23 تیر 1403مجید مظفری : من فراموش شده ام

2.6875 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 2.69 (8 رای)

خبرگزاری خبرآنلاین : شب گذشته، مجید مظفری، بازیگر میهمان ویژه برنامه تلویزیونی «هفت» بود و درباره مسائل بسیاری از جمله کار نکردن بهرام بیضایی سخن گفت.

مظفری در مورد حس و حال خود از بازیگری و داشتن حدود صد اثر هنری گفت : «من درد دل‌های زیادی دارم. سینمای ایران آدم‌هایی مانند من را ارزان به دست نیاورده است، ما یک سینمای حرفه‌ای داشتیم که متأسفانه آن را از دست داده‌ایم، در دهه‌های شصت و هفتاد، هشتاد درصد از فیلم‌ها در خارج از تهران ساخته می‌شدند که از این طریق فرهنگ تمام ایران دیده می‌شد، اما اکنون این گونه نیست.»

او ادامه داد : «الان جز چند نفر، تهیه کننده نداریم و اکثرأ سرمایه گذار هستند. متأسفانه سینمای ملی را از دست داده‌ایم و علتش این است که در گذشته اول به سینمای ایران فکر می‌کردیم بعد به جشنواره‌های خارجی.»

او دلیل کار نکردن فیلمسازانی چون بهرام بیضایی و کم کاری دیگر فیلمسازان مثل ابوالحسن داوودی و ... را نبود سینمای حرفه‌ای دانست و گفت : «در سینمای ایران جای افراد با تجربه و میانسال خالی است. در بازیگری هم افرادی مانند من باید در سینما باشند و نقش آفرینی کنند. سال‌ها پیش یکی از رؤسای فستیوال های بین المللی گفته بود، فستیوالی اعتبار دارد که یکی از فیلم های ایرانی در آن باشد، اما اکنون دیگر  اینگونه نیست، سینمای ایران نقشه مدونی ندارد و با تغییر اشخاص همه چیز تغییر می کند.»

مجید مظفری درباره فیلم «سگ کشی» گفت : «این فیلم در اوج ظهور فیلم های بازاری اکران شد و بیش از همه فروش کرد.»

مظفری تأکید کرد : «در مرحله اول باید سینما را برای مردم بسازیم بعد به سمت جشنواره برویم و من به سیاست‌های اتخاذ شده مدیران سینما در دو سال گذشته امیدوارم.»

مجید مظفری با اشاره به دوران طلایی سینما در زمان «بهشتی» و «انوار» گفت : «در آن دوران دولت کمک زیادی به فیلمسازان و سینما می کرد. گاهی کمک کردن دولت مورد مخالفت عده‌ای قرار می گیرد. اگر کمک ها عادلانه و درست صورت بگیرد و تنها برای عده‌ای خاص نباشد، مورد اعتراض قرار نمی گیرد.»

مجید مظفری افزود : «من فراموش شده ام، در مدت دو ماهی که در بستر بیماری بودم فقط دو نفر (آقای فرجی، مدیر وقت شبکه یک و آقای ایوبی) به دیدنم آمدند، در مورد بعضی از دوستان دیگر هم همین طور است.»

وی ادامه داد : «خودم را همواره از لحاظ فیزیکی و فکری در شرایط مطلوب نگه می دارم تا شاید کارگردانی مانند آقای بیضایی بیاید و از من تقاضای کار کند، چون هنرپیشه ای هستم که به اندازه اندیشه کارگردان کار می‌کنم، بنابراین باید اندیشه و فکرم را رشد دهم.»

گبرلو در زمینه فضای فیلمسازی در ایران گفت : فضای فیلمسازی در ایران، مدل فیلمسازی و نوع نگاه جوانان تغییر کرده و این تغییر به دلیل سهل انگاری ما بوده است.

او ادامه داد : «ما با جوانان در سینما کار کرده ایم ولی برای جوانان کار نکردیم، به نظرم الان فیلم «رخ دیوانه» برای جوانان کار شده. به سینمای ایران خوش بینم و معتقدم که سینمای موفقی خواهد شد چون تاریخ و فرهنگ غنی داریم، همیشه آفتاب از شرق طلوع می کند و سینمای ایران آفتابی است که از شرق طلوع خواهد کرد.»

مظفری در مورد بازیگران جوان امروز سینمای ایران بیان کرد : «کسانی که بازیگری را از تئاتر شروع کرده اند مطمئنأ ماندگار خواهند بود، مانند (فروتن، شهاب حسینی، تنابنده، اصلانی و...)»

مجید مظفری در پایان گفت : «آرزوی داشتن یک سینمای سلامت را دارم که این کار با حضور مسئولین انجام می شود، آرزو دارم هنرمندان حرفه ای به سینما بازگردند، همینطور امیدوارم پس از ده سال که دوباره به سینما بر می گردم مانند گذشته مورد قبول مردم قرار گیرم.»

او همچنین ادامه داد : «آرزویم این است که تمام مسئولین بدانند اگر هنری معترض به بدی ها و زشتی هاست، نباید جلویش را بگیرند و اجازه دهند زبان هنر در این مملکت جاری شود.»

در این بخش، نیکی مظفری دختر مجید مظفری و بازیگر سینما و نیز ابوالفضل پورعرب به عنوان مهمان تلفنی روی آنتن برنامه «هفت» آمدند.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه