نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree70Likes

موضوع: ترشی انبه

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 24
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    140
    پسند کرده
    0

Re: ترشی انبه

الان که فصل انبه هست،دیدم خالی از لطف نیست که طرز تهیه چندمدلشو اینجا بذارم!!
    ترشی اول: ترشی انبه زرد.
    اول از همه باید از انبه های بی هسته (که همون انبه های سبزی هستند که به راحتی برش میخورن.) استفاده کرد.
    Andrew, باران67 و sita-golam این نوشته را پسندیده.
    مهم نیست قفلها دست کیه، مهم اینه که کلیدها دست خداست.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    140
    پسند کرده
    0

تصویر مراحل درست کردنشو میذارم،فچ کنم واضح باشه.
    واسه اون مرحله که نمک و فلفل و زردچوبه میزنید،پیشنهاد میکنم از سبدای قدیمیتون استفاده کنید.چون خراب میشن!!
    باید یه روز انبه ها با این مواد بمونن.
    بعد انبه ها را با مواد توی عکس بعدی میریزیم توی شیشه و روشو سرکه میگیریم.
    درشو هم کیپ میکنیم.
    من اینو جمعه انداختم.آخر هفته عکس جا افتادشو میذارم.
    پیشنهاد میکنم پوستهای سالم و هسته هاشو نریزید دور.با اونا هم یه سس میشه درست کرد که طعمش در حد تیم ملیه!!

mary11, Andrew, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مهم نیست قفلها دست کیه، مهم اینه که کلیدها دست خداست.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آميتيس
    پیشنهاد میکنم پوستهای سالم و هسته هاشو نریزید دور.با اونا هم یه سس میشه درست کرد که طعمش در حد تیم ملیه!!
    واقعا مرسی بابت دستورت ....فقط....پس کی دستور این سسی که گفتین رو برامون مینویسین؟
    یه سوال دیگه....شما کجا زندگی میکنید که انبه کال گیر آوردین؟

sara_behi آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    4

من ترشی انبه رو اینجوری درست میکنم . اوایل اردیبهشت که هنوز انبه ها نرسیده و هسته شون نرمه میرم یه گونی میخرم . بعد از قسمت طول با چاقو چهارقاچشون میکنم و اونایی که هسته هاشون سفت شده رو با ساطور چهارقاچ میکنم . بعد سرکه ( سرکه مارک وَردا عالیه واسه ترشی ) رو می ریزم توی یه قابلمه و می ذارم روی حرارت و اون انبه هارو هم می ریزم توش . راستی اگه شکل انبه هاتون خوب بود پوستشو نگیرید اما اگه پوستشون خوب نبور حتما پوستشو بگیرید که ترشیتون قشنگ بشه . می ذارید یه مقدار بجوشه ولی نه به اون حد که له بشه . تو این فاصله تخم گیشنیزتونو آسیاب کنید و تفت بدید . البته نسوزونینشا . مواظب باشید . حرارتش ملایم باشه . نمیشه از قبل این کارو بکنید مثلا روز قبل چون هرچی تازه تر باشه بوش بیشتره . حالا طرف مورد نظرتونو برای ترشی بیارید . کوزه باشه یا شیشه ای یا.. فرقی نمیکنه . انبه ها رو با سرکه شون بریزید ولی نه همشو باهم . یه مقدار بریزید . بعد روش سیاه دونه و تخم گیشنیز و نمک و فلفل . بعد دوباره انبه و باز به همین ترتیب تا برسه نزدیکای درب ظرفتون . دیگه آماده ست . این ترشی رو می تونید همون موقع هم استفاده کنید چون پخته ولی هرچی بمونه بهتر میشه . احتیاجی هم نیست توی یخچال باشه . من می ذارم تو کمد . اگه بخواید طعم شیرین هم داشته باشه موقع جوشیدن با سرکه یه مقدار شکر اضافه کنید . بعضی از بندریا که من این ترشی رو ازشون یاد گرفتم شیرین شیرینش میکردن . اونم خوشمزه بود . حیف که امسال درست نکردم وگرنه عکسشو می ذاشتم . ولی واقعا ترشی خوشمزه ایه و تو خانواده ی ما کلی طرفدار داره . نصف بیشتر اون گونی انبه خیرات میشه در فامیل خودم و شوشو جان .
    Andrew و باران67 این نوشته را پسندیده.
    اینستاگرام و تلگرام
    noora.desserts

sara_behi آواتار ها
    میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    716
    پسند کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط شکوفه باران نمایش پست ها
    دوستان عزیز انبه های رسیده را نمی شه ترشی کرد؟ اگه میشه لطف کنین دستورش رو بذارین ممنون میشم .

چرا شکوفه جون . اونارو هم میشه ولی هسته شون خیلی سفته و قابل شکستن نیست . پس باید درسته ترشیشون کنی . بعدش هم دیگه نباید بپزیش چون خودش نرمه و له میشه . می تونی به همون روشی که توی پست قبلیم توضیح دادم عمل کنی با این تفاوت که توی سرکه نپزیشون و فقط سرکه رو با انبه ها توی ظرف ترشیت بذاری . ولی تچجربه به من نشون داده که با انبه ی خام خیلای بهتر میشه
    اینستاگرام و تلگرام
    noora.desserts

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    0

اینم ترشی هسته انبه من مال پارسال
    یه وقتای هست که باید لم بدی یه گوشه . وفقط جریان زندگیتو مرور کنی...بعدش بگی: به سلامتی خودم که اینقدر تحمل داشتم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

ترشی انبه
    مواد لازم
    انبه کال - هویج - تمبر هندی - سرکه - روغن زیتون - رب گوجه - ادویه ترشی - نمک فلفل زردچوبه - سیر
    طرز تهیه انبه را خرد کرده در ظرفی ریخته نمک وفلفل وزردچوبه را لابلای آن ریخته بگذارید 24 ساعت بمونه هویج را خرد کرده با سرکه بپزید وقتی کمی نرم شد انبه ها رو اضافه کنید بگذارید چند جوش بزند بعد از روی حرارت بردارید بگذارید خنک شه در ظرفی روغن زیتون بریزید و ادویه ورب گوجه رو تفت بدین بعد همراه با سیر رنده شده به ترشی اضافه کنید تمبر هندی رو تومقداری سرکه حل کنید از صافی رد کرده به ترشی اضافه کنید .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    21
    پسند کرده
    0

ترشی انبه:

مواد لازم

سرکه : 500 گرم

انبه : 400 گرم

آب لیمو : 2 فنجان

رب گوجه فرنگی : 200 گرم

دارچین و هل کوبیده : به مقدار دلخواه

طرز تهیه :

از یک روز قبل انبه را با آب لیمو و رب گوجه فرنگی در ظرفی حل کرده آماده می نمائیم بعد ظرف شیشه را انتخاب نموده دارچین و هل را مخلوط مواد بالا نموده ، آنگاه سرکه را به ترشی اضافه میکنیم و یکی 2 بار بهم می زنیم تا مواد مخلوط شود .

بعد شیشه را آماده کرده ترشی را داخل آن میریزیم نحوه تهیه این ترشی به این طرق تهیه میشود که میتوانیم در صورت دلخواه ترشی را کمی غلیظ کرده در ظرف بریزیم و بعد مصرف کنیم .
    به امید روزی که همه ی پیامک های جهان این باشد ” مهدی فاطمه آمد . “
    تعجیل در فرج 3 صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع