نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree824Likes

موضوع: رشته پلو

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 130
صفحه 1 از 17 123411 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    *وفا* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    88
    پسند کرده
    0

Wink رشته پلو

سلام به همگی دوستان
    امیدوارم بپسندید واین برنج رو با ترشی باید خورد

ما برای رشته پلو که دونفر باشیم 1پیمانه برنج میذاریم برای هرنفر نصف پیمانه برنج وبعدبرنج روکه کم مونده که آبکش کنیم رشته ها رو می ریزیم باید رشته هامون زیادترازبرنج باشه بعنی دوبرابر و وقتی رشته هامون نرم شدند آبکش می کنیم بعد برای موادداخلش کمی پیاز رو تفت میدیم بعد گوشت چرخ کرده می ریزیم ولپه هم داشتیم به مواد می زنین وبعد زردچوبه ونمک میزنیم وبعدش داخل قابلمه مون سیب زمینی رو خرد می کنیم وروغن می ریزیم وبعد کمی از برنج آبکش شده می ریزیم وبعدکمی ازمخلوط گوشتمون رو میریزیم به همین ترتیب تو قابلمه میریزیم ومیذاریم دم بکشه ودر آخر بسته به ذائقه خودتون روغن میزنین
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۲/۰۶ در ساعت ۱۰:۱۶ بعد از ظهر
    mina14 و باران67 این نوشته را پسندیده.
    به وبلاگ آشپزی من سربزنینhttp://ourkitchen.persianblog.ir/

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    1

Re: رشته پلو

تا قبل اینکه وی وی جان دستورشو بذارن منم دستورمو می ذارم.
    این پلو از غذاهای اصیل شهر تهرانه و قدیمی ها خیلی دوستش دارند.البته منم به شدت می دوستم این پلو رو.
    در تهران قدیم این پلو با ماهیچه سرو می شد.به این صورت که برنج رو مثل زمانیکه می خواهید برنج آبکش کنید آماده می کنید .درست یکی دو دقیقه قبل از برداشتن برنج از روی اجاق گاز، رشته های پلویی رو که کمی ریز کردید بهش اضافه می کنید.حجم رشته ای که می ریزید بهتره که یک سوم یا نهایتا نصف برنجتون باشه .به محض اینکه رشته ها نرم شدند از روی اجاق بردارید و پلوتونو آبکش کنید.با هر ته دیگی که دوست دارید می تونید پلوتونو آماده کنید . بعد هم که پیاز داغ و کشمش سرخ شده رو اماده می کنیدو همینطور زعفران دم کرده.بعد اینکه دم کشید پلوتون با کره آب شده(برای این پلو بهتر از روغن هست) و پیازداغ و کشمش و زعفرون تزیینش می کنید.
    ماهیچه رو هم که خودتون حتما بلدید بپزید.اون رو هم کنارش سرو می کنید.
    *بعضی ها به جای کشمش از خرمای پوست گرفته و سرخ شده استفاده می کنند در این غذا.
    *این روزها بعضی ها به جای ماهیچه از میت بال (کوفته قلقلی) هنگام دم کردن پلو استفاده می کنند.به این ترتتیب که میت بال ها رو یه کم تفت می دن، موقع دم کردن پلو لابلا ش میریزن.(من خودم با ماهیچه اش رو ترجیح می دم)
    mina14, mitra40, باران67 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    یارب این نوگل خندان که سپردی به منش
    می سپارم به تو از چشم حسود چمنش

میزان امتیاز
    3
    پسند شده
    37
    پسند کرده
    0

رشته پلو با فیله بوقلمون که توی سیخ چوبی فقط سرخش کردم . البته برای برنجمم یه دونه پیاز سرخ میکنم و بعد رشته هامو توی پیاز یه سرتفت کوچولو میدم و برنج و آب رو اضافه میکنم وقتی آب برنج کشیده شد روش کره و زیره میزنم خیلی خوش عطر میشه و دمش میکنم .
    ویرایش توسط admin : ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ در ساعت ۰۳:۳۴ قبل از ظهر
    [HIGHLIGHT=#eeece1]ای کاش حدیث کوچ ما کم میشد [/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#eeece1]دیواره این قفس پر از در میشد[/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#eeece1]من مانده ام و خیال سبز چمنی [/HIGHLIGHT]
    [HIGHLIGHT=#eeece1]ایکاش دلم شبـــــی کبوتـر میشد .[/HIGHLIGHT]

رشته پلو با کوفته قلقلی کشمش تفت داده شده و زیره.عطر و مزه ی رشته پلو به زیره شه که وقتی برنج رو از صافی توی قابلمه میریزین باید لابه لاش پودر زیره ی سیاه بپاشید.برای کوفته قلقلی هم که میدونید گوشت چرخ کرده ترجیحا گوسفند رو با پیاز و پودر نون خشکه(یا اگه نبود کمی آرد) نمک و فلفل و نمک حسابی مخلوط میکنید و توی دست گردشون میکنید توی تابه یکی دو قاشق روغن ریخته قلقلی ها رو میچینیم توش ودرشو میبندیم تا اول با آب خودشون خوب پخته بشن و بعد سرخ بشن .خیلی سرخشون نکنید که خشک بشن.
    ماتی, باران67, زینب سادات۲ و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    103
    پسند شده
    10406
    پسند کرده
    1251

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط luna
    نوشين جون ممنون از توضيحات خوبت
    من مي خواستم بدونم براي مهموني اين كوفته قلقلي ( كه ار قبل درست كرديم )را چه جوري نگه داريم كه خشك نشه
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin50
    لونا جون من برای مهمونی همه غذاهامو همون روز درست میکنم مگر دسر یا سالاد اولویه وکبه و غذاهایی از این دست. .قلقلی درست کردن زمان زیادی نمیبره ولی به نظرم اگه قلقلیها رو آماده کنی و روز مهمونی سرخشون کنی مشکلی پیش نمیاد.منتظر نظر سایر دوستان میمونیم.خصوصا اوناییکه زیاد مهمونی میدن.
    من اگر تعداد غذاهام زیاد باشه ... معمولاً از قبل آماده میکنم.
    یعنی وقتی نیم پز شد ... از روی حرارت برمیدارم . بسته بندی میکنم و میذارم تو فریزر . یا اگه زمان کمی تا سرو مونده باشه تو یخچال.
    و روز مهمونی فقط سرخش میکنم .
    باران67 و Honey 93 این نوشته را پسندیده.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    67
    پسند کرده
    0

رشته پلو با مرغ، بادمجون و گوجه

اینم رشته پلو دامغانی

مواد لازم :
    رشته سنتی دامغان (البته باید تفت داده بشه تا رنگش عوض بشه. مثل آردی که برای حلوا تفت می دهیم)
    برنج
    گوجه
    بادمجون
    گوشت مرغ یا گوشت گوسفند
    گرد غوره
    طرز تهیه :
    مرغ یا گوشت رو می ذاریم تا بپزه. مرغ رو با نمک ، فلفل ، پیاز وکمی آب می ذاریم تا بپزه (اگر از گوشت خواستید استفاده کنید پیاز داغ بگیرد گوشت ها رو در پیاز داغ سرخ کنید سپس آب اضافه کنید) .بادمجون ها رو برش بدید و گوجه ها رو حلقه حلقه کنید.
    آب برنج که جوش اومد برنج رو اضافه کنید، برنجتون که جوشش رو خورد و زمان آبکش کردنش رسید رشته رو به آب برنج اضافه کنید ، اجازه دهید با برنج فقط یک تا دو جوش بخوره و سریع بریزید تو آبکش . کمی آب سرد روی اون بربزید. کف قابلمتون روغن بریزید، بادمجون های برش خورده و گوجه ها رو کف قابلمه بچینید تا اندازه ای که کف قابلمه کاملا پر بشه . روی بامجون و گوجه ها گردغوره بپاشید. کمی از برنج و رشته رو روی بادمجون و گوجه ها بریزید، سپس مرغ یا گوشت رو روی برنج ها بذارید و روش گرد غوره بپاشید. مابقی برنج رو اضافه کنید، روی برنج روغن بریزید و اجاز دهید تا برنج کاملا دم بکشه . (حول و حوش یک ساعت). فقط مواظب باشید شعله گازتون زیاد نباشه که بادمجون و گوجه ها نسوزه .

توضیح در مورد گرد غوره : گرد غوره یک چاشنی خوش طعم و ضروریه برای غذاهایی مثل رشته پلو یا سبزی پلویی که سمیرا جون گفت. اونم این جوری درست میشه که ، زمان غوره (البته باید غوره بدون هسته باشه نمی دونم چه نوعی چون مامانم برای من درست می کنه و بنده در این زمینه فقط مصرف کننده هستم ) غوره ها رو می شوریم، دونه می کنیم و می ریزیم روی پارچه ای و می ذاریم در آفتاب تا خشک بشه، فکر کنم چند روزی طول می کشه . زمانی که خشک بشه رنگش تغییر می کنه و کاملا قهوه ای رنگ می شه. به این مرحله که رسید اون ها رو آسیاب می کنیم و حالا گرد غوره آماده است . وقتی آسیاب می شه شکلش مثل سماق می شه !!!
    اوه اوه برای یک رشته پلو یک مثنوی هفتاد من نوشتم که !!!
    اینم رشته پلویی که من برای امروز ظهر درست کردم.

باران67, .Bita., Honey 93 و 1 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    212
    پسند کرده
    1

رشته پلو من

چند دقیقه قبل از آبکش کردن رشته ها روداخل برنج ریختم وبعد از آبکشی لابلای برنج زعفرون وپیاز داغ ریختم وبعد در زمان کشیدن توی دیس مرغهای تیکه شده پخته رو لابلاش ریختم ودر آخرکمی زرشک روش
    *Afsaneh*, باران67, زینب سادات۲ و 2 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    من از اون آسمون آبی میخوام...

صفحه 1 از 17 123411 ... آخرینآخرین