نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree19Likes

موضوع: چه کنیم که در همه حال عاشق همسرمان باشیم؟

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 34
صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    118
    پسند شده
    10673
    پسند کرده
    1324

ویترین مدال ها

چه کنیم که در همه حال عاشق همسرمان باشیم؟

چه کنیم که در همه حال عاشق همسرمان باشیم؟

[JUSTIFY]
    هیچ جواهرات گرانبهایی نمیتواند باعث شود كه صورت یك زن آنچنان بدرخشد مگر معجزه عشق.
    میتوانیم خود را در آینه ببینیم و متوجه شویم كه در دل ما چه میگذرد! چهره و چشمان ما حرف میزنند و هرگز هم دروغ نمیگویند. وقتی ما زنها زن دیگری را ببینیم قلب او را هم میبینیم و انگار سالهای سال است كه او را میشناسیم و میفهمیم كه آیا او در حسرت عشق است ویا محبوب و شریك زندگیش.
    بسیاری از زنان و مردان در حسرت عشق به سر میبرند ولی از آن خبر ندارند.
    [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]

وقتی زن با یك مرد ازدواج میکند و به او علاقه دارد و در عین حال گرسنه عشق است، احساس امنیت ،ارزش و ارتباط نمیكند و در درون خود خلائی حس میكند.
    اغلب زنها این خلأ را با مشروبات الكلی، دخانیات، كار كردن (گاهی بیش از حد)، خرید كردن، مراقبت از دیگران، علاقه به غذا، علاقه افراطی به بعضی از اشیاء و گاهی مواد مخدر، جبران میكنند.
    اما وقتی یك مرد مورد عشق و علاقه همسرش نیست، ممكن است یكی از این راهها را به عنوان راه دوم انتخاب كند. اغلب مردان رفتارهای دیگری را به عنوان راه اول انتخاب میكنند، كه این به نوع خود، در روابط عاطفی، رفتاری غیر قابل جبران محسوب میشود.
    حقیقت این است كه اگر خودتان را دوست بدارید و مرتباً با مردم و اطرافیان خود در ارتباط باشید هم قلب شما با عشق تغذیه میشود، ولی آنچه من به آن اشاره میكنم در یك رابطه صمیمانه رخ میدهد و اگر بخواهید پیوند شما محكم شود باید عشق را در رابطه خود جاری كنید. وقتی قلب خود را با عشق همسرتان تغذیه میكنید سرشار از هیجان و تازه میشود، اما وقتی آن را از عشق محروم كنید عشق و شور و اشتیاق از بین میرود. [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]
    وقتی از نظر احساسی همسرتان را گرسنگی میدهید، او بد اخلاق، كم حوصله، پرخاشگر و بسیار حساس میشود. در حقیقت او را به كسی تبدیل میكنید كه بیشترین تنفر را از شما دارد وشما نیز بیشترین تنفر را از او دارید!! [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]
    نكاتی كه سبب محرومیت از عشق میشود:
    فاصله گیری احساسی
    انتقاد
    لاس زدن با دیگران
    غفلت كردن از همسر
    سخت كار كردن
    رنجش داشتن و تلنبار كردن رنجشها
    منزوی بودن و صحبت نكردن
    مقصر دانستن همسر [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]
    نكاتی كه عشق را تغذیه میكنند:
    برقراری ارتباط
    تحسین
    وفاداری
    قدردانی
    با هم وقت گذراندن
    تشریح كردن مشكلات
    تماس گرفتن و گروهی عمل كردن

همه ما قسمت بزرگ عادات عشقی خود را از پدر و مادر خود یاد گرفته ایم، یعنی آن عادات از تماشای رفتار پدر و مادرمان و ارتباط با آنها بدست آمده است.
    این اولین دلیلی است كه ما بدون آنكه بدانیم همسر خود را از عشق محروم میكنیم. هیچكس به مااهمیت احساسات را به همان روشی كه بچه ها را با گیاهان یا هر چیز دیگر آشنایی میدهیم یاد نداده است. حتی اگر اهمیت این مسئله را هم بفهمیم، احتمالاً نمیدانیم چطور این كار را بكنیم. [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY] [/JUSTIFY]
    دومین دلیل آن است كه شاید به عنوان یك كودك از عشق محروم بوده ایم. اگر یاد گرفته ایم كه با كمی عشق زندگی كنیم به همسرمان هم یك ذره از آن را میدهیم چون نمیدانیم چطور عشق بیشتری بدهیم. سومین دلیل اینكه بعضیها همسر خود را از عشق و محبت محروم میكنند تا به نوعی اعمال قدرت كنند. شما احساس میكنید برای آنكه همسرتان را تنبیه كنید باید او را از محبت خودتان محروم كنید. وقتی به میل شما رفتار میكند به او محبت میكنید وقتی هم نه، بدون جستجوی دلیل از او فاصله میگیرید. این طرز رفتار نه تنها سالم نیست بلكه از آن نتیجه ای هم نمیگیرید. نهایتاً زن یا مردی كه به این شكل با او رفتار شود خسته میشود و شما را ترك میكند!

[JUSTIFY] [/JUSTIFY]
    [JUSTIFY]منبع: نیکتاب [/JUSTIFY]
    ayd این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: چه کنیم که در همه حال عاشق همسرمان باشیم؟

من عاشق همسرم هستم اما وقتی گاهی از دستش ناراحت هستم احساس می کنم ازش متنفرم و از خودم بدم میاد نمی دونم چه کار کنم و همیشه مثل قبل دوستش داشته باشم...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

بهترین چیز برای عاشق موندن 1. گذشت 2.کنترل اعصاب (زود عصبانی نشیم)3. صداقت 4. احترام(یعنی نه تنها بی احترامی نکنیم بلکه همیشه در حال احترام گذاشتن باشیم فکر کنید تازه اشنا شدید یه نوع حریمی داریداینجوری احترام خودمون رو بالا می بریم)
    این کار هایی که برای ما جواب داده امتحان کنید (یک تجربه)
    زندگی زیباست با تمام سختی هایش

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام مطلبتون عالی بود و آموزنده ولی من یه مشکل بزرگ دارم
    شوهرم ازم خیلی فاصله داره همیشه ساکته باهام نمیگه نمیخنده همیشه سرش تو لاک خودشه اکثرا ازم ناراحته خصوصا وقتایی که زیاد بهش توجه میکنم و میخوام بهش بقبولونم که دوسش دارم من عاشقشم همیشه سعی کردم اینو بهش بگم و بفهمونم ولی باور نمیکنه و میگه این ها فقط حرفه نمیزاره ابراز احساسات کنم جوری که الان خیلی وقته نتونستم بهش بگم چقدر دوسش دارم
    میگه سر مشکلاتی که دوران عقد واسمون پیش اومد نمیتونه من رو ببخشه (البته خودش هم مقصر بود ولی اون این رو قبول نداره)هر وقت ابراز احساسات میکنم یا مسخرم میکنه یا مرده ها رو از خاک میاره بیرون و ردیف میکنه جلوی چشم که اون موقع یادته چیکار کردی چطور حالا واست عزیز شدم اما من اشتباهاتم رو قبول کردم بارها وقتی از دستم کفری بود و میشد نفرت رو تو چشماش دید با گریه و زاری ازش معذرت خواستم
    اما هیچ فایده ای نداشته- ماهی یه بار شدیدا باهام قهر میکنه بقیه روزام اکثرا تو خودشه
    میدونم خودشم نمیخواد اینجوری باشه چون یه بار خودش بهم گفت ولی انگار نمیشه
    ازتون خواهش میکنم کمکم کنید یه راهی بزارید جلو پام میترسم این دوری ها زیاد بشه
    mariiya این نوشته را پسندیده.

shahrzad2417 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2229
    پسند کرده
    3407

نقل قول نوشته اصلی توسط sama65
    شوهرم ازم خیلی فاصله داره همیشه ساکته باهام نمیگه نمیخنده همیشه سرش تو لاک خودشه اکثرا ازم ناراحته خصوصا وقتایی که زیاد بهش توجه میکنم و میخوام بهش بقبولونم که دوسش دارم من عاشقشم همیشه سعی کردم اینو بهش بگم و بفهمونم ولی باور نمیکنه و میگه این ها فقط حرفه نمیزاره ابراز احساسات کنم جوری که الان خیلی وقته نتونستم بهش بگم چقدر دوسش دارم
    میگه سر مشکلاتی که دوران عقد واسمون پیش اومد نمیتونه من رو ببخشه (البته خودش هم مقصر بود ولی اون این رو قبول نداره)هر وقت ابراز احساسات میکنم یا مسخرم میکنه یا مرده ها رو از خاک میاره بیرون و ردیف میکنه جلوی چشم که اون موقع یادته چیکار کردی چطور حالا واست عزیز شدم اما من اشتباهاتم رو قبول کردم بارها وقتی از دستم کفری بود و میشد نفرت رو تو چشماش دید با گریه و زاری ازش معذرت خواستم
    اما هیچ فایده ای نداشته- ماهی یه بار شدیدا باهام قهر میکنه بقیه روزام اکثرا تو خودشه
    http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=845
    عزيزم اين يه سايت مشاوره است بهترين كار اينه كه بشيني باهاش حرف بزني من يه كتاب خوندم زنان مريخي مردان ونوسي نوشته بود وقتي از دست كسي ناراحتين نامه ي محبت آميز بهش بنوسين يعني شوهرت بايد يه نامه بنويسه به شما و توي اون تمام حرفاييي كه تو دلش مونده و بهت نزده را بزنه و در آخر نامه كه دلش سبك شد اون وقت آرامش به وجودش برميگرده تو هم يه نامه به اون بنويس ميدوني خوبي نامه اينه كه سنده و موندگار حرفها بعد از مدتي فراموش ميشن ولي نامه ي تو رو هر چند وقت بار ميخونه و خشمش فروكش ميكنه عزيزم بعضي وقتها بخشش نياز به زمان زيادي داره تو تو عشقت محكم باش وقتي ببينه كه داري واسه شادي اون تلاشتو ميكني خودش آروم ميشه نامه ي محبت آميز يادت نره هر چي گله دري تو نامه بنويس اما به زبان محبت آخر نامه هم طوري بنويس كه ازش دلگير نيستي ولي انتظار داري باهات مربون تر باشه امضاي محبت آميز يادت نره
    اميد كه پروردگار كمكت كنه چون اون هيچ وقت بنده هاشو تنها نميگذاره عزيزم
    سر نی در نینوا میماند اگر زینب نبود کربلا در کربلا میماندد اگر زینب نبود

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

شهرزاد عزیز ازینکه جوابم رو دادی خیلی ممنون
    ولی من یه بار مشکلم رو تو این سایت مطرح کردم ولی متاسفانه جوابی دریافت نکردم
    راستش رو بخوایی من قبل از ازدواجم این کتابی که گفتی رو خونده بودم به خاطر همین خیلی مطمئن بودم که من تو زندگی هیچ مشکلی با همسرم نخواهم داشت اگر هم مشکلی بود بلدم چجوری حلش کنم اما حالا دور از جون مثل چی میمونم تو گل
    حتی میترسم دلیل ناراحتیش رو بپرسم که نکنه وضع بدتر بشه
    الان که دارم این پیام رو مینویسم باز تو دوران ناراحتیشه در حالی که همین دیروز مثل عاشقای تازه به معشوق رسیده رفتار میکرد
    نمیدونم چی کار کنم
    راستی یه چیز دیگه شوهرم بچه خیلی دوست داره داشتیم واسه بچه اقدام میکردیم که بعد یه دوره ناراحتی وقتی حالش بهتر شد گفت باید دست نگه داریم باید یه چیزایی فراموشم بشه (اشاره به اتفاقات گذشته) میترسم خیلی میترسم

ashaaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    68
    پسند کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط sama65

دوست عزیزم بهترین کاری که می تونی برای بهبود اوضاع زندگیت انجام بدی مراجعه به یک مشاوره .

به نظر من مشکلات شما وناراحتی همسرتون عمیق شده وفقط یک فرد متخصص در ابن زمینه می تونه به معنای واقعی مشکلتون راحل کنه.به خدا توکل کن وهر چه زودتر اقدام کن.موفق باشی.
    خدایا یاریم کن تا اگر چیزی شکستم دل نباشد.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

من خیلی شوهرمو دوست دارم اونم میدونم که همینطور اما از وقتی نامزد بودیم یکی از خواهرشوهرام حالا یا از روی حسادت یا هر چیزی خیلی اذیتم میکرد و منم تا جایی که میتونستم از شوهرم قایم میکردم هنوزم رفتاراش ادامه داره اما نمیتونم خودم این مشکل رو حل کنم خودم جوابش روبدم و همش به شوهرم میگم که ..... اینکارو کرد اون حرفو بهم زد اذیتم میکنه فلان میکنه بیسار میکنه خودمم از اینموضوع ناراحتم اما خوب اون هیچی نمیگه یا حرفو عوض میکنه اما حرصم بیشتر درمیاد این دختر داره کاری میکنه که زندگیم داره خراب میشه یعنی حرفامون فکرمون همش پیشه اونه از خومم بدم میاد که انقدر از خواهره شوهرم بد میگم و زیرابشو میزنم و اینا اما آخه چیکار کنم این خواهرشوهرو که مایه عذابه؟
    keep your face in the sunshine
    you cant see the shadow

صفحه 1 از 5 1234 ... آخرینآخرین