نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree2987Likes

موضوع: سبزه عید را خودتان سبز کنید !

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 2358
صفحه 2 از 295 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    110
    پسند کرده
    40

Re: سبزه عید

با سلام

من معمولا سبزه عید رو روی کوزه های بزرگ میزدم البته چند سالی میشه اینکارو نکردم ولی خیلی زیبا میشه من با تخم شاهی اینکارو میکردم اول باید کوزه رو یک روز توی آب بذارید تا قشنگ بتونه اب بیرون بده (توش هم پر اب باشه) بعد با پنبه نازک دور تا دور کوزه میچینید بعد تخم شاهی روکه قشنگ خیس خورده رو با دست اروم میکشیم روی کوزه من تقریبا 18 الی 20 اسفند سبزه میکارم البته اینجا کمی گرمه جاهای سردتر باید زودتر کاشته بشه عکس هم ندارم شرمنده شایچ یکی باشه اگر پیدا شد میذارم
    باران67 و Hasty این نوشته را پسندیده.

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

دوستان سلام من پارسال یک ظرف کرد یزرگ را داخلش 6 تا جام پایه بلند قرار دادم و داخل ظرف گرد یعنی دور جامها را با گندمی که از قبل گذاشتم تا جوانه بزنه ، پر گردم به نظرم بد نشده بود بخصوص که سال گاو هم بود و یک عروسک گاو هم وسطش قرار دادمثل یه مزرعه شده بود فقط عکسی ازش ندارم که براتون بذارم
    گونش, باران67 و Hasty این نوشته را پسندیده.

marya آواتار ها
    مريم . ر
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    76

دوستای گلم به هر شکلی که دوست داشته باشید می تونید سبزه عید رو درست کنید. فقط کافیه روی اون رو پنبه بچسبونید و بعد روی پنبه رو با این پارچه های تنظیف (خیلی نخی، نمی دونم اسم واقعیش همینه یا نه) می کشید و بذر شاهی یا خاکشیر رو می ریزید تو آب یه کم که لعاب داد می کشید روی پارچه تنظیف. انقدر که کامل روش پوشیده بشه. بعد هم هر روز با آبپاش آبش می دید. من برای پارسال یه توپ پلاستیکی رو نصف کردم و همین کارو انجام دادم. مثل یه تپه ای شده بود که همش سبزه. اگه عکسشو پیدا کنم براتون می ذارم.
    گونش, باران67, گلی 65 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    زندگی و دیگر هیچ !!!!!!!

بچه ها من یه مدل سبزه بلدم مثل همونیه که ماریا جون گفتند .
    این مدل سبزه رو می تونید رو هر ماکتی انجام بدبد .
    بذر خرفه رو با خاکشیر مخلوط کنید تا لعاب بده . فقط میزانش 2 برابر خرفه 1 برابرخاکشیر . در ضمن خرفه سبزتونو قرمز رنگ میگنه و خیلی قشنگ میشه .
    یه بذری هم هست به اسم منداب م رو با کسره فتحه بخونید . من که پیدا نکردم . عطاری ها دارند ولی نه همشون . اینم خوب میشه .
    لایه ای از پنبه روی مثلا یه سبد گرد متوسط می پیچیم ، بعد از پارچه تنظیف روی پنبه می کشیم و اضافه اش رو می بریم . بذر رو که از قبل خیس کردیم روی ماکت می مالیم .بعد اسپری اب میکنیم . و بعد یه نایلون که مقداری از ماکت بزرگتره روی کار می کشیم . و دو سه تا سوراخ ایجاد می کنیم روی نایلون . روزی دو سه بار اسپری اب می کنیم . و بعد از دو روز نایلون رو بر می داریم . این سبزه در عرض 4 روز اماده میشه .

من عید امسال این سبزه رو درست کردم و خیلی خوب بود تا اواسط عید اما نمی دونم چرا بعدش کپک زد و کمی خراب شد .
    راستی می تونید از بذر شاهی هم استفاده کنید . می تونید به سلیقه خودتون طرح بدید .
    گونش, باران67, گلی 65 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    همین که عشق باشد ان هم در حوالی تو...
    هر چقدر هم که زمستان باشد ..
    بهاریترین هوا سهم من است..

نقل قول نوشته اصلی توسط گونش
    chanel جان عکسی از این سبزه که گفتی داری؟
    میشه همین سبزه که با مخلوط خاکشیر و خرف گفتی روی کوزه سفالی که جوراب نازک زنانه میکشن روش انجام بدیم
    راستش مامانم یه زمانی این جوری درست میکرد ولی یادم نیست بذرش چی بود
    راستش نفهمیدم پنبه چه جوری کشیده میشه رو سبد؟
    گونش عزیز نمی دونم ازش عکس دارم یا نه . اگه پیدا کردم می ذارم .
    اره عزیزم میشه . ولی فکر کنم نیاز به پنبه نباشه برای کوزه .
    این روش برای ماکت هایی از جنس یو نولیت ، سبد یا هر چیز دیگه است که باید متب اسپری اب بشند ولی برای کوزه داخلش اب میریزند که جذب بذر ها بشه .
    در مورد اینکه گفتی چه جوری پنبه روی ماکتت بذاری . پنبه ها رو بصورت نواری هست دیگه روی ماکتت می ذاری کنار هم کنار هم و اضا فه اش رو می بری . تا اینکه تمام ماکتت رو پنبه بپوشونه . امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح بدم .
    این مدل سبزه رو من 3 سال پیش از خانه ما جام جم یاد گرفتم . دو تا خواهر از اصفحان امده بودند خیلی کاراشون معرکه بود . به کتاب هم دارند به نام اموزش سبزه نوروزی خانم اسفند یاری .من که نتونستم پیدا کنم البته خیلی هم نگشتم اکه از دوستان کسی پیدا کرد بگه از کجا خریده ؟
    ویرایش توسط heaven : ۱۳۹۲/۱۲/۱۳ در ساعت ۱۰:۱۲ قبل از ظهر
    گونش, باران67, sparrow و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    0

راستی تا حالا اسم یا نوشته سبز کردین اگه انجام دادین برام توضیح بدین یا عکسشو بزارید
    نقل قول نوشته اصلی توسط chanel
    اناهل عزیز میشه با کمی حوصله درست کرد . با همین روشی که گفتم روی پنبه رو با خودکار یا ماژیک طرح بندازی بعد قسمت نوشته ها رو با همین بذر خرفه و خاکشیر پر کنی و قسمت های اظراف رو با بذر شاهی پر کنی . فکر کنم عملی بشه .
    مرسی chanel جون فکر کنم با تخم شاهی خوب بشه ولی با گندم قشنگ نمیشه به نظرت
    با کدوم از بذرها برا نوشتن اسم بهتره منظورم اینه که حروف مشخص بشه اگه ایده ی دیگه ای
    داری بازم بگو مرسی
    نقل قول نوشته اصلی توسط chanel
    دوست گلم و خرفه و خاکشیر به رنگ قرمز میشه برای همین مشخص میشه نوشته ها . وگرنه همه بذرا خوب سبز رنگند . اگه از این کیوسک های روزنامه فروشی رد شدی .در مجله سر اشپز دو نمونه سبزه داره که با ترکیب خرفه و خاکشیر و شاهی هستش . اما هیچ اشاره ای به بذر ها به غیر از شاهی نکرده .
    Hasty این نوشته را پسندیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط فرزانه
    انهای جان خرقه قرمز باید استفاده کنی اسمشو فکر کنم همینه می دونم رنگش قرمز میشه و دورش هم سبزه بزار
    فرزانه جان مگه خرفه قرمز هم داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟
    خود بذر خرفه سیاهه وفتی سبز می شه ساقه اش به رنگه قرمزه .
    Hasty این نوشته را پسندیده.

یه میز زیبا با تزئین سبزه گندم.واییییییییییی فکر کنید یه سفره هفت سین این مدلی

hasti_m, باران67, Hasty و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

صفحه 2 از 295 نخستنخست 1234512 ... آخرینآخرین