نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 1,841 به 1,848 از 2358
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    9
    پسند شده
    314
    پسند کرده
    70
    نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراسارا نمایش پست ها
    امسال از شانس من که اولین سال زندگی مشترک مون هست اغلب مناسبتها افتادن تو شهادت ها... این از یلدا... 4 فروردین هم شهادت حضرت فاطمه ست.... موندم فکر عید باشم یا نه!!!!!!
    عزیزم به نظره من
    سخت نگیر ، اول فرودین ، عیده بزرگ نوروز رو جشن بگیر ، چهارم هم عذاداری کن.
    سمیراسارا این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف
    گوگوجی آواتار ها
    اکرم سادات
    میزان امتیاز
    587
    پسند شده
    10794
    پسند کرده
    7210

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراسارا نمایش پست ها
    امسال از شانس من که اولین سال زندگی مشترک مون هست اغلب مناسبتها افتادن تو شهادت ها... این از یلدا... 4 فروردین هم شهادت حضرت فاطمه ست.... موندم فکر عید باشم یا نه!!!!!!
    سمیرا جون به نظر من اگه شما کاری که مخالف دین باشه حتی روز میلاد پیامبر (ص)که بزرگترین عید مذهبی مونه انجام بدی اون روز عید نیست واست . چون طبق فرمایش مولای دو عالم امیرالمومنین علی (ع) روزی که در اون معصیت خدا رو نکنیم عید است.
    اصولا با برگزار نکردن رسوم سنتی و آیینی به عنوان مصادف شدن با ایام سوگواری ها مخالفم .
    ببین شما یه سفره ی هفت سین می خوایی بزاری و خونواده که اساسی ترین بنیان اسلامه دور هم جمع بشن رقص و آواز که نداری سفره ی هفت سین خوشگلتو بنداز و سر هفت سین زیارت حضرت زهرا (س) رو هم بخون خود زمان سال تحویل اعمال زیاد داره که مطابق با شرع و مذهبمون هم هست. به احترام بی بی و پسر عزیزشون امام عصر (عج)صورتمون رو آرایش نمی کنیم لباس رنگ شاد نمی پوشیم اما هفت سین رو می اندازیم دور هم جمع می شیم سر سال تحویل هم دعای فرج رو فراموش نمی کنیم ...
    دوستان عزیز منتقد هم اول زنگ بزن دفتر مراجع تقلیدشون سوال کنن اگه ایرادی بود یا نقدی با کمال میل می پذیرم
    آقا خلاصه یک نفر باید بیاید
    تا انتقام سیلی زهرا بگیرد

میزان امتیاز
    6
    پسند شده
    138
    پسند کرده
    347
    گوگوجی جون ممنون از راهنمایت... درستش هم همینه!! مرسی که راهنمایی کردی
    پی پیش به سوی یافتن ایده برای سبزه و سفر ه!!!
    گوگوجی این نوشته را پسندیده.

Naughty Girl آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    23
    پسند کرده
    43
    سلام به همگی. امسال من میخوام سبزه به شکل گوسفند بزارم،دوست دارم نظرتونو بدونم.میخوام از طرح زیر استفاده کنم و واسه پاها و صورتش از خرفه و خاکشیر و برای بدنش و علفزار زیر پاش از منداب یا شاهی استفاده کنم.برا چشمهاشم میخوام چشم عروسکی بگیرم... ولی واسه پوزه اش نمیدونم چیکار کنمبه نظرتون قشنگ میشه؟
    نام: 137212d1420800071-eid_-coloring-_-page_-for_-kids_-_03.jpg نمایش: 1317 اندازه: 42.8 کیلو بایت

سبزه پارسالم شکل کلاه بود که باگلهای ریز صورتی تزیینش کرده بودم.خیلی خوشگل شده بود. ولی ازش عکس ندارم.این مدلی بود
    نام: 142321817565851.jpg نمایش: 1312 اندازه: 44.9 کیلو بایت
    fahim68, salahi و عطر سیب این نوشته را پسندیده.

mah e man آواتار ها
    منصوره
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    848
    پسند کرده
    272
    نقل قول نوشته اصلی توسط گوگوجی نمایش پست ها
    سمیرا جون به نظر من اگه شما کاری که مخالف دین باشه حتی روز میلاد پیامبر (ص)که بزرگترین عید مذهبی مونه انجام بدی اون روز عید نیست واست . چون طبق فرمایش مولای دو عالم امیرالمومنین علی (ع) روزی که در اون معصیت خدا رو نکنیم عید است.
    اصولا با برگزار نکردن رسوم سنتی و آیینی به عنوان مصادف شدن با ایام سوگواری ها مخالفم .
    ببین شما یه سفره ی هفت سین می خوایی بزاری و خونواده که اساسی ترین بنیان اسلامه دور هم جمع بشن رقص و آواز که نداری سفره ی هفت سین خوشگلتو بنداز و سر هفت سین زیارت حضرت زهرا (س) رو هم بخون خود زمان سال تحویل اعمال زیاد داره که مطابق با شرع و مذهبمون هم هست. به احترام بی بی و پسر عزیزشون امام عصر (عج)صورتمون رو آرایش نمی کنیم لباس رنگ شاد نمی پوشیم اما هفت سین رو می اندازیم دور هم جمع می شیم سر سال تحویل هم دعای فرج رو فراموش نمی کنیم ...
    دوستان عزیز منتقد هم اول زنگ بزن دفتر مراجع تقلیدشون سوال کنن اگه ایرادی بود یا نقدی با کمال میل می پذیرم
    من هم کاملا با نظراکرم سادات عزیز موافقم به هر حال ما شیعه هستیم و باید فرقی در ظاهر و اعمال ما با بقیه باشد که
    شاخصه ما باشه البته باید مراقب این غضیه باشیم که فقط ظاهر گرا نباشیم و در قلب مون هم عذادار واقعی باشیم و من فکر نمیکنم سفره هفت سین انداختن و حتی بقیه رسومات هم تا اونجا که به حرمت بی بی فاطمه لطمه وارد نکنه رو میتونیم انجام بدیم و صد البته با رعایت این موارد هم خود خانم فاطمه زهرا هم سال جدیدمون رو متبرک میکنه
    راضیه.ن, هستی ساغر, fahim68 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    ايرانيم امانگران يمنم
    هركجاهست شيعه انجاست مرز وطنم
    🌺اللهم عجل لوليك الفرج🌺

صفورا 71 آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    2124
    پسند کرده
    1476
    نقل قول نوشته اصلی توسط صفورا 71 نمایش پست ها
    یه سوال؟؟؟؟؟
    دونه هارو برا این که جوونه بزنه ودر عین حال نگنده کجا بزاریم وروزی چقد آب بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟برای مثال عدسو بگید چون من هر سال عدس میکارم
    فقط اینو میدونم که بعداز این که جوونه زد باید تا موقعی که سبز میشه یه پلاستیک روش بکشیم وبزاریم یه جای خنک وپر نور.درسته؟؟؟
    سوال سوال داریم ما ..........راهنمایی میخواییم ما........
    دمپخت ماش

مامان الهه 91 این نوشته را پسندیده.

fahim68 آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    3
    کالاهای من
    1
    میزان امتیاز
    150
    پسند شده
    13822
    پسند کرده
    14510

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Naughty Girl نمایش پست ها
    سلام به همگی. امسال من میخوام سبزه به شکل گوسفند بزارم،دوست دارم نظرتونو بدونم.میخوام از طرح زیر استفاده کنم و واسه پاها و صورتش از خرفه و خاکشیر و برای بدنش و علفزار زیر پاش از منداب یا شاهی استفاده کنم.برا چشمهاشم میخوام چشم عروسکی بگیرم... ولی واسه پوزه اش نمیدونم چیکار کنمبه نظرتون قشنگ میشه؟
    به نظرم صورتش رو سبزه نکار. چون اینطوری بعد از یع مدت سبزه که بلد میشن زیبایی شو از دست میده. روی یونولیت شکل بع بعی رو بکش و صورتش رو با گواش رنگ کن، بقیه ی قسمت ها رو سبزه به کار.
    *Afsaneh*, Naughty Girl و salahi این نوشته را پسندیده.
    من چه سبزم امروز
    و چه اندازه تنم هوشیار است
    نکند اندوهی، سر رسد از پس کوه...

peendar 1391 آواتار ها
    پندار
    میزان امتیاز
    36
    پسند شده
    4207
    پسند کرده
    2744
    سبز کردن عدس
    . حدوداً ۱۵-۱۸ روز قبل از عید داخل کاسه مقداری عدس ریخته و با آب پر می*کنیم و میگذاریم چند روز در دمای اتاق بماند.
    ۲. عدس معمولان آب رو به خود جذب می*کند. گاهی* چک می*کنیم و اگر آب عدس کشیده شده بود باز هم به آن آب اضافه می*کنیم و میگذارم تا عدس*ها جوانه بزنن. ( گندم یا عدس داخل آب جوانه نمیزند. فقط باید کاملا خیس بخورند. وقتی عدس های خیس خورده را لای دستمال نم دار منتقل میکنیم شروع به جوانه زدن میکنند.)
    نام: adas_Www_patoghkade_Com-1.jpg نمایش: 1205 اندازه: 46.4 کیلو بایت

یهتر هست که آب عدس را هر روز عوض کنیم چون ترشیده و کف می*کند.
    ۴. بعد از آن که عدس*هایتان کمی* جوانه زدند آنها را آبکش کرده و در ظرفهای مورد نظر ریخته و
    [CENTER]۵. روی آنها را با دستمال حوله ی پوشانده و روی آن*ها آب بپاشین و کنار پنجره جای که نه سرد و نه زیاد گرم هست میگذاریم تا رشد کنند.
    ۶. هر روز باید عدس*ها را خیس کرده و آب اضافه آنها را بیرون ریخت. و حتما دستمال رویی را مرطوب نگهدارین.

نام: adas_Www_patoghkade_Com-2.jpg نمایش: 1252 اندازه: 59.7 کیلو بایت

۷. هیچوقت عدس*هایتان را به صورت لایه نازک در ظرفتان نریزین. بهتر هست که کمی* به صورت گنبدی شکل در بییارین. همانطور که در عکس*ها می*بینید.

۸٫ بعد از آن که جوانه ها مقداری رشد کردند و کمی* سبز شدن میتونین دستمال روی آن هارا برداشته و به آب دادن عدس*ها ادامه دهین و مطمئن باشین که نور طبیعی بهشون بخوره
    ۹. و حتما ظرفتان را گاهی* بچرخانین تا سبزه*ها به صورت کج به طرف نور رشد نکنند.
    نام: adas_Www_patoghkade_Com-3.jpg نمایش: 1560 اندازه: 55.5 کیلو بایت
    به همین روش میتونین گندم سبز کنین. فقط باید گندمتان از نوع مخصوص برای سبز کردن باشد.
    نام: adas_Www_patoghkade_Com-4.jpg نمایش: 1251 اندازه: 29.7 کیلو بایت
    dapper, کوثر, باران67 و 7 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.