نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree29Likes

موضوع: ورزش در خانه...

نمایش نتایج: از 17 به 24 از 41
صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
 1. #17
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۳/۳۱
  نوشته ها
  99
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  38
  پسند کرده
  0

  Re: ورزش و سلامتي


 2. #18
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۰۳/۳۱
  نوشته ها
  99
  میزان امتیاز
  1
  پسند شده
  38
  پسند کرده
  0

  Re: ورزش و سلامتي

  از دوستان میخام راجع به ورزش جدید پیلاتس که بیشتر با کش ها و توپها مطلب میدونین بذارین این دکتر میگه با 5دقیقه پیلاتس به جای 15کیلومتردوندگی میشه نرمش و کالری سوزوندن رو تجربه کرد.
  اونایی که استانبولی بلدن میتونن بفهمن که این دکتر در صحبتاش به اینکه نماز خوندن در 5وعده هم نوعی ورزش برای اندام ماست.و هرکدوم از حرکات نماز جداگانه مزیتهایی دارن!!ضمنا حتما شنیدین که ورزش حتی پیاده روی اگر در روز سر یه ساعت معین انجام شه موثرتره!پس فلسفه ی اینکه نمازم سروقت خونده بشه با این قضیه مطابقت داره
  http://www.zaplat.com/video/saglik_vide ... et_Maranki

 3. #19
  مدیر بازنشسته
  فاطمه مامی نیکو آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  کانادا
  نوشته ها
  1,171
  میزان امتیاز
  16
  پسند شده
  818
  پسند کرده
  2

  ویترین مدال ها

  Re: ورزش و سلامتي

  بهترين ورزش* ها براي افزايش متابوليسم

  اگر تصميم داريد سوخت و ساز بدن تان را افزايش دهيد، بهتر است ورزش *هاي زير را به خاطر بسپاريد:

  پياده *روي سريع

  پياده* روي از جمله ورزش* هايي است كه اگر با شدت و مدت مناسب انجام شود، نقش تعيين* كننده* اي در افزايش روند سوخت و ساز بدن شما ايفا مي *كند.

  به طور كلي، سرعت انجام پياده *روي بايد به اندازه* اي تنظيم شود كه در آن، فرد قادر به اتمام جمله* اش، در حد 3 تا 4 كلمه، باشد.

  دو استقامت يا نيمه *استقامتي

  دويدن به واسطه ي فعاليت حجم زيادي از عضلات، تاثير قابل ملاحظه* اي در افزايش متابوليسم بدن دارد. انجام اين ورزش با شدت متوسط، كه فرد قادر به ادامه اين روند به مدت 30 دقيقه باشد، توصيه مي *شود.

  دوچرخه* سواري استقامتي

  چنانچه پيشتر هم تاكيد شد ورزش دوچرخه سواري نيز بايد با شدت متوسط انجام شود.

  شناي استقامتي يا نيمه* استقامتي

  حين شنا كردن حجم زيادي از عضلات دست و پا به طور هماهنگ فعال مي *شوند.

  كوهنوردي

  ورزش كوهنوردي كه علاقه *مندان زيادي بين گروه* هاي مختلف دارد، موجب افزايش سوخت و ساز بدن مي *شود.

  البته توجه به وضعيت سلامت مفاصل بدن(به ويژه اندام تحتاني) پيش از شروع اين ورزش مفرح توصيه مي* شود.

  حين انجام ورزش* هاي فوق با شدت متوسط و مدت زمان حداقل 30 دقيقه، چربي به عنوان منبع اصلي انرژي مصرف مي* شود، در نتيجه مقدار زيادي چربي در روند افزايش متابوليسم بدن مي* سوزد اما موردي كه اغلب مشاهده مي* شود، اين است كه اكثر افراد خيلي زود از يكنواختي ورزش* هاي هوازي خسته شده و آن را كنار مي *گذارند. از اين رو، تاثير قابل توجه اين ورزش* ها، به ويژه در افزايش سوخت و ساز چربي با انجام مداوم اين فعاليت* ها، حداقل به مدت 30 دقيقه ايجاد مي *شود.

  چنان چه فرد در ابتداي شروع فعاليت فيزيكي، قادر به انجام اين گروه از فعاليت *ها به مدت 30 دقيقه نيست، مي* تواند فعاليت خود را در 3 نوبت 10 دقيقه* اي انجام داده و به تدريج، اين مدت زمان ورزش را به حد مطلوب برساند.

  در 10 دقيقه ي ابتدايي ورزش *هاي استقامتي، گليكوژن(قند) به عنوان منبع اصلي انرژي مورد استفاده قرار مي *گيرد و با افزايش زمان تمرين *ها و اتمام ذخاير قند كبدي، به تدريج چربي به عنوان سوخت اصلي بدن مصرف مي *شود. بنابراين چنان چه ورزش هوازي را با هدف افزايش سوخت و ساز بدن به ويژه كاهش چربي *هاي اضافي بدن انجام مي *دهيد، لازم است كه 3 تا 5 روز در هفته به مدت 30 تا 60 دقيقه(به صورت مداوم و پشت سر هم) ورزش *هاي ياد شده را به انجام برسانيد.

  دكتر *هاله دادگستر - متخصص پزشكي ورزشي

  عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران
  کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
  یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

 4. #20
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت
  eli jun آواتار ها
  الهه.خ
  عضویت: ۱۳۸۹/۰۲/۱۶
  محل سکونت
  بندرعباس
  نوشته ها
  396
  میزان امتیاز
  12
  پسند شده
  470
  پسند کرده
  755

  ویترین مدال ها

  Re: ورزش و سلامتي

  ورزش متناسب با طالع شما بر اساس ماه تولد


  نگاه نو به تناسب اندام، توجه به نشانه «برج ها» و وارد کردن آن ها در تمرینات ورزشی است.
  بیشتر افراد برای مسائل عشقی و کاری به طالع بینی روی می آورند، اما در مورد ورزش چطور؟! حتی اگر شما با این عقیده موافق باشید که اجرام آسمانی می توانند تصمیمات و اتفاقات زمینی را از قبل خبر دهند، اما تأثیر آن ها روی تناسب اندام کمی غیر معقول به نظر می رسد. اما استفاده از طالع بینی دید تازه و جدیدی را به تمرینات ورزشی می بخشد و می توانید با توجه به نشان مخصوص ماه خود، ورزش مخصوص تان را انجام دهید.
  وقتی شما خواستنی ها و نخواستنی ها و توانایی های طبیعی و ذاتی تان را بدانید، می توانید یک رژیم غذایی و ورزش را انتخاب کنید و انجام دهید. چون مناسب شماست و صرفاً به خاطر اینکه مربی بدنسازی شما اینطور می خواهد و می گوید این ورزش برای سلامتی و لاغر کردن تان مفید است. طبق نظریه ستاره شناسی، هر نشانه، قدرت و تمایلات خاص خودش را دارد؛ و تک تک نشانه ها با اعضای بدن در ارتباطند. در واقع، دانستن طالع ورزش و تناسب اندام به عادت های ورزشی قدیمی تان جان تازه ای می بخشد مخصوصاً اگر از انجام دادن حرکات تکراری خسته شده اید. وقتی حرکت ورزشی مناسب انجام می دهید، به جای اینکه فکر کنید ورزش کرده اید بیشتر برایتان جنبه بازی و تفریح خواهد داشت.
  آن وقت است که از حرکات ورزشی لذت می برید و در عین حال بدنی سالم خواهید داشت.

  برج فروردین (حمل)
  نشان ویژه: بلند همتی و جاه طلبی
  عضو تأثیرپذیر: سر
  حرکت ورزشی ایده آل: حرکات بدنسازی با دستگاه به صورت کاملاً فشرده و حرکات کششی. فروردینی های پر انرژی و هدفمند می توانند در رقابت ها پیروز شوند و نتیجه بگیرند. مثلاً کیک بوکسینگ ورزش محبوب برج حمل است چون از رقابت و به کارگیری استراتژی در آن لذت می برند.

  برج اردیبهشت (ثور)
  نشان ویژه: استواری و استحکام.
  عضو تأثیرپذیر: گردن
  حرکت ورزشی ایده آل: بدنسازی با دستگاه، حرکات قدرتی ساده و حرکات کششی. متولدین برج حمل راحت طلب هستند و به همین دلیل از روابط پیچیده یا وسایل خیلی مجلل پرهیز می کنند و به جای آن ترجیح می دهند ساده رفتار کنند و سرشان در کار خودشان باشد. دو سرعت، دراز- نشست و برخی حرکات ایستاده کششی این افراد را سرحال می آورد. معمولاً نخستین جایی که با انجام این حرکات منقبض می شود و به آن فشار می آید گردن است پس مراقب باشید منطقه حساس را فشار ندهید.
  برج خرداد (جوزا)
  نشان ویژه: کنجکاوی
  عضو تأثیرپذیر: شش ها
  حرکت ورزشی ایده آل: مدیتیشن و حرکات ورزشی که بدن را با روح مرتبط کند.
  با ذهنی پراکنده و فعال، متولدین جوزا نیاز بسیار زیادی به انگیزه و محرک دارند. پیاده روی و گپ زدن با دوستان، طبیعت اجتماعی این افراد را ارضا می کنند (و باعث عملکرد بهتر شش ها می شود) یا راه رفن روی تریدمیل در حال گوش کردن به موسیقی مورد علاقه، تا مغز شلوغ شما را کمی آرام کند. البته حواستان باشد حرکات آرام آخر ورزش را فراموش نکنید، آرام شدن برای شما ضروری است.

  برج تیر (سرطان)
  نشان ویژه: حساسیت
  عضو تأثیرپذیر: شکم
  حرکت ورزشی ایده آل: حرکات سبک، بدنسازی با دستگاه به طور منظم.
  سرطان نشانی حساس و سخت گیر است که حرکات ورزشی نرم و سبک را ترجیح می دهد. می توانید بین شنا و دوچرخه ثابت در محیطی آرام یکی را انتخاب کنید. سرطان به شکم حکمرانی می کند، پس حرکات کششی و قدرتی مربوط به آن را زیاد انجام دهید تا احساس خوبی داشته باشید.

  برج مرداد (اسد)
  نشان ویژه: شکوه و جلال
  عضو تأثیرپذیر: قلب
  حرکت ورزشی ایده آل: یوگا قدرتی و هماهنگ کردن آن با هدف کوچک کردن شکم، ران و با - سن اسد درخشان، عاشق تحسین شدن است.
  افراد متولد برج اسد ژیمناستیک و بدنسازی دوست دارند، هر چه تعداد آینه ها بیشتر باشد، بهتر است. اما آنها محیط تمیز و سالم را می پسندند پس آنها را در سالن ورزشی یا اتاق بدنسازی را بدبو نمی توانید پیدا کنید. یوگای قدرتی دقیقاً با علاقه وافر این برج به حرارت، جور در می آید و این هماهنگی بدن شما را در بهترین حالت ممکن قرار می دهد.

  برج شهریور (سنبله)
  نشان ویژه: هوش و فراست
  عضو تأثیرپذیر: دستگاه گوارش
  حرکت ورزشی ایده آل: پیاده روی قدرتی و حرکات ناحیه شکم
  سنبله سخت گیر بسیار وسواسی و مشکل پسند است. متولدین سنبله از سالن های ورزشی کثیف متنفرند و بیشتر، ورزش هایی را ترجیح می دهند که در هوای آزاد باشد. پیاده روی های سریع و طولانی مدت، سوخت و ساز بدنتان را بالا می برد و قدرت تفکرتان را تقویت می کند. حرکات ورزشی ناحیه شکم و برخی حرکات یوگا باعث می شود سم ها از بدن خارج شوند و دستگاه گوارش تقویت شود.

  برج مهر (میزان)
  نشان ویژه: سازگار
  عضو تأثیرپذیر: کمر
  حرکت ورزشی ایده آل: طناب زدن
  معمولاً متولدین مهرماه نیازی به کاهش وزن ندارند و بیشتر، وزن شان را متعادل نگاه می دارند. انجام حرکات ورزشی ناموزون آرامشتان را تهدید می کند.. مثل کلاس های بدنسازی که همیشه شما موقع اجرای حرکات، قدم هایتان را گم می کنید و گیج می شوید. حرکت هایی نظیر شکل روبه رو برای کمرتان مفید است و مناسب حالتان می باشد. حرکات موزون هم با طبیعت و ذات شما سازگار است.

  برج آبان (عقرب)
  نشان ویژه: قوی و مشتاق
  عضو تأثیرپذیر: اندام های تولیدمثل
  حرکت ورزشی ایده آل: مجموعه ای از حرکات ورزشی قدرتی
  عقرب ها طالب شور و اشتیاق بسیار زیادی هستند یعنی هیچ ورزشی را تا عرق شان درنیاید، کامل نمی دانند. تمرینات ورزشی مثل کوهنوردی، یوگا قدرتی و تمرینات دسته جمعی، میزان اندورمین را همان طور که دوست دارید بالا می برد.

  برج آذر (قوس)
  نشان ویژه: ماجراجویی
  عضو تأثیرپذیر: ران
  حرکت ورزشی ایده آل: تمرینات روباز، کوهنوردی.
  متولدین «قوس» یک ذخیره بسیار بزرگ انرژی دارند و عاشق ورزش های روباز هستند. پیاده روی، صخره نوردی، اسکی روی آب و روی برف تماماً ورزش هایی هستند که نیازها و احساساتتان را پاسخ می دهند و باعث ترقی و افزایش حس ورزشکاری تان می شود (البته ران هایتان را هم قوی و کشیده می کند). اگر شرایط برای ورزش های خارج از سالن فراهم نبود می توانید به سراغ کوهنوردی بروید.

  برج دی (جدی)
  نشان ویژه: ورزیده و ماهر
  عضو تأثیرپذیر: زانوها
  حرکت ورزشی ایده آل: بالا رفتن از پله، یوگا
  متولدین برج جدی دریافته اند که اصرار و ممارست، نتیجه بخش خواهد بود. دوست دارید در همه زمینه ها فعالیت کنید، پس بدنسازی با دستگاه مثل دستگاه پله برایتان بسیار مناسب است. یوگا هم برای افزایش دقت تان بسیار مفید است. این ورزش ها باعث تقویت ماهیچه ها و عضلات دور زانو می شود.

  برج بهمن(دلو)
  نشان ویژه: خیال پردازی
  عضو تأثیرپذیر: ساق پا
  حرکت ورزشی ایده آل: هر نوع ورزشی خارج از قاعده و تکرار
  از دستور دادن به دلوی ها بپرهیزید چرا که از دستور شنیدن متنفرند. بهتر است همه چیز را به صورت انتخابی به آنها بگویید. متولدین دلو عجیب و غریب هستند. مثلاً ممکن است به عنوان ورزش، لی لی بروند و واقعاً هم این کار را می کنند تا اینکه پرش را الگوی دیگران کنند. پس از آن سراغ کار دیگری می روند. البته از کلاس های ورزشی شلوغ هم به شدت دوری می کنند. بهتر است قبل از انجام حرکات مربوط به ساق پا، حتماً مچ پا و قسمت های دیگر آن را کاملاً گرم کنید و بیشتر از حد توان تان هم وزنه نزنید.

  برج اسفند(حوت)
  نشان ویژه: ایده آلیسم
  عضو تأثیرپذیر: پا
  حرکت ورزشی ایده آل: تنفس یک در میان با سوراخ های بینی، شنا و یوگای سبک و ملایم
  قبل از هر چیز متولدین برج حوت نیاز به محیط ورزشی آرام و ساکت دارند، بدون ساعت، مربی پر سر و صدا و هرگونه تجهیزات دست و پاگیر و مزاحم. نشان ماهی، عاشق آب است پس بهترین پیشنهاد برای اسفندی ها انواع و اقسام ورزش های آبی است. تنفس یک در میان و متناوب سوراخ های بینی باعث آرام شدن ذهنتان می شود، در حالی که حرکات نشسته یوگا، نرمش و انعطاف پذیری بدنتان را حفظ می کند و پاها را استراحت می دهد.
  آري آغاز دوست داشتن است
  گرچه پايان راه نا پيداست
  من به پايان دگر نينديشم
  كه همين دوست داشتن زيباست

  فروغ فرخزاد

 5. #21
  مدیر بازنشسته
  فاطمه مامی نیکو آواتار ها
  عضویت: ۱۳۸۸/۰۴/۲۸
  محل سکونت
  کانادا
  نوشته ها
  1,171
  میزان امتیاز
  16
  پسند شده
  818
  پسند کرده
  2

  ویترین مدال ها

  Re: ورزش و سلامتي

  ۱۰ تمرين ورزشي ساده ي خانگي
  هميشه قبل از شروع هر برنامه ورزشي، با پزشك خود مشورت كنيد.
  ۱) پله نوردي

  همان فايده اي را كه از انجام تمرين استپ ايروبيك در باشگاه مي بريد را مي توانيد در خانه به دست آوريد. اگر در خانه تان راه پله داريد، مي توانيد با بالا و پايين رفتن از آنها ورزشي بسيار عالي انجام دهيد. براي شروع، در پايين راه پله بايستيد، و به مدت يك دقيقه در جا راه برويد تا كمي عضلات پاهايتان گرم شود. بعد، روي پله اول قدم بگذاريد و برگرديد. اين حركت را روي پله اول فقط ۱۰ مرتبه تكرار كنيد. باز به مدت ۱۵ ثانيه درجا راه برويد. سپس، دو پله اول را بالا رفته و برگرديد، بعد يك پله بالا رفته و باز برگرديد. اين حركت را نيز ۱۰ مرتبه تكرار كنيد. سپس سه پله بالا رفته، برگرديد، بعد دو پله بالا رفته و برگرديد و دوباره يك پله بالا رفته و برگرديد. اين حركت را نيز ۱۰ مرتبه تكرار كنيد. اين الگو را تا ۱۰ پله ادامه دهيد. پس از پايان تمرين مطمئناً حس سوزش را در پاهايتان احساس خواهيد كرد. بالا رفتن بيشتر از ۱۰ پله را توصيه نمي كنيم چون برگشتن و پايين آمدن از آن كمي خطرناك مي شود. اگر احساس سرگيجه كرديد، كمي آرامتر شروع كنيد. چند مدت روي سه پله كار كنيد و كم كم كه استقامتتان بالاتر رفت، تعداد پله ها را افزايش دهيد.
  ۲) لگد با كاناپه

  مي توانيد با استفاده از كاناپه بعنوان يك تكه تجهيزات ورزشي، روي عضلات ران و **** خود كار كنيد. سر پا بايستيد، طوريكه يكي از دسته هاي كاناپه روبه رويتان باشد. به جلو خم شويد، وزنتان را روي دسته كاناپه بيندازيد. سرتان را پايين نگه داريد تا به عضلات گردنتان فشار وارد نشود. با پاي راستتان به سمت عقب كيك يا لگد بزنيد، به صورتيكه كف پايتان با سقف موازي شود و بعد دوباره آنرا پايين بياوريد. اگر حركت را درست انجام دهيد بايد در عضلات **** و ران احساس سوزش كنيد. ۱۵ تكرار براي هر كدام از پاها انجام دهيد.
  ۳) بلند كردن سبد رخت چركها
  يك سبد رخت چرك پر از لباس هميشه هم لازم نيست شما را ياد كارهاي پر زحمت خانه بيندازد. سبد را در دست گرفته و بالاي سر ببريد و همانجا بالا و پايينش كنيد. براي هر بالا بردن حداقل ۳ تكرار انجام دهيد. اگر وزن آن برايتان خيلي سنگين است، مي توانيد كمي از لباسهاي درون آن را بيرون بياوريد. اين ورزش روي عضلات سرشانه، بازو و زير بغل كار مي كند. اين حركت را به صورتي ديگر هم مي توانيد انجام دهيد و آن اين است كه روي زمين دراز بكشيد و سبد را از روي سينه بالا و پايين كنيد.
  ۴) ويدئوهاي ورزشي
  فيلم هاي ويدئويي ورزشي بسيار خوبي در بازار وجود دارد كه مي تواند كمك بسيار خوبي براي تناسب اندام شما باشد. در اين نوارهاي ويدئويي، حركات و تمرينات بسيار خوبي براي كار كردن روي عضلات بازو، شكم، رانها و **** با نمايش طريقه انجام دادن آنها آورده شده است. بد نيست سري هم به فروشگاه فيلم هاي ورزشي بزنيد.
  ۵) آگهي هاي بازرگاني
  اگر عادت داريد هميشه جلوي تلويزيون بنشينيد و حتي غذاهايتان را هم جلو تلويزيون ميل مي كنيد، اين تمرين دقيقاً براي شما مفيد است. حين تماشاي تلويزيون مي توانيد با استفاده از وزنه هاي ۲ تا ۵ كيلويي حركت جلو بازو انجام دهيد. وقتي پيام هاي بازرگاني شروع مي شود، از جايتان بلند شويد تا كمي تمرين شدتي انجام دهيد. چند تا بشين پاشو بزنيد، شنا بزنيد، دراز نشست برويد و بالاخره ضربان قلبتان را بالا ببريد. وقتي برنامه دوباره شروع شد، به سراغ تمرين سبك نشسته تان (مثلاً جلو بازو) برويد. اين چرخه را در طول تماشاي تلويزيون ادامه دهيد.
  ۶) دراز نشست تركيبي
  براي كار كردن روي عضلات شكمتان لازم نيست حتماً در باشگاه ورزشي اسم نويسي كنيد يا مربي خصوصي داشته باشيد. برنامه درازنشست را خيلي راحت حتي ميتوانيد در سالن نشيمن خانه تان انجام دهيد. اگر در درازنشست با درد گردن مشكل داريد، براي شما دستگاه هاي درازنشست نشسته بهتر است چون به گردن شما آسيبي نمي رساند. اگر درازنشست را درست انجام دهيد، عضلات گردنتان نبايد كشيده شود اما خيلي از افراد نمي توانند اين حركت را درست انجام دهند تا به گردنشان آسيب نرسد. به همين دليل بهتر است آرام آرام شروع كنيد. پس براي بالا آمدن تا ۵ بشمريد و براي پايين رفتن هم همينطور. ۵ تكرار با همين شيوه انجام دهيد. با همين تعداد تكرارهاي كم هم سوزش را در عضلات شكمتان احساس خواهيد كرد. سپس سه ست ۱۵ تكراره با سرعت متوسط درازنشست بزنيد. بعد از اتمام درازنشست معمولي، درازنشست چرخشي را براي هر طرف انجام دهيد به اين صورت كه وقتي بالا مي آييد آرنج هر دست (مثلاً اگر براي سمت راست درازنشست مي زنيد، آرنج دست راست) به زانوي مخالف خود بخورد.
  ۷) پرس صندلي چرخدار
  اگر در خانه صندلي چرخدار براي ميز كامپيوتر داريد، مي توانيد چند حركت دست و بازو را وقتي پشت ميزتان نشسته ايد انجام دهيد. درحاليكه روي صندلي خود نشسته ايد، دو لبه ميز را با دست نگه داريد، و با استفاده از عضلات بازو سعي كنيد خودتان را به سمت ميز بكشيد و بعد دوباره خودتان را به عقب هل دهيد. اين حركت روي عضلات جلوبازويتان كار مي كند.
  ۸) مارش حين ظرف شستن
  زندگي خيلي پرمشغله است، به همين دليل اگر وقت نداريد مي توانيد چند كار را همزمان انجام دهيد. مثلاً وقتي جلوي ظرفشويي ايستاده ايد و ظرف مي شوييد، ميتوانيد در جا مارش بزنيد. همينطور مي توانيد تمرين ساق هم انجام دهيد. فقط كافي است روي پنجه پا خودتان را بالا و پايين بكشيد.
  ۹) وقت تردميل
  اگر توانايي مالي داشته باشيد و بتوانيد حداقل يك تكه تجهيزات ورزشي براي خانه خريداري كنيد، اين وسيله حتماً بايد تردميل باشد. راه رفتن و دويدن روي تردميل، تمرين قلبي عروقي و هوازي بسيار عالي براي شما خواهد بود. حداقل روزي سي دقيقه روي تردميل كار كنيد. مي توانيد شيب ها و سرعت هاي مختلف را امتحان كنيد.
  ۱۰) رقص
  رقص علاوه بر اينكه مفرح و لذت بخش است، راه بسيار خوبي براي كالري سوزي و كم كردن وزن است. در روز آهنگ هاي مورد علاقه تان را بگذاريد و برقصيد. مهم نيست كه خوب برقصيد يا بد، مهم اين است كه به بدنتان تحرك بدهيد و فعاليت شدتي داشته باشيد. همين كالري سوزي خواهد كرد.

  کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
  یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

 6. #22
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۱۱/۲۲
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  226
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  116
  پسند کرده
  0

  Re: مقالات مرتبط با رژیم و ورزش...

  [JUSTIFY]فکر کنم جاش اینجا باشه
  تو تاپیک ایروبیک راجع به پیلاتس صحبت شد منم یه سری اطلاعات جمع کردم امیدوارم مفید باشه[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY] [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]كنترولوژی عبارت است از ایجاد هماهنگی كامل بین جسم ، ذهن و روح .

  [/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]افراد ابتدا از طریق كنترولوژی به شیوه هدفمند ، كنترل كامل جسم خود را در دست می گیرند و سپس از راه تكرار كامل حركات آن به شیوه تدریجی ولی پیشرفت كننده به یك نوع هماهنگی طبیعی دست پیدا می كنند.
  [/JUSTIFY][JUSTIFY]كنترولوژی باعث پرورش هماهنگ اجزای بدن می شود ، حالتها و حركات نادرست بدن را اصلاح می كند، نیروی حیات را به بدن باز می گرداند و توان ذهنی را افزایش می دهد


  انسانها تقریبا در دوران كودكی از نعمت رشد طبیعی و متعارف جسمانی برخوردارند اما با شروع دوران بلوغ ، جسم افت كرده و شانه ها خمیده می شوند، عضلات شل و آویزان شده و نیروی حیاتی بشدت رو به تحلیل می رود .

  بدون شك این قضیه امری فراگیر و طبیعی است. انجام حركات ورزشی كنترولوژی و رعایت دستورالعملهای آن پرورش جسمانی را به ایده آل نزدیك می كند .

  علم كنترولوژی اختیار كامل جسم را توسط مغز در دست می گیرد. یعنی عضلات بدن از اراده فرد فرمان ببرند .
  كسانی كه كنترولوژی را برای اولین بار تجربه می كنند احساس می كنند سرحال آمده و بعد از سالهای ذهن آنان از خواب بیدار شده است.

  نام این ورزش در ابتدا توسط ژوزف پیلاتس علم كنترل بدن نام گذاری شده بود كه پس از مرگ وی بدلیل احترام و حفظ یاد و خاطره او توسط بازماندگانش به نام پیلاتس متداول شد.

  سیستم ورزشی است كه در سال 1920 توسط ژوزف پیلاتس پایه گذاری گردید روش تمرینی پیلاتس متشكل از ورزشهایی است كه تمركز روی پیشرفت انعطاف و قدرت در تمام اندامهای بدن دارد بدون اینكه عضلات را حجیم كند یا آنها را از بین ببرد.

  این روش تمرینی از حركات كنترل شده ای تشكیل شده كه بین بدن و مغز هارمونی فیزیكی ایجاد كرده و توانایی بدن افراد را در هر سن بالا می برد.


  از فواید این ورزش:[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]- بالا بردن و تقویت سیستم ایمنی بدن

  - بالا بردن تمامی قوای بدن در جهت اینكه فكر و ذهن را از افكار منفی آزاد سازد بر خلاف یوگا بدن در حال حركت می باشد.

  - كاهش دهنده دردهای مهره ای و كمر

  - ایجاد كشیدگی در ظاهر اندام

  - بوجود آوردنده شكل ظاهری بهتر اندام

  - شكم ساف و كمر باریك

  - پیشرفت انعطاف و تعادل

  - افزایش قابلیت تحرك مفاصل

  - حجیم كردن فضای ریه و بالا بردن قابلیت تنفس

  - تقویت سیستم قلبی عروقی

  - بالا بردن دامنه حركتی مفاصل و عضلات

  - از بین بردن درصد احتمالی جراحات و آسیب پذیری

  علاوه بر این كسانی كه ورزش پیلاتس را انجام می دهند خواب بهتر عصبانیت كمتر استرس و خستگی كمتر خواهند داشت.

  از آنجا كه این روش تمرینی در وضعیتهای ایستاده نشسته و خوابیده بدون طی مسافت و پرش و جهش انجام می گیرد آسیبهای ناشی از صدمات مفصلی را كاهش می دهد زیرا حركات ورزشی در دامنه های حركتی در سه وضعیت فوق با اجرای تنفس های عمیق و انقباظهای عضلانی انجام می گیرد.

  [/JUSTIFY]
  دل من از تبار دیوارهای کاه گلی است
  ساده می افتد
  ساده می شکند
  ساده میمیرد
  دل من تنها سخت میگیرد . . .

 7. #23
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۱۱/۲۲
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  226
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  116
  پسند کرده
  0

  Re: مقالات مرتبط با رژیم و ورزش...

  [JUSTIFY]حال دو نمونه از حرکات ورزشی پیلاتس را برای شما توضیح می دهم[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]حرکت ورزشی شماره (1)[/JUSTIFY][JUSTIFY]این حرکت ورزشی باعث تعادل بدن می شود. در این حرکت، عضلات درگیر عبارتند از: عضلات شکم و پشت. در این حالت، پشت زانوها و ران ها نیز کار می کنند. 2 تا 3 بار این ورزش را تکرار کنید[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]این ورزش خوبی برای محل کار و یا خانه می باشد.[/JUSTIFY]


  [JUSTIFY]قسمت اول[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]صاف رو به دیوار بایستید. قوزک پا، ران، شانه و گوش شما باید در یک راستا باشند. کف دست ها را به دیوار تکیه دهید ، طوری که آرنج دست کمی خم شده باشد. کف پاها باید روی زمین باشد. پاها موازی یکدیگر باشند. شکم تان را تو و بالا ببرید. ستون فقرات انحنای طبیعی خودش را باید داشته باشد.[/JUSTIFY]

  [JUSTIFY]قسمت دوم[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY]زانوهایتان را خم کنید. در این حالت باید زانوها بالای انگشت شست پای تان باشد. به آرامی پایین بیایید. اندام تان را تکان ندهید و به جلو یا عقب نروید.[/JUSTIFY]
  [JUSTIFY][/JUSTIFY]
  [JUSTIFY][/JUSTIFY]
  دل من از تبار دیوارهای کاه گلی است
  ساده می افتد
  ساده می شکند
  ساده میمیرد
  دل من تنها سخت میگیرد . . .

 8. #24
  عضو خانواده بزرگ مامی سایت

  عضویت: ۱۳۸۹/۱۱/۲۲
  محل سکونت
  بروجرد
  نوشته ها
  226
  میزان امتیاز
  2
  پسند شده
  116
  پسند کرده
  0

  Re: مقالات مرتبط با رژیم و ورزش...

  قسمت سوم

  پاشنه پا را بلند کنید. به جلو و یا عقب نروید. هنوز، زانو بالای انگشت شست باید باشد.
  عضلات شکم در این قسمت به برقراری تعادل شما کمک می کنند. شما ممکن است احساس کنید که قسمت داخل ران و عضلات خارج ران در این قسمت شرکت دارند و ارتباطی بین پاشنه و استخوان نشیمن گاه برقرار می شود.
  قسمت چهارم
  فکر کنید یک خط عمودی وسط بدن قرار دارد. پاها را صاف کنید و میانه بدن خود را بالا ببرید. حالا شما ایستاده اید بدون زانوی خمیده، ولی پاشنه ها بلند باشند.  قسمت پنجم

  صاف بایستید و پاشنه ها را به سمت پایین فشار بیاورید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. حال شما درست مثل قسمت اول ایستاده اید، اما احساس می کنید بلند قدتر شده اید.
  بیایید با هم این حرکت ورزشی را با کمی جابجایی مرور کنیم:

  1- صاف بایستید.پاشنه را بلند کنید، پاها مستقیم باید باشند.
  3- زانوها را خم کنید، طوری که انگشت شست بالای زانوها باشد. سعی کنید صاف باشید و تکان نخورید. پاها موازی یکدیگر باید باشند.
  4- در حالی که زانوها خمیده است، پاشنه پا را به سمت پایین فشار آورید
  5- حال، صاف بر روی پاهایتان بایستید
  دل من از تبار دیوارهای کاه گلی است
  ساده می افتد
  ساده می شکند
  ساده میمیرد
  دل من تنها سخت میگیرد . . .

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
 • مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  محاسبه ي شاخص توده ي بدني

  وزن به کيلـو گـرم
  قد به سانتي متر

  شاخص توده ي بدني
  بازه ي وزني مناسب شما