نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree27Likes

موضوع: اگزما

نمایش نتایج: از 49 به 55 از 55
صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 4567
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    anar1390 آواتار ها
    صبا
    میزان امتیاز
    41
    پسند شده
    2041
    پسند کرده
    3615
    سلام
    پسرمن 11 ماهه است،از6 ماهگی دچاراگزماشده،متاسفانه داره پیشروی میکنه،داروهای دکترهاهم فقط بصورت مقطعی بهبود میده!!! ولی باعث نمیشه پیشروی نکنه!!
    اول فقط روی سینه اش بود،بعد پاهاش شد،بعدصورت وبعد کمر!!!!
    کسی میدونه چیکارکنم حداقل پیشروی نکنه وبیشترنشه؟؟؟؟؟؟
    صبرم از کاسه دگر لبریز است

اگر این جمعه نیاید چه کنم ؟!

آنقدر من خجل از کار خودم

اگر این جمعه بیاید چه کنم ؟!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    90
    سلام
    از دکتر های طب سنتی کمک بگیر. البته منظورم افرادی است که هم پزشک هستند و هم در حیطه داروهای سنتی فعالیت می کنند.چون نمیدونم ساکن کدوم شهری توصیه میکنم از اینترنت درباره پزشک ها اطلاعات بگیری.دکتر حسین روازاده ودکتر حسین خیر اندیشو دکتر میر غضنفری (تهران)،دکتر شراره دوستی و دکتر ام البنین توکلی (کرج)،دکتر حسن حاج طالبی (بجنورد)

اما یادت باشه مهمترین درمان پرهیز کردنه از چیزهایی که این مشکل و شدید میکنه و چون پسر شما شیرخواره،مشکل در تغذیه خود شماست

اگزما،پسوریازیس،سبوره و....بیمازیهایی اند که بر اثر استفاد از مواد بسته بندی،هوای خشک،آب آلوده و اعصاب ناراحت به وجود میان که پزشکان طب سنتی با تشخیص مزاج دارو می دهند.

اما من به طو کلی بگم دلیل اگزما خشکیه.اگر مزاج شما گرم و خشک باشه،فلفل،زیره،میخک وهمه ادویه ها این مشکل و تشدید خواهد کرد و اگر مزاج شما سرد و خشک (سودا) باشه سیب زمینی،گوجه فرنگی،بادمجان و ...مشکل شما را بیشتر خواهد کرد.

البته میشه علاوه بر درمان داخلی از داروهای موضعی هم استفاده کرد.اگر خارش همراه با جوشهای دون دون ریز بدون چرکه مخلوط حنا و پودر گل همیشه بهار را خمیر کرده روی محل قرار داده،با چیزی آن را نپوشانید نیم ساعت بعد بدون استفاده از صابون محل را فقط با آب بشورید.
    anar1390 این نوشته را پسندیده.

pariya505 آواتار ها
    میزان امتیاز
    65
    پسند شده
    5582
    پسند کرده
    5268
    سلامممم..
    من حدود 4 ساله پشت گردنم اگزما داره..یه کم هم پیشروی کرده..خارش شدید و پوسته پوسته میشه..البته دوره ایه میاد و میره اما همیشه درگیرشم...
    دکتر هم که داروهای کورتونی میده اونم یه مدت خوبه اما از بین نمیره..منم اصلا رعایت غذایی نمیکردم..تا حدود 6 ماهه پیش که یه جای دیگه از بدنم (که هیچ ربطی به گردنم نداشت) خارش گرفت و رفتم دکتر گفت اگزماست..واییی تو مطب دکتر زدم زیر گریه..چون همینجودی داره پخش میشه..دکترش خیلی خانم خوبی بود..گفت بدن تو مثه آتیش زیر خاکستره..نباید فوتش کنی تا حساسیت بریزه بیرون..خلاصه یه سری دارو نوشت و تاکید کرد یه سری چیزا رو نخورم..( اون موقع ده روز تا پری مونده بود دکتره با معینه گفت احتمالا بارداری و برام آز خون نوشت) که مثبت بود و هیچ کدوم از داروهارو نتونستم استفاده کنم..
    اما چون تو این 5 ماه به خاطر بارداری سوسیس و کالباس و غذای کنسروی و چیپس و پفک و سس کچاپ رو حذف کردم اصلا" اصلا" خارش نداشتم...القصه اینکه رعایت تغذیه به شدت و شاید خیلی بیشتر از دارو در جلوگیری از پیشرفت اگزما نقش داره...
    fatemeh-m, گلکسی و hamisheh bahar این نوشته را پسندیده.

fatemeh-m آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    573
    پسند کرده
    224
    سلام

اگزما درمان دائمی نداره.اما بچه های کوچک قابل درمان هستند تا 100 درصد یعنی تا سن 6 سالگی قابل درمان 00 درصد هست.من کسی میشناسم 12 سال اگزما داشت هر چقدر دکتر رفت دارو استفاده کرد فایده نداشت ،مدتی خوب بود دوباره شروع میشد. ، اول کف دست بود ، بعد روی دست ، شکم، پا ، اخرین سری که رفت دکتر برای شستشو دست دگتر گفت از صابون گل بابونه استفاده کن و همیشه پوست مرطوب نگه دار و برای پوست از وازلین ثمین حاوی ویتامین e و الان واقعا خوب شده.واینکه نباید زیاد مواد غذایی که طبع گرم دارن بخورید
    pariya505, گلکسی و hamisheh bahar این نوشته را پسندیده.

hamisheh bahar آواتار ها
    گل همیشه بهار
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    529
    پسند کرده
    239
    من هم حدود 10 سال پیش اگزمای شدید گرفتم دکتر رفتم گفت داروی خاصی نداره یه سری مسایل رو رعایت کن مثل نخوردن سوسیس و کالباس مواد غذایی که طبع گرم دارن ........
    همه رو رعایت کردم ولی خوب نشدم باز هم دکتر و دکتر عاقبت گفتند که یک مدتی رو باید بگذرونی تا بهبود پیدا کنی
    تقریبا 5 سال رنج کشیدم تا خدارو شکر الان بهترم ولی بعضی وقتا هم بازم عود میکنه گاهی پشت گردن یا دست ........

yangom آواتار ها
    میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    462
    پسند کرده
    398
    [QUOTE=anar1390;1191676]سلام
    پسرمن 11 ماهه است،از6 ماهگی دچاراگزماشده،متاسفانه داره پیشروی میکنه،داروهای دکترهاهم فقط بصورت مقطعی بهبود میده!!! ولی باعث نمیشه پیشروی نکنه!!
    اول فقط روی سینه اش بود،بعد پاهاش شد،بعدصورت وبعد کمر!!!!
    کسی میدونه چیکارکنم حداقل پیشروی نکنه وبیشترنشه؟؟؟؟؟؟[/QUOT

صبای عزیز و بقیه دوستانی که بچه هاتون دچاراگزما شدن درکتون میکنم واقعاسخته پسر من از 3 ماهگی رانش شروع کرد به خشک شدن و خارش شدید و بعد رسید به صورت مال پسرمن خیلی شدید بود حتی پشت چشم و توی سرش هم زده بود خیلی دکتر متخصص اطفال بردمش همشون کرم های گرون مرطوب کننده میدادن و رژیم خیلی سختی به خودم میدادن من یک دو ماهی تخم مرغ ،لبنیات،ماهی،ادویه جات به هیچ عنوان حتی زردچوبه ،مرکبات نخوردم ولی تغییری نکرد پسرم رو وقتی میخواستم عوض کنم باید یکی دستاشو محکم میگرفت که پاهاشو نخارونه باز خون بیاره.دکتر پوست هم که یه پماد داد که توش مواد کورتونی بود گفت 3 روز فقط استفاده کن دوروزه خوب شد ولی به محضی که دارو رو قطع میکردم دو باره شروع میشد تا اینکه یکی از دوستان یه دکتر بم معرفی کرد تو تهران که متخصص اطفاله ولی داروهای گیاهی میده بردمش اونجا اون گفت اگزما بیشتر تو بچه هایی که پوستشون روشنه اتفاق میافته یه پماد دست ساز ساده داد که گفت دو هفته این پماد رو بزن بعد که اگزماش از بین رفت پمادو کم کن و روغن شترمرغ بزن هیچ پرهیزی هم نمیخواد رعایت کنی فقط برای پسرت وقتی بزرگتر شد مواد حساسیت زا رو با احتیاط بده من انجام دادم خدا روشکر در عرض دو سه هفته خوب خوب شد اصلا باورم نمیشد پسرم الان یک سال و سه ماهشه ودیگه مشکلی نداره خیلی مراقبم مخصوصا الان که هوا سردو خشکه به محضی که یه کم پوستش خشکی میزنه روغن شرمرغ می زنم الان پسرم زیر نظرشه و هردو ماه یهبار میبرمش برای چکاب دیگه به این دکتر های اطفال اعتماد ندارم دوستان اگه کسی آدرسو شماره دکتر رو میخواست پیام خصوصی بدید براتون ارسال کنم ببخشید خیلی طولانی شد
    باقالی پلو

حسنا 296, ازیسا و anar1390 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0
    یانگوم جان میشه شماره تلفن دکتره رو به منم بدی من بچم چند ساله اگزما اسم و الرژی داره الان ده سالشه

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 4567