19 آذر 1397دید و بازدید نوروز اضطراب را کم میکند

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

وی افزود: غربی‌ها از فرهنگ مذهبی محروم هستند، بنابراین برای جبران‌ آن مناسبات مختلفی را تحت عناوین مختلف مانند روز عشق انتخاب کردند، این‌ها تصادفی نیست و همگی با برنامه است.
وی گفت: متأسفانه امروز در جامعه ما شاهد ارسال پیامک و تماس تلفنی به جای تماس‌های چهره‌ به چهره هستیم. در پزشکی نیز هنگامی که پزشک و بیمار برخورد چهره دارند، اثر معاینه پزشک در درمان بیماری نقش مثبتی ایفا می کند. درست است که تکنولوژی وجود دارد اما دلیل نمی شود تا با غرق شدن در تکنولوژی اثر دیدار چهره به چهره را فراموش کنیم.
استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: در دین مبین اسلام بر صله رحم تاکید شده است و طبق احادیث قطع رحم موجب قساوت قلب و کوتاهی عمر می‌شود.
وی افزود: انسان از بعد روانشناسی دوست دارد عضو گروهی باشد، این گروه می‌تواند سیاسی، اجتماعی و حتی خانواده باشد.
وی ادامه داد:‌ در بسیاری موارد اضطراب‌های موجود به دلیل وجود مشکلات در روابط بین فردی و شغلی است، در حالی که اگر فرد با خانواده‌اش رابطه داشته باشد، این رابطه و علاقه موجب کاهش اضطراب در او می‌شود.

باغبانیان اذعان داشت: فرد در این حالت تصور می‌کند که کسی نگران او است و این احساس موجب کاهش تنش و اضطراب در وی می‌شود.
استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: احساس عدم امنیت عوارض بدی در پی دارد. این حمایت‌ها حتی در درمان بیماری‌ها نیز تأثیر بسزایی دارد، در مطالعه‌ای نشان داده شده، کسانی که در بیمارستان بستری هستند و عیادت‌کننده‌ ندارند، در مقایسه با کسی که ملاقات‌های مکرر افراد خانواده و بستگانشان مواجه‌اند، بهبودی کمتری نشان می‌دهد.
وی افزود: امروز در اروپا بیمار پس از خروج از حالت اورژانس به محیط خانواده برمی‌گردد، تا ادامه درمان را در کنار افراد خانواده‌اش سپری کند.
این متخصص بهداشت و روان، ادامه داد: سرزدن به اقوام اگر کاهش پیدا کند، مانند شعله‌ای است که سرد می‌شود و روح و روان را کرخت می‌کند.
وی افزود: ملاقات‌های چهره به چهره به مراتب تأثیر روانی بیشتری دارد. برخی خانواده‌ها رسومات خوبی دارند و هر ماه یکبار دور هم جمع می‌شوند و حتی برای سفر و تفریح ‌جمعی برنامه‌ریزی می‌کنند، این رفتارها موجب احساس آرامش به اعضای گروه و آشنایی بیشتر آنها نسبت به یکدیگر می‌شود.
باغبانیان گفت:‌تأثیر خوب دیگری که ملاقات‌های دسته‌جمعی دارد، مشاوره و تبادل نظر افراد شرکت‌کننده در گروه است.
وی افزود: ثابت شده ‌در خانواده‌های متراکم و منسجم شیوع بیماری‌‌ها، طول درمان و عوارض بیماری کمتر است.
استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:‌ نکته‌ای که در این میان باید به آن توجه ویژه‌ای داشت، توجه افراد خانواده به بزرگترها است، زیرا آنها فرزندانشان را به دلیل ازدواج آنها کمتر می‌بینند.
وی افزود: در روانشناسی سندرومی وجود دارد به نام آشیانه خالی، دیده شده که پرندگانی که جوجه‌هایشان از آشیانه پرواز می‌کنند، بین پرنده نر و ماده نزاع و جنگ صورت می‌گیرد. مشابه این رفتار را در انسان‌ها نیز می‌توانیم مشاهده کنیم. بر این اساس فرزندان آخر خانواده باید مراقب رفتار خود پس از ازدواج باشند.
وی ادامه داد:‌احساس اطمینان دادن به افراد خانواده به شکل حضوری و تلفنی و اشکال دیگر موجب سلامت روانی در بین اعضای خانواده می‌شود، هرچند که به لحاظ دینی و علمی ثابت شده که بهترین نوع ارتباط حضوری و رو در ‌رو است.
وی خاطرنشان کرد: ملاقات‌های رو در رو باند عاطفی در انسان ایجاد می‌کند که موجب لذت فرد از گروه می‌شود و می‌تواند حرفش را بزند و واکنش افراد را ببیند، زیرا در این نوع ارتباط علاوه بر کلام، می‌توانیم از زبان بدن و حرکات قابل حدس نیز بهره ببریم، درحالی که ارسال پیامک هیچگونه احساسی را برنمی‌انگیزد.

 

نویسنده: مامی سایت

منبع


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه

زیبایی و مراقبت از پوست
مرطوب کننده ویتامین C, کرم سفید کننده و روشن کننده پوست کرم ضد چروک قوی
Nasleziba.com
نمایندگی 1732 کرمان موتور
نمایندگی مجاز فروش جک اس5, جک جی4, لیفان820, جک اس3, جیلی gc6
kermanmotor1732.com