نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 30
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

دوران مجردی را بعد از ازدواج فراموش نكنید !

دوران مجردی را بعد از ازدواج فراموش نكنید !
    [JUSTIFY]این مساله در بسیاری از مواقع درست است. كسی كه مسوولیت خانواده را قبول می*كند باید به یك سری از محدودیت*ها تن بدهد اما این به آن معنا نیست كه زن و شوهر تمام وقت خود را با هم باشند. بسیاری از دوستان دوران مجردی شما شاید نتوانند در جمع خانوادگی حضور پیدا كنند اما این دلیل نمی شود كه آنها را رها كنید.

شما بعد از ازدواجتان هم باید ساعاتی را به خودتان اختصاص دهید.
    شاید شما فكر كنید كه انجام كارهای خانه و رسیدگی به همسرتان برای شما كافی است و خود را ملزم به انجام كار دیگری ندانید اما بعد از مدتی احساس خواهید كرد كه در زندگی عقب مانده*اید و دلتان برای دوستان قدیم تنگ می*شود. آن?وقت جبران این دلتنگی را با غرزدن به*سر همسرتان می*خواهید جبران كنید.

شما بهتر است بعد از ازدواج كه رابطه خود را با دوستان قدیمتان حفظ كنید. با آنها به دوره*های دوستانه بروید. ساعتی از روز را به خودتان اختصاص دهید و كارهایی را بكنید كه دوست دارید مثلا كتاب بخوانید، نقاشی كنید، به كلاس ورزش بروید و... بگذارید كه خانواده كوچك شما بدانند كه این ساعت متعلق به خود شما است و مزاحمتان نشوند البته باید حد و حدود این مساله با توجه به روحیات همسرتان تنظیم کنید تا هم او را راضی نگه دارید و هم خودتان به خواسته تان برسید. دوستان مجردتان نیز که با شما در ارتباط هستند نقش مهمی دارند و اگر شما دوستان خوب و موجهی در دوران مجردی دارید دوستی با آنها را در اولویت قرار دهید.

این مدت كوتاه در طول روز به شما اجازه می*دهد كه به*دور از مشكلات و دل مشغولی*های جمعی به خودتان فكر كنید و در نهایت با روحیه ای شادتر به جمع خانواده بازگردید.

شما باید برای همسر خویش هم چنین حقی را قائل شوید و اجازه دهید كه او هم ساعتی از روز را به خودش اختصاص دهد. با دوره*های دوستانه او مخالفت نكنید. اگر همسرتان می*خواهد با دوستانش به سفر برود به این معنا نیست كه با شما به او خوش نمی گذرد. دوربودن شما از هم برای چند روز اصلا بد نیست. بلكه باعث می*شود بیشتر قدر یكدیگر را بدانید (به این جمله به شكل كلیشه نگاه نكنید واقعا این اتفاق می*افتد).

اگر فرزند دارید برنامه را طوری تنظیم كنید كه در روزی كه می*خواهید با دوستان*تان باشید فرزندانتان پیش همسرتان باشند این مساله باعث می*شود كه آنها مدتی بدون حضور شما با هم تنها باشند و این به محكم*ترشدن رابطه*شان كمك می*كند. تجربه نشان داده است كه زن?ها بسیار بیشتر از مردان بعد از ازدواج جذب خانواده می*شوند و خودشان را وقف می*كنند و انتظار دارند كه مردها هم همین كار را كنند در حالی كه مردها به ندرت بعد از ازدواج می*توانند دوستانشان را كنار بگذارند. اگر همسرتان می*خواهد بعد از مدتی یك سفر چند روزه با دوستانش برود با او مخالفت نكنید اما سعی كنید كه همواره تعادل را در این زمینه رعایت كنید.

بدانید كه این رفتار خردمندانه شما است كه این تعادل را به وجود می*آورد[/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]منبع: سلامتیران[/JUSTIFY]
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    (*مرضیه*) آواتار ها
    میزان امتیاز
    56
    پسند شده
    310
    پسند کرده
    36

Re: دوران مجردی را بعد از ازدواج فراموش نكنید !

آقایان و اشتباه بزرگ خانمها:

خانم ها ممکن است به دلایل متعدد دوستانشان را از نامزد یا شوهرشان پنهان کنند. یک رابطه براساس اعتماد و صداقت پایه ریزی می شود و وقتی خانم ها سعی کنند دوستانشان را از همسر خود پنهان کنند آنوقت رابطه بسوی دره سقوط می رود. برای درک اینکه چرا خانم ها ممکن است چنین کاری مرتکب شوند، این نکات را در رابطه رعایت کنید.
    یک خانم ممکن است به خاطر اینکه تصور می کند نامزد یا شوهرش ممکن است از رفتاردوستش خوشش نیاید، او را پنهان می کند. اگر نگران این باشد که شوهرش چطور با دوست او برخورد می کند ممکن است تصمیم بگیرد که اصلاً او را نشان شوهرش ندهد.
    همسر یا دوستان قدیمی ؟!
    اگر خانمی تصمیم بگیرد که دوستش را از شوهرش پنهان کند احتمالاً به خاطر مسائل مربوط به حسادت ورزی است. این حس حسادت چه از طرف خودش باشد چه از طرف شوهرش، می تواند زیان بخش باشد. حسادت شعله های مشاجره را تندتر می کند و فقط باعث بدتر شدن اوضاع می شود به همین دلیل، خانم ها گاهی اوقات تصمیم می گیرند که برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی دوستانشان را پنهان کنند.
    اگر خانمی تصمیم بگیرد که دوستش را از شوهرش پنهان کند اما شوهر یا نامزد وی متوجه موضوع شوند، همه چیز خیلی بد می شود. شنیدن اینکه چیزی در رابطه پنهان شده است اصلاً مسئله جالبی نیست چون سوالات بیشتری برای طرف مقابل پدید می آورد. بهترین راه این است که هیچوقت خانمها دوستانشان را پنهان نکنند. رابطه ای که بر پایه اعتماد و صداقت بنا شود بسیار بهتر از رابطه ای که همه چیز در آن مخفی می شود خواهد بود. اگر متوجه شدید که نامزدتان دوستانش را از شما پنهان کند باید بفهمید که دلیل آن چیست و مشکل را حل کنید.
    یادتان باشد که روابط موفق همیشه بر گفتگو و اعتماد تکیه دارند. پس به راحتی با هم حرف بزنید و مطمئن باشید که اوضاع خیلی بهتر می شود!
    منبع:نیاز روز
    ما صبر کردیم واسه فردایی بهتر
    ما صبر کردیم ولی فردا نمیشه...

یه روزی توی تاریخ مینویسن
    یه جا این نسل مفقود الاثر شد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

این تیتر را که دیدم : دوران مجردی را بعد از ازدواج فراموش نكنید !
    برایم جالب بود اما وقتی وارد شدم و دیدم خانم های مامی سایتی اینقدر نسبت این موضوع بی اهمیت بوده اند ، دلم گرفت . واقعا معنی اش اینه که بسیاری از زنان ما بعد از ازدواج با دوران مجردی و دوستان شان قطع رابطه می کنند و یا ... نمی دانم .

می خواهم یک خاطره برایتان بنویسم و خوشحال میشوم نظرات شما خانم ها را بدانم .

چند سال پیش با یکی از صمیمی ترین دوستانم تلفنی حرف می زدیم ، روحیه خوبی نداشت و خیلی خسته بود از کارهای رزمره و بچه و خونه داری و ... همسرش هم متاسفانه زیاد اهل سفر و وقت گذاشتن برای تفریحات نبود و بیشتر زندگیش را با کار کردن می گذراند .... همینطور که حرف می زدیم گفت : خیلی دلم می خواد تنهایی برم سفر و چند روزی هیچ کاری نکنم .
    بهش گفتم خوب چرا یک سفر چند روزه نمی ری ؟
    با تعجب گفت : شوشو نمیاد و ...
    گفتم : تنهایی . الان خودت گفتی دلت میخواد تنهایی بری سفر ....
    براش عجیب بود . گفت : وا چطوری تنهایی برم سفر .
    گفتم : خوب بیا دوتایی بریم .
    اولش کلی خوش به حالمون شد از این ایده و کلی حرف زدیم که کجا خوبه بریم و ...
    من واقعا جدی نظر می دادم ، ولی فهمیدم دوستم مسئله را شوخی گرفته و اصلا برایش باور کردنی نیست سفر مجردی !

خلاصه از من اصرار و از دوستم بهانه تراشی ... می دونستم خیلی دلش میخواهد این اتفاق بیفتد اما فکر می کند نشدنی است به ده ها دلیل . حتما حدس می زنید : شوهرش اجازه نمی داد . بچه اش را چه می کرد . پول سفر زیاد میشد و ....
    بهش گفتم بچه ات را پیش مامانت بگذار فقط 3-4 شبه می ریم و بر میگردیم . پولش هم از پس اندازت بردار ولی قبلش تا میتونی از همسری بگیر ... میموند اصل کاری . شوهری که تا حالا به گوشش نخورده بود زنی شوهر و بچه اش را ول کند برود سفر ، وای به حال اینکه همسر خودش چنین کند ...

بهش گفتم : تا حالا اصلا یک بار این مسئله را مطرح کرده ای با شوهرت ؟ شاید قبول کرد . تازه اگر قبول نکرد باهاش حرف بزن . بحث کن . دلیل بیار و ... خلاصه به هر طریقی هست راضیش کن ... حالا اگرم راضی نشد ، نشه مگه تو بچه کوچولویی که اجازه ات را همسرت بده . خارج از کشورم که نمیریم که پاسپورت و اجازه شوشو لازم باشه ...

بهش گفتم که یادت باشه مسئله را طوری مطرح نکنی که فکر کند تو داری ازش اجازه می گیری یا التماسش را می کنی . با مهربانی اما قاطعیت بهش بگو که من و .... نام من ( همسرش مرا می شناخت ) تصمیم گرفته ایم سه چهار شبی برویم سفر ... چون من خیلی خسته ام و واقعا به یک سفر تنهایی نیاز دارم . برای بچه هم برنامه ریزی کرده ام و می گذارمش پیش مامانم . تو هم یا برو خونه مامانت اینا یا برو خونه مامان من و پیش بچه باش هر طور که راحت تری و ...
    خیلی بهش تاکید کردم که همه چیز به این بستگی دارد که تو چطوری مسئله را از اول مطرح کنی . به هیچ عنوان لحن حرفات نباید نشان بدهد که داری اجازه می گیری بلکه تو داری بهش خبر میدی تا به عنوان همسرت از تصمیم تو آگاه بشه . در ضمن گفتم درباره پول فعلا حرفی نزن و خیلی جدی و قاطع باش .

آن شب تلفن ما سه چهار ساعتی شایدم بیشتر طول کشید و قرار شد فردا یا همان شب ( بستگی به حال و خلق شوهرش ) موضوع را مطرح کند و به من جواب بدهد . راستی یادم رفت بگم که دو تایی تصمیم گرفتیم برویم : کیش .

[HIGHLIGHT=#ffffff]نشر دانایی . این تنها راه مبارزه ی ماست با جهل ![/HIGHLIGHT]

بنیتا.ر آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    209
    پسند کرده
    180

بادبادک سبز بالاخره چی شد؟ تونست همسرش و راضی کنه؟
    تناسخ است یا تکامل؟
    که در سی سالگی
    هزار سال زندگی کرده ایم...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

خب اين چيزايي كه گفتيد خوبه...

به نظر منم نبايد زندگي شخصي را فداي زندگي مشترك كرد چون در اين صورت زندگي مشترك هم لطمه ميبينه...
    من هر زماني كه دور از دوستام بودم و خبرشون و نداشتم و زياد از خونه بيرون نميرم بي حوصله ام ..حتي حوصله ي همسري رو هم گاهي ندارم...
    چون مردا هر زماني كه تصميم بگيرن برن جايي ميرن...ولي ما زنا نه...البته همه ي خانم ها هم همينطور نيستن...
    ولي عوضش موقع هايي كه خودم رو فراموش نمي كنم...حال و حوصله ي بهتري دارم...زندگيم خوش تره و مهمتر اينكه احساس بي فايدگي نمي كنم...

با بچه هاي دانشگاه ميرم اردو...پارك ميريم...سينما ميريم...اكثرا تو دانشگاهيم و بهمون خوش ميگذره...وقتايي كه از ته دل ميخنديم احساس سرزندگي پيدا مي كنم...

من به اين مسيله خيلي اعتقاد دارم....كه نبايد خودمون رو فراموش كنيم....

من حتي برعكس خيلي از دوستام اصلا ناراحت نميشم كه شوهرم با دوستاش بره بيرون...شام بره بيرون يا حتي خارج ا ز شهر برن
    ولي دوستام هم چين چيزي رو نمي تونن قبول كنن...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

فردا صبح دوستم به من زنگ زد . خیلی هیجان زده بود و گفت ک دیشب بعد از شام موضوع را مطرح کرده و آنقدر با قاطعیت و جدی موضوع سفر را به همسرش گفته ، که شوهر بیچاره اش فکر کرده حتی بلیط را هم گرفته ایم !

کلی خندیدیم ... اما شوهرش که اصلا و ابدا راضی نبوده گفته : بگذار تا ماه دیگر خودمان میرویم ( یعنی خانوادگی ) یا گفته تا حالا کدام زنی تو فامیل و دوست و اشناهای ما بچه 3-4 ساله و شوهرش را ول کرده رفته خوش گذرانی و .... یا گفته من مگه چند بار مجردی سفر رفته ام که تو می خواهی بروی و ...

خلاصه دوست ما هم گفته بوده باشه ماه دیگه حتما سه تایی یک سفر میریم اما من الان نیاز دارم چند روز از زندگی همیشگی ام جدا بشوم چون حالم خوب نیست . یا گفته بوده من مثل زن های دوروبرمان نیستم . من منم و ...یا گفته تو اگر سفر مجردی نرفته ای تا حالا چند بار سفر کاری رفته ای و اصلا نیازی به سفر احساس نمی کنی و ..

خلاصه همسر دوستم آن شب به اسم اینکه سرش درد می کنه و باید زود بخوابد ماجرا را تمام کرده و حاضر نشده بیشتر درباره اش حرف بزند - خوب برای شروع عالی بود . دوستم هنوز ناامید بود و خودش هنوز باور نمی کرد شدنی باشد اما من بهش گفتم ما باید به این سفر بریم .

خوشبختانه من با همسرم مشکل نداشتم چون از همان سال های اول ازدواجم بارها سفر با دوستان یا خواهرم و یا و... رفته بودم و برای همسر من این موضوع کاملا عادی و طبیعی بود . فقط باید بهش از تصمیمون می گفتم و برای بچه 3 ساله ام هم برنامه ریزی می کردم و روزهای کاری ام را خالی می کردم و ...

از همان روز من مشغول زنگ زدن در روزنامه ها و پیدا کردن یک تور کیش با قیمت مناسب شدم .
    دوستم خوشحال بود چون فکر می کرد شوهرش خیلی تند و بد برخورد کند و جیغ و داد راه بیندازد .... و راضی بود که حداقل نه محکمی را از همان اول نگفته هر چند که راضی هم نشده است . تا شب حداقل 6-7 مرتبه دیگه با دوستم تلفنی حرف زدیم
    یا درباره تور و برنامه ها و قیمت و یا درباره اینکه به شوهرش چی بگه و چطور ماجرا را ادامه بدهد تا رسیدن به نتیجه .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

می خواستم بقیه خاطره ام را ننویسم و برم بخوابم و روزهای بعد ادامه بدهم اما دیدم دوستان الان خوانده اندو اظهار نظر هم کرده اند پس انگیزه ام قوی شد ادامه بدهم .

آن شب هم دوستم با همسرش صحبت کرده بود ... طبق نقشه یا برنامه قبلی مان قرار بود موضوع را تمام شده فرض کند . شام خوشمزه ای پخته بود و به خودش هم رسیده بود و تا شوهرش اومده بود با خوشحالی تحویلش گرفته بود و گفته بود : حالا که قرار بریم سفر خیلی حالم بهتره ... واقعا داشتم افسرده میشدم و خیلیدلم براتون تنگ میشه و... خلاصه به اطلاع شوهرش رسانده بود که سفرمان 3 شب و 4 روزه - هتل مان 3 ستاره هست برای اینکه زیاد گران نشود ... قیمت ها آنجا خیلی خوبه میتونم برا پسرمون کلی لباس های مناسب بگیرم و ... راستی تو هم سایز کمر و قدت اینا را دقیق بده برایت سوغاتی های خوب خوب میارم و ...

همسرش هم اخم هایش را تمام مدت تو هم کرده بوده و زیاد شام هم نخورده بوده و تحویل نگرفته بود دوست ما را .... آخرش هم گفته بوده ک تو اصلا نظر من را نپرسیدی و هر کاری می خوای داری میکنی .... پس روی پول من اصلا حساب نکن ! و با اخم و به حالت قهر رفته بود خوابیده بود !
    خلاصه دوباره صبح به من زنگ زد که بیا سفرمون را کنسل کنیم شوهر من اصلا راضی بشو نیست که نیست .
    یادمه بهش گفتم و واقعا باور داشتم و دارم این حرفم را که : یک بار برای همیشه کوتاه نیا . اگه کوتاه بیای و کم بیاری و دلت بلرزه تا اخر عمرت شاید نتونی مثل یک آدم مستقل تصمیم بگیری و رفتار کنی . اما اگر این یک بار که اولین بار هست را با قاطعیت کارت را انجام بدی ... حالا حتی به قیمت قهر کردن شوهرت و دعوا و ... این مسئله تمام شده است و دفعه های بعد میتونی با خیال راحت سفر بری، بدون استرس و اعصاب خورد کنی ...
    مگه در طول زندگی یک زن و شوهر از دست هم گاهی نمی رنجن به هم اخم نمی کنن یا حتی قهر و ... خوب تو صد بار در طول این سال ها رابطه ات خراب شده با همسرت و چند روز بعد دوباره همه چیز خوب شده ... خوب اینم یک بارش اما این بار یک نتیجه بزرگ به دست میاری و آن استقلال و آزادی های فردی ات هست.

خوب طبیعیه که وقتی درگیر مسئله ای هستیم همه می خواهیم زود رابطه خوب بشه و همه چیز دوستانه حل بشه و

برای همین خیلی وقتا یا بیشتر اوقات خانم ها از حق و حقوق شان کوتاه می آیند و بعدش مجبورند یک عمر همینطوری زنجیره وار کوتاه بیایند.
    اما این قانون مهمی هست در رابطه که اگر از اول بدانی و ایمان داشته باشی که : این حق منه که این کار را بکنم و حاضر نشی از خودت بگذری به خاطر یک اخم و دعوا و قهر ... طرف مقابل هم مجبور میشه کم کم کوتاه بیاید و باور کند که تو هم هستی با همه خواسته ها و حقوق انسانی ات ، پس اونه که باید تو و حقوقت را به رسمیت بشناسه .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    114
    پسند کرده
    0

خودم خسته شدم امیدوارم شما خسته نشده باشید . راستش منظورم از تعریف این خاطره فقط خاطره گویی نیست بلکه فکر میکنم از تجربه های دیگران ما خیلی وقت ها خیلی چیزا می توانیم یاد بگیریم و گاهی با عوض کردن فکرمان یا راه مان شاید همه زندگی مان عوض بشود ....

خلاصه اینکه یادم نیست یک هفته ده روز بعد از تصمیم مان من و دوستم با هم رفتیم کیش و خیلی هم خوش گذشت .
    البته دوستم موقعی که از در خانه شان خارج میشد با بغض گلو و اشک توی چشم سوار آژانس شد و تا برسیم فرودگاه همش تو فکر بود . شایدم هم پشیمان . همسرش باهاش قهر کرده بود و حتی جواب خداحافظی اش را هم نداده بود . از خانواده همسرش پنهان کرده بودند این سفر را برای اینکه پشت سرش حرف و حدیث در نیاورند و ...
    به همه اینا اضافه کنید برای اولین بار دوری از فرزند و ... در ضمن شوهر گرامی یک قِران هم پول بهش نداده بود و مجبور شده بود کمی از پس اندازش بردارد و مقداری هم من بهش قرض دادم و ....

