نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 1,921 به 1,928 از 2358
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    بلور یخ آواتار ها
    میزان امتیاز
    30
    پسند شده
    1902
    پسند کرده
    546
    هر بذری رو برای کشت در خاک اگه عجله در سبز شدن داشته*باشیم بذر را با آب ولرم نه داغ خیس کرده و بعد از اولین جوانه ها در خاک به عمق 5 سانت به اندازه دو یا 4 سانت بذر راریخته و با خاک میپوشانیم و روی کار را با آب اسپری کرده و رو کش نایلونی میزاریم و اب پاشی ادامه پیدا مکند تا وقتی جوانه های کوچولو سر از خاک در بیارن بعد روکش را برداشته و ابیاری میکنیم هنگامی که از پوشش نایلونی استفاده میکنین چند سوراخ در نایلون باید باشد که هوا رد و بدل بشه ولی برای بذرهایی که ریز هستن مثل ریحون و تربچه فقط بذر را چند ساعت خیس کرده و زیاد واجب هم نیست میتوانیم به صورت خشک کشت کنیم
    باران67 این نوشته را پسندیده.
    ​الهی مرا ان ده که ان به

بلور یخ آواتار ها
    میزان امتیاز
    30
    پسند شده
    1902
    پسند کرده
    546
    نقل قول نوشته اصلی توسط دنیز63 نمایش پست ها
    بلور یخ عزیزم من بوشهرم ارزن واسه منطقه ما هم خوبه ؟؟؟؟؟؟؟
    میشه اگه از کاراتون عکس دارین بزارین
    با تعریفای شما دوست دارم امسال ارزن بکارم
    ممنونم
    دوست عزیزم من پاسخ شمارو به طور کامل نوشتم نمیدونم چرا پاک کردن بله عزیزم در منطقه شماهم امکان کاشتن ارزن هست سعی کن بذرهای براق و سالمی انتخاب کنی موفق باشی دوستم
    باران67, مامان غزل و fahim68 این نوشته را پسندیده.
    ​الهی مرا ان ده که ان به

میزان امتیاز
    17
    پسند شده
    565
    پسند کرده
    154
    بلور یخ عزیز وبچه های دیگه که کمکم کردین ممنون از راهنماییاتون.
    اون کلاه رو پیش خودم گفتم ازون توپ پلاستیکی ها که بچه بودیم میخریدیم لایه مینداختیم بهش.بخرم واز وسط نصفش کنم .روی سطحش سوراخهایی بندازم تا آب اضافه ازونجا بره وکپک نزنه سبزم.{البته تجربه ای ندارم ها بر اساس تخیلات خودم میگم.اگر اشتباه میکنم اساتید غلط من رو بگیرن}بعد ازین سینی گردها که پلاستیکی شفاف هستن وبرا شیرینی استفاده میشه واز قنادی ها میخریم هم دارم.اون رو هم سوراخ ایجاد بکنم برای همون دلیلی که گفتم.وتوپ رو روی اون سینی بگذارم.بعد.اونجور که شنیدم یه لایه پنبه روی کل سطحش بکشم ویک تنظیف روی پنبه.وبذرمورد نظررو با دونه ای که لعاب میندازه قاطی کنم وخیس کنم ویک لایه روی کل سطح بمالم وپلاستیک سوراخ دار بکشم روش وروزی دوبار آب پاشی کنم؟؟؟درسته اساتید محترم.
    اینی که گفتم درسته؟
    حالاکی باید سبزه رو بندازم.یعنی چندم اسفند؟؟؟؟؟؟واگر میشه لطف میکنید بگید که میزان مخلوط کردن بذر با تخم لعاب دار چقدر باید باشه؟؟؟؟
    باز هم ممنون دوست جونها

بلور یخ آواتار ها
    میزان امتیاز
    30
    پسند شده
    1902
    پسند کرده
    546
    دوست گلم راه شما کاملا درسته ولی یکم سخته گلم برای قسمت بر آمده کلاه از یک آبکش که دسته ها ولبشو بریدین استفاده کنین تمام سبزه هامو روی آبکش سبز کردم و برای قسمت زیر هم از یونولیت میتونین استفاده کنین عزیزم من یه روش ساده بگم برای پوشاندن پنبه به ظرف اول ظرف را خیس کنین و پنبه بهداشتی رو از ضخامت یک سوم کم کنین همین طوری جدا کنین تا آخرش باز میشه خودش کلافی سپس پنبه را دورتادور کار بچسبانید چون ظرف خیس است راحت میچسبه سپس با اسپری آب بپاشین و پنبه را به ظرف فشار بدین انشالاه عکس این مرحله رو میگیرم و میزارم برای استفاده راحت تر من خودم کمی پنبه که چسبید زیر آب که کمی بازه مثل شیر سماور میگیرم و مدام فشار میدم تا پنبه بچسبه و محکم محکم بشه هر جا نازک شد کمی پنبه بزارین و فشار بدین سپس بذری رو که از قبل خیس کردین به روی ظرف کشیده منداب خودش لعابداره و نیازی به بذر دیگه نیست ولی برای خرفه به نسبت 3 ب1 با خاکشیر مخلوط کنین
    مامان کوچولوها و fahim68 این نوشته را پسندیده.
    ​الهی مرا ان ده که ان به

بلور یخ آواتار ها
    میزان امتیاز
    30
    پسند شده
    1902
    پسند کرده
    546
    برای سبز کردن منداب و خرفه از 5 یا 6 روز قبل از عید دست به کار بشین من خودم 3 روزه سبزم آمادست ولی شما کمی زودتر شروع کنین منداب رو با 4 برابر آبدخیس کنین حدود 6 یا7 ساعت و خرفه هم با مخلوط کردن با خاکشیر به دوبرابر آب نیاز دارد خرفه زودتر سبز میشه نسبت به کیکوج یا همون منداب پس میتونین با فاصله یک روز دیرتر کشتش کنین و میتونینم همزمان لایه نازکی از مواد را روی پنبه بکشید همه جا یکنواخت و بذرها کاملا کنارهم ولی روی هم انباشته نشن میگندن و بعد کار را اسپری و زیر نایلون میزاریم دوتا سوراخ در حدی که دوتا انگشتمون ازش رد بشه رو کار ایجاد میکنیم و روزی چند بار اسپری تا جوانه ها ظاهر و نایلونو بر میداریم نایلون حتما شفاف بش اگه بخواین زودتر رشد کنه شب ها زیر نور مهتابی قرار بدین
    مامان کوچولوها و باران67 این نوشته را پسندیده.
    ​الهی مرا ان ده که ان به

میزان امتیاز
    17
    پسند شده
    565
    پسند کرده
    154
    وااای فوق العاده ای بلور یخ...ممنونم.فقط اینکه منداب سبز میشه یا خرفه؟منظورم رنگشونه.من نمیخوام قرمز باشه سبزم.بعد از عطاری ها باید بخرم؟بعد شما گفتین چهار برابر آب بریزم.یعنی مثلا چهار قاشق بذر خیس کردم 16قاشق آب بریزم؟
    ببخشید سوال میپرسم هی آخه اولین بارمه.تا حالا ازین هنرها ازخودم در نکردم.
    یه سوال دیگهیونولیت که فرمودین نمیخواد سوراخ بشه؟که آب نگنده وآب اضافه رد بشه؟
    من آبکش لبه دار دارم ازونا نمیشه؟فلزیه!
    اگر تصویری آموزشتون رو بذارید که عالی میشه.ما هم همراه شما سبزمون رو سبز میکنیم.
    کلنا عباسک یا زینب(س)

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13826
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان کوچولوها نمایش پست ها
    وااای فوق العاده ای بلور یخ...ممنونم.فقط اینکه منداب سبز میشه یا خرفه؟منظورم رنگشونه.من نمیخوام قرمز باشه سبزم.بعد از عطاری ها باید بخرم؟بعد شما گفتین چهار برابر آب بریزم.یعنی مثلا چهار قاشق بذر خیس کردم 16قاشق آب بریزم؟
    ببخشید سوال میپرسم هی آخه اولین بارمه.تا حالا ازین هنرها ازخودم در نکردم.
    یه سوال دیگهیونولیت که فرمودین نمیخواد سوراخ بشه؟که آب نگنده وآب اضافه رد بشه؟
    من آبکش لبه دار دارم ازونا نمیشه؟فلزیه!
    اگر تصویری آموزشتون رو بذارید که عالی میشه.ما هم همراه شما سبزمون رو سبز میکنیم.
    تا بلور یخ عزیز بیان، من تجربه ی خودمو میگم:
    منداب سبز و خرفه قرمز یا قهوه ای میشه.
    بله باید از عطاری ها تهیه کنید.
    من خودم آب رو چشمی به بذر ها اضافه می کنم. در حدی که بذر ها خیس و لعاب دار بشن.

این نوع بذر ها مثل بذر گندم و عدس نیستن که قدیما برای آب دادن بهشون می گرفتنشون زیر شیر آب. نیازی نیست یونولیت رو سوراخ کنید. بعد از اینکه روی یونولیت، پنبه کشی کردین و پارچه ی تنظیفی رو انداختین، بذر ها رو روی اون می کشید و هر روز با اسپری بهشون آب میدین. یعنی میزان آب اصلا به قدری نیست که بخواد اضافه داشته باشه و موجب گندیدگی و ... بشه.
    برای قسمت گرد کلاه، یه کاسه ی یه بار مصرف ، تهیه کنید و روی اون رو پنبه کشی کنید. برای زیرش هم می تونید از ظرف های کیکی که از قنادی ها می خرید یا بشقاب های ملامین ته انباری مامان ها و یا همین یونولیت استفاده کنید. (ترجیحا از یونولیت استفاده نکنید چون لبه ی کلاهتون کلفت به نظر می رسه.)
    باران67 و مامان کوچولوها این نوشته را پسندیده.
    من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نکند اندوهی، سر رسد از پس کوه...

میزان امتیاز
    76
    پسند شده
    1205
    پسند کرده
    777
    سلام دوستان با تشکر
    من امسال با کمک شماوراهنمايى صفحه6 عدس گذاشتم چون ميگن گناه داره گندم و بقيه رو ميريزيم دور سعى کردم زياد نذارم,ميگن کمبود داريم گندمو و ازاون طرف اينهمه دورانداخته ميشه.
    مامان کوچولوها و بهار 68 این نوشته را پسندیده.
    گفته بودی که چرا محو تماشای منی*آنچنان محو که یک دم مژه بر هم نزنی
    مژه بر هم نزنم تا که زدستم نرود*ناز چشم تو به قدر مژه بر هم زدنی

• بانک بند ناف