نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree4167Likes

موضوع: قورمه سبزی

نمایش نتایج: از 209 به 216 از 1049
صفحه 27 از 132 نخستنخست ... 172425262728293037 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

Re: قورمه سبزی

قرمه سبزي كه بجاي گوشت از سينه مرغ كه مكعبي خرد كردم استفاده شده .بسيار خوشمزه و سريع اماده ميشه

[/IMG]
    تویی که مرا در سقوط میبینی تا به حال اندیشیده ای که شاید، تو خود وارونه ایستاده ای !!!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    40
    پسند کرده
    0

اینم قورمه سبزی من
    شاید این هشتمین قورمه سبزی عمرم باشه که میپزم

ابتدا پیاز رو خیلی ریز خردکرده وسرخیدم
    بعد با گوشت بره که قلم هم داشت سرخ کردم و آب ریختم تاجوش اومد.زیرشو کم کردم و لیمو عمانی (خردشده وبدون دونه نه پودر)ریختم داخلش
    لوبیا رو از قبل نم کردم و آب اضافش رو بیرون ریختم و در ظرف جداگانه گذاشتم نیم پز شد.کنسرو لوبیا یا زودپز بهترین گزینه واسه نرم شدن و از بین بردن نفخ لوبیاست.اما چون هیچ کدومش مهیا نبود این کاروکردم.
    بعدشم گذاشتم گوشت خوب پخت و لوبیا رو بهش اضافه کردم ودوتیکه دنبه هم انداختم توش(اول کار روغن زیاد نزدم که خیلی چرب بشه) وبعد حدودیک ساعت که لوبیای نیم پزم پخته شد سبزی فریزشده رو که از قبل خوب خوب سرخیده بودم اضافه کردم.تقریبا اندازه سبزیش میشد یه ظرف خورش خوری سرخالی
    فقط باید سرش باشی که زیادازحد سرخ نشه و مزه تلخی بگیره
    بعد ریختن سبزی یکمی کره اضافه کردم خیلی کم که زیاد مزش توخورش تابلو نباشه! حدود یک ساعت دیگه گذاشتم تا جاافتاد
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۰۷ در ساعت ۰۳:۳۶ بعد از ظهر
    تداعی 61 این نوشته را پسندیده.
    بهار با تمام رنگارنگی یک پیام دارد : یکرنگی

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    79
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mina69
    من آخر نفهمیدم....بچه ها کمک...میشه اسرار خورش مگی باادویه ی قرمه ی هاتی کارا رو با هم داخل خورش ریخت؟کی باید ریخت؟ منتاحالا استفاده نکردم..کمککککککککککککککککک ککک خوب میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mina69
    اهان....یه سوال دیگه....وقتی ادویه ی قرمه ی هاتی کارا زدیم ادویه ی دیگه نمیخواد؟//

ببخشید اساتید .مینا جون دستور استفاده ادویه هاتی کارا روش نوشته 20 دقیقه اخر باید اضافه کنی .بهتره از یکیش استفاده کنی چون ممکنه روطعم غذات اثر بگذاره وادویش زیاد شه.خود هاتی کارا مخلوط چند جور ادویس.یه بار که بریزی دستت میاد.
    ای دل به کوی عشق گذاری نمی کنی
    اسباب جمع داری و کاری نمی کنی

cookaholic آواتار ها
    میزان امتیاز
    42
    پسند شده
    1425
    پسند کرده
    662

قورمه سبزی حوشمزه

من اول پیاز رو تفت دادم و بعد گوشت روبه همراه زردچوبه اضافه کردم و کمی تفت دادم بعد به اون آب اضافه کردم وگذاشتم بپزه. لوبیا قرمز رو هم جداگانه پختم. وقتی که گوشت نیم پز شدلوبیا رو که آبش رو خالی کردم به همراه سبزی سرخ شده داخل خورش ریختم و دراواخر پخت هم نمک و آبغوره و کمی گرد لیمو بهش اضافه کردم.

cookaholic آواتار ها
    میزان امتیاز
    42
    پسند شده
    1425
    پسند کرده
    662

نقل قول نوشته اصلی توسط شبنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahraraha
    اینم قورمه سبزی من
    شاید این هشتمین قورمه سبزی عمرم باشه که میپزم
    زهرای عزیز این هشتمین قورمه سبزی تون پس چیلا عکس نداره؟ پس چیلا دستور نداره؟

همینطور cookaholic عزیز؟
    ببخشید شبنم جان، فکر میکردم که چون دوستان خیلی بهتر از من قورمه سبزی رو درست می کنن دیگه نیاز به توضیح نباشه.
    من اول پیاز رو تفت دادم و بعد گوشت رو به همراه زردچوبه اضافه کردم و کمی تفت دادم بعد به اون آب اضافه کردم و گذاشتم بپزه. لوبیا قرمز رو هم جداگانه پختم. وقتی که گوشت نیم پز شد لوبیا رو که آبش رو خالی کردم به همراه سبزی سرخ شده داخل خورش ریختم و در اواخر پخت هم نمک و آبغوره و کمی گرد لیمو بهش اضافه کردم.

مامان مرجان آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    270
    پسند کرده
    129

سلام خانمای هنرمند
    من از ادویه هاتی کارا استفاده کردم خیلی راضی بودم .
    یه چی دیگه اینکه وقتایی که مثل من تنبلیتون میاد لوبیا خیس کنید و جدا بپزید و این حرفا از کنسرو لوبیا استفاده کنید . درسته که لوبیای قورمه سبزی از نوع قرمز هست و کنسروای لوبیا چیتی هست اما بخصوص اون ابش باعث میشه خیلی لعاب بده خورش و من که خیلی بیشتر دوست دارم.
    التبه وقتی برا خودمون درست میکنم این تنبلیا رو میکنم برا مهمونی و این حرفا اینکارو نمیکنما

حالا یه سوال هم داشتم اینکه باز طبق همون تنبلی که هیمشگیه در من . من سبزی رو پاک کرده و ضدعفونی شده از شهروند میخرم اما نسبت سبزیهای اون هربار متفاوتهبرا همین طعمه قورمه سبزیم متفاوت میشه هر بار . کی میدونه نسبت درست سبزیهای قورمه چجوری باید باشه؟ یعنی مثلا باید تره و جعفری مساوی باشه یا مثلا یکی یک سوم اون یکی باشه ..... خلاصه نسبتها رو اگر کسی بلده منو ارشاد کنه
    گاهی تمام چیزی که انسان نیاز دارد
    دستی است که بگیرد و قلبی که بفهمد

مامان مرجان عزیز تاپیک رو از صفحه اول شروع کنید به خوندن. تو این28 صفحه دوستان بارها درمورد نوع و اندازه سبزی قورمه سبزی تجربه هاشونو نوشتند.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

ghoroob آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    368
    پسند کرده
    158

ویترین مدال ها

قورمه سبزي در ديگ مسي
    من كاري كه اينبار كردم لوبيا رو جدا آبپز كردم و بعد از پخت سبزي و گوشت اضافه كردم و گذاشتم جا بيفته. كه باعث شد خورش خوشرنگتر بشه :)
    ضمنا با گوشت ران بوقلمون هم پختم كه ظاهرش فرقي با گوشت قرمز نداره اما لطيفتره و مفيدتر
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    زن بودن کار مشکلی است

صفحه 27 از 132 نخستنخست ... 172425262728293037 ... آخرینآخرین