نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree203Likes

موضوع: سالاد شارلوت

نمایش نتایج: از 9 به 16 از 20
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083

Re: سالاد شارلوت

من الویه رو درس کردم گذاشتم تو یخچال .بعد چندتا تخم مرغ رو با نمک وفلفل و جعفری هم زدم تو ماهی تابه ریختم درش رو بستم تا دو طرفش بگیره بعد رولش کردم و برش زدم و ته ظرف کناره هاش گذاشتم ته ظرفم رو هم نایلون گذاشته بودم 1 ساعت تو یخچال و بعد برش گردوندم .عجله ای شد و گرنه میتونستم بازم روی تخم مرغها رو تزیین کنم
    sadaf717 این نوشته را پسندیده.
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    18
    پسند کرده
    0

سالاد شارلوتها همشون به ژلاتین نیاز دارن تا منسجم بشن ؟ آخه غیر از دستو ر اولی بقیه انگار بدون چسبندگی لازم بودن و فقط از محتویات سالاد ماکارونی درست شده بود ؟ درست فهمیدم ؟
    توی دستور باران عزیز که کف قالب رو با سیب زمینی و هویج پوشونده نیازی به سس هم نیس ؟ عینی اینقدر انسجام داره بافت سیب زمینی و اصلا وا نمیره ؟

مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    243
    پسند شده
    21241
    پسند کرده
    15579

ویترین مدال ها

اون ساللد گوشه سمتچپ پایین عکس...از دستور زیر
    ممنون خیلی عالی بود
    http://mamisite.com/forum/t814-p39701.html#post39701

ببخشید عکس تکی نداشتم

خرسند, مهرافروز, marziyeh.ali1 و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    243
    پسند شده
    21241
    پسند کرده
    15579

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط * الهه *
    پرپرک جووون من خنگم. متوجه نشدم خیلی.. میشه یه کم توضیح بدی؟ مرسی
    الهه جون دور از جونت عزیزم

سیب زمینی رو پختم بعد رنده کردم و با نمک و فلفل و گشنیز خرد شده و روغن زیتون و کمی کره و شیر مخلوط کردم.داخل قالب رو کیسه انداختم و پوره سیب زمینی رو به صورت دیواره داخل قالب کشیدم
    مواد سالادماکارونی رو آماده کردم و داخل این سیب زمینی ریختم و خوب پرس کردم و بعد دوباره یه لایه پوره سیب زمینی رو روی سالاد ماکارونی ریختم و گذاشتم یخچال
    درست شبیه کاری که شما با سالاد فصل مسابقه کردین
    به جای هویج من از پوره سیب زمینی استفاده کردم و به جای کلم و سس داخل هویج ها سالاد ماکارونی
    *Afsaneh*, گوگوجی و mitra40 این نوشته را پسندیده.

romina joon آواتار ها
    میزان امتیاز
    82
    پسند شده
    6311
    پسند کرده
    6050

Re: شارلوت ماکارونی

یکی بود یکی نبود.
    یه روز رومینا نشسته بود تو تاکسی دید دوتا خانوم دارد با هم راجع به شارلوت ماکارونی صحبت میکنن.رومینا هم که عجیب ادعاش میشهاومد تو مامی گشت چیزی نبود تا خلاصه تو نت پیدا نمود.
    احتمالا داخل مجله هنر آشپزی نوشته شده بوده.چون این دستور فقط یه کپی بود منبعشو ذکر نمیکنم.اما دیدم که تو فهرست هنر آشپزی اسمش بود.
    کلا هم جالب بود و هم اون خانوما تو تاکسی به هم میگفتن خوشمزه.حالا تا بدرستیم ببینیم.
    اینم دستور

شارلوت ماكاروني

نويسنده:زهرا زهرايي
    مواد لازم: كدو خورشي متوسط: 2 عدد نمك و فلفل: به ميزان لازم آب ليموترش تازه: 2 قاشق غذاخوري ژامبون گوشت يا مرغ: 3 ورقه، نگيني خرد شده روغن زيتون يا كره: يك قاشق غذاخوري ماكاروني رشته اي كلفت: 200 گرم فلفل دلمه اي رنگي: يك چهارم از هر رنگ به دلخواه پودر ژلاتين: يك و نيم قاشق غذاخوري آب سرد: 4 قاشق غذاخوري (براي ژلاتين) پنير خامه اي: 250 گرم ماست خامه اي: يك پيمانه

طرز تهيه: كدوها را به صورت نگيني خرد كرده، سپس در مايه ي نمك، فلفل و آب ليموترش تازه به مدت يك الي 2 ساعت بخوابانيد تا مزه دار شود. سپس آن ها را بخارپز كرده و روي دستمال كاغذي مخصوص آشپزخانه بريزيد و بگذاريد حداقل 30 دقيقه يا در صورت لزوم بيشتر بماند تا كاملاً آب آن برود و اصلاً آب نداشته باشد. ژامبون نگيني خرد شده را با كره و روغن زيتون تفت دهيد تا كاملاً حالت برشته و ترد پيدا كند. سپس آن ها را هم روي دستمال مخصوص به مدت 30 دقيقه بريزيد تا هم كاملاً خنك شود و هم روغن اضافي آن گرفته شود. ماكاروني را در آب جوش بدون نمك به مدت 15 الي 20 دقيقه بپزيد تا كاملاً نرم شود سپس آن را آب كش كرده كمي آب ولرم روي آن بگيريد و بگذاريد تا آب آن كاملاً برود. كاسه ي گرد مناسبي را انتخاب كرده، سطح آن را با مقدار بسيار كمي روغن زيتون چرب كنيد. يك رشته از ماكاروني را برداشته، روي ميز كار قرار دهيد و از يك طرف آن را دور خودش بپيچيد. با كف دست روي آن را فشار دهيد تا جلوي حركت آن را بگيريد. سپس از قسمت مركز ته قالب يا كاسه، ماكاروني پيچيده را بچينيد تا كاسه پر شود. مركز ماكاروني هاي پيچيده شده را با برش هاي نگيني فلفل دلمه اي رنگي به دلخواه تزيين كنيد. پودر ژلاتين را روي 4 قاشق آب سرد بپاشيد و روي بخار آب (روش بن ماري) قرار دهيد تا ژلاتين حل شود. پنير خامه اي، ماست خامه اي، نمك و فلفل را با همزن برقي به مدت 2 دقيقه بزنيد تا كاملاً صاف شود سپس محلول ژلاتين را كه بايد كمي خنك شده باشد به آن اضافه و با دور كند همزن برقي بزنيد تا به صورت يك نواخت درآيد، سپس اين مايه را با كدو و ژامبون فوق مخلوط كرده و مايه ي آماده شده را در كاسه روي ماكاروني هاي پيچيده شده بريزيد سپس كاسه را در يخچال براي 4 ساعت قرار دهيد تا ببندد. پس از بستن به روي ظرف زيبايي برگردانيد و با سبزيجات مورد نظر تزيين سپس سرو كنيد.

پی نوشت:امیدوارم جاشو درست گذاشته باشم.
    parand.co88, .افسوس., خرسند و 16 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

cookaholic آواتار ها
    میزان امتیاز
    42
    پسند شده
    1425
    پسند کرده
    662
    نام: 141209098232724.jpg نمایش: 3400 اندازه: 84.4 کیلو بایتسالاد شارلوت با دستور romina joon . عالی بود. خوشمزه و زیبا فقط چیدن ماکارونی ها زمان بر هست.

نام: 141209098221252.jpg نمایش: 1747 اندازه: 78.1 کیلو بایت
    panijon, nora1, sohei59 و 42 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

.افسوس. آواتار ها
    بـــانـــو
    میزان امتیاز
    249
    پسند شده
    6962
    پسند کرده
    4798

ویترین مدال ها

سالاد شارلوت :

اول سیب زمینی رو اب پز کردم و با کمی نمک و فلفل و زردچوبه کوبیدم و خوشمزش کردم. هویج خامو با رنده ریز رنده کردم و توش سس مایونز ریختم . نون باگتارو روی تخته کار باز کردم و روشو با وردنه صاف کردم و با کالباس و برش های نازک گوجه رولتش کردم و گذاشتم تو یخچال تا کمی خودشو بگیره. بعد برش دادم . کف قالبم یه کیسه فریزر کشیدم لایه اول رولتا رو به هم فشرده چیدم. بعد پوره سیب زمینی و بعد هویج . در نهایت توشو با سالاد ماکارونی پر کردم. روی سالادو هم با مخلوط پوره سیب زمینی و هویج پوشوندم . کیسه رو تا روی کار بالا آوردم و یه مدت گذاشتم یخچال و توی ظرف بر گردوندم.

نام: DSC07963.jpg نمایش: 1747 اندازه: 101.7 کیلو بایت

نام: DSC07964.jpg نمایش: 1730 اندازه: 88.8 کیلو بایت

نام: DSC07965.jpg نمایش: 1723 اندازه: 99.3 کیلو بایت

نام: DSC07967.jpg نمایش: 1705 اندازه: 103.0 کیلو بایت

نام: DSC07969.jpg نمایش: 1707 اندازه: 95.3 کیلو بایت

نام: DSC07979.jpg نمایش: 1709 اندازه: 95.7 کیلو بایت

نام: DSC07981.jpg نمایش: 1706 اندازه: 100.1 کیلو بایت

نام: DSC07984.jpg نمایش: 1703 اندازه: 97.0 کیلو بایت

نام: DSC08000.jpg نمایش: 1700 اندازه: 99.1 کیلو بایت
    .

panijon, nora1, parand.co88 و 31 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

anar1390 آواتار ها
    صبا
    میزان امتیاز
    41
    پسند شده
    2069
    پسند کرده
    3638
    http://mamisite.com/forum/attachment...9098232724.jpg
    خانمی خیلی سالادت جذاب شده،میشه لطفا توضیح بدی چجوری ماکارونیهاروبصورت حلقه ای فیکس کردی؟؟؟
    *Afsaneh* و sadaf717 این نوشته را پسندیده.
    صبرم از کاسه دگر لبریز است

اگر این جمعه نیاید چه کنم ؟!

آنقدر من خجل از کار خودم

اگر این جمعه بیاید چه کنم ؟!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
  • کلمات کلیدی این موضوع