نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree29Likes

موضوع: ورزش در خانه...

نمایش نتایج: از 25 به 32 از 41
صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
 1. #25
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۱۱/۲۲
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  226
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  116
  پسند کرده
  0

  Re: مقالات مرتبط با رژیم و ورزش...

  اینم دو تا سایت که حرکات پیلاتس رو به صورت اسلاید و فیلم نمایش میده

  http://www.btpilates.co.nz/slideshow/01 ... 00play.htm

  http://video.about.com/pilates
  دل من از تبار دیوارهای کاه گلی است
  ساده می افتد
  ساده می شکند
  ساده میمیرد
  دل من تنها سخت میگیرد . . .

 2. #26
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۱۱/۲۲
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  226
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  116
  پسند کرده
  0

  Re: ورزش و سلامتي

  [JUSTIFY]حرکت ورزشی شماره (2)[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]در این ورزش، باید پاها موازی یکدیگر قرار داشته باشد. این وضعیت پاها، اجزای عضلات داخلی ران را افزایش می دهد و تعادل را برقرار می کند. شما همچنین می توانید دور از دیوار باشید. اما بهتر است برای دفعه های اول، کنار دیوار بایستید. شما می توانید پشت به دیوار و یا پهلوی دیوار بایستید. این ورزش را دو تا سه بار تکرار کنید.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]قسمت اول[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]صاف بایستید. پاشنه پاها به هم چسبیده و بین انگشتان شست پاها فاصله ای ایجاد شود. ران ها نیز به هم چسبیده باشد[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]قسمت دوم[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]عضلات شکم را تو ببرید و زانوهایتان را خم کنید. ساق پایتان به سمت خارج می رود. اجازه ندهید که قوزک پایتان به سمت داخل بیاید. خود را کنترل کنید.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY]

  [/JUSTIFY][JUSTIFY]قسمت سوم

  در همان حال زانوی خمیده، پاشنه پاها را از زمین بلند کنید. خود را بالا نکشید. پاهای خود را کنترل کنید و زانوهای تان را در امتداد انگشتان شست پاها نگه دارید.
  [/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]قسمت چهارم[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]ران ها را به هم نزدیک کنید و پاها را صاف کنید. دقت کنید که پاشنه های پاهایتان به هم چسبیده باشند. همانطور که پاهایتان را بالا می برید، احساس می کنید که قسمت بیرونی پاهایتان کار می کند.[/JUSTIFY][JUSTIFY]شما تصور می کنید که استخوان نشیمنگاه تان نزدیک به هم شده، عضلات شکم بالا رفته، ستون فقرات و گردن شما دراز شده و به آسمان نزدیک شده است. شانه راحت باید باشد. یک لحظه در این موقعیت بمانید. تنفس کنید و لبخند بزنید.[/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]قسمت پنجم[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]صاف بایستید. ران ها را به هم بچسبانید و پاشنه پای تان را به سمت پایین فشار بیاورید.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY]
  [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY][/JUSTIFY][JUSTIFY]
  [/JUSTIFY][JUSTIFY]بیایید با هم این حرکت ورزشی را با کمی جابجایی مرور کنیم:

  1- صاف بایستید
  [/JUSTIFY][JUSTIFY]
  [/JUSTIFY][JUSTIFY]2- پاشنه پا را بالا ببرید، پاها صاف باشند. بدن خود را به داخل بکشید.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]3- زانوهای خود را خم کنید. سعی کنید تعادل خود را حفظ کنید. پاهایتان به سمت خارج می رود.[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]4- زانو خم، بدن کشیده و پاشن ها ب سمت زمین فشار دهید.[/JUSTIFY][JUSTIFY]
  5- پاها را به هم بچسبانید و دوباره صاف بایستید.
  [/JUSTIFY]
  دل من از تبار دیوارهای کاه گلی است
  ساده می افتد
  ساده می شکند
  ساده میمیرد
  دل من تنها سخت میگیرد . . .

 3. #27

  Re: مقالات مرتبط با رژیم و ورزش...

  نقل قول نوشته اصلی توسط maral.tirazheh
  اینم دو تا سایت که حرکات پیلاتس رو به صورت اسلاید و فیلم نمایش میده

  http://www.btpilates.co.nz/slideshow/01 ... 00play.htm

  http://video.about.com/pilates
  من دی وی دی پیلاتس رو دارم....شروعش هشدار میده که اگر ستون فقرhت سالم دارید و مشکل کمر ندارید میتونید این ورزش رو انجام بدهید....
  پس حواستون باشه....چون به ستون فقرات اسیب میرسه
  آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

 4. #28
  مدیر بازنشسته
  فاطمه مامی نیکو آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  کانادا
  نوشته ها
  1,171
  میزان امتیاز
  16
  پسند شده
  818
  پسند کرده
  2

  ویترین مدال ها

  Re: ورزش و سلامتي

  به ورزشهاي سبك دل خوش نكنيد!

  چربيهاي شكمي يا «visceral fat» آن دسته از چربي*هايي هستند كه ارگانهاي داخلي را احاطه مي*كنند و فرد را در مخاطره ابتلا به انوع بيماريها قرار مي*دهند.

  چربي*هاي شكمي كه به چربي*هاي مخفي نيز موسومند بيشتر ناحيه اطراف معده را مي*پوشانند. اين دسته از چربيها با چربيهايي كه به پوست نزديكترند تفاوت داشته و از آنها خطرناك*تر هستند.


  در واقع خطر اين نوع از چربي از چربي تجمع يافته در ديگر نواحي بدن بيشتر است و فرد را در معرض ابتلا به ديابت، بيماريهاي قلبي، فشار خون و كلسترول بالا قرار مي*دهد.


  منشا تجمع اين نوع چربي، خوردن چربي، قند زياد و عدم تحرك فيزيكي است. زيرا كالري اضافي ناشي از تغذيه غيرصحيح در ارگانها تجمع پيدا مي*كند. كالري اضافي كه با ورزش نسوزد در بدن و در اطراف ارگانها تجمع مي*يابد و اين روند مخصوصا در افرادي كه از قبل اضافه وزن دارند، تشديد مي*شود.


  شنا، پياده روي و به طور كلي ورزش منظم در كاهش اين دسته از چربيها نقش دارد البته نبايد خود را به دو يا سه جلسه ورزش سبك در طول هفته دل خوش كرد بلكه چربي*هاي شكمي و كاهش آنها نيازمند 5 وعده برنامه ورزشي سخت*تر است.


  مصرف رژيِم غذايي حاوي پروتئين، ميوه و سبزي بيشتر و كاهش مصرف چربي جهت تسريع در سوزاندن كالري دريافتي يكي ديگر از مهمترين راهكارهاي كاهش چربيهاي شكمي است.
  کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
  یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

 5. #29
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  anousheh آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۴
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,007
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  661
  پسند کرده
  3

  Re: ورزش و سلامتي

  من ديگر ورزش نمي*كنم!
  من ديگر ورزش نمي*كنم.> اين حرف شما بود، وقتي چند روز قبل با عصبانيت باشگاه ورزشي را ترك كرديد. شايد كمي حق با شما باشد. ۳ بار در هفته و هر روز حداقل ۲ ساعت در باشگاه ورزش مي*كنيد، حركات ايروبيك انجام مي*دهيد، ساعت*ها روي دستگاه پياده*روي راه مي*رويد ولي وقتي بعد از اين همه زحمت روي ترازو مي*رويد مي*بينيد حتي يك كيلوگرم هم وزن كم نكرده*ايد. فكر مي*كنيد مشكل از كجاست؟

  موانع سه...*گانه تناسب اندام
  اين حرف شما بود، وقتي چند روز قبل با عصبانيت باشگاه ورزشي را ترك كرديد. شايد كمي حق با شما باشد. ۳ بار در هفته و هر روز حداقل ۲ ساعت در باشگاه ورزش مي*كنيد، حركات ايروبيك انجام مي*دهيد، ساعت*ها روي دستگاه پياده*روي راه مي*رويد ولي وقتي بعد از اين همه زحمت روي ترازو مي*رويد مي*بينيد حتي يك كيلوگرم هم وزن كم نكرده*ايد. فكر مي*كنيد مشكل از كجاست؟

  ممكن است با هدف*هاي متفاوتي ورزش*كردن را آغاز كرده باشيد؛ مثلا براي اينكه شكمتان را كوچك كنيد ولي اصلا به تناسب اندام دلخواهتان دسترسي پيدا نمي*كنيد، به نظر مي*رسد كه يك جاي كار را اشتباه كرده*ايد.

  • آهسته و پيوسته نرفتن
  براي اينكه وزن كم كنيد، لازم است بيشتر از آنچه روزانه مصرف و با خوردن غذا وارد بدنتان مي*كنيد، كالري بسوزانيد. براي اينكه وزن كم كنيد، لازم نيست خودكشي كنيد و خود را بيش از اندازه با ورزش*هاي سنگين خسته كنيد. اگر اضافه وزن كمي داشته باشيد، با هفته*اي 3 مرتبه ورزش*كردن و هر بار به مدت 35 دقيقه مي*توانيد به وزن دلخواهتان برسيد، به شرطي كه هواي غذا *خوردنتان را داشته باشيد. گاهي رژيم غذايي روزانه*تان را كنترل مي*كنيد ولي باز هم وزنتان كم نمي*شود.

  يك دليل ديگر آن است كه نوع ورزشي كه در پيش گرفته*ايد، مناسب شما نيست. در اين شرايط بايد با مشورت يك مربي ورزشي، ورزش جديدي را كه به تناسب اندام دلخواه شما مي*انجامد، انتخاب كنيد. به*علاوه مربيان ورزشي اعتقاد دارند، شما در طول ساعاتي كه به ورزش*كردن مي*پردازيد، حركات ورزشي را هر چند دقيقه يك بار عوض كنيد، زيرا در غير اين صورت بدنتان با اين حركات سازگار خواهد شد و به نتيجه دلخواهتان نخواهيد رسيد. اين بار كه حركات ايروبيك را انجام مي*دهيد، هرچند دقيقه يك بار حركات جديدي انجام دهيد.

  حتي بهتر است هميشه دو ورزشي را كه سيستم قلبي -عروقي شما را فعال مي*كنند، با هم انجام دهيد، مثلا حركات ايروبيك را با شناكردن همراه كنيد. همچنين تلاش كنيد، حركات ورزشي سنگين* و آرام را با هم تركيب كنيد. يعني پس از آنكه چند دقيقه* دور تا دور سالن ورزشي با سرعت دويديد، چند دقيقه آرام بدويد. فراموش نكنيد، هيچ*گاه ورزشي را پيدا نخواهيد كرد كه فقط و فقط باعث كوچك شدن شكم شود ولي با انجام حركات ورزشي مانند دراز نشست، به سفت*شدن عضلات ميان تنه خود كمك مي*كنيد.

  • لا*غر نشدن با پياده*روي
  خيلي*ها ورزش پياده*روي را براي رسيدن به اندام دلخواهشان انتخاب مي*كنند، چون پياده*روي علاوه بر آنكه ورزشي كم*خرج است، به كاهش وزن كمك شاياني مي*كند. از روزي كه تصميم به پياده*روي صبحگاهي يا عصرگاهي مي*گيريد، فقط كافي است يك كفش ورزشي مناسب پياده*روي تهيه كنيد. كفش مناسب، كفشي است كه تخت باشد و يك بالشتك كف آن باشد تا بتوانيد در حين پياده*روي به راحتي حركت كنيد و قرارگرفتن كف پايتان روي زمين در حالات مختلف سراشيبي و سربالايي حمايت شود. پياده*روي يكي از ورزش*هايي است كه در كاهش وزن معجزه مي*كند و براي سلامت قلب و عروق، انتخاب بسيار مناسبي به*شمار مي*رود ولي بعضي افراد نتيجه دلخواهشان را از انجام آن نمي*گيرند، زيرا براي لاغر شدن فقط كافي نيست كه راه برويد.

  بايد دوره*هايي از راه* رفتن سريع در طول پياده*روي را براي خودتان در نظر بگيريد و پس از زمان مشخص، دوباره آهسته راه برويد. اين چرخه را چندين بار تكرار كنيد. به*علاوه هنگام راه*رفتن بايد دو دست شما در دو طرف بدن حركات پاندولي داشته باشند. براي اينكه در حين پياده*روي كالري بيشتري بسوزانيد، مي*توانيد مسيرهاي سربالايي را براي پياده*روي انتخاب كنيد يا حتي گاهي و در فواصل زماني مشخص بدويد. هنگامي از پياده*روي نتيجه دلخواهتان را خواهيد گرفت كه در كنار آن به يك ورزش ديگر نيز بپردازيد. به*عنوان مثال ۳ روز در هفته بسكتبال يا تنيس بازي كنيد يا به كلاس ايروبيك برويد.

  • اصولي ورزش نكردن
  بايد قبول كنيد، هيچ قرصي وجود ندارد كه براي رسيدن شما به اندام مناسب و دلخواهتان معجزه كند. رمز رسيدن به تناسب اندام خيلي ساده است؛ حركت و كنترل رژيم غذايي. با ورزش مي*توانيد كالري*هاي اضافه*اي كه به*وسيله مواد غذايي وارد بدنتان كرده*ايد بسوزانيد و از شر اضافه وزن خلاص شويد. در مقابل اگر در رژيم غذايي روزانه خود تجديد نظر كلي بكنيد، مي*توانيد مقدار مناسبي كالري را از طريق غذاها وارد بدن خودتان كنيد.

  هنگامي كه يك برنامه ورزشي منظم را در پيش مي*گيريد و براساس آن، ساعات مشخصي از روز يا هفته را به ورزش*كردن مي*پردازيد، كم*كم بدنتان با اين تغييرات هماهنگ خواهد شد و پس از مدتي، خواهيد ديد كه اندام شما فرم گرفته* و از حالت افتادگي خارج مي*شود.

  با ورز*ش منظم، عضلات بدن سخت مي*شوند و چربي*هاي اضافي از بين مي*روند. بنابراين شما كم*كم شكل طبيعي و متناسب بدنتان را به*دست خواهيد آورد. ترديد نكنيد كه براي رسيدن به هر خواسته*اي در زندگي بايد وقت بگذاريد و هزينه بپردازيد تا آن را به دست آوريد. تناسب اندام نيز از اين قانون مستثنا نيست. براي خلاصي از شر اضافه وزن، بايد هزينه آن را كه همان ورزش و انجام حركات نرمشي منظم است، بپردازيد. با اين حال مربيان ورزشي تاكيد مي*كنند كه ورزش*كردن درست و مفيد را بياموزيد. اثربخشي يك ساعت ورزش* درست و اصولي خيلي بيشتر از ۳ ساعت ورزش شديد و غيراصولي است.

  اصلا لازم نيست ساعات زيادي از روزتان را در باشگاه ورزشي بدون استراحت ورزش كنيد بلكه ورزش كردن در ساعات مشخصي از هفته زير نظر يك مربي كار آزموده معمولا بهترين نتيجه را نصيب شما خواهد كرد. تمرين كردن زير نظر مربي به شما فرصت مي*دهد اصول ورزش كردن صحيح را بياموزيد. مربي ورزشي به شما نشان مي*دهد كدام يك از عضلات شما نياز به تقويت دارند و براي تقويت اين عضلات بايد كدام يك از نرمش*ها و حركات ورزشي را انجام بدهيد يا با كدام يك از دستگاه*ها و ابزار ورزشي چه مدت بايد كار كنيد. هنگامي كه مربي بر ورزش كردن شما نظارت دارد، اشتباهات شما را گوشزد خواهد كرد.

  گاهي ممكن است شما يك حركت ورزشي را غلط انجام دهيد و به جاي اينكه به سلامت اسكلت و عضلاتتان كمك كنيد، موجب كوفتگي، پارگي و در رفتگي آنها شويد. مربيان ورزشي معمولا هر حركت ورزشي جديد را اول به شما *آموزش و آن را مقابل شما انجام مي*دهند. سپس از شما مي*خواهند آن را تكرار كنيد. به اين ترتيب شما ورزش كردن را از الفبا اصولي خواهيد آموخت.

 6. #30
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  anousheh آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۵/۲۴
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,007
  میزان امتیاز
  3
  پسند شده
  661
  پسند کرده
  3

  Re: ورزش و سلامتي

  کمی کشش، برای یک عالمه طراوت!!

  آیا فکر می کنید بیش از حد خسته اید؟ تمایل جنسی تان کاهش یافته است؟ راه حل ساده ای برای رفع این مشکلات وجود دارد: یوگا!
  برای کسب انرژی و نشاط بیشتر نه نیاز به کلاس های خاص دارید و نه لازم است هزینه ای بپردازید. تنها کافی است هر روز این چهار تمرین را در چهار ساعت مختلف انجام دهید. با انجام چند حرکت ساده می توانید میزان انرژی خود را افزایش دهید، از زندگی جنسی خود لذت ببرید و نشاط کافی برای بهتر گذراندن روزهایتان داشته باشید.
  نرمش ۷ صبح
  تمرین برای افزایش تمایل ج ن س ی

  روی کف اتاق بنشینید. پای چپ تان را رو به رویتان روی زمین دراز کنید و پای راست تان را خم کنید طوری که کف پای راستتان بخش داخلی پای چپ را لمس کند.
  پشت خود را راست نگه دارید و بتدریج نوک انگشتان دست چپ را تا جایی که می توانید به نوک انگشتان پای چپ نزدیک کنید. ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید و به حالت عادی برگردید.
  حرکت را با پای راست تکرار کنید. این تمرین را برای پنج بار انجام دهید.
  نحوه ی عمل: این حرکت جریان خون را در ناحیه ی لگن افزایش می دهد و خستگی و تنش را از عضلات ناحیه ی ت ن اس ل ی رفع می نماید.

  نرمش ۱۰ صبح
  تمرین برای کاهش استرس

  راست بایستید و پاها را به اندازه ی عرض شانه ها باز کنید. دست ها را در کنار بدن قرار دهید.
  بدون این که زانوها را خم کنید، نوک انگشتان دست خود را به کف زمین برسانید. پشت را راست نگه دارید و سر خود را مستقیم در راستای دستتان قرار دهید. این حالت را ۳۰ ثانیه نگه دارید و آن را پنج بار تکرار کنید.
  نحوه ی عمل: این حرکت موجب خواهد شد که جریان خون در ناحیه ی ستون فقرات و مغز تسریع گردد و سیستم هورمونی را به تعادل می رساند و بدین شکل باعث خواهد شد احساس آرامش بیشتری نمایید.

  نرمش ۳ بعد از ظهر
  تمرین برای بالا بردن میزان انرژی

  به پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید. کف پاها باید روی زمین قرار داشته باشد و دست ها در کنارتان قرار گیرد.
  بتدریج بدن خود را از زمین جدا کنید. ابتدا **** را بالا ببرید و سپس پشت را تا جایی که شانه ها از بدن تان حمایت می کنند، بالا بکشید. این حالت را پنج ثانیه نگه دارید. حرکت را ۵ بار تکرار کنید.
  نحوه ی عمل: این حرکت تنش و گرفتگی را در عضلات گردن و پشت برطرف می سازد و فعالیت غده ی تیروئید را را تحریک می کند. ترشحات غده ی تیروئید میزان انرژی را در بدن کنترل می کند و با تنظیم کار این غده، می توانید انرژی بیشتری را در خود حس کنید.

  نرمش برای ۱۰ شب
  تمرین برای داشتن خواب راحت

  روی زمین، درحالی که زانوهایتان را خم کرده اید بنشینید و زانوهای خود را در بغل بگیرید. طوری که زانوهایتان شکم تان را لمس کنند.
  سرتان را روی زانو خم کنید. بر تنفس تان متمرکز شوید و این حالت را تا ۵ دقیقه نگه دارید.
  نحوه ی عمل: این حرکت خستگی را از سیستم عصبی برطرف می کند، به ایجاد آرامش روحی و جسمی کمک می کند و بدین طریق خواب راحتی برایتان فراهم می نماید.

 7. #31
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۹۰/۱۲/۰۵
  نوشته ها
  38
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  8
  پسند کرده
  0

  Re: ورزش و سلامتي

  دکتر شهرام صادقي/ متخصص طب فيزيکي
  شنا خوب است؛ اما در كنار رژيم

  بسياري از افراد براي کم کردن وزن به ورزش روي مي*آورند ولي از اين موضوع گله*مندند که با قطع ورزش، وزن*شان برمي*گردد....


  اين موضوع صحت دارد. در واقع، ورزش نياز به سوزاندن کالري دارد. وقتي فردي ورزش مي*کند، مقداري انرژي از دست مي*دهد. زماني فرد بهترين جواب را از ورزش براي کاهش وزن مي*گيرد که ورزش همراه با رژيم باشد. کساني که بعد از کم کردن مقداري وزن، ورزش را کنار مي*گذارند چون ميزان کالري سوزانده شده در بدن*شان ناگهان کاهش مي*يابد طبيعي است که با افزايش کالري دريافتي در مقايسه با قبل، وزن*شان بازگردد.

  در رابطه با ورزش شنا نيز بايد بگويم تحقيقي جالب روي شناگران نشان داده است کسي نتوانسته به تنهايي با شنا کردن وزن کم کند، ولي کساني که هم شنا مي*کنند و هم رژيم مي*گيرند، مي*توانند وزن*شان را به ميزان قابل ملاحظه*اي كم کنند. نکته جالب اينکه بررسي*ها نشان داده*اند حتي در کساني که تنها شنا مي*کنند و رژيم نمي*گيرند، گرچه وزن ثابت مي*ماند، ولي ميزان بافت چربي کاهش مي*يابد و عضله جاي آن را مي*گيرد.

  توصيه من به آنهايي که مي*خواهند وزن کم کنند انجام ورزش*هايي مانند پياده*روي و دويدن است.

  بدن*سازي خيلي به کاهش وزن منجر نمي*شود، ولي در مقايسه با آن، ورزش**هاي ايروبيک، از آنجا که نياز به سوزاندن کالري بالايي دارد مي*تواند به کاهش وزن منجر شود. نبايد فراموش کرد که ورزش ايروبيکي مي*تواند به کاهش وزن منجر شود که شدت آن بين متوسط تا شديد باشد؛ يعني شخص حين ورزش نفس*نفس بزند. حتي يک پياده*روي ملايم هم اگرچه براي سلامت شما مفيد است، اما به کاهش وزن*تان کمکي نمي*کند.


  هفته نامه سلامت
  [HIGHLIGHT=#b8cce4]یادم باشد حرفی نزنم كه بكسی بربخورد نگاهی نكنم كه دل كسی بلرزد خطی ننویسم كه آزار دهد كسی را
  یادم باشد كه روز و روزگار خوشست وتنها دل ما دل نیست
  [/HIGHLIGHT]

 8. #32
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  Nicole68 آواتار ها
  عضویت: ۱۳۹۲/۰۵/۲۲
  نوشته ها
  615
  میزان امتیاز
  24
  پسند شده
  3426
  پسند کرده
  4267
  .
   
  samane0101 و مامان حدیثه این نوشته را پسندیده.

  می دونم که می تونم

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما