نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5104Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 4802
صفحه 1 از 601 123411 ... آخرینآخرین
    مدیر ارشد سایت
    heaven آواتار ها
    مریم م.
    نوشته های وبلاگ
    44
    میزان امتیاز
    103
    پسند شده
    10410
    پسند کرده
    1254

ویترین مدال ها

سوالات کاربران در زمینه آشپزی

سوالات خود را در زمینه آشپزی میتوانید در این قسمت مطرح کنید.
    چقدر دوست داشتنی هستند.. آدم هایی که شبیه حرفهایشان هستند....

"میلان کوندرا"

عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    23

چطور فلافل درست کنم؟

من چندین مرتبه فلافل درست کرده ام ولی خیلی خشک شده نمی دانم علت آن چیست؟
    لطفا طرز صحیح درست کردن فلافل را بگویید. در ضمن این غذا با چه جور چاشنی سرو می شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه مامی نیکو
    مرجان جون منم هر چی درست کردم به نرمی اونایی که بیرون خورده بودم نشده بود تا اینکه یه جایی خوندم که باید به موادش سیب زمینی پخته و ماست سفت هم زد!!!

خلاصه ما هم زدیم و خوب شد.....حالا شما هم امتجان کن ضرر نداره!!!

سس هم من یه کمی رب و فلفل قرمز و نمک رو با کمی آب میزارم 2-3 تا قل بزنه و با فلافل میخورم....

البته یه بار توی شهر قم ( فلافلی عراقی) خریدیم بهمون سس انبه داد....شیرین بود و من خوشم نیومد!!

یه بار هم سوریه خوردم به نظرم بهش سس ماست و مایونز زده بودن....

من اینجوری درست میکنم:

فلافل عراقی:

نخود پخته.....1 لیوان
    سیب زمینی پخته.....1 عدد بزرگ
    پیاز رنده شده.......1 عدد بزرگ
    ماست سفت شده....نیم لیوان
    سیر له شده.....2 حبه
    تخم مرغ...... 1 عدد
    نمک و فلفل

همه مواد رو با هم مخلوط کرده و ورز بدید......یه گردالی کوچولو برداشته و در روغن فراوان سرخ کنید....
    نقل قول نوشته اصلی توسط nilofar27
    من تازگیا درست نکردم اما از همسایمون که عرب بود طرز تهیش رو پرسیدم و همیشه درست میکردم
    نخود رو یک روز کامل خیس میکنیم و چند بار آبش رو عوض میکنیم بعد از یک روز نخودها رو دراورده و چرخ میکنیم کامل آب نخود رو نگه میداریم
    بعد پیاز رو هم رنده کرده ریز داخل نخودها میریزیم و جعفری و ادویه و مقداری از آب نخودها رو هم قاطیش میکنیم من این رو چشمی انجام میدم به حدی که مثل مایه کوکو بشه
    بعد در قالب فلافل ریخته و در روغن داغ سرخ میکنیم
    برای سسش هم پودر انبه گرفته و با آب مخلوط میکنیم و در یخچال گذاشته تا سفت شود
    سس فلافل حتما باید یک روز در یخچال یمونه تا سفت بشه
    فاطمه مامی نیکو جان سس فلافل همون سس انبه هست که خیلی تنده
    نمیدونم شما چجور میگی شیرینه
    شاید شانس شما بوده
    نوش جان
    :72: :72: :72:

[quote="باهره"]من اينجوري درست ميكنم :303:
    امتحان كنيد به امتحانش ميرزه :-?

مواد لازم
    نخود 1 ليوان(منظورم همين ليوانهاي دسته داره)
    لپه 2/1 ليوان
    سيب زميني 1 عدد متوسط
    پياز 1 عدد متوسط
    گوجه فرنگي 1 عدد متوسط
    آرد سوخاري 2/1 ليوان
    تخم مرغ 1 عدد
    ادويه كاري 1 قاشق سوپخوري
    نمك و فلفل و ادويه

طرز تهيه
    نخود و لپه رو 24 ساعت خيس كنيد براي اينكه بو نگيره توي يخچال بذاريد
    سيب زميني خام و پياز رو با نخود و لپه 2 بار چرخ كنيد
    بعد ارد سوخاري و تخم مرغ و ادويه ها رو اضافه كرده و خوب ورز بديد
    در آخر گوجه رو با رنده ريز رتوش رنده كنيد و كمي ورز بديد تا مخلوط بشه
    روغن رو داغ كنيد اندازه گردو بردايد توي دستتون گرد كنيد و توي روغن سرخ كنيد بعد هم با ترشي بندري نوش جان كنيد و جاي ما رو هم خالي كنيد.[/quote

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    548
    پسند کرده
    434

Re: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

ميشه سالاد الويه رو قالب زد يا به علت چسبندگيش نميشه؟
    :72:

نقل قول نوشته اصلی توسط محبوبه
    عطيه جون روي قالب مورد نظر پلاستيك بگذار بعد روي آن الويه بريز سپس در يخچال بذار تا مواد خودش رابگيرد سپس در ظرف مورد نظر بر گردان.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط lopak
    بچه ها تا حالا با بلدرچين غذا درست كرديد؟ يه بسته از فروشگاه رفاه گرفتم ديدم پاك نكرده است. فقط تو شكمش رو خالي بايد بكنم؟ اگه دستور خاصي داره برام بذاريد لطفاً.
    من بیشتر خورشتهارو با بلدرچین درست می کنم. چون من و همسرم گوشت قرمز به ندرت می خوریم و گوشت مرغ هم دوست نداریم. اما لیست غذاهایی که با بلدرچین درست می کنم و واقعا خوشمزه میشه:
    فسنجان- قورمه سبزی - خورش کرفس - خورش مرغ ترش - آلو مسما - کباب بلدرچین - بلدرچین سرخ شده همراه با سیب ز مینی سرخ کرده و بقیه مخلفات مثل مرغ - و.....
    در ضمن بلدرچینی که ما می گیریم کاملا پاک کرده و تمیز هست .. به صورت منجمده اسم مارکش مازند چیندک هست .مال مازندرانه خیلی تمیز و خوبه نسبت به مارکهای دیگر . البته بگم چون گوشت بلدرچین سریع می پزه باید اواسط پخت خورش اون رو در بیاری وبزاری کنار تا خورش جا بیفته و در آخر دوباره به خورش اضافه کنی تا مزه مواد رو به خودش بگیره واگر می خواهی کاملا سفت و خوب در خورش باقی بمونه می تونی بعد از پختن و خرد کردنش به قطعات دلخواه آنرا کمی سرخ کنی.

برای دوستان عزیز که کباب بلدرچین رو خواسته بودید:
    بلدرچین رو می تونید مثل مرغ با هر ادویه و سسی که می خواهید و با ذائقه شما جور هست مزه دار کنید. فقط از یک شب قبل باشه .من از پیاز + جعفری +نمک و فلفل و زردچوبه+ ابلیموی تازه استفاده می کنم .و بلدرچین ها را داخل این مواد گذاشته و روز بعد روی منقل یا باربیکو کباب می کنم . به همین راحتی .هر سسی که با جوجه کباب مصرف می کنید برای بلدرچین هم کاربرد داره .
    خان گلی هم که بلدرچین سرخ شده رو خواسته بودی :
    مثل مرغ بلدرچین رو با اب و نمک و کمی زردچوبه و پیاز و اگر داشتی چند شاخه جعفری بگذار بپزه . بعد از پخت بلدرچین ها را داخل یک آبکش بذار تا آب اضافه اون بچکه که موقع سرخ کردن به ظرف نچسبه .گوشت بلدرچین را به قطعات دلخواه تقسیم کرده و در روغن سرخ کن. بعد هم سیب زمینی رو سرخ کن. وقت داشتی گوجه فرنگی سرخ شده باشه که عالی میشه. درست مثل مرغ هیچ فرقی نداره .حالا اگه می خوای غذا خشک نباشه در حین آماه و سرخ کردن بلدرچین و بقیه مواد اب بلدرچین رو توش کمی رب گوجه فرنگی که بهتره اون رو قبلا در تابه کمی با روغن سرخ کرده باشی بریز + نعنا خشک تفت داده شده در روغن که البته نباید زیاد باشه حدود 1 ق غذاخوری اگر دوست داشتی کمی هم ابلیموی تازه و فلفل و بعد بذار این آب جا بیفته و غلیظ بشه . بسیار خوشمزه است.
    خامه های پاکت صورتی را من تا 5 روز هم در یخچال نگه میدارم .البته توصیه می کنم وقتی درش رو باز کردی اون رو داخل یک ظرف درب دار خالی کرده و در یخچال بزاری .این طوری راحت تر هم میشه برای مصرف استفاده کرد
    Mitraiii, پری رخ و (ziba) این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام خانومای گل من یه سوال داشتم راجع به پودر آماده خمیر هانیکو میخواستم ببینم چه چیزایی میتونم باهاش درست کنم اگر دستور چند تا غذای جدید با این پودر رو برام بنویسید ممنون میشم میخوام برای مهمونام باهاش پیراشکی درست کنم چون شنیدم میشه با این خمیر هم پیراشکی درست کرد بازم مرسی گل دخترا :s8:

[quote="Maryam53"]bita جان
    من با پودر هانیکو پیراشکی درست کردم (البته سرخ کردنی) با دستور روی بسته خمیر رو درست میکنی قالب میزنی بعد هم مواد پیراشکی رو که آماده کردی وسطش میذاری و میپیچی و سرخ میکنی مواد داخلش هم یا با مرغ یا با گوشت چرخ کرده یا با سوسیس و کالباس...
    چند روز پیش هم پیتزا درست کردم . ائنم بد نبود ولی باید خمیرش رو نازک پهن کنی .
    من پیراشکی رو باهاش بیشتر دوست داشتم[/quote
    پری رخ این نوشته را پسندیده.

