24 آبان 1397همه چیز در مورد عوارض داروهای خواب آور

0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

do sleeping pills have side effectsبسیاری از افراد #عادت دارند از داروهای #خواب آور و آرامش بخش استفاده کنند. در این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در مورد این نوع داروها برای شما عزیزان ارائه می دهیم.

داروهای آرامبخش از جمله داروهایی است که طی سال‌های گذشته در سبد دارویی طب رایج قرار گرفته است و متاسفانه این دسته از داروها پُر مصرف ترین داروها هستند که عوارض آنها بیش از سود و منفعتشان است.

غیاث الدین جزایری در کتاب زبان خوراکی‌ها آورده است که «در طب جدید شما با داروهایی روبه رو می‌شوید که بدن انسان با آن بیگانه است و صبرشان بیشتر از نفعشان است.

استعمال این داروها از نظر هدف طبابت یعنی نقض غرض است مثلا دسته‌ای از این داروهای خوش ظاهر و بدباطن به داروهای آرام بخش معروف شده‌اند و در دنیای آشفته و پر جنجال کنونی که اضطراب و دلهره با توام با اندوه فراوان روز به روز زیادتر می‌شود، این دسته از داروها خریدار بسیار دارند.

عوارض این داروها عبارت از اختلالات کبدی، یرقان،کم شدن مقاومت بدن در مقابل امراض عفونی و افزایش احساس عدم تامین سلامتی و بالاخره اعتیاد به این قرص‌ها و اسیر شدن به این داروهاست.

پزشکان و داروسازان غرب زده که اجازه کوچکترین اظهار نظر و انتقاد نسبت به کارهای علمی اروپاییان را ندارند و آنهایی که بنده زرخرید کارخانجات داروسازی و نمایندگان فروش آن‌ها شده‌اند و حتی آنهایی که به مختصر منفعت فروش نمونه‌های طبی خوش کرده و مرتباً داروهای ساخت کارخانجات خارجی را روی بیماران آزمایش می‌کنند.

دلالان نیز افراد ظالمی هستند که نمی‌گذارند درمان سنتی در ایران رواج پیدا کرده و مردم با داروهای طبیعی و اصلی خود آشنا شوند.»

طب جدید غربی به دنبال سوداگری است و طب سنتی به دنبال نجات مردم از عوارض داروهای شیمیایی و بیماری هاست. البته حتی جای تاسف است که پزشکان طب رایج از کتاب قانون، الحاوی، ذخیره خوارزمشاهی، مخزن الادویه، قرابادین کبیر آگاهی ندارند.

درباره داروهای آرامبخش باید گفت که داروهای به اصطلاح آرام بخش در سال 1950 کشف شد و شهرت جهانی پیدا کرد. در مجله انجمن پزشکان آمریکایی شماره 163 مورخ 1957 اعلام شد که در 10ماه اول سال 1956 حدود 30میلیارد از این قرص‌های آرام بخش فروخته شده است.

do sleeping pills have side effects

به جرات می‌توان گفت که کمتر خانه‌ای می‌توان یافت که قرص‌های آرامبخش مثل نقل و نبات وجود نداشته باشد. متاسفانه در تولید داروهای آرام بخش سود زیادی وجود دارد چرا که این داروها خواهان زیادی دارند.

پرفسور هوف رئیس کلینیک دانشکده پزشکی فرانکفورت می‌گوید: داروها به منزله کاردی برای طب داخلی محسوب می‌شوند و هرگاه قرص‌هایی برای رفع سردرد را بیش از حد مصرف شود, خودش عاملی برای بروز سردرد و ناراحتی‌های شدیدتر است همچنین خوردن قرص‌های خواب آور خود عاملی برای کم‌خوابی و بروز مشکل در خواب طبیعی است.

سم و عوارض جانبی فقط در قرص‌های آرامبخش و خواب آور نیست بلکه تمام داروهای شیمیایی دارای عوارض هستند و باید گفت که خطرات تشخیص و درمان‌های جدید, بهایی است که ما برای آنها می‌پردازیم.

البته باید به این مسئله توجه کرد افرادی که دارو بیشتر مصرف می‌کنند, سلامتشان بیشتر در معرض خطر است و افرادی که دارو کمتر مصرف می‌کنند و دردهایشان را با روش‌های طبیعی درمان می‌کنند, سالم‌تر هستند.

بسیاری از افرادی که برای درمان بیماریشان به پزشک زیاد مراجعه می‌کنند, اظهار می‌کنند که از زمانی که این قرص‌های شیمیایی را می‌خورم مشکلاتم افزوده شده است به بیان ساده تر عوارض قرص‌های شیمیایی بر سایر ارگان‌های بدن بسیار تاثیر گذار است.

چرا که همه داروها سمیت داشته و بخشی از این سمیت از بدن خارج می‌شود و بخش دیگر آن در بدن می‌ماند که عکس العمل آن در سال‌های بعد خود را نشان می‌دهد.

اگر بروشور داخل جعبه‌های داروهای شیمیایی را مطالعه کرده باشید, حتماً به این موضوع کاملا واقف می‌شوید مثلاً مصرف داروهای خواب آور و آرامبخش بسیار فرد نسبت به محیط اطرافشان بی‌انگیزه می‌کند, حالت منگی و سرگیجه دارد و در دراز مدت نسبت به مصرف این داروها اعتیاد پیدا می‌کنند.

مصرف دائمی و طولانی مدت آرامخش‌های ضعیف به منظور افزایش شادی افراد را در معرض سوء استفاده و اعتیاد قرار می‌دهد همچنین این نوع داروها به طور گسترده‌ای توسط پزشکان تجویز می‌شوند و به راحتی هم به دست می‌آید و در دسترس همه قرار دارد.

افرادی که به طور دائم از داروهای آرامبخش استفاده می‌کنند به تدریج به آن وابسته شده و برای به دست آوردن آرامش مجبور به مصرف میزان بیشتری از آن هستند که در نهایت به آن وابسته شده و ترک آن برایشان سخت است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظر شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.
  • هیچ نظری یافت نشد

برترین وبلاگ ها

malihejoon773
نام وبلاگ: malihejoon773
باران67
نام وبلاگ: باران67
✿ نیلوفرانه ✿
نام وبلاگ: ✿ نیلوفرانه ✿
kurosh1
نام وبلاگ: kurosh1

لینکهای ویژه

نمایندگی 1732 کرمان موتور
نمایندگی مجاز فروش جک اس5, جک جی4, لیفان820, جک اس3, جیلی gc6
kermanmotor1732.com
زیبایی و مراقبت از پوست
مرطوب کننده ویتامین C, کرم سفید کننده و روشن کننده پوست کرم ضد چروک قوی
Nasleziba.com
هدیه طلا
فروشگاه اینترنتی ساعتچی
Saatchico.com
ارشد تغذیه
کنکور تغذیه - کارشناسی ارشد تغذیه - رشته تغذیه
Gamkonkur.ir