نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 281 به 288 از 2358
صفحه 36 از 295 نخستنخست ... 263334353637383946 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    *شمیم* آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    3150
    پسند کرده
    17003

Re: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نقل قول نوشته اصلی توسط چیستا
    نقل قول نوشته اصلی توسط marya
    نقل قول نوشته اصلی توسط i
    http://www.mamipic.com/share-BE70_4F3125D6.html

عزیزم خیلی خوشگله اینجا هیچ کس منو دوست نداره هیچکس جواب منو نمیده این قسمتی که سبزه چه جور بذریه ؟ خاکشیر به تنهایی سبز میشه؟ اگه با منداب باشه به این سبزی میشه؟ میخوام روی کلاه درست کنم میخوام اینجوری بشه چه جوری درست کنم؟کمک کنید؟مراحلشو بی زحمت بگید ممنون میشم

بذر سبز مندابه
    اون قسمت هم که قرمزه خرفه و خاکشیره
    شما کلاهی رو که در نظر گرفتی رو باید یک لایه پنبه گذاشته بعد تنظیف بکشید بعد مرطوب کنید با آب پاش
    در آخر بذر مورد نظر رو روی کار بکشید

منداب 5 تا 6 روزه سبز میشه تا میاد سبز بشه بوی خیلی بدی هم داره ولی قشنگه عمرش هم 4 تا 6 روزه
    بذر رو وقتی روی ماکت میکشی باید روی هم یا دو سری نکشی وگرنه میگنده خیلی هم نازک نشه وگرنه سبزتون کچل میشه

راستی ماکت باید پلاستیکی یا سفالی یا یونولیت باشه همه رو هم باید پنبه و تنظیف داشته باشند فقط باید از یک سانت از لبه کار به بعد این کار رو انجام بدین که سبزه نگنده
    نحوه آب دادن سبزه هم اسپری کردنه
    اگه بخوای سبزه زود سبز بشه باید شب بذاریش زیر نور مهتابی تا صبح
    دو روز اول که بذر رو روی ماکت کشیدین هم باید بذاریش زیر پلاستیک طوری که پلاسیک به سبزه نچسبه

فرض کن یه چارچوب داری روی اون پلاستیک کشیدی و بعد ماکت زیر اون گذاشتی باید دور تادور و روی سرش هم پلاستیک باشه به پلاسیک هم چند عدد سوراخ ایجاد کنید که هوا کشی داشته باشه

نمیدونم اصلا تونستی بفهمی چی گفتم
    خودم که نوفهمیدم
    saboora90 این نوشته را پسندیده.
    خدایا زیباترین لحظه ها را نصیب مادرم کن
    که زیباترین لحظه هایش را به خاطر من از دست داده است

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    7
    پسند کرده
    0

بذر سبز مندابه
    اون قسمت هم که قرمزه خرفه و خاکشیره
    شما کلاهی رو که در نظر گرفتی رو باید یک لایه پنبه گذاشته بعد تنظیف بکشید بعد مرطوب کنید با آب پاش
    در آخر بذر مورد نظر رو روی کار بکشید

منداب 5 تا 6 روزه سبز میشه تا میاد سبز بشه بوی خیلی بدی هم داره ولی قشنگه عمرش هم 4 تا 6 روزه
    بذر رو وقتی روی ماکت میکشی باید روی هم یا دو سری نکشی وگرنه میگنده خیلی هم نازک نشه وگرنه سبزتون کچل میشه

راستی ماکت باید پلاستیکی یا سفالی یا یونولیت باشه همه رو هم باید پنبه و تنظیف داشته باشند فقط باید از یک سانت از لبه کار به بعد این کار رو انجام بدین که سبزه نگنده
    نحوه آب دادن سبزه هم اسپری کردنه
    اگه بخوای سبزه زود سبز بشه باید شب بذاریش زیر نور مهتابی تا صبح
    دو روز اول که بذر رو روی ماکت کشیدین هم باید بذاریش زیر پلاستیک طوری که پلاسیک به سبزه نچسبه

فرض کن یه چارچوب داری روی اون پلاستیک کشیدی و بعد ماکت زیر اون گذاشتی باید دور تادور و روی سرش هم پلاستیک باشه به پلاسیک هم چند عدد سوراخ ایجاد کنید که هوا کشی داشته باشه

