نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5104Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 761 به 768 از 4802
صفحه 96 از 601 نخستنخست ... 8693949596979899106 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    60
    پسند کرده
    0

Re: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra6212
    سلام به همه دوستان عزیز مامی سایتی

من آشپزیم خوبه. به لطف مامی سایت و دوستانی که تجربیاتشون رو بی منت در اختیار دیگران میذارن، هنر و سلیقه*م هم کلی پیشرفت کرده منتها تازه عروسم و برا مهمون دستم راه نیوفتاده.
    نکات ریز رو نمیدونم. چون نمیخوام مواد مغذی برنج از بین بره برا خودمون همیشه کته میکنم به خاطر همین تو آبکش کردن هم روون نیستم.

مثلا برنج برا هرنفر چقدر بریزم؟ دیشب مهمون داشتم و 2 برابر برنج درست کردم. البته مقصر همسر بود که هی استرس وارد میکرد که خونواده ما بخورن کم نیااااااااااااادغذااااااا .
    برای هر حجم برنج چه قابله ای مناسبه؟
    وقتی داریم برنج خیس میکنیم چقدر نمک بریزیم؟ چند ساعت قبل برنج خیس کنیم؟
    وقتی میخوایم آبکش کنیم تو آبش چقدر نمک بریزیم؟
    برنج دیشبم بد نشد اما مادرشوهر تا اومد و دید گفت نمک توش کم ریختی، باید نمک بیشتر میریختی که دونتر بشه!! البته اون غرض داره!

یا مثلا خورش چقدر بذارم؟ دبروز همسرم همششششششششششششششش استرس وارد میکرد که خورشت کمه. درحالیکه نصف خورشت موند. فکر کنم علتشم این بود که دو نوع دسر درست کرده بودم و بچه ها کشیده شدن به اون سمت. البته موندن اون مقدار خورشت به نظرم برا یه مهمونی 15نفره طبیعیه. اصلا میشه دقیق برنامه ریزی کرد برا غذای مهمونی که کمتر اضافه بیاد؟

اگر کسی این سوالات رو دقیق بگه خیـــــــــــــــــــــــ ـلی دعاش میکنم. مثلا اینطوری که برنچ چند پیمونه (پیمونه های استاندارد شیرینی پزی مثلا)
    یا مثلا نمک چند قاشق سوپخوری استاندارد شیرینی پزی؟ چون من با این پیمونه ها و قاشق ها عادت کردم و وقتی باهاشون کار میکنم خیلی راحتم و خیالم راحته.
    اگر تاپیکی هست که اینا توش جواب داده شده باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

آیا کسی نیست که کمک کنه؟!؟!؟!

2. بانک بند ناف

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    1412
    پسند کرده
    99

عزيزم واسه برنج آبكش اگه نمكش هم زياد شه اشكالي نداره چون آبكشي ميشه و نمكش ميره نمكش فقط واسه مزه گرفتن برنجه عزيزم . من واسه هر نفر هميشه 1 پيمانه برنج ميزارم و دقيقا اندازه ميشه در اخر هم يه پيمونه ديگه كلا به برنج ها اضافه ميكنم واسه بعضي ها كه ممكنه بيشتر بخورند .
    واسه ميزان خورش هم مهم اينه كه مهمونات چقدر باشند حالا زياد هم بياد كه ايرادي نداره . معمولا يه ظرف قرمه سبزي يا آلو اسفناج و يه ظرف لازانيا يا موساكا و سوپ و سالاد و اينا با هم كافيه البته بازم بستگي به مهمونات داره اين ميزان واسه 8 تا 10 نفر مهمانه عزيزم
    ...

هــــــرگــز بـه گذشته برنگــــــــرد
    اگر سیندرلا برای برداشتن کفشش برمیگشــت
    هیچوقت یک پرنسس نمی شد

میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    1412
    پسند کرده
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهزاده خانم
    من مي خوام براي اولين بار خمير پيرازشكي آماده بگيرم . تو روغن سرخ كنم بهتره يا تو فر بپزم ؟ اگه فر چند درجه و چقدر وقت ؟

چه خميري بهتره ؟*

عزيزم من معمولا توي فر درستميكنم خيلي ه خوب ميشه چون همه اون جوري ميپسندند اما بچه هايي كه نظراتشون رو گفتن تا الان توي روغن سرخ شده رو بيشتر ميپسندند اگه مهمانيت رسمي و بزرگ هست توي روغن سرخ كن اما اگه از خمير فيلو واسه پيراشكيت استفاده ميكني به نظر من توي فر بزاري خوشمزه تره به شرطي كه مرتب روش شير و روغن بزني كه نرميش رو حفظ كنه . در غير اين صورت اگه مهموناتون زيادند خوب سرخ كن كه مطمئن باشي مزش هم خيلي خوب ميشه
    ...

هــــــرگــز بـه گذشته برنگــــــــرد
    اگر سیندرلا برای برداشتن کفشش برمیگشــت
    هیچوقت یک پرنسس نمی شد

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    29
    پسند کرده
    2

عزيزم براي برنج پيمونه پلوپز براي هر نفر يكي
    بستگي به برنج داره هندي كه فرقي نميكنه چقدر خيس بخوره نمكم نريختي مسئله اي نيست ولي به آبي كه ميجوشه براي چلو كش مقداري نمك بريز
    اما ايراني نو و كهنه داره نو 2 ساعت كهنه 7 يا 8 ساعت ميزان نمك هم براي هر 2 پيمانه 1 قاشق غذا خوري نمك با آب ولرم رو به سردي
    براي 4 پيمونه برنج دم كردني قابلمت اندازه قابلمه 6 نفره پلوپز باشه چون جاش بازتر باشه برنج قشنگتر دم ميكشه
    براي خورش هم براي خودتون اگر 3 نفريد به تناسب ببر بالا
    مثلا اگه مهمون داريد 10 نفر خورش رو 4 برابر كن
    بعدش گاهي تو مهموني غذا بيشتر خورده ميشه گاهي كمتر ولي نفري يك پيمونه برنج كافيه
    ميتوني براي اطمينان كه كم نياد 2 پيمونه اضافه كني
    من كه هميشه 1 پيمونه ميزارم اضافه هم مياد
    تازه همه بخور هم هستند
    براي مرغت ميتوني مرغ رو 8 تيكه كني براي هر نفر يك تيكه اگر مرغت درشت باشه
    اگه كوچيك بود 8 قسمت براي 4 يا 5 نفر ميشه
    بازم دوستان ميان و نظرات كاملتري ميدن
    من اينكارو ميكنم
    دلت را جایی…حوالی خدا
    چهار میخ کن که با رفتن این و آن نرود . . .

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    94
    پسند کرده
    0

زهرا جان دوستان همه نکات رو گفتن ولی یه نکته مهم اینه که
    وقتی داری اشپزی میکنی خودت باید تصمیم بگیری چقدر درست کنی چون خانم خونه هستی و میزانها دستته اگه مردها بیان اینقدر میگن کمه کمه که اخر سر کلی غذا رو دستت میمونه اتفاقی که برای من میافته حتی مامانم با 30 و اندی سال سابقه اشپزی گاهی وقتا خام بابام میشه

راز عشق ورزیدن به هر چیز درک این جمله است :
    شاید از دست برود

fafa2 آواتار ها
    میزان امتیاز
    12
    پسند شده
    2854
    پسند کرده
    1065

نقل قول نوشته اصلی توسط رزماری
    زهرا جان دوستان همه نکات رو گفتن ولی یه نکته مهم اینه که
    وقتی داری اشپزی میکنی خودت باید تصمیم بگیری چقدر درست کنی چون خانم خونه هستی و میزانها دستته اگه مردها بیان اینقدر میگن کمه کمه که اخر سر کلی غذا رو دستت میمونه اتفاقی که برای من میافته حتی مامانم با 30 و اندی سال سابقه اشپزی گاهی وقتا خام بابام میشه

نمونه اش يكي از اقوام اينجانب! يه چيزي شنيده بوده تو تعارفات كه اب غذا را زياد ميكنيم به همه ميرسه!بيچاره عروسمون تو اولين مهموني كه ما را دعوت كرده بود قورمه سبزيش را شوهرش نگذاشته بود زياد درست كنه اخر سر ديده بوده كم داره مياد اب بسته بود به غذا!!! به قول شوهرم خورشتش اين بود:عده اي لوبيا در اب شناور!!! به دنبال تيكه اي گوشت!!
    افوض امری الی الله . . . ... . . . ان الله بصیر بالعباد

(*مرضیه*) آواتار ها
    میزان امتیاز
    52
    پسند شده
    282
    پسند کرده
    36

در مورد اندازه برنج که من همیشه برای هر دونفر 1/5 پیمانه پلوپز میذارم و بسته به نوع برنجم گاهی کمی زیاد میاد و گاهی هم اندازه اندازه میشه.(البته مهمونای من از نظر بخوری متوسطن،نه کم میخورن نه زیاد)اما کم نمیاد.نمک هم برای هر پیمانه برنج 1 قاشق غذاخوری نمک میزنم و وقت آبکش کردن حتما چک میکنم که نمکش اندازه باشه که همیشه به نظر خودم بوده.البته اینم ذائقه ای هستش که غذا رو خوش نمک دوست دارین یا نه.برای خیس کردن هم همیشه 7،8 ساعت میذارم خیس بخوره.خورش هم همیشه گوشت رو تعدادی بسته بندی میکنم برای هر نفر 7،6 تکه در نظر میگرم و بر این اساس خورشتمو بار میذارم.
    ما صبر کردیم واسه فردایی بهتر
    ما صبر کردیم ولی فردا نمیشه...

یه روزی توی تاریخ مینویسن
    یه جا این نسل مفقود الاثر شد...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    60
    پسند کرده
    0

ممنون از همه دوستان

منظورتون از اینکه برای هر پیمانه برنج یک قاشق غذاخوری نمک تو آب بریزم، آب جوشی که توش برنج رو میجوشونیم بود یا آبی باهاش خیس میکنیم برنج رو؟
    یک قاشق غذاخوری نمک زیاد نیســــــــــــــــــت؟

صفحه 96 از 601 نخستنخست ... 8693949596979899106 ... آخرینآخرین