اما بعد از سوار هواپیما شدن کم کم حالش بهتر شد و تا شب حسابی سرحال امده بود .
    بهش گفتم حالا که این همه سختی کشیدی برای امدن به این سفر ، سعی کن در زمان حال زندگی کنی و اصلا به رابطه تان و بچه ام الان کجاست و چه میکنه و .... فکر نکن . بگذار بهت خوش بگذرد .

بالاخره سفر پر از خاطره ما به پایان رسید و خیلی هم به هر دوی ما خوش گذشت . دوستم برای پسر و شوهرش هم تا می توانست سوغاتی خرید و خوشحال و خندان به تهران برگشتیم . البته دوستم خیلی اضطراب داشت و نگران بود که حالا چی میشه و در تمام طول سفر هم به مادرش و بچه اش زنگ می زد . اما شوهرش نه زنگ زد و نه خبری ازش داشتیم .

فردای روز برگشت به خانه مان به من زنگ زد و گفت همسرش فقط زیر لب جواب سلامش را داده و اصلا تحویلش نگرفته و حتی به سوغاتی هایش نگاه هم نکرده و ...
    اما بالاخره بعد از چند روز باز هم با هم آشتی شدند و زندگی شان دوباره چون قبل شد .
    خوب شاید خیلی از دوستانی که خاطره را خواندند زود قضاوت کنند و بگویند اصلا یک سفر دو سه روزه ارزشش را داشت که دل همسرت را برنجانی و قهر بشوید و ... به نظر من بله خیلی ارزشمند بود این سفر و من معتقدم به هر قیمتی باید اتفاق می افتاد چرا ؟

چون اینجا سفر مجردی یک بهانه بود و مهم این بود که دوست من به همسرش فهماند که من یک زن کامل و بالغ هستم که حق و حقوق و آزادی های انسانی ام را دارم و تو که نزدیک ترین کس به من هستی باید این حق من را به رسمیت بشناسی و بهش اهمیت بدی و به من و خواسته های من احترام بگذاری .

من و دوستم بعد از سفر به کیش ، در سال بعد با هم به قشم رفتیم . این بار همسر دوستم قهر نکرد و اخم هم نکرد هر چند که خوشحال و راضی نبود . اما پول سفر را هم به دوستم داد و چند بار هم در طول سفرمان به دوستم زنگ زد .

و سال بعد ش هم ما دوتایی با هم رفتیم لبنان و سفرمان یک هفته ای طول کشید . این بار همسر دوستم ما را تا فرودگاه رساند و تا آخرین لحظه بدرقه مان کرد . خرج سفر دوستم را کامل داد و .... هر چند که اولش وقتی فهمید می خواهیم برویم خارج از کشور و باید برای گرفتن پاسپورت به دوستم رضایت محضری بدهد ، کمی اخم کرد و غر زد و ... اما روز سفر حسابی با دوستم همراه بود و روز برگشت هم تازه آمده بود دنبال دوستم فرودگاه

امیدوارم باور کنیم که ما زن ها هم درست مثل مردها حق و حقوقی داریم چون که یک انسانیم دقیقا برابر با مردان . هر چند که قانون ما متاسفانه این را نمی گوید اما این خود ما زنان هستیم که قانون اصلی را برای زندگی مان می نویسیم و اجرایش می کنیم .

البته در آخر این را هم اضافه کنم که همان طوری که یک زن حق دارد آزادی های فردی اش را داشته باشد و به هیچ فردی حتی والدین و یا همسر و فرزندش نباید حق بدهد او را محروم کنند ، زنان هم باید در مقابل آزادی های فردی همسر و فرزندشان را به رسمیت بشناسند و به خواسته های منطقی و انسانی آنها احترام بگذارند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین