نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree933Likes

موضوع: جوجه به سبک اکبر جوجه

نمایش نتایج: از 41 به 48 از 144
صفحه 6 از 18 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    206
    پسند کرده
    257

Re: جوجه به سبک اکبر جوجه

كم سرخ شده يني؟؟هرچي بود خيلي خوشمزه بود

http://www.mamipic.com/share-1083_519A880D.html
    محیا خانوم و glabella این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط خاله ی یونا
    خیلی دلم میخاد ب روش مانا جون اکبر جوجه درست کنم .هفته پیش هم میخاستم درست کنم اما ترسیدم زودپز منفجر بشه .دیگه درست نکردم. ولی خیلی تو دلم مونده ک درستش کنم.میتررررسم!!! شما دوستانی ک ب روش مانا جون درست کردین واسه زودپزتون مشکلی پیش نیومد؟
    زهرا جون من با روش مانا جون توی زودپز اکبر جوجه را درست کردم و خدا را شکر زودپز منفجر نشد.
    چند وقت بود که وسوسه شده بودم این اکبر جوجه را درست کنم ولی از ترس زودپز و خطراتش جرات نمی کردم. اما وقتی دیدم کار به جایی رسیده که با دیدن اسم این تاپیک چنان ذائقه ام تحریک می شه که شب خواب اکبرجوجه های مانا جون را میبینم دل به دریا زدم. و اما تجربه من:
    توی یکی از پست های مامان سمی جون خوندم که با این روش بدنه زودپزشون آسیب دیده، برای همین من از زودپز قدیمی مامانم که دیگه ازش استفاده نمی کنه برای اینکار استفاده کردم. ( از اون زودپزهای قدیمی که درشون پیچی بود و خیلی سخت و با اعمال زور بسته می شد.)
    مرغ را از روز قبل توی پیاز، نمک و فلفل خوابوندم. زودپز را با مقدار روغن که بتونه روی مرغ را بگیره پر کردم و وقتی روغن داغ شد مرغ را توش ریختم و در زودپز را بستم. چون از انفجار می ترسیدم بعد یک ربع در زودپز را باز کردم دیدم مرغ آب انداخته دوباره در زودپز را بستم تا خوب سرخ و برشته بشه. یه سس من در آوردی خیلی خوشمزه هم با رب انار و گردو درست کردم که ترکیب خوبی با مرغ داشت.
    طعم مرغش دقیقا مثل KFC شده بود.
    ولی سعی کنید مقدار مرغتون به اندازه خوراک همون نوبت باشه چون اگه اضافه بیاد و دوباره گرمش کنید دیگه اون طعم اولیه را نداره و یه مرغ معمولی میشه.
    لوسیمی این نوشته را پسندیده.

zardin آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    631
    پسند شده
    17135
    پسند کرده
    20223

عزیزم من تا حالا 3 بار درست کردم ، مرغ خودش آب میندازه واسه همین هیچ مشکلی پیش نمیاد
    من تو دو تا زودپر امتحان کردم (خودم و مامان)
    2 بارش که با شعله پخش کن بود و دیشبی بدون شعله پخش کن(به دلیل لازم داشتنی واسه برنج)
    راستش خودم هم اولش درک نمیکردم و ترس شما رو داشتم اما با توضیحاتی که مانا جان دادند دلم قرص شد و درستش کردم.
    باران67 این نوشته را پسندیده.

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

به نظر من طبق همون ضرب المثل معروف که میگه هر گردی گردو نیست هر دستور العملی رو هم که مزه اش شباهت به طعم غذای اصلی داره نمیشه گفت اکبر جوجه .

با احترام به تمام پیشنهادات وروش های متفاوت برای پخت اکبر جوجه باید بگم که اصلا داخلش نه زعفرون داره نه دنبه داره نه آب نارنج

بعضی از این آموزشها مرغ سرخ کرده هستش با طعم های مختلف که اصلا اکبر جوجه اسم نمیگیره .

