نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree40Likes

موضوع: ژیبابا(خوراک مرغ و چیپس)

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 14
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

ژیبابا(خوراک مرغ و چیپس)

مواد لازم:

مرغ......سینه..ران..بال یک کیلو
    پیاز..یک عدد متوسط
    نمک و فلفل و زردچوبه...به میزان لازم
    پودر سیر..کمی
    سس مایونز...یک پیمانه
    چیپس خلالی...یک بسته

طرز تهیه:
    مرغها رو میشوریم،میذاریم آبش بره...با یک عدد پیاز خورد شده..کمی نمک و فلفل و پودر سیر و زردچوبه مزه دار میکنیم و میگذاریم دو سه ساعتی بمونه تا ترد بشه!(نکته:من چون وقتم کمتر بود...یه کم آب لیمو ترش تازه هم ریختم روش و یه تکه هم کیوی تا زودتر نرم بشن مرغها...توی دستورش نبود..زعفرون هم برای رنگش زدم و زدچوبه کمتر ریختم)

بعد مرغهارو از این مایه در میاریم..توی سینی مخصوص فر که کمی چرب شده میچینیم..سس مایونز رو با قاشق روی سطح مرغها میمالیم(سطحی که روی غذاست در واقع...بعد روی سس چیپس خلالی میریزیم و کمی با دست فاشر میدیم تا بچسبه بهش...

میذاریم توی فر برای یک ساعت و توی حرارات 160-170 درجه...
    به همین سادگی!از یکی از مجله ها یادداشت کردم..یادم نیست کدوم متاسفانه..

مزه اش خیلی خوب بود..من اینبار اگه بخوام درست کنم..فقط بالها رو بیست دقیقه بعد به سینی فر اضافه میکنم..چون بال زودتر می پزه..
    طبق معمول اگه کسی درست کرد لطفا تجربیاتش رو هم بگه و عکس بذاره تا بتویم با کمک هم بهتر و بیشتر یاد بگیریم..
    نسترن نگارین, sama18, باران67 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

2. بانک بند ناف
    مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    613
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

Re: ژیبابا(خوراک مرغ و چیپس)

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_capr
    وای چه خوب !!! این غذا تو فریه ... من فکر می کردم سرخ شدن . اینو درست می کنم به زودی !
    شیدا جون جز مایونز اصلا چربی نداره..که البته من مایونزشو خیلی کمترم زدم..برا یک کیلو مرغ یه پیمونه است..من برای نیم کیلو دو قاشق زدم..همون مرغ تو فره..فقط کمی سس هم داره و ظاهر شکیلتر..با سبزیجات بخارپز و سس سرو میشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram_khp
    ستاره سس مایونز بد طعمش نمیکنه ؟ من حلقه ی مرغ وریحون رو که درست کردم بخاطر سس مایونزش اصلا ازش خوشم نیومد 1 مزه ی خیلی بدی میداد .... این اونجوری نیست؟
    اتفاقا آرام جون منم هر چی غذا درست میکنم با مرغ اگه توش مایونز باشه میحذفم...خوشم نمیاد نمیدونم چرا...ولی این اولا مایونزش خیلی کمه...بعدکاملا جذب مرغه میشه و اصلا مشخص نیست و فقط مزه میده به مرغت...خوشمزه هم شده بود...همون طعم مرغ ساده تو فر که یه کم متفاوت بود به خاطر مایونز وچیپس...جالب بود..با دو تکه مرغ کوچیک امتحانش کن..ممکنه خوشت بیاد...من بیشتر شکیل بودنشو دوست دام..برای مهمونی جالبه و راحت...فکر کنم طعم دارکردنش و دو سه ساعت تو مواد موندنشم مهمه تو مزه اش..
    نقل قول نوشته اصلی توسط سامره
    آرام جونی منم مثل شمام ولی یه تجربه پخت مرغ تو فر بامایونز دارم (از مطبخ رویای عزیز) که اصلا طعم مایونز نمی داد اینم طبق گفته ستاره جون احتمالا برای چسبیدن چیپس بهشه و همینطور به نظرم (باز طبق همون تجربه) تردیش
    باران67 این نوشته را پسندیده.

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

از دستور خوبتون ممنونم من دیروز درست کردم خوشمزه بود کنارش سیب زمینی و قارچ و هویج هم گاشتم.چون میخواستم خوب بپزه روی ظرفو باکاغذ آلومینیوم پوشوندمبعد از پخت بازش کردم و با شعله بالا کمی روشو طلایی کردم چون دوست ندارم مرغ خشک باشه نذاشتم آبش تموم بشه

مامی جون نجمه آواتار ها
    نجمه جونی
    کالاهای من
    2
    میزان امتیاز
    29
    پسند شده
    4642
    پسند کرده
    4441

سلام خانومیها . اینم یه غذا شبیه ژیبابا ست . البته کمی تفاوت داره . خیلی خوشمزه ست . برای مهمونای خودمونی درست کردم , همه خوششون اومد. وقتی همسری من بگه خوشمزست یعنی دیگه حرف نداره . دستورشو یادم نیست از کجا برداشتم .
    مواد لازم:
    ساق یا کتف مرغ 10عدد
    تخم مرغ 1عدد
    چیپس ساده خورد شده یک لیوان

اول ساق های مرغ را با کمی آبلیمو نمک وفلفل می ذاریم مزه دار بشه. ادویه رو با کمی آب مخلوط مبكنیم تا حالت چسبنده پیدا کنه. بعد از حدود دو ساعت با یك قاشق كوچك ادویه رو به مرغها میمالیم . حالا تخم مرغی رو كه داشتیم خوب میزنیم تا یكنواخت بشه. ساقهای پر ادویه رو به آرومی به تخم مرغ زده شده آغشته میكنیم. در آخر هم اونها رو در چیپس خورد شده میغلطونیم تا تمام سطحش رو بپوشونه. كف ظرفی رو كه آماده كردیم با كمی كره چرب میكنیم و ساقها رو در ظرف میچینیم . در طبقه وسط فر و با درجه حرارت 170درجه سانتیگراد بمدت 40 دقیقه قرار میدیم . حالا غذا آماد ه ست و میتونین میل كنین. نوش جان.
    نتونستم عکسشو آپ کنم . نمیدونم چرا بعضی وقتا به مشکل میخوره. اگه تونستم بعدا عکس میذارم
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    گفتیم چرا نیامدی...

حق داری

تعطیل تر از جمعه، خود ما هستیم

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

سلام

این هم بشقاب مرغ و چیپس ابتکاری خودم

اول ته ظرف رو چرب کردم، یک ردیف چیپس خلالی، یک ردیف مرغ پخته تکه شده، یک ردیف قارچ، یک ردیف دیگر مرغ، کمی فلفل دلمه ای رنگی، سپس کمی سس ساندویچ روی این مواد زدم، پنیر پیتزا رو کامل روش ریختم، تعدادی چیپس روش گزاشتم، یک اسپری روغن، یک کمی نمک

داخل ماکروفر 3 دقیقه پخت
    همراه با نان باگت و سس سرو میشه و خیلی ساندویچ خوشمزه ای هست، البته من خالی خوردم و دوست داشتم
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

سهیلا
    نوشته های وبلاگ
    4
    میزان امتیاز
    234
    پسند شده
    7018
    پسند کرده
    6054

ویترین مدال ها

مرغ رو كه مي خواهيد درسته درست كنيد اگه روش با فرچه سس مايونز بزنيد رنگش خيلي خوب ميشه.
    من يك غذايي ديدم كه با مرغ و چيپس درست كردن خيلي خوب شده بود ولي خودم تست نكردم
    به اين شكل كه سينه مرغ رو با پياز چرخ كرده بودن و ادويه و زعفرون و تخم مرغ بهش زده بود و ورز داده بود بعد ته ظرف چيپس خرد شده ريخته بود و مواد رو به صورت رول روي چيپس قرار داده و روشو هم چيپس فراون ريخته بود و تو فر پخته بود خيلي خوشگل و خوش فرم بود .البته كمي از چيپسها روي غذا مي سوزه كه ما كي تونيم اونها رو تميز كنيم ولي در عوض خود غذا خيلي خوب مي پزه
    -----------------

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    170
    پسند کرده
    123

سلام . این هم دست پخت بنده برای بار اول که خوشمزه هم شده است
    m1361 این نوشته را پسندیده.

کالاهای من
    4
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    363
    پسند کرده
    73

منم این دستور رو با خامه دیده بودم. مرغها رو تقزیبا باریک برش میده و با استیک کوب کمی می کوبه بعد با پیاز و نمک و فلفل میزاره مزه دار شه. بعد توی ظرف پیرکس چرب می کنه کمی و بعد مرغها رو میریزه توش و بعد خامه می ریزه روش و بعد جیپس ها رو میریزه. بعد هم خوب با دست هم میزنه تا به هم بچسبن. بعد میزاره تو فر . البته درش رو فکر کنم اول می بنده بعد فقظ گریلشو موقع سرو کمی روشن می کنه. حتما این هفته درست می کنم عکسش رو میزارم
    باران67 و hengamehh این نوشته را پسندیده.
    پایانی برای قصه نیست . چرا که نه گوسفندان عاقل میشوند و نه گرگها سیر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین