نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree63Likes

موضوع: مانتی - مَنتو - manti - manto

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 19
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    25
    پسند کرده
    0

مانتی - مَنتو - manti - manto

از دوستان کسی طرز درست کردن مانتی رو بلده؟یه غذای ترکیه است خمیرییه که توش مایه گوشتی میریزی و شکل می دی بعد آبکش کرده .فکر کنم با ماست می خورن.دیروز تو تلویزیون تو یه برنامه کره ای هم دیدم که همین غذارو با نام دیگه ای سرو می کردن.اگه کسی بلده لطفا طرز تهیه اش رو بزاره.مرسی

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    38
    پسند کرده
    0

Re: manti

مانتي
    مواد لازم:
    ارد 500 گرم
    اب به اندازه لازم
    نمك
    تخم مرغ 1 عدد (دلخواه است اگر اضافه نشه خمير توي اب يك ذره وا ميره!*)

گوشت چرخ كرده 300-400 گرم
    پياز 2-1 عدد

ماست 500 گرم
    سير 2-1 حبه
    نعناع خشك- پودر فلفل قرمز
    كره 4-3 قاشق غذاخوري
    رب گوجه 2-1 قاشق غذا خوري
    طرز تهیه:
    ارد+تخم مرغ+نمك+اب =خمير نسبتا سفت بدست مياد. حدود 1 ساعت استراحت كند (روي خمير پوشانده شود).
    گوشت چرخ كرده + پياز رنده شده +نمك+ فلفل
    خمير را باز كرده (ضخامت نيم ميليمتر) . من با ته استكان قالب ميزنم توي خمير را با گوشت پر كرده ببنديد (شبيه قطاب ميشه). در اصل خمير را با چاقو به شكل مربع 1.5 در 1.5 سانت بريده ميشه شبيه بقچه كوچولو بسته ميشه!
    مانتي را در اب جوش اب پز كنيد( 20 -15 دقيقه).
    رب را در كره تفت دهيد بعد كمي اب اضافه كنيد تا سس بدست ايد
    سير را رنده كنيد با ماست قاطي كنيد
    با كفگير مانتي ها را از اب گرفته توي بشقاب ريخته روش ماست سير دار اضافه كنيد سپس روي ماست سس رب ونعناع و پودر فلفل قرمز اضافه كرده. نوش جان.
    کیجا, hengamehh, گلبرگی و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته
    فاطمه مامی نیکو آواتار ها
    میزان امتیاز
    13
    پسند شده
    770
    پسند کرده
    2

ویترین مدال ها

راستش با این توضیحی که شما دادید تقریبا همون Dim Sum چینی ها هستش....همین توضیحی که زهرا جون گفته صحیحه ققط یه نکته من بگم که نکته ای هست که کی بفهمیم که مرحله پخت تمام شده:

وقتی خمیر پر از مواد ( هر چیزی میتونه باشه) توی آب جوش و کمی نمک میندازید, به ته ظرف میره....هر موقع که به روی آب اومدن, اون موقع مرحله پخت تموم شده
    Andrew, کیجا, * الهه * و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    کسانی که به زندگی دیگران نور هدیه می دهند، روزی صاحب خورشید خواهند شد.....
    یک دوست برای روشنائی یک دنیا کافیست....

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    30
    پسند کرده
    0

فکر میکنم همون سوپ مانتی ترکیه ای هاست.دستورش اینطوریه:

نیم کیلو مانتی که توشو با گوشت و پیاز پر کردین و بستین
    750 گرم ماست
    1 ق س آرد
    4 لیوان آب گوشت
    1 پیمانه نخود پخته
    2 ق س کره
    1 عدد تخم مرغ
    1 ق مرباخوری نعناع خشک
    نمک و فلفل سیاه هر قدر که دوست دارین

توی قابلمه آب گوشت و میذارین بجوشه بعد مانتی هارو توش میریزین میذارین 10 دقیقه با اب گوشت بجوشه. توی ظرف دیگه آرد + ماست +تخم مرغ + نمک و فلفل رو باهم مخلوط میکنین و این مخلوط رو توی قابلمه ای که مانتی توشه میریزین. بازم 10 دقیقه میذارین بجوشه.بعد از 10 دقیقه نخود رو اضافه میکنین. یه خورده که قوام اومد کره رو با نعنا یه کوچولو حرارت میدین و روی سوپ میریزین . از رو حرارت برمیدارن و اگه خواستین روش آب لیمو ترش تازه بریزین و سرو کنین .
    نوش جون
    Andrew این نوشته را پسندیده.

aşk yalnızca bir ihtimaldi ... ve sevişmek yapabildiğimiz en iyi şey

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

مانتی دو نوع هست خشک و تر اونایی که خشکن توشون اکثرا سویا دارن و اونایی که تر هستن فریز هستن و توشون گوشت دارن اگه میخواهین خیلی خوشمزه تر بشه میتونین موقع پختن تو ابش کمی اب گوشت بریزین و مثل کته ابش رو به خوردش بکشه من امتحان کردم خیلی خوب شد من عاشقشم
    تو بازا الان اکثرا مانتی خشک تو پاکت فروخته میشه 3-4 تومن هر بسته البته موقع پختن در ظرف رو باز بزارید تا له نشن

برای باز کردن وقالب زدن مانتی یه جور قالبهای مخصوص وجود داره هر چقدر کوچیکتر بشه بهتره مانتی

http://images.gittigidiyor.com/2221/MAN ... 7725_0.jpg

خمیر رو بعد باز کردن روی قالب میزارن و با وردنه از روش رد میشن و مانتی برش داده میضه و همش یه اندازه در میاد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

اگه مانتي رو بخواهيد بصورت حرفه اي درست كنيد بعد از پيچيدن خميرها بايد اونارو توي سيني بريزيد و تا وقتي كه خميرش يه كم خشك بشه توي فر بذاريد بعد ميذاريم يه كم خنك بشه و توي استاك آب درحال جوشيدن ميپزيم آبش بايد كم باشه و مدت پختش هم بايد كوتاه باشه .... براي روش هم فلفل قرمز شيرين رو مثل نعنا داغ مدت خيلي كمي توي كره يا مارگارين تفت ميديم و روي ماست و مانتي ميريزيم مقدار ماستي هم كه روي مانتي ميريزيم بايد خيلي كم باشه كه غذا رو سرد نكنه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    46
    پسند کرده
    0

منم امروز مانتی درستیدم ولی با دستور شبکه Stv ترکیه
    طعم: معمولی بود
    زحمت: بسیار بسیار
    ارزش درست کردن: فقط 1بار

منم مانتی هام رو 15 دقیقه تو آب گوشت آب پز کردم بعد حدود 5 دقیقه هم با گریل فر پزوندم
    بعد ماست و سیری رو که آماده کرد روش ریختم(البته من قاطی کردم)
    بعد کره نعنا و کمی فلفلی رو کمی تفت دادم (خیلی خیلی کم) و ریختم وش
    البته چندتاش رو هم که تو روغن برا تزیین سرخ کرده بودم بیشتر پسندیدم
    Andrew, tinker bel و کیجا این نوشته را پسندیده.
    سرنوشت هر چه میخواهی ببار،چتر من خداست.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    64
    پسند کرده
    0

منتو - Mantu

مواد لازم
    نیم کیلو گوشت چرخ کرده
    یک و یک هشتم ق ق نمک
    یک ق ق فلفل
    یک و نیم ق ق پودر گشنیز
    یک چهارم ق ق پودر زیر
    دو پیاز بزرگ رنده شده یا خورد شده
    یک بسته خمیر*های لایه لایه که توش غذا را میپیچن(من دستور درست کردن این خمیر را هم میزارم پین اینجا اگه کسی* بخواد خودش درست کنه
    تو پست شمارهٔ سه )
    ۲ ق ق رب گوجه
    شش ق ق روغن
    سه چهارم پیمانه ماست
    یک چهارم ق ق نعنایه خشک
    دو عدد سیر له* شده
    کمی* آب جوش.
    مواد میانی

۱--گوشت چرخ کرده را با پیاز و نمک و فلفل و زیر و پودر گشنیز قاطی* کنید و یک پیمانه آب بریزید توش تو ماهیتابه خوب مخلوط کنید درشو بذرید تو حرارت ملایم بپزه
    من خودم بجای اینهمه ادویه مختلف که قاطی* کنم یک بسته ادویه بریانی هندی داشتم که اون را زدم به گوشتم و در کمی* روغن سرخ کردم و بد کمی* آب ایرختم توش که گوشت را دون دون کنه و گذشتم ۱۰ دقیقه بپزه که آبش بره به خوردش
    ۲-- از مواد میانی داخل خمیر هأیه باز شده بذرید و بپیچیدشن..سر انگشتتون را در آب بزنید و بمالید به دور خمیر باز شده و (مثل چسب عمل میکنه) دورش را بیارید بالا طوری که گوشت داخلش بمونه من عکسی* از این مرحله ندارم ولی* سعی* می*کنم از تو اینترنت چیزی راجعبش پیدا کنم بذارم
    --
    در آخر چند قاشق از گوشت را باقی* میذاریم که بریزیم تو سٔس رب گوجه*ای که درست می*کنیم و روی منتو*ها میریزیم
    ۳- ته یه ظرف مخصوص بخار پزه کردن سبزی جات را چرب کنید و این منتو*ها را بچینید توشون طوری که رو هم قرار نگیرن کمی* روش را و درشن را روغن بدید که به هم نچسبن وقتی* بخار میخورن ---این منتو*ها محتوی گوشت را بذرید تو بخار به مدت تقریبا ۴۰ دقیقه بپزند،
    ،دقت کنید که آب ته قابلمه به اونها نخوره فقط با بخار بپزند.
    ۴-ترض تهیه سوس گوجه
    رب گوجه را در روغن کمی* سرخ کنید و تندش کنید با سٔس تند
    حالا اون گوشت چرخکرده هایی بقیمنده را بریزید تو این سٔس و بذرید کمی* بجوش آنرا گرم نگاه دارید
    که وقتی* این نتو*ها پختن باید این سوس را بدید روشون.
    ۵- سوس ماست : ماست را با سیر له* شده و کمی* آب ونعنای خشک قاطی* کنید
    ۶- وقتی که منتو*ها پختن یک لایه از ماست مخلوطتون بریزید ته ظرف بد منتو هارا بچینید به آرامی ته ظرفتون روش را باز سٔس ماست بریزید یک لایه از سوس گوشت و رب بریزید
    روی همه اینهارا با نعنای تازه یا کمی* نعنای خشک تزین کنید
    ---------

من چون میدونستم از این غذا زیاد میاد و می*خوام واسه فردا گرمش کنم روش ماست نریختم وقتی* می*خواستم سروش کنم، و راستش اصلا سٔس ماست را درست نکردم و تو یه ظرفی* در کنار دیسم کرم ترش Sour Cream

گذشتم که هر کس دوست داشت با منتو هاش خورد من سوس قرمزم را خیلی* تند کردم که دهنو میسوزوند ولی* همه تو خونه ما دوستش داشتن

اون موقع که من اینو یاد گرفتم بمن گفتن که اسمش mantu هست و یه غذا یه افغانی هستش ولی* می*دونم که تو کشور*های دیگه هم جور هایی دیگشو میپزن و به نام*های دیگه*ای معروفه
    فوق العاده خوشمژ بود و من عاشقش شدم همون دفعه اولی که درستش کردم دوستان خوبم دستور تهیه خمیر برایه پیچیدن منتو هارا در پست زیری میدم
    ---------
    خودت را و آرزوهات را باور کن!!!!! اگه خودت خودتو باور نکنی*، چطوری توقع داری دیگران باورت کنن؟

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین