نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 1,641 به 1,648 از 2358
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    حمیده بانو آواتار ها
    میزان امتیاز
    16
    پسند شده
    1157
    پسند کرده
    102
    نقل قول نوشته اصلی توسط eshgheasemani نمایش پست ها
    دوستان مادر من برنامه خانه مهر و دیدن .عاشق این سبزه ای که روی خاک ژله ای درست میشه شدن و میگن خانمی که آموزش دادند گفتن خاک ژله ای خیس خورده و توپی شکل و ته ظرف میریزید و بعد بذر مورد نظر بعد مادرم میگن که یه لایه خاک ژله ای خشک هم روی بذر ریخت خانمی که آموزش داد اینجوریه ایا ؟
    سلام خانومی! نه خاک ژله ای خیسانده شده ی میکس شده میریزن. شما فیلم ص 189 که مامان زینب گذاشتن رو دانلود کنید خیلی به خودتون و مامان محترمتون کمک می کنه!
    یه دوست دیگه هم پرسیده بودن که آیا میشه روی خاک ژله ای کنجد کاشت. باید بگم می شه فقط روی خاکی ژله ای ها یه لایه میکس شده ی همون خاک ژله ای فعال شده رو باید بریزید بعد کنجد خشک رو یک لایه روش بریزید. شما هم اگر اون فیلم رو ببینید خییییییییییلی عالی میشه!
    eshgheasemani و باران67 این نوشته را پسندیده.
    برای آنچه گذشت،آنچه شکست،آنچه نشد، غصه مخور!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    23
    پسند کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط eshgheasemani نمایش پست ها
    دوستان مادر من برنامه خانه مهر و دیدن .عاشق این سبزه ای که روی خاک ژله ای درست میشه شدن و میگن خانمی که آموزش دادند گفتن خاک ژله ای خیس خورده و توپی شکل و ته ظرف میریزید و بعد بذر مورد نظر بعد مادرم میگن که یه لایه خاک ژله ای خشک هم روی بذر ریخت خانمی که آموزش داد اینجوریه ایا ؟
    من سبزه تخم کدو با خاک ژله ای گذاشتم ولی فکر نکنم خیلی هم قشنگ بشه .. چون الان 5 روز شده هم کلی بلند شده هم کلی ریشه دور خاک ژله ای های زیرش رو گرفته فکر کنم تو عید خاک ژله ای اش اصلا معلوم نشه دیگه
    mary524, eshgheasemani و باران67 این نوشته را پسندیده.
    امضا توسط مدیریت ویرایش شد !

neda62 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1228
    پسند کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط mr1368 نمایش پست ها
    چه جوری انقدر تمیز پنبه کشیدی؟
    سلام عزیزم خیلی حوصله می خواد باید وقت بزاری براش تازه من می گم خوب نشده وقتی پنبه کشیدم .کم کم پنبه بزار وبعد روش رو تنظیف بکش

شکوفه باران آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    782
    پسند کرده
    1439
    سلام به همه هنرمندان منم اومدم تا تجربه چند سالی که سبزه سبز کردم رو براتون بذارم شاید به دردتون بخوره :

سعی کنین هر روز جند بار کمی آب با اسپری بهش بدین اگر توی سینی ریختین حتما" آب کف ظرف رو خالی کنین تا سبزه تون بو نگیره و لیز نشه .

اگر در روز کمی توی نور آفتاب سبزه رو بذارین رنگ سبز تیره زیبایی به شما میده و لی توی آفتاب خیلی داغ نگذارین .

سعی کنین سبزه رو توی ساختمان نگه ندارین که زیاد رشد نکنه و علفی بالا نیاد من همیشه بیرون از پنجره میذارم تا جاش خنک باشه .وقتی بارون ملایم میاد حتما" میذارمش زیر بارون و بعدش آب اضافی رو خالی میکنم .

هر دو روز یکبار سبزه رو کامل سیراب میکنم و بعد آب اضافیش رو خالی میکنم .

اینم عکس یکی از سبزه های من :

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 02سبزه.jpg
مشاهده: 888
حجم: 46.9 کیلو بایت
    ویرایش توسط شکوفه باران : ۱۳۹۲/۱۲/۱۹ در ساعت ۱۱:۵۳ بعد از ظهر
    *شمیم*, مریم جون, لوس لوس و 9 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    به خون دل نوشتم من دعایی
    ببستم بر پر مرغ هوایی
    نوشتم ای پدر جانم فدایت
    فغان و داد و بیداد از جدایی

شکوفه باران آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    782
    پسند کرده
    1439
    اگر خواستین یک سبزه فوری و بسیار راحت درست کنین:

1- یک سینی که ارتفاع 5 سانتی داشته باشه و2- ابر (از همون ابرهایی که 1 تا 1/5 میلیمتر ضخامت دارن )به اندازه کف سینی

از بذر شاهی استفاده کنین به اینصورت که اون توی آب بریزین تا کمی لعاب پیدا کنه و ((تقریبا" مثل عسل بشه کمی شل تر )) بعدش با دست یک لایه بکشین رو ابری که کمی نم دارش کردین (لایه رو زیاد قطور نگیرین )و بعدش 24 ساعت روش رو با پلاستیک سوراخدار بپوشونین و بعدش پلاستیک رو بردارین روزی چند بار آب روش اسپری کنین و یواش آب ته ظرف رو خالی کنین .بسیار زیبا و راحته .
    *شمیم*, لوس لوس, تداعی 61 و 6 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    به خون دل نوشتم من دعایی
    ببستم بر پر مرغ هوایی
    نوشتم ای پدر جانم فدایت
    فغان و داد و بیداد از جدایی

لیلی
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    101
    پسند کرده
    0
    سلام خانم های هنرمند و دوست داشتنی «ی نکته راجب سبزه کروی خانه مهر بگم :یک ابکش پلاستیکی که دور و یا اطرافش رو با قیچی میبریم که آب دورش جمع نشه و روی یک سینی یا سینی کیک میزاریم پنبه میکشیم بعد پارچه تنظیف میکشیم وعدس که جوانه کوچیکی زده رواز پایین کار شروع میکنیم به ریختن تا بالا که شبیه ی کوه میشه بعد آبفشانی میکنیم و ی پلاستیک سوراخ دار میکشیم بقیه هم مثل مابقی سبزه هاست > امید وارم به کارتون بیاد
    شکوفه باران این نوشته را پسندیده.

زهره خاتون آواتار ها
    میزان امتیاز
    33
    پسند شده
    1278
    پسند کرده
    646
    بچه ها چه اصراریه که روی یونولیت پنبه و تنظیف بذارید آخه خیلی سخته به نظرم. من همیشه ازین ابرای نازک به راحتی با قیچی و به شکل یونولیتم برش میدم و با سوزن میخی به یونولیت متصلش میکنم.
    fahim68, mamyzahra, باران67 و 4 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    306
    پسند کرده
    62
    سلام خانوما من امسال اولین سالیه که می خوام خودم سبزه سبز کنم یه چندتا سوال داشتم. من می خوام با گندم سبزه بذارم و به شکل مکعب.یعنی اسفنجایی که تو گل فروشی هست رو به شکل مکعب در بیارم و روش بذر بذارم
    1.آیا گندم که لعاب دار نیست روی لبه های مکعب می مونه؟؟منظورم وجه جانبی مکعبه
    2.حالا که از اسفنج استفاده می کنم که خودش آب رو نگه می داره بازم به پنبه یا ابر نیازی هست؟
    3.اگه امروز گندمم هامو خیس کنم تا 6 فروردین خوب سبز می شه؟
    با تچکرات فراووان بوس