نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 545 به 552 از 2358
صفحه 69 از 295 نخستنخست ... 596667686970717279 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

Re: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط nas-tar-an
    سلام خانم های هنرمن من بیشتر صفحه هاتون رو خوندم و کلی هم تونستم چیز یاد بگیرم فقط میشه به سوال من هم جواب بدین؟
    من تازه سال اولم هست که برا خودمون دارم سبزه میریزم هرسال مامانم درست میکردو امسال که عروس شدم و راه دور اومدم خودم موندم و خودم عزیزانم من میخوام تو یک ظرف سفالی که مثل پیش دستی اما پایه های کوچیک داره سبزه بریزم و توش رو کمی مثل تپه کنم و دونه ای بکارم که مثل عدس اینا خوشکل باشه نه ساده و درازحالا به نظر شما با چی وسطش رو کمی بالا بیارم؟واز چه تخمی استفاده کنم؟واز کی خیس کنم؟میخوام خیلی خوب بشه چون میخوایم روز اول بریم سفر و سبزه ام رو میخوام خونه مادر همسری بزارم پس حتما ضرورت موضوع رو خودتون درک کردین دیگهببخشید سوالام کمی تکراری و مبتدیانه بود
    سلام نسترن جون برای کوهی شدن سبزه که بچه ها نظراشونا کفتن ولی فکر کنم باید یه دونه ای که لعاب بده بکاری مثل ساهی چون عدس تا ریشه نکرده که سر میخوره .سبزه دورنگ هم میتونی شاهی وخاکشیر بکاری که دوستان لطف کردن وتو صفحات قبلی توضیحات کاملی دادن.انشالله سبزه ات خوب بشه .

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط azi.a
    بچه ها من خاكشير خريدم با تخم شاهي. حالا نسبت ها را نمي دونم. كسي مي دونه جواب من و بده؟ چقدر خاكشير و با چقدر شاهي قاطي كنم. ؟؟؟؟؟
    سبزه شاهی سبز میشه وخاکشیر قرمز .میشه بگی چه طرحی تو ذهنته که میخوای اینارا با هم قاطی کنی؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    10
    پسند کرده
    0

دوستان میشه بگید واسه سبز کردن کندمو ماش ولوبیا چیتی هم باید با نایلون حالت گلخونهای ایجاد کرد یا نیازی نیست؟ممنون میشم راهنماییم کنید

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط nas-tar-an
    سلام خانم های هنرمن من بیشتر صفحه هاتون رو خوندم و کلی هم تونستم چیز یاد بگیرم فقط میشه به سوال من هم جواب بدین؟
    من تازه سال اولم هست که برا خودمون دارم سبزه میریزم هرسال مامانم درست میکردو امسال که عروس شدم و راه دور اومدم خودم موندم و خودم عزیزانم من میخوام تو یک ظرف سفالی که مثل پیش دستی اما پایه های کوچیک داره سبزه بریزم و توش رو کمی مثل تپه کنم و دونه ای بکارم که مثل عدس اینا خوشکل باشه نه ساده و درازحالا به نظر شما با چی وسطش رو کمی بالا بیارم؟واز چه تخمی استفاده کنم؟واز کی خیس کنم؟میخوام خیلی خوب بشه چون میخوایم روز اول بریم سفر و سبزه ام رو میخوام خونه مادر همسری بزارم پس حتما ضرورت موضوع رو خودتون درک کردین دیگهببخشید سوالام کمی تکراری و مبتدیانه بود
    عروس خانوم گل!
    یه بسته پنبه بخر و شکل مورد نظرتو پیاده کن. همون شکل تپه . البته حسابی فشرده کن به نظرم بهتره پنبه ها رو خیس کنی و بعد شکل بدی. بعد که شکل آماده شد یه لایه تنظیف روش بکش ، لبه های تنظیف رو به زیر لبه ظرفت بده که مشخص نباشه و حالا بذر خیس خورده رو روش بریز.

*شمیم* آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    3149
    پسند کرده
    16999

نقل قول نوشته اصلی توسط hengamehh
    ببخشید من یک سوال فنی دارم با وجود خاله پری می شه دانه خیس کرد؟ مشکل نداره حالا هر چی گندم یا عدس یا هر چیز دیگه؟

هنگامه جان اشکالی نداره
    فقط من یادمه هر موقع مامانم نذر سمنو داشت خیلی براش مهم بود که آدم نا پاک یا کسی که خاله پری امده بهش سر بزنه سر سبزه پیداش نشه
    خدایا زیباترین لحظه ها را نصیب مادرم کن
    که زیباترین لحظه هایش را به خاطر من از دست داده است

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

دوستان كسي سبزه به شكل نهنگ سبز نكرده ؟؟؟؟ميشه انجام داد؟؟؟با چه بذري بهتر در مياد؟؟؟
    خدايا تو صداي پيامبرت يونس را از دل ماهي شنيدي و دعايش را اجابت كردي ،صداي من هم بشنو و اجابتم كن .او هم بنده تو بود و منم بنده توام

مدیر انجمن
    مانی بهار آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1487
    پسند کرده
    1163

من پارسال با جوراب خرگوش درست کردم . ولی وقتی سبز شد دیگه جزییاتش دیده نمی شد. برای نهنگ میشه با جوراب یه عروسک درست کرد و روش سبزه کاشت .
    غذا

بهار ای دختر ناز طبیعت لباس سبز گلدارت مبارک

مدیر انجمن
    pink girl آواتار ها
    آیدا
    نوشته های وبلاگ
    69
    میزان امتیاز
    512
    پسند شده
    16899
    پسند کرده
    2486

ویترین مدال ها

سبزه برای هفت سین دریایی
    برای تزیین سبزه میشه اون را به شکل جزیره در آورد که وسط سفره ابی رنگ شما مثل جزیره داخل دریا به نظر بیاد. برای اجرا میتونید از یونو لیت استفاده کنید اول اون را به شکل جزیره ببرید و وسطش سبزه را سبز کنید . سبزتون میتونه به شکل یک تپه سبز باشه که بالاش چند تا درخت نخل پلاستیکی نصب شده . دور تا در سبزه هم با ماسه ساحل درست کنید و با چترهای کوچک و صندلی کنار دریا ، و گوش ماهی ساحل را هم تزیین کنید.
    برای درک بیشتر از اون چه که گفتم براتون دوتا عکس میزارم . اولی عکس یک کیک هستش ولی مدلش خیلی شبیه اون چیزی هستش که گفتم .

این سبزه قشنگ هم میشه با کمی تغییر جزیره کرد .

این هم برای سفره دریایی مناسبه. و فکر می کنم روی یونولیت قابل اجراست .
    پریســا, باران67 و Hasty این نوشته را پسندیده.

صفحه 69 از 295 نخستنخست ... 596667686970717279 ... آخرینآخرین