06 تیر 1403معرفی آلوده ترین وسایل در خانه

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

158489 885بسیاری از وسایلی که در #منزل وجود دارند برخلاف آن طور که ما فکر می کنیم، جزء آلوده ترین وسایلی هستند که می توان نام برد. در این مقاله آلوده ترین وسایلی که در خانه وجود دارند را معرفی می کنیم.

بهتر است درباره‌ی چیزهایی که تماس زیادی با آن‌ها دارید و ممکن است شما را بیمار کنند کمی بیشتر اطلاعات داشته باشید. در اینجا برخی از این موارد آورده شده است.
 
مسواک
 مشکل بزرگ این است که اغلب از مسواک خود استفاده کرده و سپس آن را همان‌طور مرطوب می‌گذارید. این رطوبت محل مطلوبی را برای بسیاری از باکتری‌ها ایجاد می‌کند.

نمک‌پاش و فلفل پاش
 کمی دقت کنید. متوجه می‌شوید افراد زیادی در زمان آشپزی پس‌ازآنکه به گوشت خام ‌دست‌زده‌اند نمک یا فلفل را برداشته و به غذا ادویه اضافه می‌کنند. با این کار  باکتری‌های گوشت خام به این ظروف منتقل‌شده‌اند.
 
موبایل شما
 به صفحه‌ی گوشی‌تان نگاه می‌کنید و لکه‌های چربی یا ذرات خشک‌شده‌ی غذا را روی آن می‌بینید. حتی ذرات خیلی ریز از سس کچاپی که دیشب خورده‌اید. همه‌ی این‌ها نمونه‌های آلودگی تلفن همراه شما هستند.

158489 885

کیبورد کامپیوتر
 درست مانند تلفن همراه، کیبورد نیز وسیله‌ای است که هرروز مرتباً با آن در تماس هستید. بنابراین باید حتماً نسبت به نظافت آن توجه داشته باشید.
 
کلیدهای برق
 برای یک روز تعداد دفعاتی که به پریز برق خانه دست می‌زنید را بشمارید. درست است، این عدد خیلی زیاد خواهد شد. حالا از خودتان بپرسید آخریم باری که آن‌ها را تمیز کرده بودید چه زمانی بوده است؟ حالا به افراد دیگر خانه و آلودگی دست‌های آن‌ها نیز فکر کنید.

حوله‌ی ظروف
 حوله‌ی ظروف چیزهایی هستند که اغلب زیاد شسته نمی‌شوند. شما با آن دست‌هایتان را خشک می‌کنید، ظرف‌ها را خشک می‌کنید و روی کابینت می‌کشید. همه‌ی این‌ها باعث می‌شود باکتری‌ها روی دستمال شما جمع شوند.

شیر آب ظرف‌شویی
 یکی از بزرگ‌ترین دلایل آلودگی شیر زمانی است که شما پس از دست زدن به گوشت و مرغ خام شیر را باز می‌کنید تا دست‌هایتان را بشویید. یک اسپری ضد باکتری چندمنظوره در خانه داشته باشید تا مرتباً شیر آب را با آن تمیز کنید.

کنترل
 کنترل وسیله‌ای است که همه‌ی افراد خانواده مرتباً با آن در تماس‌اند اما به‌ندرت آن را تمیز می‌کنید.
 
کوسن‌های روی مبل
 برای یک چرت میان‌روزی دراز می‌کشید و کوسن‌ها را زیر سرتان می‌گذارید تا راحت باشید. برخلاف بالشت‌های روی تخت برای این کوسن‌ها رویه نگذاشته‌اید و زیاد شسته نمی‌شوند. درنتیجه باکتری زیادی روی آن‌ها جمع می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه