23 تیر 1403از ترانه علیدوستی چه خبر؟

1.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 1.75 (2 رای)

خبرگزاری خبرآنلاین : بازیگر فیلم سینمایی «استراحت مطلق» معتقد است پیش‌تولید و پرسش‌هایی در مورد روشن شدن ابعاد نقش تاثیر مهمی بر چگونگی ایفای آن دارد.

 

«استراحت مطلق» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی این روزها در سینماها روی پرده است. علیدوستی در این فیلم نقش زن دامغانی را ایفا می‌کند که به تهران آمده تا برای پیشرفت زندگی خود کاری انجام دهد.

این بازیگر با حضور در کافه خبر در مورد همکاری با کاهانی و ایفای نقش سمیرا در «استراحت مطلق» صحبت کرد. علیدوستی نظر خود را درباره همکاری با کاهانی چنین بیان کرد : «این را به خودشان هم گفته‌ام که خیلی منتظر بودم یک روز آقای کاهانی با من تماس بگیرد و این اتفاق خوشبختانه افتاد. آن زمان درگیر فیلم دیگری بودم و از این جهت نگران بودم که نتوانم سر این کار بیایم.

از ترانه علیدوستی چه خبر؟

نسخه اولیه‌ای که از فیلمنامه خواندم، تقریباً یک سیناپس مفصل بود تا فیلمنامه کامل. چیزی که اول از همه نظرم را جلب کرد این بود که قصه‌ای دارد پیش می‌رود در حالی که کمترین کد را درباره شخصیت مربوط به خودم به من می‌دهد. تقریبا هیچ چیز در مورد شخصیت سمیرا نمی‌گوید و جاهایی هم که حضور دارد بر اساس جملاتی که می‌گوید و حرکاتی که انجام می‌دهد نمی‌توانم به این نکته پی ببرم که چه منظوری دارد.

متوجه شدم این از آن داستان‌هایی است که دغدغه و فلسفه دیگری پشت آن است که باید آن را پیدا کنم و این در صحبت با کارگردان به دست می‌آید. در جلسه‌ای نشستیم و مفصل حرف زدیم و من تا توانستم سئوال پرسیدم؛ جلسه‌ای که احساس می‌کردم دارم از آقای کاهانی درباره ابعاد مختلف این شخصیت بازجویی می‌کنم.»

او در پاسخ به این پرسش که آیا در مورد کاراکتر سمیرا ابهام داشته، گفت: «ابهام نداشتم، تقریباً اصلاً برایم مشخص نبود که این شخصیت چه ابعادی دارد و علاوه بر آن قصدم از آن سئوال‌ها این بود که متوجه شم این فیلم قرار است تبدیل به چه جور فیلمی بشود.»

این بازیگر در پاسخ به این پرسش که چه سئوالاتی را با کارگردان مطرح کرده است، گفت : «معمولا اول از شخصیتی که به خودم مربوط است سئوال می‌کنم. ممکن است خودم یک تحلیل و برداشتی از شخصیت‌ها و رفتارشان داشته باشم، اما باید نظر کارگردان را هم بدانم. یکی از سئوال‌هایی که پرسیدم این بود که این فیلم چه شکلی است؟

آیا قرار است مثل «بی‌خود و بی‌جهت» وقتی آن را تماشا می‌کنیم راحت روی صندلی لم بدهیم یا باید صاف و محکم بنشینیم و فیلم را ببینیم؟! این یک فیلم با ریتم سریع است؟ لحن آن شاعرانه است یا رئال؟ همه این‌ها را پرسیدم چون در متنی که خواندم هیچکدام از این‌ها مشخص نبود.»

او همچنین تاکید کرد که علاقه‌مند بوده با کاهانی در سینما همکاری داشته باشد و یادآور شد هدف او از این پرسش‌ها راضی شدن نبود : «مساله من راضی شدن نبود. من که بالاخره پیشنهاد را قبول می کردم چون می‌خواستم با آقای کاهانی کار کنم. فکر می‌کنم اگر فیلمنامه دو کار قبلی آقای کاهانی را می‌خواندم راحت‌تر می‌توانستم به پاسخ سئوال‌هایم برسم تا فیلمنامه «استراحت مطلق».

علیدوستی همچنین گفت : «بعد از اینکه سئوال‌ها را پرسیدم و جواب‌ها را شنیدم دیگر ابهامی برایم وجود نداشت. پیش‌تولید برای من خیلی مهم است، چون اگر ماجرای یک فیلم را به درستی درک نکنم، نمی‌توانم حضور خوبی در کار داشته باشم. اگر تا پلان آخر ندانم که ماجرا از چه قرار است و اینکه نتیجه کار چطور می‌شود، اصلا نمی‌توانم کار کنم. من با تصور خودم دانشی از وضعیت ترسیم می‌کنم و روی آن کار می‌کنم.»

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه