نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree367Likes

موضوع: نکات ریز،درس های بزرگ

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 163
صفحه 1 از 21 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    818
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

Re: نکته های زندگی

به سه چیز تکیه نکن.غرور،دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می میرد.(دکتر شریعتی)
    setarehmb این نوشته را پسندیده.
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    1

[JUSTIFY]تازگی ها یه سری کتاب از سایت ایفه خریدم!که یکی از اون کتاب ها! زندگی کن* ، یاد بگیر و آن را به دیگران بسپار می باشد! [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]تو قسمت مقدمه!نویسنده اینجوی کتاب رو تشریح می کنه! [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]"این کتاب ترکیبی از تجربیات برگرفته از خرد و یادگیری ، طی هزاران سال زندگی است.این کتاب آن چیزی است که توسط والدین ، همسران ، کودکان ، پیشوایان روحانی ، معلمان ، دوستان و دشمنانمان به ما آموخته شده است!" [/JUSTIFY]

[JUSTIFY]در واقع جمله هایی که در کتاب نوشته شده!نتیجه ی تجربیات افراد تو سنین مختلف هست!(مقابل هر جمله سن فرد نوشته شده!) [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]یه سری از جمله ها رو که به نظرم جالب بود رو در دو بخش میذارم!اگه دوست داشتین بخونین! [/JUSTIFY]

1. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که وقتی شما تغییر "وضعیت" می دهید ، همه چیز دو برابر هزینه و دو برابر زمان می برد؛ البته اگر اینگونه بیاندیشید!سن 48 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    2. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که اغلب چیزهایی که نگران آنها هستم ، هرگز اتفاق نمی افتند!سن64 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    3. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که وقتی اتاقم را آنطور که دوست دارم می چینم ، مادرم مرا وادار می کند که آنرا تمیز کنم!سن 13 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    4. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که تقریبا هیچ کالای با کیفیتی با یک قیمت ارزان به فروش نمی رسد!سن 52 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    5. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که در زندگی ، هر مردی حداقل یکبار در مقابل یک زن از خود یک احمق می سازد!سن 46 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    6. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که اگر در مدرسه دچار مشکل بشوم ، در خانه دچار مشکل بیشتری خواهم شد!سن 11 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    7. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که هیچ وقت نباید از دستپخت مادرم هنگام خوردن دستپخت همسرم تعریف کنم!سن 27 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    8. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که گذشته از نوع رابطه شما با والدینتان ، بعد از فوتشان خیلی دلتان برای آنها تنگ می شود!سن 53 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    9. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که دلسوزی برای خود فقط هدر دادن زمان است!سن 81 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    10. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که وقتی داستان های موقع خواب را می خوانید ، بچه ها دقیقا متوجه می شوند که صدایی را برای پرنس جذاب بکار می برید که شب قبل برای غول بدذات بکار برده اید!سن 29 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    11. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که نباید یک قرارداد را با فاصله خالی امضا کنید!سن 47 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    12. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که نباید با کسی ازدواج کنید که مشکلاتش بیشتر از مشکلات شما است!سن 31 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    13. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که هر گاه فردی دارد در مورد کاری صحبت می کند که قابل انجام نیست ، صحبتش توسط کسی که شکست در آن کار را تجربه کرده است ، متوقف می شود!سن43 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    14. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که اگر رئیس هستید و برنامه ریزی نمی کنید ، نباید تعجب کنید از اینکه بقیه در محل کار استراحت می کنند!سن 39 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    15. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که وقتی کسی به احساسات شما لطمه می زند تا زمانی که به یادآوری آن اصرار نداشته باشید چیز مهمی نیست!سن 68 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    16. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که هرگز نباید دستور یک غذای جدید را برای مهمانان امتحان کنم!سن 24 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    17. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که چیزی دردناک تر از تنفر وجود دارد.آن بی تفاوتی است!سن 62 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    18. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که نباید در مبارزه ای شرکت کنید که در آن چیزی برای بردن وجود ندارد!سن 53 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    19. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که وقتی دو تا شیرینی میوه دار باقی مانده و شوهرتان شیرینی کوچکتر را بر میدارد ، شما می فهمید که هنوز خیلی دوستتان دارد!سن39 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    20. [JUSTIFY]من یاد گرفته ام که اگر یک حشره را روی لباس یک دختر بگذارید ، خیلی عصبانی می شود!سن 6 [/JUSTIFY][/*:m:3tcz7ev0]
    setarehmb و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.
    فاصله مون یه دنیاست ، پس انتها نداره!ما مال ِ هم نمی شیم ، تو روز ُ من *Setareh*!

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    818
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

دستهايي كه كمك ميكنند مقدس تراز لب هايي هستند كه دعا ميكنند. ( كورش كبير)
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

به آرامي آغاز به مردن مي كني

اگر سفر نكني

اگر كتابي نخواني

اگر به اصوات زندگي گوش ندهي

اگر از خودت قدر داني نكني

زماني كه خودباوري را در خودت بكشي

وقتي نگذاري ديگران به تو كمك كنند

اگر برده عادات خود شوي

اگر هميشه از يك راه تكراري بروي...

اگر روزمرگي را تغير ندهي

اگر رنگهاي متفاوت به تن نكني

يا اگر با افراد ناشناس صحبت نكني

تو به آرامي آغاز به مردن مي كني

اگر از شور و حرارت

از احساسات سركش

واز چيزهايي كه چشمانت را به درخشش وا مي گذارد

و ضربان قلبت را تندتر مي كنند

دوري كني

تو به آرامي آغاز به مردن مي كني

اگر هنگامي كه با شغلت، يا عشقت شاد نيستي،آن را عوض نكني

اگر براي مطمئن در نامطمئن خطر نكني

اگر وراي روياها نروي

اگر به خودت اجازه ندهي

كه حداقل يكبار در تمام زندگيت

وراي مصلحت انديشي بروي...

امروز زندگي را آغاز كن

امروز مخاطره كن

امروز كاري كن

نگذار كه به آرامي بميري

شادي را فراموش نكن

پابلو نرودا
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    1

Re: نکات ریز،درس های بزرگ

[FONT=]
    [JUSTIFY][FONT=]
    1.[/FONT]من یاد گرفته ام که اگر چیزهایی در فرد مورد علاقه شما وجود دارد که شما آن ها را نمی پسندید ، بعد از ازدواج بیشتر نمی پسندید!!!! سن 25 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    2.[/FONT]من یاد گرفته ام که رمز موفقیت در تجارت بطور شگفت انگیزی ساده است ؛ به مردم بیشتر از آنچه انتظار دارند بده و این کار را با خوشرویی بکن! سن 73 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    3.[/FONT]من یاد گرفته ام که شکست همیشه تقصیر را به گردن کس دیگری می اندازد! سن 62 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    4.[/FONT]من یاد گرفته ام که اگر می خواهید بدانید چه کسی در خانواده رئیس است ، فقط دقت کنید ببینید کنترل از راه دور تلویزیون در دست چه کسی قرار دارد! سن 48 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    5.[/FONT]من یاد گرفته ام که نباید در مورد موفقیت هایتان با کسانی که کمتر از شما موفق اند گفتگو کنید!!!!!!!!!! سن 50 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    6.[/FONT]من یاد گرفته ام که یک ازدواج ، تقریبا همه جوره ادامه پیدا می کند مگر اینکه شوهر خانواده تمام روز را در خانه باشد! سن 58 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    7.[/FONT]من یاد گرفته ام که کسانی که می گویند "پول همه چیز نیست" معمولا مقدار زیادی از آن را دارند! سن 66 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    8.[/FONT]من یاد گرفته ام که کسانی که به خاطر شما دروغ می گویند ، به شما نیز دروغ خواهند گفت! سن 43 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    9.[/FONT]من یاد گرفته ام که عیب هایی که الان دارم دقیقا همان هایی هستند که والدینم وقتی کوچک بودم سعی در اصلاح آنها داشتند! سن 40 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    10.[/FONT]من یاد گرفته ام که وقتی یک همسر فوق العاده دارید ، به همه بگویید _ اما به مادرش حتما بگویید! سن 51 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    11.[/FONT]من یاد گرفته ام که تاریخ واقعا آن چیزی نیست که اتفاق افتاده بلکه آن چیزی است که مردم گزارش داده اند که اتفاق افتاده! سن 60 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    12.[/FONT]من یاد گرفته ام که افرادی که برای رسیدن به "زندگی خوب" بسیار در عجله هستند ، اغلبشان دقیقا از آن رد شده اند! سن 72 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    13.[/FONT]من یاد گرفته ام که تلفن های بعد از نیمه شب به ندرت خبرهای خوبی دارند! سن 63 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    14.[/FONT]من یاد گرفته ام که مهم نیست چه اتفاق بدی می افتد ، وقتی کودکم گردن مرا بغل می کند و مرا می بوسد و می گوید "نگران نباش ، همه چیز درست می شود!" می دانم که قادر خواهم بود آن را درست کنم! سن 28 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    15.[/FONT]من یاد گرفته ام که وقتی به یک حراج می روید ، تقریبا همیشه حداقل یک چیزی می خرید که بدان نیازی ندارید! سن 52 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    16.[/FONT]من یاد گرفته ام که برای گرفتن پاسخ درست ، باید سوال درست را بپرسید! سن 39 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    17.[/FONT]من یاد گرفته ام که هر چه در یک شرکت به مراتب بالاتر بروید ، افراد مودب ترند و رفتار بهتری دارند! سن 55 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    18.[/FONT]من یاد گرفته ام که حسرت گذشته و هراس از آینده دو دزدی هستند که لحظه های ما را می دزدند! سن 29 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    19.[/FONT]من یاد گرفته ام که بدترین تصمیمات من زمانی گرفته شدند که عصبانی بودم! سن 62 [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY][FONT=]
    20.[/FONT]من یاد گرفته ام که نقشه کشیدن برای انتقام فقط باعث می شود مردمی که به شما صدمه زده اند باز هم به شما صدمه بزنند! سن 40[/JUSTIFY]

[/FONT]
    پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.
    فاصله مون یه دنیاست ، پس انتها نداره!ما مال ِ هم نمی شیم ، تو روز ُ من *Setareh*!

مدیر انجمن
    Paeez آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3531
    پسند کرده
    5181

چرا نگران باشم؟ شاید هرگز پیش نیاید.. "اسکاول شین"

* (خیلی جالبه هااا )
    در شهر ما
    بهارِ پر از گل، رباعی است
    پائیز مثنوی ست
    زمستان قصیده است..

mamane ayeh آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    358
    پسند کرده
    1812

ویترین مدال ها

"بعضی اوقات به دیگران یاد بده"

"بعضی اوقات از دیگران یاد بگیر"

"هر وقت احساس کردی استحقاقش را داری درخواست ارتقاء کن"

تو
    دل انگیزترین حادثه در عمر منی که وجودت همه از عشق پر است
    ....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    34
    پسند کرده
    1

* وقتی به شدت عصبانی شدی دستهایت را در جیبهایت بگذار.

* یادت باشد بهترین رابطه میان تو و همسرت زمانی است که میزان عشق و علاقه تان به هم بیش از میزان نیازتان به یکدیگر باشد.

* مهم نیست چه سنی داری هنگام سلام کردن مادرت را در آغوش بگیر.

* اگر کسی تو را پشت خط گذاشت تا به تلفن دیگری پاسخ دهد تلفن را قطع کن.

* هیچوقت به کسی که غم سنگینی دارد نگو " می دانم چه حالی داری " چون در واقع نمی دانی .

* یادت باشد گاهی اوقات بدست نیاوردن آنچه می خواهی نوعی شانس و اقبال است.

* هیچوقت به یک مرد نگو موهایش در حال ریختن است. خودش این را می داند.

* از صمیم قلب عشق بورز. ممکن است کمی لطمه ببینی، اما تنها راه استفاده بهینه از حیات همین است.

* در مورد موضوعی که درست متوجه نشده ای درست قضاوت نکن.

* وقتی از تو سوالی را پرسیدند که نمی خواستی جوابش را بدهی، لبخند بزن و بگو: "برای چه می خواهید بدانید؟"

* هرگز موفقیت را پیش از موقع عیان نکن.

* هیچوقت پایان فیلم ها و کتابهای خوب را برای دیگران تعریف نکن.

صفحه 1 از 21 123411 ... آخرینآخرین