نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree54Likes

موضوع: هواپز

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 616
صفحه 1 از 77 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    گونش آواتار ها
    میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    1035
    پسند کرده
    1149

هواپز

سال نو همگی مبارک
    اگه کسی تجربه ای در زمینه اشپزی با این وسیله داره اینجا بگه

مدیر انجمن
    Andrew آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    1174
    پسند کرده
    12499

Re: هواپز

هواپز دیجیتالی

دستگاه هواپز وسیله ای است که غذا پختن را ساده تر می کند، این دستگاه شامل محفظه ای است که با به جریان انداختن هوای گرم در آن باعث پختن سریع غذا می شود. این دستگاه با لامپ هالوژن کار می کند و به همین دلیل هیچگاه باعث سوختن غذا نمی شود، حتی در دمای بالا تولید دود نمی کند و ارزش غذایی مواد غذایی را حفظ می کند. این فر دارای یک محفظه 12 لیتری است که امکان تبدیل آن به 17 لیتر نیز وجود دارد، دمای آن از 60 تا 250 درجه سلسیوس تغییر می کند و تایمر آن از 0-60 دقیقه می باشد.
    دستوالعمل استفاده از هواپز:
    1. ابتدا ظرف فلزی را در فر قرار دهید، سپس غذایی که برای پخت درنظر گرفته اید را در درون آن قرار دهید. باید دقت داشته باشید که یک فضای خالی بین غذا و سرپوش فر وجود داشته باشد.
    2. هواپز را به برق بزنید. از استفاده همزمان سایر لوازم برقی به همراه فر هالوژنی در یک پریز توسط چند راهی خودداری کنید.
    3. کلید تایمر را درجهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به دمای دلخواه خود برسید. در این هنگام چراغ قرمز آن روشن می شود.
    4. کلید تنظیم کننده دما را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا به دمای مورد نظر برسید. دراین هنگام چراغ سبز روشن می شود و فر شروع به کار کردن می کند.
    5. چراغ سبز ممکن است قبل از زمان مورد نظر خاموش شود و این نشان می دهد که دستگاه فر به دمای مورد نظر شما رسیده است. زمانی که دمای فر پایین آمد و به دمای پایین تر از دمای درخواستی شما رسید، دستگاه فر بطور اتوماتیک شروع به تولید گرما می کند و چراغ سبز آن دوباره روشن می شود.

مواردی که در هنگام استفاده از دستگاه هواپز باید به آن توجه کنید:
    • هنگامی که دستگاه فر روشن است ، دستگیره هایی که به ظرف فلزی درون دستگاه متصل است به دلیل مجاورت با گرما ممکن است شل شود. اما نگران نباشید، با پایین آمدن دما این مشکل به حالت عادی برمی گردد.
    • هیچ گاه سرپوش فر را پس از پخت برروی میز قرار ندهید چون بسیار داغ است و ممکن است باعث سوختگی شود. سرپوش را در درون یک ظرف قرار دهید تا زمانی که دمای آن پایین بیاید.
    • سرپوش فر را هیچ گاه با آب نشویید. آن را با یک پارچه نرم تمیز کنید.
    • دستگاه فر و ظروف آن را هنگامی که کاملا سرد شد بشویید.

منبع: نشریه اینترنتی آشنا

گونش جان من این وسیله را ندارم اما امیدوارم متن فوق کمکی برای شما و سایر دوستان باشه امیدوارم بتونم بیشتر کمک کنم
    همیشه بهاری باشید
    سلام ای به نعمت رسیده خدا با توست...

All things are yours

از خدا می خوام که عطر دلخوشی هرجا باشی به مشامت برسه...

گونش آواتار ها
    میزان امتیاز
    18
    پسند شده
    1035
    پسند کرده
    1149

Andrew جان ممنون از لطفت
    اگه کسی در مورد پختن بعضی غذاها و یا کیک و.. اطلاعاتی داره ممنون میشم
    چون دیروز توی یه کاسه پیرکس کیک گذاشتم بپزه و با اینکه زمانشم زیاد کردم ولی فق در حد 2 سانت بالاش پخت و بقیه خمیرش خام موند

مدیر بازنشسته

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    173
    پسند کرده
    0

با توضیحاتی که دوست عزیز نوشتن این دستگاه باید همون convection oven باشه.در این دستگاه دما رو باید 10 درصد کمتر از فر معمولی بزارید.
    Whoever is happy will make others happy

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

گونش جان ما اين دستگاه رو تو خونه داريم و برا تست كردن نون و درست كردن مرغ و ماهي و گوشت ازش استفاده ميكنيم همين طور بجاي گريل فر هم ازش استفاده ميكنم مثلا براي پيتزا ولي تا حالا توش كيك درست نكردم .
    فكر كنم بهترين وسيله برا كيك فر باشه چون حرارت از پايين هست .
    پختن كيك تو هواپز همون مشكل پخت كيك تو مايكروفر رو داره كه مغز پخت نميشه !
    kamand68 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

عزيزم من هم از اين وسيله تا حالا واسه مرغ و ماهي و ميگو و كباب گوشت و خوراك سبزيجات و سيب زميني و تخم مرغ بخار پز و سيب زميني سرخي استفاده كردم. يك بارم غاز شكم پر و دلمه گذاشتم و فوق العاده خوشمزه شده بود.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

سلامممم.منم هواپز دارم مارک عرشیا.خیلی راضیم از ماکروفر 100 درجه بهتره تازه ضرر های ماکروفر را هم نداره.من توش سیبزمینی ..مرغ شکم پر و... پختم.اما تا حالا کیک هنوز ندرستیدممممم.بیان با هم ظرز تهیه غذاهایی که تو هواپز میدرستیم را اینجا بزاریم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

تازه تو تبلیغ هاش نشون میده که میشه توش میوه هم خشک کرد.من خودم میخواستم دستگاه میوه خشک کن بگیرم اما دیدم که این هواپز کار دستگاه میوه خشک کن را هم انجام میده
    kamand68 این نوشته را پسندیده.

صفحه 1 از 77 123411 ... آخرینآخرین