مدیر بازنشسته
    aram_khp آواتار ها
    آرام خسروپناهی
    میزان امتیاز
    8
    پسند شده
    1248
    پسند کرده
    219

آفتابگدان عزیز این تره فرنگیه ... با برگهایی مثل تره و کلفت و سری تقریبا شبیه پیازچه ... ولی این پیازچه اس (چشم و اینا نداره هااااااااااا تنها عکسیه که تونستم بیابم:)) )

اینم خواص تره فرنگی

[JUSTIFY]متخصصان تغذیه بر این باورند كه مصرف تره*فرنگی مانند سیر و پیاز موجب كاهش ابتلا به سرطان روده و پروستات و تثبیت قندخون می*شود.
    به گفته آنها تره*فرنگی حاوی مقادیری منگنز، ویتامین*های C،6 B و آهن است و كلسترول بد بدن را كاهش می*دهد. همچنین از خواص درمانی تره*فرنگی این است كه فشارخون را كاهش می*دهد و از حملات قلبی و سكته جلوگیری می*كند. تره*فرنگی با برگ*هایی به رنگ سبز تیره و انتهایی سفید هستند و هر چه جوا*ن*تر و كوچكتر باشند، اثر درمانی بیشتری دارند
    [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY] [/JUSTIFY][JUSTIFY]
    پیازچه تنده و کوچولو ولی تره فرنگی تند نیست و خیلی تپله به نسبت پیازچه . بعدشم پیازچه رو خام میخورن ولی من تاحالا ندیدم کسی تره فرنگی رو خام بخوره .... تره فرنگی یه جورایی مثل تره های خیلی خیلی پهنه . نمیدونم تونستم کمکی بکنم یا نه؟

[/JUSTIFY]
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    سهم ما از گل سرخ ، یک بغل شادی و آرامش توست

تره فرنگی

پیازچه

Mitraiii و (ziba) این نوشته را پسندیده.
    سعادتی که هیچ کس نمی تواند از شما بگیرد ،
    سعادتی است که کسی به شما نبخشیده باشد...

مدیر انجمن
    DaDa آواتار ها
    سارا حکمتی
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    7610
    پسند کرده
    2903

ویترین مدال ها

دوست جونا یه سوال در مورد کوکوسبزی!
    من معمولا از این سبزیهای منجمد استفاده می کنم (حالا به دلایل مختلف !!!!!!!)
    ولی وقتی که مواد رو با هم قاطی می کنم آب می اندازه ؛ در واقع یخش آب میشه و مایع کوکو خیلی شل میشه ! شماها جی کار می کنین ؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط bahargol
    دادا جان اگر بتونی اب سبزی رو وقتی یخش باز میشه بگیری خیلی خوبه ..یا توی ابکش بریز و با پشقت قاشق فشار بیار تا اب اضافیش بره یا انکه تو دست مثل کوفته هی فشار بده تا ابش بره
    من ارد میریزم .چون منم از سبزی خشک استفاده میکنم که قبلش توی اب خیس میکنم
    اگر توی موادت کمی ارد بریز حدود 2 تا 3قاشق غذا خوری و کمی (نوک قاشق چایخوری)جوش شیرین ..اینجوری اب سبزیت گرفته میشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaDa
    بهار گل عزیز اخه من فکر میکنم اگه آب سبزی رو بگیرم دیگه هیچ خاصیتی نمی مونه ؛ هر چند سبزی منجمد اصلا خاصیت نداره !
    آرد هم میریزم پوکی اش رو از دست میده و سفت میشه .

ممنون از راهنماییت ؛ دوباره امتحان می کنم .(بوس)
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahargol
    خوب به قول خودت دیگه خاصیت نداره که پس چه با اب چه بی اب
    ارد رو میریزی باید جوش شیرین بزنی تا پوک بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaDa
    این جوش شیرین فوت کوزه گریش بود که من نمی دونستم ، دست گلت درد نکنه بهار گلی .
    (ziba) این نوشته را پسندیده.
    عکسهای بدون توضیح حذف می شوند !

صفحه 1 از 601 123411 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف