نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree3428Likes

موضوع: مدیریت مالی خانواده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 2076
صفحه 1 از 260 123411 ... آخرینآخرین

مدیریت مالی خانواده

مدیر مالی خانه شما کیست؟؟؟ چجوری دخل و خرج رو با هم هماهنگ می کنید؟؟؟ پس انداز هم دارید؟؟؟
    هدف ما آشنای و معرفی بحث های تخصصی مدیریت مالی نیست...تجارب خودتون رو با ما هم در میون بذارید

سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    641
    پسند کرده
    0

ویترین مدال ها

Re: مدیریت مالی خانواده

نجما جون ماشالله یه هویی ترکوندی و تند و تند مباحث مفید و ارزشمند ایجاد میکنی یا مبحثهای غیر فعال رو میاری بالاها..دستت درد نکنه خانوم..واقعا از این همه وقتی که میگذاری ممنونیم ازت..بوووووووووووس

خیلی بحث جالبیه..منم با اشتیاق دنبالش میکنم..

تو خونه ما چون فعلا من در امد آنچنانی ندارم(همین مقدارشم به زور کفاف خرجهای الکی و جینگول بازی خودمو میده..:دی)..عملا بار اقتصادی به دوش همسری مهربونه:دی..همسری چون هم حقوق بگیره هم آزاد کار میکنه..مقدار دقیق در امدش مشخص نیست..اما ما معمولا حقوق رو میذاریم برای نیازهای ضروری و همیشگی..و درامد شغل دوم رو برای خریدهای غیر ضروری و مسافرتها و...!

اول هر ماه مشخص میکینم که این حقوق چقدرش باید برای مسائل ضروری خرج بشه و چقدرش اضافه است..روی اون اضافه یه برنامه ریزی میکنیم..مثلا فلان چیز رو که چند وقته دوست داشتیم رو بخریم..از در امد شغل دوم هم همیشه یه مقدار مشخصی دست نخورده میمونه..برای روز مبادا و مسائل پیش بینی نشده..باقیشم صرف مسافرت و خوش گذرونی..همسری کلا اعتقاد زیادی به پس انداز نداره و میگه پس انداز مال دوره باباها و بابا بزرگامون بود که میشد با پس انداز خونه بخرن و سرمایه گذاری بکنن و......!ما تو این گرونی باید بیست سال سختی بکشیم و پدر خودمونو در بیاریم تا شاید پس انداز خرید یه خونه 30 متری توی یه منطقه ارزون رو پیدا کنیم!پس میتونیم لا اقل از زندگیمون بیشتر لذت ببریم و بگردیم!...
    اینو داشته باشین تا بازم بیام..

نجما جون منظورت همین جور تجربه ها بود دیگه؟

خداوند بزرگترین هدایا را به بندگان خود داده است.قدرت انتخاب و تعیین کردار خویش.

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    43
    پسند کرده
    0

خوش به حالتون كه شوهرتون ميگه چقدر درآمد داريم و ميشينيد با هم برنامه ريزي ميكنيد
    ولي شوهرم من هيچوقت نميگه چقدر پول دارم با اينكه كارمنده بعد از ظهرهام بيرون كار ميكنه طراحي ميكنه براي چاپخونه ها و ...
    من حسرت به دل موندم يه بار بگه انقد درآمد دارم منم بدونم داره يا نداره تا ازش چيزي بخوام يا نخوام
    ولي من همه درآمدمو بهش ميگم حتي يه دفتر دارم كه توش از اون موقعي كه استخدام شدم نوشتم و هر ماه به چه چيزايي پول ميدم
    اي خدا...
    parinaz1370, مامان السا و ayshe این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

سلام به همه دوستای عزیز و مخصوصا نجما خانم گل و تشکر ویژه که این مبحث رو ایجاد کردید
    راستش من میگم هنر مدیریت مالی در خانواده چون مثل همه کارهایی هنری زمان میبرده تا اون رو یاد بگیریم و بتونیم اجرایی کنیم و از نتیجه آن لذت ببریم .
    من مورد خودم رو براتون میگم و مطمئن باشید (( این یک داستان واقعیست ))
    ما 5 ساله که ازدواج کریم و تقریبا 6 ماه پیش همسرم کارش رو با 10 سال سابقه از دست داد . کار همسرم یه کار تولیدی و ما موندیم با کلی قسط بدهکاری و فقط حقوق من . تصمیم گرفتیم قسمتی از منزل مادر شوهرم رو تبدیل به یه کارگاه کنیم و من تمام طلاهام رو بجز حلقه ازدواج فروختم و با کمی جمع جور کردن گارگاه رو ساختیم اما در این بین هنوز همسرم درآمد ثابتی نداشت . و ما از پس اندازی که داشتیم فقط تونستیم اجاره چند ماهمون رو جلو جلو پرداخت کنیم . برای رهایی از این شرایط من مجبور شدم شغل دوم انتخاب کنم . باور کنید تا حالا انقدر زندگی برامون سخت نشده بود حتی برای 1000 تومان هم برنامه ریزی می کردیم . حالا بگید چه جوری ؟؟؟؟
    مامان السا این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    9
    پسند کرده
    0

حالا ادامه مطالب ...
    اول از همه مشخص کردیم باید طی یک ماه مخارج ما ( شامل قسط به بانکها و .... ) چه قدر هست . و بعدش درآمدمون چه قدره . دیدیم همین اول کاری 500 هزارتومن کم داریم . موندیم چی کارکنیم . به ذهنمون حقوق من ( جمع شغل اول و دوم ) باشه برای قسط های بانک ها و حقوق شوهرم برای اجاره خونه ؛ مخارج خونه ؛ ( البته اینجا باید اضافه کنم اون زمان شوهرم هنوز کارش فروش نداشت و خانواده مادریم بهمون 700 تومن قرض دادن تا ما باهاش بقول آشپز ها مواد اولیه کار رو بخریم ) و با یه یاعلی کارو شروع کردیم . برای اینکه لوازم کارشوهر برامون ارزون تر در بیاد روزهای جمعه که من بیکار بودم شدم راننده و با هم میرفتیم مثلا مرکز فروش شیشه که خارج از تهران هم بود . شیشه می خریدیم خوب اینجوری هم جنس بهتر با قیمت مناسب می خریدیم هم دیگه کرایه ماشین نمی دادیم ( در جهت صرفه جویی اقتصادی : این قدم اول )
    بعد از اینکه شوهرم چند تا نمونه کار تولید کرد رفتیم دنبال بازاریابی ( خدا ایشاالله نصیبتون نکنه . با این بازار خراب آدم پیر میشه )
    کارهامون رو حتی کمتر از قیمت تمام شده می فروختیم . تا بلکه بتونیم مشتری پیدا کنیم . و همه جای تهرون رو زیر پا گذاشتیم
    . حتی کارامون رو با شرایط نسیه می فروختیم اونم تازه به مغازه دارها که این همه ادعای پولداری و کلاس بالا می کردند .
    خلاصه من خودم از کارهای شوهرم عکس می گرفتم . تو فتوشاپ طراحی می کردم . بعدش چاپ و روی cd کشیدن تا یه بروشرو تبلیغاتی داشته باشیم . راستی می دونید که بیرون خدا تومن می گیرن برای طراحی کاتولوگ و کارت ویزیت اما بالاخره کم و بیش تونستیم یه کاتولوگ درست کنیم ( اینم قدم دوم ) .
    امیدوارم از پرچونگی من خسته نشده باشید
    مامان السا, مهربانو.م و ayshe این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    42
    پسند کرده
    0

عاليه خانم ها ادامه بديد...
    ما با اينكه هردوتاييمون كارمنديم اما در آمدمون مشخص نيست! چون حقوقومون را سر ماه نمي گيريم! شايد اين مسخره باشه اما وقتي توي گود قرار گرفته باشي مي فهمي من چي مي گم. يكدفعه ميليوني توي حسابته. يكدفعه حسابت خاليه.
    درضمن (1) حساب حقوقي من و همسرم يكيه. يعني اون شماره حساب منو داده كه حقوقشو بريز به حساب من!
    در ضمن (2) از وقتي مي شه با كارت از حساب برداشت كرد. حساب كتاب از دستمون خارج شده. نگيد اينا خنگن هاااااا. من دوست داشتم سر ماه مي رفتم بانك همه حسابم رو خالي مي كردم بعد يكي من يكي تو مي كرديم. اما الان هر ماه تنبلي.... تازه سر ماه هم كه نيست اول ... آخر .. دو ماه يكي... اه...
    بازم ميام
    sargol_a, مامان السا و ayshe این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدای من بهشتی دارد، نزدیک، زیبا، بزرگ و به گمانم دزوخی دارد کوچک و بعید و در پی دلیلی است که ببخشد ما را گاهی به بهانه یک دعا.[/HIGHLIGHT]

ناظر کیفی انجمن
    sh_capr آواتار ها
    شیدا.ص
    میزان امتیاز
    34
    پسند شده
    1464
    پسند کرده
    2950

خوب من مساله عابر بانکمو اینجوری حل کردم .
    یه حساب که همونیه که حقوقمو توش میریزن . و یه حساب دیگه هم باز کردم برای این منظور :
    هر ماه که حقوقمو می گیرم یه مقدار ثابتیش رو منتقل می کنم به حساب دوم برای پس انداز . این مبالغ پس اندازم که به حد قابل قبولی رسید تبدیلش می کنم یه یه سپرده بلند مدت . تا زمانی که نیاز بشه یه چیز اساسی رو باهاش بخرم .

موارد روزمره و ماهانه و خریدای معمول خودم هم از همون باقیمونده حساب اول برمیدارم .

من اصولا اگر پس انداز نداشته باشم اعصابم راحت نیست :))
    مامان السا و fateme.asqari این نوشته را پسندیده.
    قوانین فعاليت در سايت ( قوانين كاربري ) :
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    368
    پسند کرده
    0

سلام خیلی جالبه مرسی بااجازه بزرگترها من 20سالگی ازواج کردم والان 3سال ازازدواجم میگذره همسرم کارمنده من الان یکساله میرم سرکاربه صورت پاره وقت یعنی صبح تاظهر شوهرم ازروزاول اصلامن روقاطی مسایل وام وقسط نکردباورکنید الانم خبرندارم کلاس نمی زارم بخدا وام ایناشوخودش جدامیکنه ومقداری هم پول به من میده برای خودم ومقداری می ریزه توی عابربانک برای خرج خونه لیست کلی که ماه به ماه 2تایی میریم خرید البته ازحقوق خودم یک ریال خرج نمیکنم شوهرم میگه سعی کن همشوپس اندازکنی خانما باورتون نمیشه که من چقدر ول خرج بودم پس اندازکردن روشوهرم یادم دادوازپارسال قرعه کشی محلی شرکت میکنم باپولی که ماهیانه ازهمسرم میگیرم خداروشکرپارسال2تیکه طلاخریدم وکلی پس اندازکردم شایدپس اندازم نزدیک به دوتومن بشه من هنوزبچه ندارم اما ازامسال هم دارم برای سیسمونیش پول پس اندازمیکنم.ببخشیدمن بااین سن کم درحضورشمااینقدرجسارت کردم اگرلایق راهنمایی باشم خوشحال میشم کمک تون کنمراستی نگران نباشیداقایون اصلا دوست ندارن که بگن چقدرحقوق می گیرن شماهم اصلا براتون مهم نباشه من اوایل زیادمیپرسیدم اماحالا بی خیال شدم اگربپرسی فکرمی کنه که بهش اطمینان نداری تازه تمام فیش هاروخودش پرداخت میکنه حتی فیش دایمی موبایل منوبای
    ayshe و fateme.asqari این نوشته را پسندیده.
    مادری تنها زنی تنها تر روی زمینم ای خدا تنهام نزار بی تو خیلی دلگیرم ای خدااااااااااااااااااااا

صفحه 1 از 260 123411 ... آخرینآخرین