمی در مورد نقش مواد غذایی بر ایجاد بوی بدن

 تحقیقات در زمینه منشا بوی خاص بدن مردم مشرق زمین مشخص کرد که مصرف زیاد ادویه جات به دلیل شرایط آب و هوای خاصی که در مناطق مذکور وجود دارد، می تواند میزان فعالیت غدد عرق را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل برخی متخصصان سلامت در دانشگاه های اروپایی به دنبال مواد غذایی می گردند که مصرف آنها باعث ایجاد بو و جذابیت بیشتر فرد در جامعه شود. چراکه محققان معتقدند همانطور که مصرف زیاد ادویه ها می تواند بوی خاصی را در بدن مردم مشرق زمین ایجاد نماید، مصرف برخی مواد غذایی هم می توانند رایحه های دلپذیری را بر بدن افراد ایجاد نمایند و در صورتی که بتوان از مصرف مواد غذایی به جای استعمال خوشبوکننده های شیمیایی استفاده نمود، می توان از مضرات مواد شیمیایی خوشبو کننده های صنعتی نیز در امان قرار گرفت.


نتیجه تحقیقات در مورد اثر مصرف سیر برای خوشبویی بدن

نتیجه سه تحقیق که در دانشگاه چارلز شهر پراگ جمهوری چک به انجام رسیده، نشان داده که مصرف سیر در غذاهای مردم به خصوص باعث ایجاد بوی مطبوعی در بدن آنها می شود که این بو از هر نوع عطر و یا لوسیونی برای جنس مخالف مطبوع تر می باشد. بنابراین برخی متخصصان بهداشت عنوان می کنند که مردم و به خصوص آقایان در رژیم غذایی خود سیر استفاده نمایند تا بدن آنها بوی مطبوعی به خود بگیرد.

 stench of sweat1


نظر مخالفان در مورد مصرف سیر به عنوان خوشبوکننده

برخی از صاحبنظران مخالف این اثر سیر بر خوشبویی بدن هستند و معتقدند که به خاطر گوگرد بالای سیر، مصرف زیاد آن در غذا باعث می شود تا دهان فرد بوی نامطبوعی داشته باشد که این امر باعث آزردگی خاطر خود و دیگران خواهد شد.

 
چه مقدار سیر بدن را خوشبو می کند؟

محققان علوم سلامت در پاسخ به این انتقاد صاحبنظران عنوان می کنند که مصرف تنها دوازده گرم سیر در وعده غذایی می تواند این اثر مثبت را برای ایجاد بوی مطبوع بدن داشته باشد و طبیعتا مقادیر بالای آن می تواند برای بدن بسیار مضر باشد و اثرات مثبتی هم بر عملکرد غدد عرق برای خوشبو کردن در پی نداشته باشد.

 
نکته پایانی...

توصیه می شود که به وعده های غذایی خود سیر را به عنوان یک ادویه اضافه نمایید تا جذابیت شما در نظر دیگران بیشتر شود. این مساله ناشی از نقش آنتی اکسیدانی سیر در بدن می باشد که می تواند با ترکیبات مضر بدبوی بدن مبارزه نماید.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه