نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 345 به 352 از 2358
صفحه 44 از 295 نخستنخست ... 344142434445464754 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    26
    پسند کرده
    0

Re: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

دوست جونا میشه سبزه رو مثل تراریوم توی شیشه درستید؟ایا؟چه طور ؟لطفا؟
    وجود نازنینت تکیه گاهیست برای بودنم پس برقرار باش تا بی قرار نباشم

2. بانک بند ناف
    samir آواتار ها
    سمیر
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    108
    پسند شده
    8172
    پسند کرده
    4947

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان عاشق
    سلام هنرمنها میشه یکی به من بگه این کارایی که میخوام واسه سبزه عید بکنم درسته یا نه
    میخوام روی ابر یا اسفنج شکل نهنگ در بیارم بهد روشو پنبه کنم بعد تنظیف بعد هم خیس میکنمش و تخمها را منداب و خاکشیر را طرح میزنم روش و میمالم و بعد این ابر یا اسفنجو تو ظرفی میزارم که کمی اب داشته باشه و این کارها رو 1 هفته به عید میکنم و هر روز با اسپری روشو اب میپاشم درسته یا نه خیالمو راحت کنین
    مامان عاشق عزیز کاراتون درسته. فقط یه تجربه ای که دارم رو میخواستم بهت بگم
    من پارسال خاکشیر گذاشتم اما خیلی عذابم داد. اولا که به شدت روونه و منم روی کوزه کار کردم اصلا سبز نشد. یعنی لابلای تخم شاهی ها طرح دادم اما شاهی سبز شد اما خاکشیرا از بس راه میفتادن به سبز شدن نرسیدن مجبور شدم جاشون دوباره شاهی بزارم. برای همین توصیه میکنم از خاکشیر استفاده نکنی. ضمنا حواست باشه اسفنجت رو هم حتما خیس کنی. اگر سبزه ها فقط خیس بشن و زیاد خیس بشن قایده نداره و ممکنه سبزه رو خراب کنه
    خورش بادمجون

به ســـــــــــــــــــــــو ی جنوب

honysea55 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    426
    پسند کرده
    305

نقل قول نوشته اصلی توسط samir
    سلام هنرمنها میشه یکی به من بگه این کارایی که میخوام واسه سبزه عید بکنم درسته یا نه
    میخوام روی ابر یا اسفنج شکل نهنگ در بیارم بهد روشو پنبه کنم بعد تنظیف بعد هم خیس میکنمش و تخمها را منداب و خاکشیر را طرح میزنم روش و میمالم و بعد این ابر یا اسفنجو تو ظرفی میزارم که کمی اب داشته باشه و این کارها رو 1 هفته به عید میکنم و هر روز با اسپری روشو اب میپاشم درسته یا نه خیالمو راحت کنین
    من پارسال خاکشیر گذاشتم اما خیلی عذابم داد. اولا که به شدت روونه و منم روی کوزه کار کردم اصلا سبز نشد. یعنی لابلای تخم شاهی ها طرح دادم اما شاهی سبز شد اما خاکشیرا از بس راه میفتادن به سبز شدن نرسیدن مجبور شدم جاشون دوباره شاهی بزارم. برای همین توصیه میکنم از خاکشیر استفاده نکنی. ضمنا حواست باشه اسفنجت رو هم حتما خیس کنی. اگر سبزه ها فقط خیس بشن و زیاد خیس بشن قایده نداره و ممکنه سبزه رو خراب کنه
    عزیزم خاکشیر رو با خرفه سبز میکنند که رنگش اگر در هوای خنک نگهداری شود قرمز میشود. چون بذر خرفه بدون لعاب هستش و به تنهایی نمی توان رو سطح ماکت مالید باید به نسبت 2 برابر با خاکشیر مخلوط کرده و خیس کنید بعد از دو ساعت باید با حوصله بذر خرفه رو رو ماکت بمالید. فقط کمی لایه خرفه باید ضخیم تر از بذر های دیگر باشد تا کم پشت نشود2 یا 3 لایه خوب است اما بیشتر باعث خرابی ولک زدگی سبزه میشود .
    زرشک پلو با مرغ

مردم همه تو را به خدا سوگند میدهند اما برای من تو آن همیشه ای که خدا را به تو سوگند میدهم

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

واسه سبزه حبوبات میخوام بریزم کدومش از همه قشنگ ترمیشه یکی از خانوما گفت عدس قشنگتره نظر بقیه چیه؟واز کی بایید بریزم که واسه هفت سین سرسبز بشه؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

سلام دوستان.
    یه سوال داشتم:من میخوام امسال برای سفره هفت سین گندم و عدس رو با هم توی یه ظرف بزارم.میشه راهنماییم کنین که چه مدلی قشنگ میشه؟

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    25
    پسند کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط honysea55
    نقل قول نوشته اصلی توسط samir
    عزیزم خاکشیر رو با خرفه سبز میکنند که رنگش اگر در هوای خنک نگهداری شود قرمز میشود. چون بذر خرفه بدون لعاب هستش و به تنهایی نمی توان رو سطح ماکت مالید باید به نسبت 2 برابر با خاکشیر مخلوط کرده و خیس کنید بعد از دو ساعت باید با حوصله بذر خرفه رو رو ماکت بمالید. فقط کمی لایه خرفه باید ضخیم تر از بذر های دیگر باشد تا کم پشت نشود2 یا 3 لایه خوب است اما بیشتر باعث خرابی ولک زدگی سبزه میشود .
    سلام
    منم همین سوالو داشتم فقط میخوام به جای اسفنج یونولیت کار کنم ، یونولیت رو هم باید بزارم توی آب؟ خیلی ممنونم از راهنماییتون

‎برای دیگران چون کوه بودن،ولی در چشم خود آرام شکستن.....

samir آواتار ها
    سمیر
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    108
    پسند شده
    8172
    پسند کرده
    4947

گل پری جون به نظر من اگه گندم و عدس باهم نباشن بهتره. چون رشد گندم خیلی زیاده و هر مدلی درست کنی زود بهم میریزه.
    نجمه جون قره ماش سبزه ش خیلی خوشگل میشه. عدس هم قشنگه. برگهایی که در انتها در میاد کوچولو و نازه. ماش برگهاش پهنتره. گندم هم که دیدی اما من شخصا گندم رو زیاد دوس ندارم. اما به نظرم قره ماش خیلی خوشگله.
    من خودم هر سال کوزه ی شاهی میزارم خیلی دوس دارم.
    عدس رو من معمولا 22 اسفند خیس میکنم. تا حداقل وسطای عید سبزه م خوشگل باشه. اگه دیدی رشد سبزه زیاده جاشو باید سرد کنی. من از یخچال استفاده میکنم.
    خورش بادمجون

به ســـــــــــــــــــــــو ی جنوب

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

samir جون:
    قره ماش با ماش فرق داره؟
    یه سوال دیگه:
    من یه کوزه کوچولو دارم ارتفاعش 15 سانته.برای این کوزه چقدر باید تخم شاهی بخرم؟چند روز به عید مونده تخم شاهی رو روی کوزه بزارم؟

صفحه 44 از 295 نخستنخست ... 344142434445464754 ... آخرینآخرین