نمیدونم اصلا تونستی بفهمی چی گفتم
    خودم که نوفهمیدم [/quote]

عزیز دلم خیلی ممنونم خیلی خوب توضیح دادی کامل متوجه شدم نزدیکای عید دست به کار میشم مرسی
    خدایا به خودت توکل میکنم خودت بهم دادی خودت مواظبش باش و سالم به دنیا بیاد

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    184
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پارمیدا65
    این هم از سبزه های من
    کار امروز صبحه ...العانم زیر نایلونن ...خرفه و منداب
    طراح هم همسر گرام و اجرا از بنده
    خداکنه خوب بشه ...اون بزرگه برا مامانمه ...امسال بنده کله گندگی کردم می خوام براشون سبزه بدم...

http://www.mamipic.com/share-70C5_4D8113F4.html
    این چند روزه سبز میشه ؟
    یک هفته مونده به عید خوبه ؟

ترو خدا جواب منو بدینا
    [HIGHLIGHT=#ffffff]وبلاگم
    http://chefatousa.blogsky.com/
    [/HIGHLIGHT]

coffee آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    1456
    پسند کرده
    940

Hasty این نوشته را پسندیده.

*شمیم* آواتار ها
    میزان امتیاز
    58
    پسند شده
    3150
    پسند کرده
    17003

نقل قول نوشته اصلی توسط atousa
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارمیدا65
    این هم از سبزه های من
    کار امروز صبحه ...العانم زیر نایلونن ...خرفه و منداب
    طراح هم همسر گرام و اجرا از بنده
    خداکنه خوب بشه ...اون بزرگه برا مامانمه ...امسال بنده کله گندگی کردم می خوام براشون سبزه بدم...

http://www.mamipic.com/share-70C5_4D8113F4.html
    این چند روزه سبز میشه ؟
    یک هفته مونده به عید خوبه ؟

ترو خدا جواب منو بدینا
    آتوسا جان چند صفحه قبل رو نخوندیا
    اگه جای سرد باشه بله یک هفته بسه
    http://www.mamisite.com/forum/viewto...2364&start=310
    خدایا زیباترین لحظه ها را نصیب مادرم کن
    که زیباترین لحظه هایش را به خاطر من از دست داده است

آموزش سبزه ي نوروزي

ابزار لازم:
    آبکش پلاستيکي:
    بطري نوشابه خانواده
    بذر منداب
    بذر شاهي:
    گل طبيعي به دلخواه
    روش آماده سازي ماکت:
    براي اين مدل به يک کاسه يا آبکش پلاستيک که حداقل 15سانتي متر ديواره داشته باشد احتياج داريد. وسط ماکت را به اندازه يک بطري نوشابه خانواده که داخل آن قرار بگيرد، خالي کرده وببريد سپس ماکت را وارونه روي يک تخته کيک گذاشته وسطح آن را با پنبه و تنظيف روکش کرده وطرح مورد نظر را با ماژيک روي تنظيف رسم کنيد. يک دوم ليوان بذرمنداب را پس از خيس کردن روي قسمت هاي مشخص شده بماليد و قسمت هاي باقيمانده را با بذر شاهي کامل کنيد و طبق آموزش عمل کنيد تا سبزه آماده شود. درمرحله اي آخر يک عدد بطري نوشابه خانواده را از وسط ببريد تا حالت يک گلدان پيدا کند. سپس آن را وسط سبد سبزه که قبلاً بريده ايد قراردهيد وداخل بطري را با گل دلخواه پرکنيد.
    1.خيساندن: مقدار مناسب بذر را پس از يک بار شستن، به مدت 4 ساعت با مقدار آب لازم بخيسانيد (ميزان آب لازم براي بذر شاهي، 5 برابر و بذر منداب، 2/5 برابر مقدار بذر است.)
    2. آماده کردن ماکت(نمونک): سطحي که مي خواهيد سبزه را روي آن سبزکنيد، اول با آب افشان خيس کنيد. بعد يک لايه پنبه به ضخامت 1 سانتيمتر روي سطح ماکت قرار دهيد، به طوري که همه جاي ماکت را بپوشاند (عکس شماره ي 1). سپس روي پنبه، يک لايه پارچه تنظيف بکشيد(عکس شماره ي 2). براي ثابت ماندن تنظيف و پنبه درجاي خود، مي توانيد با يک تکه کاموا، آن را ببنديد. آن گاه سطح ماکت را با آب افشان کاملاً خيس کنيد وبذرهاي خيس خورده را روي ماکت بماليد. دقت کنيد بذر را فقط يک لايه روي تنظيف بماليد .پس ازاتمام کار، با آب افشان، سطح را کاملاً خيس کنيد. (عکس شماره ي 3 و4)
    3-قراردادن روکش نايلوني:
    دراين مرحله- که بسيارمهم است - يک کيسه ي نايلوني شفاف که دو نقطه ي آن را سوراخ هائي به اندازه ي 3×3 ايجاد کرده ايد، قراردهيد واضافه هاي نايلون را زير ماکت جمع نمائيد دقت کنيد نايلون به سطح ماکت نچسبد.

آبدهي:
    روز اول ودوم: سبزه ي شما به روزي 3 بار آبدهي با آب افشان نياز دارد. از روز سوم که بذرها ريشه و جوانه زد و سبزه ي شما به رنگ سبز کمرنگ درآمد، ديگراحتياج به روکش نايلوني ندارد. دراين مرحله، سبزه را بايد روزي 2 مرتبه کاملاً سيراب کنيد وديگر احتياج به آب افشان کردن ندارد.
    محل نگهداري:
    در 3-2 روزي که نايلون روي کار قرار دارد، به محيط خاصي احتياج ندارد ومي توانيد سبزه را درمحيط معمولي وبه دور ازنورمستقيم آفتاب قرار دهيد. وقتي نايلون را برداشتيد يک روز ديگر هم سبزه را در محيط قبلي قرار دهيد. ولي در روزهاي بعد، بايد سبزه را روزي چند ساعت در هواي آزاد بگذاريد، البته در معرض وزش باد نباشد. دراين مرحله، سبزه به روزي 1 بار آبدهي نيازدارد.
    تذکر چند نکته:
    بذر منداب در 4 روز و شاهي در 6 روز، آماده مي شود سعي کنيد سبزه را در سبدهاي حصيري قرار دهيد تا آب ازآن کاملاً جدا شود. اگرماکت (نمونک)، شما لبه دارد، حتماً لبه ي سبد را ببريد تا آب درآن جمع نشود وبوي نامطبوع ايجاد نکند.

منبع:نشريه آشپزباشي، شماره50.

تزئين سبزه ي عيد

مواد لازم :
    كوزه: سفالي يك عدد
    تخم شاهي: 100 گرم
    جوراب نايلوني

طرز تهيه :

ابتدا تخم شاهي را با آب مخلوط كنيد تا لعاب داده و غلظت پيدا كند. جوراب را روي سطح بيرون كوزه كشيده و اضافي آن را به سمت داخل بدهيد. از مايه لعاب دار روي سطح كوزه بماليد و فقط قسمت هاي سوراخ دار را خالي بگذاريد. بعد از اتمام كار حتماً بايد روزي چند مرتبه با اسپري روي آن آب بپاشيد تا خشك نشود. بعد از اين كه سبزه ها كمي بلند و سبز شد قسمت هاي خالي كوزه را به آرامي با قيچي برش زده و در نهايت يك شمع كوچك داخل كوزه قرار دهيد. اميدواريم اين سبزه زينت بخش سفره هاي هفت سين تان باشد.

نكته :

1- اگر از كوزه ساده و بدون سوراخ استفاده كرديد فقط كافي است داخل كوزه را پراز آب كنيد و نيازي به پاشيدن آب روي سطح كوزه نيست.
    2- فقط مراقب باشيد آب كوزه تمام نشود.

تزئين سبزه ي عيد
    منبع:نشريه هنر آشپزي شماره 65

سالاری آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4168
    پسند کرده
    10657

بچه ها باید از کی دست بکار سبزه بشیم الن وقتشه ؟؟؟؟ یا باید یکی دو هفته به عید مونده شروع کنم؟
    [HIGHLIGHT=#ffffff]الهم صل علی محمد وال محمد[/HIGHLIGHT]

صفحه 36 از 295 نخستنخست ... 263334353637383946 ... آخرینآخرین