اگر اکبر جوجه ی اصلی رو خورده باشین (فقط در شعب اصلی) میدونین چی میگم.
    یه لفمه نون حلال

سامره این نوشته را پسندیده.
    بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    3
    پسند کرده
    0

سلام.منم امروز ناهار این مرغ خوشمزه رو با دستور مامان سمی جون درستیدم.فوق العاده خوشمزه بود.همسر گرامی هم خیلی دوست داشت ..ممنون از دستور غذای خوشمزه تون.

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    148
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh
    به نظر من طبق همون ضرب المثل معروف که میگه هر گردی گردو نیست هر دستور العملی رو هم که مزه اش شباهت به طعم غذای اصلی داره نمیشه گفت اکبر جوجه .

با احترام به تمام پیشنهادات وروش های متفاوت برای پخت اکبر جوجه باید بگم که اصلا داخلش نه زعفرون داره نه دنبه داره نه آب نارنج

بعضی از این آموزشها مرغ سرخ کرده هستش با طعم های مختلف که اصلا اکبر جوجه اسم نمیگیره .

اسطوره جون با نظر شما کاملا موافقم اما من اکبر جوجه شعبه مشهد رو تا به حال چندین بار رفتم و البته از شعبه اصلی یا فرعی بودنش 100 در 100 مظمئن نیستم و اکبر جوجه شمال رو هم نرفتم که تفاوت این دو رو بدونم اما این مرغ که توی این شعبه خوردم طعمش با مرغهای سرخ کرده ای که هرجای دیگه خورده بودم شدیدا متفاوت بود و مدلی که من هم درست کردم بی نهایت شبیه طعم اکبر جوجه مشهد که تنها غذایی که سرو میکنه اکبر جوجست و همیشه شلوغ رو داشت ...
    آره من توی مدلی که درست کردم و توضیحش توی چند تا پست عقب تر هست هیچ چیزی به غیر از نمک و روغن نریختم و همین برام جالب بود که اینقدر طعمی متفاوت و فوقالعاده داشت ....
    [HIGHLIGHT=#ccc1d9]فرصت ناراحت کردن دیگران در هر روز صدها بار به دست می آید و فرصت خوشحال کردن در هر سال، یک بار
    [/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    16
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Maman Hoomani
    نقل قول نوشته اصلی توسط ostooreh

اسطوره جون با نظر شما کاملا موافقم اما من اکبر جوجه شعبه مشهد رو تا به حال چندین بار رفتم و البته از شعبه اصلی یا فرعی بودنش 100 در 100 مظمئن نیستم و اکبر جوجه شمال رو هم نرفتم که تفاوت این دو رو بدونم اما این مرغ که توی این شعبه خوردم طعمش با مرغهای سرخ کرده ای که هرجای دیگه خورده بودم شدیدا متفاوت بود و مدلی که من هم درست کردم بی نهایت شبیه طعم اکبر جوجه مشهد که تنها غذایی که سرو میکنه اکبر جوجست و همیشه شلوغ رو داشت ...
    آره من توی مدلی که درست کردم و توضیحش توی چند تا پست عقب تر هست هیچ چیزی به غیر از نمک و روغن نریختم و همین برام جالب بود که اینقدر طعمی متفاوت و فوقالعاده داشت ....
    واقعاً اکبرجوجه مشهد هیچ شباهتی بااکبرجوجه اصلی توی شمالی را نداره
    بانيم نگاهي به ديروزمان /كوشش وتلاش امروزمان/ فردايي بهترو زيباترداشته باشيم

خاله ی یونا آواتار ها
    زهرا
    میزان امتیاز
    109
    پسند شده
    2644
    پسند کرده
    4007

منم چند روز پیش خیلی دلم اکبر جوجه میخاست ،دیگه دل و زدم ب دریا و درستش کردم و ترسم ریخت .خوشمزه بود اما نشد عکسشو بگیرم .چندتا سوال دارم.مال من بافتش نرم نبود ی خورده سفت بود!!!چون ی جا خوندم ک شما ها ک درست میکنین بافت مرغا نرمه و اینکه مال شماها هم ب ته زودپزتون میچسبه مرغا؟
    نگران فردایت نباش،خدای دیروز و امروز خدای فردا هم هست.ما اولین بار است که بندگی میکنیم اما او قرن ها و قرن هاست که خدایی میکند.

صفحه 6 از 18 نخستنخست ... 345678916 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف