عضو طلایی خانواده مامی سایت کلوب های مامی سایت
بازارچه کالای دست دوم رسانه مامی سایت
آپلود عکس فال حافظ
سیبیتا
وبلاگ ها شارژ
Like Tree1998Likes

موضوع: ژله تصویری

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 735
صفحه 1 از 92 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    71
    پسند شده
    537
    پسند کرده
    0

Red face ژله تصویری

سلام دوستاي هنرمندم..... مدت ها بود توي قنادي ها ژله ها و كيك هايي رو مي ديدم كه روي اون ها تصوير اعضاي خانواده و يا شخصيت هاي محبوب نقش شده بود..... خيلي دلم مي خواست سر از كار قنادها در بيارم و اين ژله رو خودم هم امتحان كنم..... مدت ها وقت گذاشتم و مطالبي رو پيدا كردم و اون هايي كه توي آشپزآنلاين همراه و مشوقم بودن مي دونن كه وقت زيادي هم براي ترجمه گذاشتم..... خوب نتيجه خيلي خوب بود..... من ژله ي تصويري رو خودم براي تولد همسرم آماده كردم و زيرش هم با خط نستعليق نوشتم..... البته چون تجربه ي اول بود، ژله چندان هم تعريفي از آب در نيومد اما مطمئنم با كمي تلاش و كسب تجربه، ژله هاي خيلي زيبايي رو مي شه بهاين روش درست كرد و همه رو شگفت زده كرد.....

ما دو نوع ژله ي تصويري داريم.... يك مدل كه عكس عزيزان مون و يا شخصيت هاي كارتوني مورد علاقه شون و يا عكس هاي ديگه رو روي ژله ظاهر مي كنن كه خوب اين شايد زيباترين نوع ژله باشه كه فكر نمي كنم كار خونه باشه..... براي اين كار به دستگاه ها و لوازم مخصوص نياز هست..... به اين ترتيب كه پس از آماده شدن ژله، در جايي كه اصلا نور نيست يا مثل اتاق ظهور عكاسي ها نور قرمز در اون روشن هست، سطح روي ژله رو با اسپری امولوسیون پر مي كنن.... بعد نگاتيو عكس مورد نظر رو در دستگاه اگران دیسمان قرار مي دن و ژله ي امولوسیونی رو نور می دن.... در صورتي كه دستگاه آگران ديسمان نباشه مي شه البته نگاتيو تصویر مورد نظر رو روی کاغذ کالک و یا فیلم پرینت گرفت و اون رو روی ژله قرار داد و بعد از قرار دادن روي اون رو نور داد .در مرحله ي آخر روي ژله ي نور داده شده رو داروی ظهور مي زنن و بعد از نمایان شدن تصویر روی ژله، كار تموم شده.... در اين مرحله چون ما داريم كار رو روي ژله ي خوراكي انجام مي ديم ديگه نبايد داروی ثبوت عکاسی روي سطح مون بزنيم چون اين دارو سمی هست...
    علاوه بر اون يك سري هم برگه هاي آماده توي قنادي ها هست كه اون ها رو مي گيرن و مثل عكس برگردون روي ژله مي چسبونن و عكس عينا منتقل مي شه..... اين ژله هم قشنگي خاص خودش رو داره.....
    روزها میگذرند, shakiba1974, serme و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

2. شرکت چینی زرین
    نی نی وان

میزان امتیاز
    71
    پسند شده
    537
    پسند کرده
    0

Red face Re: انواع ژله

و يك مدل هم ژله يي كه با دست نقاشي مي شه..... كه من خودم دنبال اين ژله بودم......

اما براي ژله از نوع دوم كه خودم دنبال همين بودم، ابتدا بر اساس طرح مورد نظرمون ژله ي پايه رو آماده مي كنيم..... بهتر هست ژله ي پايه به رنگ سفيد و يا رنگ هاي روشن باشه درست مثل پايه ي ژله ي خرده شيشه..... پس از درست شدن ژله ي پايه، ابتدا ما طرح مورد نظر مون رو روي كاغذ برنج، كاغذ شكري و يا كاغذ بوند bond paper و يا حتي اگر نداشتين روي كاغذ معمولي با مداد مي كشين..... مي تونين طرح رو از روي طرح مورد نظرتون كپي كنين..... سپس روي طرح رو با قلم سياه خوراكي كه از مغازه هاي لوازم قنادي مي تونين تهيه كنين يك بار ديگه دورگيري مي كنين و بعد كاغذتون رو روي ژله آرام قرار مي دين..... يك كوچولو فشار روي كاغذ ميارين و بعد با دقت و آرام كاغذ رو از روي ژله بر مي دارين..... اگر كاغذتون برنجي و يا شكري باشه، اشكالي نداره كاغذ كامل برداشته نشه چون خوراكي هست و اصلا موقع خوردن محسوس نيست.....
    حالا طرح مون رو روي ژله داريم و مي تونيم اون رو مطابق الگو با قلم مو و رنگ هاي خوراكي، رنگ كنيم.....
    يك توضيح راجع به قلم خوراكي non-toxic .... قلم هاي خوراكي حاوي رنگ هاي خوراكي هستن.... بعضي حتي رنگ هاي گياهي دارن.... مدلي كه براي اين ژله ها استفاده شده مارك ويلتون wilton و نوكس knox و كرايولا crayola هست..... البته من بيشتر توي متن ها كرايولا رو مي ديدم..... رنگ هاي استفاده شده براي داخل طرح رو به راحتي مي تونين با قلم موي آبرنگ كه در دستور نوكش رو به مقدار كمي الكل خوراكي آغشته مي كنن رنگ كنين..... من خودم الكل به كار نمي برم..... براي دورگيري طرحم هم به جاي قلم خوراكي از قلم موهاي نازك استفاده مي كنم كه فقط بايد دقت كنم دستم نلرزه..... و يك نكته ي مهم ديگه اين هست كه بعد از ترسيم خطوط سياه دور نقاشي ابتدا بايد بگذاريم رنگ خشك بشه و بعد رنگ هاي داخل طرح زده مي شه.....
    روزها میگذرند, shakiba1974, serme و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    71
    پسند شده
    537
    پسند کرده
    0

Red face Re: انواع ژله

پس ما اگر خودمون بخوايم ژله ي تصويري درست كنيم به دو روش مي تونيم اين كار رو انجام بديم.....
    اول اين كه روي كاغذ نرمال مثل همون a4 شكل رو اول با مداد مي كشيم و بعد روي خط ها رو يك بار ديگه با قلم موي نازك و رنگ خوراكي مشكي و يا با استفاده از قلم هاي خوراكي دورگيري مي كنيم..... روي ژله كاغذمون رو مي گذاريم و آرام بر مي داريم.... اجازه مي ديم طرح خشك بشه و بعد داخلش رو با رنگ هاي خوراكي رنگ مي زنيم.......... روش بالا

و اما روش دوم كه اون بالا توضيح نداده بودم:
    براي اين كار به كاغذ هاي خاصي به نام باند bond paper نياز داريم..... كاغذ باند يك كاغذ بسيار با كيفيت هست مانند كاغذ اسكناس..... الان فكر كنم از لوازم التحرير فروشي ها بشه اون رو در ايران تهيه كرد چون مورد استفاده ي گرافيست هاست و براي كارهاي گرافيكي استفاده ي ويژه داره..... و براي پرينترها..... در حقيقت در روش دوم ما ميايم و خودمون عكس برگردان براي ژله مي سازيم.....

به اين ترتيب كه روي كاغذ باند طرح مون رو با مداد مي كشيم.....

بعد شروع مي كنيم و با رنگ هاي خوراكي كاغذ رو رنگ مي زنيم..... ولي بايد دقت كرد كه هر رنگي رو ابتدا مي گذاريم خشك بشه و بعد رنگ بعدي رو استفاده مي كنيم.... به اين ترتيب برچسب مون آماده مي شه

براي مرحله ي بعد ژله رو از قالب جدا مي كنيم و اجازه مي ديم خوب سطحش خشك بشه چون سطح مرطوب طرح مون رو خراب مي كنه.....طرح آماده شده رو بعد از خشك كردن روي سطح ژله قرار مي ديم آروم و با دست آرام آرام فشار كوچولو مي ديم و اجازه مي ديم براي مدت 25 دقيقه تا نيم ساعت طرح روي ژله بمونه و بعد طرح رو خيلي با دقت از روي ژله جدا مي كنيم..... به هيچ عنوان در اين مرحله نبايد عجله كنيم.....چنان چه بعد از نيم ساعت هنوز طرح مون خوب روي ژله منعكس نشده بود باز مي گذاريم 15 دقيقه ي ديگه بمونه..... و بعد طرح رو جدا مي كنيم..... ژله آماده هست.....

ما ايراني ها كه هنرمون توي دنيا تكه مي تونيم از طرح هاي مينياتوري و يا خطاطي هم به اين روش استفاده بكنيم
    روزها میگذرند, shakiba1974, باران67 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    71
    پسند شده
    537
    پسند کرده
    0

Re: انواع ژله

رهايي جون، عزيزم خوشحالم خوشت اومده...... البته موارد بالا هيچ كدوم كار من نيست..... مطالب ترجمه شده از نت هست...... ژله ي من توسط شكموهاي حاضر در منزل پيش از آوردن دوربين به يكباره بلعيده شد!!!!!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid
    لادن جون سلام دستت درد نکنه.....من که خیلی خوشم اومد فقط یک سوال؟
    وقتی برچسب آماده کردیم به همون روش آخری که گفتی..همین که بذاریم روی ژله ویک کم فشار بدیم طرح منتقل می شه..کار دیگه ای لازم نیست بکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    مهشيد گل، ممنون از توجهت عزيزم...... بله، طرح عينا منتقل مي شه مي توني با يك ژله ي كوچولو يك بار امتحانش كني..... منتها طرح رو همون طور كه گفتم نبايد بگذاري و برداري!..... طرح رو روي ژله قرار مي دي و دست كم نيم ساعت بعد آروم يك گوشه رو بدون اون كه طرح تكون بخوره بلند مي كني و اگر ديدي ژله خوبه كه هيچ اگر نه بايد دوباره صبر كني..... اميدوارم از نتيجه خوشت بياد.....

نقل قول نوشته اصلی توسط pardis
    واي لادن جون دستت درد نكنه.مدتها بود دلم مي خواست تكنيك جديدي در دسر ها ياد بگيرم.الان كه يك مطلب جديد ياد گرفتم تا يكي 2 ساعت مامان خوبيم.

چند تا سوال هم برام پيش اومده
    1- اين ورقه هاي شكري،چيزي شبيه ورقه هاي برنجي (rice paper) است؟
    2 - اين تكنيك فقط روي ژله قابل پياده سازي است؟
    پرديس جان خيلي خيلي خوشحالم خوشت اومده..... ايده هاي جديد زيادي در زمينه هاي مختلف دارم كه به زودي با كمك نجماي گل اين جا قرار مي دم.... اميدوارم همه مون هميشه ماماناي خوبي باشيم كه هستيم!!!!!!
    در پاسخ به سؤالاتت بايد بگم:
    1- بله دقيقا..... شما هم مي توني از كاغذ برنجي استفاده كني و هم شكري
    2- نه عزيزم..... روي كيك هم پياده مي شه..... مي تونين روي خمير فوندانت براي روكش كيك تصوير بزنين و بعد با رنگ هاي خوراكي اون رو رنگ كنين كه خيلي زيبا مي شه......

نقل قول نوشته اصلی توسط mamane meysam
    افرين به لادن عزيز كه با سختكوشي تونست تكنيك اين ژله رو ياد بگيره ...حالا سوال من اينه كه اگه بخوايم عكس عزيزانمون رو روش بندازيم چيكار كنيم ؟ تو خونه امكان داره يا نه ؟
    ممنون از لطفت
    مامان ميثم نازنين..... اگر بخواي عكس درست با كيفيت عكس داخل آلبومي روي ژله بياد بايد روي ژله ظهور بشه..... اين كار خونه نيست مگر اون كه عكاسي بدونين و دستگاه هاش رو داشته باشين...... اگر نه من از تجربه ي خودم مي گم كه كار مثل نقاشي مي شه.....

من براي منتقل كردن عكس همسرم و نوشتن خط نستعليق اول عكس همسرم رو دادم برام در سايز بزرگ پرينت گرفتن...... بعد پرينت رو چسبوندم روي شيشه خونه و كاغذ باند رو روش قرار دادم و چون طرح ديده مي شد به اين روش روي باند كپي كردم...... بعد رنگ و سايه هاي لازم رو زدم و طرح چهره تكميل شد...... در آخر هم روي كاغذ معمولي خط رو نوشتم..... صبر كردم خشك بشه و بعد باز اون رو به شيشه چسبوندم و روي باند كپي كردم...... توش رو با رنگ پر كردم و نوشته به صورت رنگي آماده شد..... بعد در حالي كه رنگ ها هنوز خيس بودن باند رو آروم روي ژله گذاشتم، نرم نرم با انگشت روش فشارهاي كوچولو آوردم و بعد كه حس كردم خوب چسبيده، ژله رو منتقل كردم به يخچال...... اين توضيح رو بدم كه ژله ي آماده شده با آگار آگار نياز به يخچال نداره....... و بعد طرح روي ژله منتقل شده بود......... اميدوارم شما هم درست كنين و خوش تون بياد اما مامان ميثم عزيز اگر براي اولين بار هست اين كار رو انجام مي دين بهتره تك رنگ كار كنين..... مثلا پرينت سياه و سفيد بگيرن و كل چهره رو با يك رنگ كار كنين و در عوض روي ژله رو بعد از آماده شده با خامه و اسمارتيز، شوكولات، آب نبات هاي پايه دار و چيزهاي ديگه رنگي و شاد تزئين كنيد.......
    گونش و shakiba1974 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

Re: ژله تصویری

نکات بسیار جالبی بود
    فقط تجربه به من نشون داد که اگه بیشتر از 5 دقیقه تصویر رو روی ژله بذارم بمونه کمی پخش میشه و اگه با دست روی کاغذ بمالیم خیلی سریع در عرض چند ثانیه کل طرح منتقل میشه. ولی اون خشک بودن سطح ژله خیلی مهمه
    باز هم ممنون از اطلاعات مفیدتون
    گونش, shakiba1974 و باران67 این نوشته را پسندیده.

مدیر ارشد سایت
    najma آواتار ها
    میزان امتیاز
    14
    پسند شده
    9469
    پسند کرده
    441

این هم تجربه عملی شف طیبه که اینقدر زیبا بود که من تنبل رو هم قلقلک داد زودتر برم سراغش

لادن عزیز و طیبه دوست داشتنی ازتون ممنونم

http://cheftayebeh.********.com/2010...g-post_21.html

اول اینکه ... من چیز میز جدید و نو زیاد امتحان میکنم. ولی همیشه در مقیاس کوچیک و کم. اینبار هم این ژله رو خیلی ساده کار کردم که اگه خراب شد تو ذوقم نخوره ( آخه بچه روحیه اش خیلی لطیف و حساسه و زود به گریه میوفته! قبول ندارید از مامانم بپرسید!). پس یه دونه ژله شیرعسلی توی یه قالب کیک کوچولو درست کردم. اون ژله رو بلدید و تقریبا همه تون تا حالا درستش کردید. ولی باز میگم که قاطی نکنید.

3ق غ پودر ژلاتین رو توی یه لیوان شیر سرد میریزیم. وقتی کاملا شکفته شد و پف کرد و حل شد میذاریم توی مایکروفر ( یک دقیقه) و یا روی بخار آب تا کاملا ذوب و حل شه. بعد نصف قوطی شیرعسلی ( و یا کمتر و یا بیشتر... بچشیدش که کم شیرین نباشه) رو توش میریزیم و بعد دو لیوان شیر سرد. قالبتون رو از قبل باید شسته باشید ( یعنی زیر آب بگیرید که همه جاش خیس شه) و توی فریزر گذاشته باشید که یخ بزنه. حالا ژله رو میریزیم توی قالب و میذاریم توی یخچال تا ببنده . من چون معمولا عصرها شروع به کار میکنم، مجبورم صبر کنم تا فرداش. ولی شما که توی خونه هستید و فرصت کافی دارید میتونید همه کار رو توی یک روز انجام بدید.

همین! من هیچ قر و فری به ژلهه ندادم. ولی چون در نهایت نتیجه کارم مطلوب بود، حالا شما اجازه دارید از انواع مدلهای ژله ای توی این کار استفاده کنید. یعنی ژله رنگین کمان یا ژله های لایه ای و چند رنگ درست کنید. من خودم در آینده بسیار بسیار دور شاید یکی دیگه به شیوه حرفه ای درست کنم ولی فعلا این روش ساده اش رو شما یاد بگیرید تا بعد.

پس کاری که شما میتونید انجام بدید اینه که یه لایه نازک از این ژله توی قالب بریزید و بذارید ببنده. بعد مثلا ژله رنگ آبی ( یک بسته ژله ، یک لیوان آب گرم، نصف لیوان آب سرد) کار کنید. بعد آبی کدر ( ترکیب ژله آبی رنگ با ژله شیر عسلی که دارید. یعنی به جای آب سرد از این ژله توش بریزید) بعد رنگ بنفش. بعد بنفش کدر . بعد قرمز. قرمز کدر. زرد.....خلاصه اینکه لایه لایه کار میکنید تا قالب پر شه. اینطوری موقع سرو ، برشهاتون شیک میشه. ولی باز تکرار میکنم که چون یه کار تمرینی بود، من فقط از رنگ سفید استفاده کردم که به احساساتم لطمه ای وارد نشه!

حالا مرحله دوم کار... یعنی نقاشی. شما باید روی یه کاغذ معمولی با رنگهای مخصوص شیرینی پزی نقاشی کنید. و باز یه مژده به مامانای عزیز! شما میتونید رنگ و قلم مو و کاغذ رو بذارید جلوی کودک دلبندتون تا واسه تون نقاشی کنه. ولی پیشنهاد میکنم اینکار رو فقط وقتی انجام بدید که بچه حالیش باشه که ژله چیه... و نقاشی خوشگل یعنی چی... و منتقل کردن نقاشی خودش روی ژله یعنی چی! اگه بچه خیلی کوچیکه به نظرم بهتره بدید بابای بچه نقاشی رو بکشه<!

من چون مدال طلای کشوری در رشته آبرنگ دارم، کار با رنگ و قلم مو واسم با آب خوردن یکیه ( آره داداش... ما جوونیامون واسه خودمون کسی بودیم! ). ولی باز چون نمیدونستم نتیجه کار چی خواهد بود، پس یه طرح ساده رو انتخاب کردم که جزئیات زیادی نداشته باشه و سریع هم تموم شه. ولی.... شف هم باشه!!!

برای شروع. اول یه کاغذ A4 برداشتم و به اندازه قالب ژله ام بریدم که بعدا برای انتقال روی ژله مشکل نداشته باشم و راحت اندازه ها و مکان طرح رو پیدا کنم.<

بعد با مداد یه طرح خیلی کمرنگ روی کاغذ انداختم ( در حدی که شما به سختی میتونید ببینیدش). من زیاد آدم وسواسی نیستم ( یعنی اصلا وسواسی نیستم!). و فکر هم نکنم که رنگ به اون کمرنگی مداد به ژله منتقل شه ولی شما اگه آدم وسواسی هستید بدون طراحی اولیه شروع به نقاشی کنید. تصمیمش با خودتونه

باید یه قلم موی صفر برای این کار بخرید. اگه اهل کار با آبرنگ و گواش نیستید باید بدونید که قلم موی صفر یعنی ظریف ترین قلم مو با مقدار موی بسیار کم. البته قلم موی من صفر نیست ولی من میتونم با همین هم به اندازه کافی ظریف کار کنم. پس یه قلم مو واسه شیرینی پزی تون بخرید.

همه رنگ های خوراکی تون رو جلوی خودتون بذارید. و یه ظرف آب برای شستن قلم مو. رنگ رو با آب رقیق کنید و روی یه تیکه کاغذ تست کنید که به تن مناسب رسیده باشید. بعد روی طرح اصلیتون شروع به نقاشی کنید

در بعضی قسمتها مثلا برای شلوار شف من رنگ رو رقیق نکردم و از همون رنگ ژلی غلیظ استفاده کردم که بعد ببینم که کدومش بهتره. ( باز هم میگم... من داشتم با روش سعی و خطا کار میکردم) . نتیجه ای که بدست آوردم این بود که اصلا مهم نیست که کم رنگ، رقیق، پررنگ، غلیظ.... کار کنید. و یا حتی مهم نیست که رنگتون روی کاغذ کامل خشک بشه یا نه. در هر حال نتیجه مطلوب خواهد بود!
    ادامه دارد ...
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر ارشد سایت
    najma آواتار ها
    میزان امتیاز
    14
    پسند شده
    9469
    پسند کرده
    441

توی کار با آبرنگ ما باید همیشه سرعت عمل داشته باشیم که بعد رنگ یکنواخت دیده بشه. خیس بودن رنگ هم تاثیر داره. پس مهمه که سریع کار کنید، اگه میخواید کار حرفه ای انجام بدید. مخصوصا وقتی دارید صورت رو کار میکنید

اگه همه رنگ ها رو ندارید یا نمیخواید اینقدر هزینه کنید اصلا مهم نیست. سه رنگ اصلی رو بخرید و بقیه رنگ ها رو ترکیبی درست کنید. من هم هر چند ماهی یه بار دو تا دونه رنگ خریدم که زیاد به جیبم فشار نیاد ولی الان دیگه همه رنگ ها رو تقریبا دارم

این قسمت کار یه کم سخته... یعنی دورگیری با رنگ سیاه! باید خیلی ظریف کار کنید و من رقیق کردن رنگ رو هم پیشنهاد نمیکنم.

الان توی این طرح من چون نمیخواستم زیاد روش کار کنم، فقط پیشبند و چشمهاش رو با چند رنگ سایه دار کار کردم... ولی اگه شما همه رو سایه دار و با تم های نزدیک کار کنید، کارتون سه بعدی میشه

این هم تموم شده طرح. پس شما هم میتونید طرح مورد نظر رو نقاشی کنید ولی حالا یه کار ساده تر و سریع تر...چیه؟ پرینت گرفتن! البته برای اینکار باید یه پرینتر و یه کارتریج مخصوص شیرینی پزی بخرید! ما که از این پولا نداریم داداش! پس وقت میذاریم خودمون میکشیم

خوب اون از نقاشی. این هم از ژله. ولی برای جدا کردنش از قالب... سخت ترین کار در ژله سازیه نه؟! سینک رو از آب گرم پر کنید ... لبه ژله رو با کارد از قالب جدا کنید... ژله رو پنج ثانیه توی آب نگه دارید... با حوله پشتش رو خشک کنید... توی بشقاب برش گردونید. اگه جدا نشد دوباره تکرار کنید تا بالاخره از قالب جدا شه.

تجربه ای که من بدست آوردم... راستش من دو قاشق ژلاتین ریختم چون نمیخواستم ژله ام لاستیکی بشه. ولی اشتباه بود. پس شما مطابق با دستور کار کنید و ژله تون حتما لاستیکی و خیلی سفت و غلیظ باشه. مهمه! خیلی مهمه! اینطوری کارتون خیلی تمیز از آب درمیاد.

نقاشیتون رو بذارید روی ژله. ببینید خیلی بهتره که متن کار ژله سفید یا ژله بیرنگ باشه. ولی اگه ژلاتین در دسترس ندارید یا از ژله شیر خوشتون نمیاد و با شیر مشکل دارید میتونید از ژله آناناس یا موز استفاده کنید. ولی باز هم میگم که متن کار بهتره سفید رنگ باشه که رنگهای روی نقاشیتون خوشرنگ چاپ شه و رنگ متن، روش تاثیر نذاره.

حالا با کف دست به صورت دورانی بمالیدش. ( مثل وقتی که گشنه تونه و شکمتون رو میمالید!) با اینکار طرح رو روی ژله منتقل میکنید. بعد بذارید پنج دقیقه بمونه. که من گذاشتم توی یخچال. ولی زیاد هم مهم نیست حتما 5 دقیقه بشه کمتر هم میشه. ولی در هر حال اون مالش اولیه روی کاغذ خیلی مهمه. زیادتر هم نذارید بمونه

بعد آروم کاغذ رو از ژله جدا کنید. خیلی جالبه... دقیقا عین چاپ برگردون عمل میکنه! یعنی به طرز جادویی نقاشیتون به ژله منتقل میشه!!! براق و صاف و یکدست! به همین سادگی و به همین سرعت! مثل بچه کوچیکا کلی ذوق کرده بودم!

این هم یه ژله ساده ولی جالب. مثل این میموند که ژله رو برده باشی چاپخونه روش عکس چاپ کرده باشی! تجربه ای موفقیت آمیز و بسیار هیجان انگیز!

آهان... یه نکته... جالبه که رنگ تا عمق دو میلیمتری ژله نفوذ میکنه! ولی حواستون باشه بعد از یکی دو روز رنگ شروع به پخش شدن میکنه. پس همون وقتی که میخواید سرو کنید نقاشی رو منتقل کنید که خطوط تمیز از آب در بیاد. اصلا نگران نباشید جالبی کار به اینه که حتی کمرنگ ترین و رقیق ترین رنگ ها حتی بعد از اینکه دو روز روی کاغذ مونده و خشک شده بود باز هم به خوبی و ظرافت روی ژله منتقل میشد

نقل قول نوشته اصلی توسط fargol
    نجما جونم مرسی

سوال داشتم رنگهای مخصوص شیرینی پزی چیه؟ مارکش چیه؟ و قیمتش چنده؟
    فرگل جان رنگ ژله ای مارک ویلتون .قیمت اصلش بسته به انصاف فروشنده از 2000 تا 3500 تومان.
    نایاب 90 این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    193
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط cma
    ميگم با اجازه . اول نقش کلي رو ميزنيد رو ژله بعد رنگ ميکنيد يا تصوير کامل رنگ شده را روي ژله برگردون ميکنيد ؟
    سیما جون تا جایی که من میدونم اول تصویر رو کامل روی کاغذ میکشی و طح رو کامل رنگ آمیزی میکنی بعد کاغذ رو میذاری روی ژله و با حرکت دورانی دستت طرح رو منتقل میکنی
    دلتنگی چه معنی دارد؟ دلتنگی معنی ندارد... درد دارد...!

صفحه 1 از 92 123411 ... آخرینآخرین
  • فروشگاه بامیلو