نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree4167Likes

موضوع: قورمه سبزی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 1049
صفحه 1 از 132 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    26

قورمه سبزی

سلام دوستان
    من برای اندازه گیری قورمه سبزی با سبزی خشک مشکل دارم
    به ازای هر نفر چند قاشق سبزی در نظر بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arsham
    L-) يك ساعت قبل از مصرف مقداري سبزي خشكو تو آب بريز تاخيس بخوره (براي مثال يه مشت واسه دو نفر) بعد نيم ساعت آبشو خالي كن شبيه سبزي تازه ميشه و ميتوني مقدارشو با سبزي تازه بسنجي :-bd
    نقل قول نوشته اصلی توسط sharona
    برای هر نفر حدودا سه قاشق خوبه بستگی داره خورش رو پرسبزی دوست دارین یا کم سبزی. من در آب خیس میکنم و توی همون قابلمه که خیسکردم زیرشو کم روشن میکنم تا یواش یواش آبش به خوردش بره بعد روغن میریزمسرخ میکنم و توی خورش میریزم. آخه اگه خیس بخوره بخوای آبشو دور بریزیمقداری سبزی هم با آب دور ریخته میشه.

دوستان ممنون به خاطر راهنماییتون

شارونا جون شما چقدر اب برای خیس کردن سبزی استفاده میکنین
    راستش اونقدر که من میریزم اگه بخوام کار شما رو بکنم باید 2-3 ساعت رو شعله باشه تا ابش کشیده بشه

2. بانک بند ناف
    marya آواتار ها
    مريم . ر
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    76

Re: قورمه سبزی

سلام. چه جالب!!!! من تا حالا ندیده بودم با سبزی خشک هم بشه قورمه سبزی درست کرد؟ میشه در موردش بیشتر توضیح بدید؟ یعنی سبزی را خشک می کنید بعد آسیاب می کنید؟
    اگه هم با سبزی فریزری و هم با سبزی خشک درست کردید به نظرتون کدوم بهتره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط marya
    راستی یه چیز دیگه یادم رفت بگم. یه مدل دیگه ای که واسهسبزی وجود داره اینه که سبزی را خرد کنید و بدون سرخ کردن در فریزربگذارید. موقعی که می خواید غذا را درست کنید یه ساعت زودتر باید سبزی راگذاشت بیرون و بعد سرخش کرد و ازش استفاده کرد.
    میگن اینجوری خواص سبزی کمتر از بین میره.
    زندگی و دیگر هیچ !!!!!!!

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    161
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nilofar27
    چه جالب منهم تا حالا ندیده بودم با سبزی خشک قرمه سبزی بپزن
    حالا سبزی خشک چجوری یعنی همون سبزی قرمه رو میگیری خشک میکنی بعد نگه داری میکنی یا ایکه اماده هست؟ :72: :72: :72:

آره اتفاقا با سبزی خشک خیلی توپ میشه
    من علاوه بر سبزی خشک آماده,اسفناج تازه هم میریزم که لعابی بشه
    اگر مقدار آب رو کم کم به سبزی خشک اضافه کنید کاملا جذبش میشه.
    Whoever is happy will make others happy

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان سارا
    سلام دوستان عزیز :43:

خواهش میکنم هر کی فوت و فنی از قرمه سبزی بلده به ما هم یاد بده. مثلا چه کار کنیم خوب لاعاب بندازه؟ چه فصلی برای سبزی قرمه گرفتن مناسب تره؟؟؟ شما چه گوشتی تو این خورش میریزید؟؟؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید :s6:

سلام خانوما . مامان سارا من در مورد سبزی هیچ کمکی نمیتونم بهت بکنم چون اصلا بلد نیستم :s7: فقط به یکی که سبزی پاک میکنه میگم سبزی قورمه میخوام :maskhare:
    ولی برای فصلش بهت میگم اواخر زمستون و اوایل بهار بهترین فصله چون همه ی سبزیها هست اونموقع و خیلی ترد و تازه است ... تو بعضی از فصلها سبزیها ساقه های کلفت و خشنی دارند و هر کاری میکنی پخته نمیشن ! خوب چند تا نکته داره ... یکی مدل خرد کردن سبزیت ... یعنی هر چی ریزتر باشه خوشمزه تره ... بعد هر چی سرخش زیادتر و به اندازه تر باشه (که این مهمتره) .مهمتر از همه چیز هم تازه بودن گوشت و سبزیته. برای درست کردنش من لوبیا قرمز میریزم ولی خیلی ها لوبیا چیتی رو ترجیح میدن ... گوشت هم ما گوساله میریزیم ولی اگه از بوی گوشت گوسفند بدت نمیاد اون خوشمزه تر میشه چون چرب و چیلی تره :22:
    خلاصه اول پیاز داغ درست میکنیم و گوشت رو توش سرخ میکنیم و میذاریم یه کم بپزه تا
    آب گوشت در بیاد قشنگ . بعد سبزی سرخ شده و لوبیا رو اضافه میکنیم ( البته خیلیها میگن سبزی رو آخرش اضافه کن که خواص سبزی از بین نره ... ولی سبزی ای که اینهمه سرخ شده و روغن خورده کجاش خاصیت داره به نظرتون؟) من دو جور درست میکنم یکی مدل قلیه ماهی که بجای آب توش آب تمبرهندی و فلفل فراوووووووووون میزنم ( که برای سلیقه های خاص استفاده میشه) یه جور هم با آب و لیمو عمانی ( بازم در مورد لیمو میگن آخرای پخت اضافه کنین چون باعث میشه گوشت دیر بپزه ولی من اولش میریزم چون خوشمزه تر میشه). واسه لعاب انداختنش هم میتونی اواخر پختتون یه قالب کوچیک کره بندازین توش .نوش جوووووووووون

