نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 713 به 720 از 2358
صفحه 90 از 295 نخستنخست ... 8087888990919293100 ... آخرینآخرین
    کاربر میهمان

Re: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

بچه ها من فکر می کنم ماشهامو زیادی توی دستمال گذاشتم، چون نوک ریشه هاشون حالت قهوه ای و سوخته گرفته. الان چند روزه گذاشتمشون توی ظرف اما هنوز رشد نکردن. به نظرتون سبز نمیشن؟

راستی بعد از اینکه سبزه ها (ماش، عدس، گندم، آفتابگردان) رو به ظرف اصلی منتقل کردیم باید حتما" جلوی آفتاب باشن تا رشد کنن؟ اخه من صبح تا عصر خونه نیستم و میترسم خشک بشن از بی آبی......

یه سوال دیگه.... تخم آفتابگردانای من توی دستمال به اندازه یکی دو سانت ریشه زده، به نظرتون کافیه یا باید بازم بزارمشون؟ (آخه یه جا خوندم باید 3-4 سانت ریشه بزنه!!!)

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

پایتخت شعروادب ایران زمین(شهر حافظ و سعدی)
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

سلام من بذر خرفه و شاهی و ریحون بنفش رو خیس کردم فردا بکشم رو ظرف یا دیره امشب بکشم
    خدا محبت است پس هیچگاه فراموشش نکن.
    دوستی:شاید عشق است که میسازد و میسوزد و شاید ترانه ایست که هر دم آوایش در دل جاریست لیکن هر چه هست زیباست.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    85
    پسند کرده
    181

دوستان عزیز اگه از فردا بخوام سبزه رو سبز کنم چه بذری مناسبه؟میدونم که خیلی دیر شده.ممنون میشم جوابمو بدین.
    مهم نيست قفلها دست كيست مهم اينست كليدها دست خداست .

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام خانوما من گندمو خيس كردم لايه پارجه گذاشتم چند روز طول مي كشه كه حداقل 5سانت بلند بشه لطفا زود راهنماييم كنين مرسي

کاربر میهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم جون
    دوستان عزیز اگه از فردا بخوام سبزه رو سبز کنم چه بذری مناسبه؟میدونم که خیلی دیر شده.ممنون میشم جوابمو بدین.
    عزيزم براي سبز كردن گندم 10 روز وقت لازمه يعني دقيقاً به كار شما مي خوره

خرفه يا سبزه هاي دانه هاي لعاب دار 8 روز

عدس و ماش 15 روز

کاربر میهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط پریسا_توپولو
    سلام خانوما من گندمو خيس كردم لايه پارجه گذاشتم چند روز طول مي كشه كه حداقل 5سانت بلند بشه لطفا زود راهنماييم كنين مرسي
    بستگي به دماي خونه ات داره عزيزم حالا چرا ميخاي 5 سانت بشه ؟ الان بايد روزي 2 بار كيسه ات را ريز و رو كني و مرتب مرطوبش نگه داري تا وقتي كه سر جوانه ها شبيه قلاب بشه اون وقت توي ظرف به ارتفاع 5 سانت دانه ها را قرار مي دي و يه پلاستيك كه چند تا سوراخ داشته باشه روش مي كشي و با اسپري مرطوبش مي كنه تا جوانه ها بلند بشه

کاربر میهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط پپو
    بچه ها من فکر می کنم ماشهامو زیادی توی دستمال گذاشتم، چون نوک ریشه هاشون حالت قهوه ای و سوخته گرفته. الان چند روزه گذاشتمشون توی ظرف اما هنوز رشد نکردن. به نظرتون سبز نمیشن؟

راستی بعد از اینکه سبزه ها (ماش، عدس، گندم، آفتابگردان) رو به ظرف اصلی منتقل کردیم باید حتما" جلوی آفتاب باشن تا رشد کنن؟ اخه من صبح تا عصر خونه نیستم و میترسم خشک بشن از بی آبی......

یه سوال دیگه.... تخم آفتابگردانای من توی دستمال به اندازه یکی دو سانت ریشه زده، به نظرتون کافیه یا باید بازم بزارمشون؟ (آخه یه جا خوندم باید 3-4 سانت ریشه بزنه!!!)
    من فقط در مورد آفتاب اطلاعات دارم و ميدونم كه سبزه بايد در جاي پر نور و بدور از تابش مستقيم افتاب باشه و اصلا نبايد در جلوي افتاب بذاريشون چون زود زرد ميشه

زهرا
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    371
    پسند کرده
    113

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم جون
    مریم جون هنوز دیر نشده گندم وامروز خیس کن خرفه منداب هم 6 روز به عید
    دلي که نشد خانه ى ياس نرگس خراب است وويران صفايي ندارد...

صفحه 90 از 295 نخستنخست ... 8087888990919293100 ... آخرینآخرین