نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree10139Likes

موضوع: ژله گلدار ( تزریقی )

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 1793
صفحه 1 از 225 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    سامره آواتار ها
    سامره صفری
    میزان امتیاز
    244
    پسند شده
    7026
    پسند کرده
    3915

ویترین مدال ها

ژله گلدار ( تزریقی )

سلام، دوستای خوب و مهربونم لازم دونستم تو پست اول یه سری نکات رو جهت راحتی خودتون یادآوری کنم؛

1.اگه برای بار اوله میخواید ژله درست کنید یا نکات تهیه ژله و برگردوندنشو بلد نیستید لطفا اول اینجا رو مطالعه کنید. نکات پایه دسرها ، و از پرسیدن سوالاتی از قبیل چطور ژله رو از قالب در بیارم؟! یا چطور لایه های ژله از هم جدا نشن؟! و سوالاتی از این دست در این مبحث خودداری کنید (چرا که در مبحث نکات در مورد آنها صحبت شده)

2.اگه برای بار اول میخواید این ژله زیبا رو درست کنید لطفا از اول تاپیک و با دقت، تموم نکاتِ دستور و خلاقیت هایی که دوستان دیگه بکار بردن و حتی سوالای کاربرای عزیز و جوابهای هنرمندای مهربون رو مطالعه کنید، چون این باعث میشه هم سوال تکراری پرسیده نشه (که این خودش باعث زیاد شدن بی مورد صفحات و خسته شدن یا ترسیدن! دوستای تازه وارد واسه خوندن بشه) و هم خودتون با یه تجربه ی منفی (که با نخوندن نکات ممکنه بدست بیاد) مواجه نمیشید.

3.ایده های بسیار زیبای ژله گلدار(تزریقی) رو، در این مبحث " ایده های ژله گلدار (تزریقی)"میتونید ببینید، وکارها و توضیحات خوب دوستانمون رو توی همین مبحث ژله گلدار؛ بنابراین لطفا عکس کارهای هنرمندانه ی خودتون رو توی همین مبحث قرار بدید.

4.لطفا این بندهای قوانین انجمن از قبیل:

قبل از پرسیدن هر سوالی از امكان جستجو در سايت استفاده کنید.

برای ابراز احساسات و تشکر کردن فقط از دکمه تشکر استفاده کنید.

از ارسال مطالب غير مرتبط در انجمن ها خودداري نماييد.

از گذاشتن عکس بدون توضیح خود داری نمایید و پاسخ به پرسش های احتمالی دوستان را به توضیحات عکس اضافه کنید.

برای آپلود عکس حتما از آپلود سنتر سایت استفاده کنید.

را در این مبحث نیز بطور کامل رعایت کنید.
    در صورت رعایت نکردن نکات گفته شده - با عرض شرمندگی - پست های مذکور حذف میشوند.

لینک قوانین سایت: http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

پ.ن:
    اگه روی مباحث بولد شده کلیک کنید به مبحث مربوطه میروید.

با تشکر سامره

ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ در ساعت ۰۷:۰۰ بعد از ظهر
    مامان غزل, الـــی, beautiful_lie و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    هرکه خود داند
    و
    خدای دلش،
    که چه دردی ست
    در کجای دلش ...

#هواى_حوا

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    92
    پسند کرده
    0

ژله گلدار ( تزریقی )

نقل قول نوشته اصلی توسط shohreh
    نجما جان این ژله*های گلی*، تا اونجا که من تحقیق کردم ٔگل نیستن، تو ژله با سرنگ رنگ تزریق می*کنن، شنیدم هر ژله*ای حد عقل یه رب وقت میبره، ولی* دریا میگه نه اینا ٔگل هستند. حالا هر کدوم رو دوست داری باور کن.
    نجما جون، شهره جون راست میگه منم یه سرچ زدم دیدم که این ژله گلی ها از تزریق رنگ و ژلاتین توی یه قالب های مخصوص به دست میان :
    "We borrowed a technique from
    Japan where we inject the gelatin with color and flavor and it forms whatever you want inside a mold," he said. "Before we put the clear gelatin covering, we make a gelatin and add color to it. With special tools, we make the form of flowers or whatever you want. We can do whatever you want us to do and with different colors. Whatever your imagination desires, we can do it."

simsam, reyhan777, samira.s و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    دوست شما، همان دعای شماست که مستجاب شده است .

ایده های ژله گلدار (تزریقی)

dapper, hastiye mamani, Behnush و 14 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

Re: انواع ژله

پری جون ببخشید که دیر جواب دادم آخه اینترنت و 16 آذر و ....
    خوب، عزیزم اول یک ژله بی رنگ درست کن.ترجیحا با یک ق غ پودر ژلاتین و یک لیوان آب و شکر ژله رو درست کنید بگذارید کاملا ببنده.بعد یک رنگ ژله رنگ تیره مثل انار یا تمشک درست کن و بگذار تا ببنده و مثل سفیده تخم مرغ بشه.حالا با سرنگ تمیز (البته چون ژله انار یه خورده سفت شده از سوزن سرنگ بالا نمیره پس سوزنش رو دربیار و ژله رو به سرنگ بکش) ژله انار یا تمشک رو بعنوان گلبرگها داخل ژله بیرنگ تزئین میدهیم
    نکته:1- سرنگ رو به حالت اریب در ژله بیرنگ فرو ببرید که وقتی ژله رو برگردونیدمرکزگلبرگها وسط ژله باشه
    2- برای برگها از خامه رنگ شده با رنگ سبز استفاده می کنیم
    حالا یک رنگ ژله دیگه مثل پرتقالی که کاملا زنگ متفاوتی داشته باشه درست می کنیم و روی ژله می دهیم تا زیره ژله درست بشه و گلمون جلوه خوبی داشته باشه
    امیدوارم خوب توضیح داده باشم و البته از اینکه فعلهام مفرد بود ببخشید و لطفا اگه درست کردید من رو هم از تجربیاتتون بی بهره نگذارید
    fahim68, beautiful_lie و الهه (مامان النا) این نوشته را پسندیده.
    دستهایی که کمک می کنند برتر از لبهایی هستند که دعا می کنند

اینم ژله گل که واسه دست گرمی چند وقت پیش درست کردم ، فقط می خواستم ببینم چه طوری میشه

میگم دوست جونا من ژله گل رو باژله آناناس درست کردم رنگش و مزه اش خیلی خوب شد ، طرز تهیه اش هم عکسا ی اینترنتیش فکر می کنم خیلی گویا بود.
    Mahdis73, beautiful_lie و الهه (مامان النا) این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

ژله گل آفتابگردون

ژله آفتابگردون بیشتر جنبه تزئینی داره نه خوراکی چون با پودر ژلاتین درست میشه و طعم زیاد جالبی نداره البته میشه با ژله موز ویا آناناس هم این کار رو کرد ولی هیچ کدوم شفافیت ژلاتین رو نداره..
    3 قاشق پودر ژلاتین رو در 3 -4 لیوان آب و سه قاشق شکر روی بخار آب حل میکنیم تا مایع کاملا شفاف بشه بعد در قالب مورد نظرمون که بهتره کفش کمی گرد باشه می ریزیم.
    و چند ساعتی در یخچال می گذاریم تا خودشو ببنده و حسابی سفت بشه . بعد شکلات صبحونه رو با سرنگ می کشیم البته باید از ته سرنگ بریزید توش یعنی اون شاسی توشو دربیارید و با قاشق چایخوری شکلات رو بریزید داخل سرنگ چون مایع کمی سفته و از سوزنش بالا نمی ره بعد دوباره شاسیش رو می ذاریم توی سرنگ و آروم آروم و به صورت عمود فرو می کنیم توی ژلاتین و یه فشار کوچیک می دیم و درش می یاریم. چند بار این کار رو می کنیم تا شکل وسطش کامل شه.
    برای گلبرگهاشم از خامه عسل استفاده کردم اول باید گلبرگهای کوچکتر و عمودترش رو بزنیم و مایع داخل سرنگ رو بیشتر فشار بدیم تا گلبرگها پهن تر بشن تو سه ردیف گلبرگها رو تزریق می کنیم اولی خیلی ریز و به صورت عمود دومی از پشت برگهای ریزتر و کمی شیبش کمتر و آخری تقریبا به صورت افقی و برگها پهن تر.
    آخر سر بعد از اینکه خامه ها خودشونو گرفتند بعد از دو ساعت دوباره از یخچال درشون میاریم و نصف بسته ژله لیمو رو با آب جوش حل می کنیم و روی بخار آب می ذاریم تا شفاف شه بعد با یه بسته دنت موزی حلش میکنیم و بعد از خنک شدن روی ژلاتین می ریزیم. بعد که حسابی خودشو گرفت تو ظرف مورد نظر برش می گردونیم.
    Mahdis73, باران67, beautiful_lie و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه
    شبنم جون نمیشه پودر ژلاتین و اب اناناس رو مخلوط کرد که خوشمزه هم بشه ؟و قابل خوردن ؟
    چرا فرزانه فکر کنم خوشمزه اش کنه. ایندفعه می رم تو کارش. مرسی از ایده خوبت

رها جونی شرمنده به حدی سرم شلوغ بود و دست تنها با یه فسقلی شیطون کار میکردم که فرصت عکس گرفتن نداشتم. ان شالله برای بعد.
    Mahdis73 این نوشته را پسندیده.
    مادر که باشی صبوری می شود یار لحظات خستگیت...

مراحل کار هم اول ژله آناناس رو درست کردم گذاشتم تو یخچال خوب بست بعد ژله انار( چون خیلی پررنگه) رو غلیظ درست کردم با کمی خامه مخلوط کردم تا یکدست بشه.یه کم ژله آناناس غلیظ هم با خامه مخلوط کردم (برای پرچم ها).اول پرچم ها رو تزریق کردم بعد با یه کارد جای گلبرگها رو مخلوط ژله توت فرنگی و خامه تزریق کردم و بعد ژله رو تو یخچال گذاشتم .چون گل رو از پشت درست می کنیم تا موقعی که ژله رو برمی گردونیم نمی دونیم خوب شده یا نه ولی نتیجه اش از اون چیزی که فکر می کنیم بهتره.برای من که همون بار اول هم خوب شد. حالا تو کشو کابینتم پر سرنگه با سایزای مختلف .می ترسم یکی در کشو رو باز کنه یه وقت فکر کنه...
    NINJA و پنجه طلایی این نوشته را پسندیده.

هیچ اتفاقی در دنیا اتفاقی نیست.

صفحه 1 از 225 123411 ... آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع