نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 665 به 672 از 2358
صفحه 84 از 295 نخستنخست ... 748182838485868794 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

Re: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

ببخشد دوباره سوالی دارم
    من امروز سبد خریدم میدونم خیلی دیره اما خوندم که اگر شاهی بزارم زود در میاد
    حالا میشه مراحل کارو از اول تا آخر بهم بگین؟؟؟؟
    باهمون شاهی توی سبد
    لطفا
    راستی ماشهایی که جوونه زدن رو توظرف اصلیم گذاشتم البته اول پنبه رو نمدار کردم بعد ماشهاروگذاشتم بعدهم کمی آب پاشیدم
    کمممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم ممممک!!!!!!!!!!!!!!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

بچه ها جونم من 3روزه خاکشیر روی پنبه و تنطیف کشیدم و روش مشما با اب پاش هم اب میدم اما دریغ از 1دونه سبز شدن چرا؟چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    خدایا به خودت توکل میکنم خودت بهم دادی خودت مواظبش باش و سالم به دنیا بیاد

ashaaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    56
    پسند کرده
    15

۱- برای سبز كردن سبزه، گندم ، جو ، ماش و عدس هر كدام را كه خواستیم خیس كرده یكی دوشب . چند بار آبش را عوض می كنیم تا ترش نشود بعد از اینكه كمی جوانه بسیار كوچك در آورد داخل دستمال نخی مرطوب نگهداری می كنیم تا جوانه در آمده و نوك آن كمی سبز شود .مرتب دستمال را بااسپری نم دار می كنیم .بعد كف ظرف مورد نظر را ماسه تمیز و شسته ریخته و جوانه ها را به ظرف منتقل می كنیم روزی 1-2 بار روی سبزه اسپری میزنیم مواظب باشید كه آنقدر اب ندهید كه اگر ظرف رو كج نگه داریم اب كنار ظرف جمع شود.

۲- روش دیگر اینكه داخل جوراب زنانه نازك رنگ روشن تخم چمن ریخته روی آن خاك اره می ریزیم وبقیه جوراب را گره میزنیم از اطراف جوراب قسمت پرشده تكه كوچكی جدا كرده با نخ دور ان را می بندیم این برای گوش است برای چشم ودهن از دكمه استفاده می كنیم یا از سیم برق پوشش دار با رنگهای متفاوت با سیم می توانیم برایش عینك بسازیم . حالا ظرف بزرگی را پر اب كرده جوراب را داخل ان قرار میدهیم تا خاك اره خوب خیس بخوردبعد از 1-2 ساعت در بشقاب یا كاسه گذاشته طوری كه قسمت گره دار داخل بشقاب باشد. داخل بشقاب باید همیشه اب داشته باشد . روی سر جوراب را مرتب اسپری می كنیم تا خشك نشود.

۳- برای سبزه كه روی كوزه كاشته می شود روی كوزه پارچه نخی می كشیم كوزه بدون لعاب باشد (سفالی) داخل كوزه راپر اب می كنیم و شاهی یا خاكشیر را كه یک 1شب خیس كرده ایم روی پارچه یا جوراب میكشیم اضا فه جوراب را داخل كوزه قرار می دهیم ومرتب رو ان را اسپری می كنیم تا سبز شوند.

۴- میوه كاج را داخل آب انداخته تا پولك های آن از هم باز شود بعد بین پولك ها گندم جوانه زده می گذاریم سبز شود (منظورم از پولك یا همانها كه مثل گلبرگ می ماند)

روش خوشه گندم كه ساقه بلند دارد را خیس كرده داخل كوزه یا ظرف گودی قرار می دهیم تا سبز شود این مدل مثل یك دسته گل می شود.

۵- روش دیگر اینه كه بعد از اینكه گندم یا جو یا... جوانه زد داخل یك سبد دستمال نخی خیس گذاشته وجوانه ها را روی دستمال می ریزیم وروی جوانه ها راهم دستمال مرطوب می گذاریم تا 2-3 روز وقتی كمی بزرگتر شد دستمال رویی را بر می داریم ودر افتاب بیرون یا پشت پنجره می گذاریم ومرتب اسپری می كنیم وگاهی سبزه را می چرخانیم تا افتاب به قسمتهای دیگر سبزه برسد تا سبزه به اندازه رشد كند (از ارزن و تخمه افتابگردان ریز هم برای سبزه میتوانیم استفاده كنیم ) من پارسال با تخم افتابگردان درست كردم وبا همین روش یادم رفت بگم به جای كوزه روی سر عروسك هم می شود درست كرد.

سبزه گندم 10 روز قبل از عید ومقدار گندم 1لیوان بزرگ

سبزه ماش و عدس 15 روز قبل از عید و1 لیوان ماش یا عدس لازم است

سبزه شاهی یا خاكشیر 5 روز قبل از عید ومقدار 1 استكان

باران67 و Hasty این نوشته را پسندیده.
    خدایا یاریم کن تا اگر چیزی شکستم دل نباشد.

ashaaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    56
    پسند کرده
    15

وسايل* لازم* برای انداختن سبزه عروسکی:

-عروسک*
    - پارچه* کنفي* يا گوني*
    - تخم* شاهي*
    - نخ* و سوزن* و قيچي*

شيوهِ کار:

عروسک* مناسبي* انتخاب* کنيد؛ عروسکي* که* ترجيحاً دامن* بلندي* داشته* باشد. اگر مي *خواهيد لباس* عروسک* آسيب* نبيند، قسمت* دامن* را داخل* کيسه* نايلوني* قرار دهيد و در قسمت* کمر با کش* يا سوزن* و نخ* محکم* کنيد.
    پارچه* کنفي* را با قيچي* (با توجه* به* اندازه* عروسک) به* شکل* دامن* برش* بزنيد. اندازه* گيري* دقيق* دور کمر، قد دامن* و پايين* دامن* عروسک، شما را در برش* صحيح* دامن* کمک* مي *کند. دامن* را با سوزن* و نخ* بدوزيد و قسمت* کمر را محکم* به* عروسک* متصل* کنيد. اين* مرحله* پايه* کار است* و بايد با دقت* و توجه* انجام* شود.

تخم* شاهي* را خيس* کنيد و بگذاريد يکي *دو ساعت* بماند تا حالت* ژله *اي* و چسبنده* پيدا کند. سپس* آن* را از بالا به* پايين* و به* آرامي* روي* دامن* عروسک* بماليد. اين* کار را به *دقت* و به* گونه *اي* انجام* دهيد که* اصلاً معلوم* نباشد.

عروسک* را در محل* گرم* (کنار رادياتور شوفاژ يا نزديک* بخاري) قرار دهيد و هر روز دو نوبت* با آبفشان* به* آن* آب* بپاشيد تا همواره* مرطوب* بماند. زماني *که* شاهي*ها جوانه* زد بهتر است* آن* را به* محل* خنک *تر منتقل* کنيد. گرما رشد جوانه* ها را سرعت* مي *بخشد و عمر سبزه* کوتاه *تر مي *شود. اگر مي* خواهيد سبزه* رشد زيادي* نداشته* باشد، آن* را داخل* يخچال* بگذاريد؛ اما آب *دادن* را فراموش* نکنيد.

دامن* سبز عروسک* را با گل*هاي* رنگي* جلوه* بيشتري* ببخشيد. اين* روش* سبز کردن* سبزه* شيوه*اي* جديد است* و اگر حين* انجام* کار دقت* و سليقه* به *خرج* دهيد، نتيجه* مطلوبي* خواهيد گرفت. اگر دوست* داريد دامن* محکم* باشد و موقع* ايستادن* عروسک* دچار مشکل* نشود، زير پارچه* تور سيمي* بگذاريد و با پارچه* روي* آن* را بپوشانيد.

منبع: مجله سروش
    خدایا یاریم کن تا اگر چیزی شکستم دل نباشد.

گیتار آواتار ها
    سعیده
    میزان امتیاز
    1235
    پسند شده
    20126
    پسند کرده
    12747

خانما من ظرف یکبار مصرف صدفی شکل رو با اسپری رنگ کردم میخام توش سبزه بزارم رنگ ظرف خراب نمیشه چون باید به سبزه آبرسانی بشه؟
    ...

والعصر ..........

Lenaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    511
    پسند کرده
    41

دوستان این عدس های منه ... می خواستم بدونم این مقدار جوونه زده کافیه؟ بریزم تو ظرف؟
    ظرف پیرکس براش خوبه خراب نمیشه؟
    این مقدار که از ظرف پر شده خوبه یا دو تا ظرفش کنم؟
    من اولین باره دارم سبزه درست می کنم ممنون میشم راهنمائیم کنید

تنها توئی که تمام نمیشوی...

هستیا آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    474
    پسند کرده
    465

سلام دوست جونیا. اگر بخوام تا دوشنبه اون نهنگو درست کنم سبزه بزارم دیر میشه؟ سبز میشه اصلا؟
    لینک قوانین انجمنی که من در آن فعالیت میکنم.
    http://mamisite.com/forum/misc.php?do=showrules

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

کمممممممککککککککککککککککک .وضعیت اظطراری.من بذر شاهی گرفتم.خیس هم کردم.ماکت کلاه هم آماده کردم.حالا 2تا سوال دارم.من از کاسه استیل میخوام استفاده کنم میشه؟بعد هم اینکه چقدر پنبه بزارم؟چجوری بزارم؟هر کار کردم نشد.

صفحه 84 از 295 نخستنخست ... 748182838485868794 ... آخرینآخرین