ببخشید این عکسم خیلی روشن شد ولی از هیچی بهتره :s7:
    (ziba), Kiyana.k, sohei59 و 5 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان سارا
    سلام دوستان عزیز :43:

خواهش میکنم هر کی فوت و فنی از قرمه سبزی بلده به ما هم یاد بده. مثلا چه کار کنیم خوب لاعاب بندازه؟ چه فصلی برای سبزی قرمه گرفتن مناسب تره؟؟؟ شما چه گوشتی تو این خورش میریزید؟؟؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید :s6:

مامان سارا جان فصلشو نمیدونم که کی برای سبزی خوبه...
    اما من همیشه یک پیاز کوچولو ریز تفت میدم توی روغن و از گوشت گوسفند هم استفاده میکنم و چون شوشو نمیخوره ترجیحا بی استخوان میریزم .گوشت را خورد کگرده توی پیاز تفت میدم بعد خیلی کم زردچوبه اضافه میکنم.اب سرد میریزم میگذارم میجوشه وقتی نیم ساعت جوشید سبزی سرخ شده را اضافه میکنم .و من چون از لوبیایی کنسروی استفاده میکنم 1 ساعت اخر را لوبیا و لیمو عمانی که از قبل خیس کردم و چند تاچنگال زده را همراه نمک اضافه میکنم میگذارم تا 1 ساعت بجوشه .من حدود 4 ساعت جمعا طول میکشه تا قورمه سبزیم بپزه قبل از سرو هم حتما با پشت قاشق کمی لیموها رو فشار میدم تا ترشی لیمو بیرون بیاد چند تا جوش میخوره و اماده است ...اینجوری خیلی جا افتاده میشه
    و در اخر هم یک استکان اب سرد روی قورمه سبزی میریزم. تا خوب روغن بیافته واینجوری شک بهش وارد میشه و به روغن می افته ...البته گاهی هم یادم میره اما باز روغن داره و لعاب میندازه
    اگر هم با لوبیایی خشک درست کنم معمولا از قبل خیس میکنم . نیم پر میکنم و به قورمه اضافه میکنم...
    امشب جات خالی قورمه سبزی داشتیم .اگر میدونستم حتما برات عکس مینداختم..
    خورش قورمه سبزی بهتره که خیلی ابکی نباشه
    یک نکته اینه که حتما اول از اب سرد استفاده کن چون خورش خوش رنگ تر میشه و اگر اواسط کار اب خواستی بریزی حتما از ابجوش استفاده کن
    بعضیعا چند تکه کوچولو دنبه اضافه میکنند که اون کاملا بستگی به میل شماها داره
    الی خانومی, sohei59, mahbube و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آینده به کسی تعلق دارد که میداند چگونه منتظر نشیند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    37
    پسند کرده
    0

قورمه سبزي هاي مامان من زبان زده همه فاميله. اما يه فوت داره منم اونو به شما ميگم. :11:
    مامان من پياز داغ كه اولش درست مي كنه. وقتي كه كمي طلايي شد. يك قاشق آرد هم ميريزه و اون با پياز ها سرخ ميكنه. تا بوي خاميش از بين بره. هم لعاب ميده هم بوي خوبي ميده!!
    به كسي ديگه نگيد ها اين يه رازه. :s14:
    golnare atashin, Maryam baran, حناخانوم و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدای من بهشتی دارد، نزدیک، زیبا، بزرگ و به گمانم دزوخی دارد کوچک و بعید و در پی دلیلی است که ببخشد ما را گاهی به بهانه یک دعا.[/HIGHLIGHT]

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    273
    پسند کرده
    0

خدا عمرتون بده با این همه توصیه ای که گفتین...این سبزی خشکهارو من دیدم که بسته بندی توی سوپرمارکتها هست...اولین بار که میخواستم از خودم "زنیت "!!! نشون بدم و به مامانم اینا بگم منم بلدم سبزی قرمه داشته باشم ( هر چی مامان بهم داده بود تموم شده بود) از اینا خریدم ولی موندم که خب حالا چیکارش کنم که مامانم منعم کرد! گفت اینا طعمو بد میکنه! :s6: نمیدونم به هر حال نشد که تجربه کنم! حالا که اینجور میگین بد نیست امتحانش...
    مامان من توی خورشهایی که باید لعاب داشته باشن یه مقدار دنبه گوسفند رو با پیاز داغ ذوب میکنه وااااااااااااای خیلی خوشمزه میشه!
    golnare atashin و (ziba) این نوشته را پسندیده.
    هرگز زانو نخواهم زد حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قامتم شود...

www.khatoonodowle.persianblog.ir

مامان میثم آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    282
    پسند کرده
    14

ویترین مدال ها

سلام
    من هر وقت قورمه شبزي درست ميكردم يه قدري ابكي و بدون لعاب ميشد تا اينكه مامانم يه كاري رو يادم داد كه از اون به بعد خيلي بهم كمك كرده ...هم تو قورمه سبزي وهم تو قيمه ....يه ربع مونده كه قورمه سبزي رو از روي گاز برداريد يه دونه سيب زميني كوچولو رو با رنده خيلي ريز به طوري كه تو قورمه سبزي ديده نشه و زود زود اب بشه توش رنده كنيد لعاب ميندازه و جا مي افته ....
    شیربرنج

حناخانوم, malihejoon773 و (ziba) این نوشته را پسندیده.
    در قرآن آمده است که از اهل جهنم سوال میشود :چرا در قعر جهنم جای گرفتید؟ پاسخ میدهند : چون ما از نمازگزارن نبودیم !

صفحه 1 از 132 123411 ... آخرینآخرین