نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5104Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 553 به 560 از 4802
صفحه 70 از 601 نخستنخست ... 606768697071727380 ... آخرینآخرین
    مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    243
    پسند شده
    21242
    پسند کرده
    15584

ویترین مدال ها

Re: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نقل قول نوشته اصلی توسط sima67
    سلام دوستان یه سوال فنی داشتم مریخی از سوپری یه چیزی خریده که میگه واسه سالاده وروش هم نوشته paprika-krauterتا حالا کسی ازاینا استفاده کرده ؟برای همه سالادها کاربرد داره ؟وطرز استفاده اش چه جوریه؟ لطفا راهنمایی کنین
    سلام دوست عزیز
    شما میتونید با روغن زیتون و آب و آبلیمو مخلوط کنید و روی سالادتون بریزید
    خیلی خوشمزه میشه
    من از این پودر گاهی داخل سس مایونز میریزم و روی سالاد استفاده میکنم
    ولی دستور اصلیش همونیه که نوشتم
    مقادیر دقیقش رو میتونم از روی بسته ای که خونه دارم ببینم بهتون بگم

2. بانک بند ناف
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    nazi15 آواتار ها
    میزان امتیاز
    50
    پسند شده
    1723
    پسند کرده
    2374

میدانم که دیر دارم این مطلب اضافه میکنم اما دوستان صفحه 171درمورد چیپس نوشته بودند که بعد که باز کردند درش را میبنند بعد استفاده میکنند خواهش نمیکنم بهیچ وجه این کار را نکنید در چیپس که باز شد روند خراب شدند شروع میشه و سرطان زا ست چون با هوا واکنش نشان میده این را متخصص تغذیه میگویند
    مردان اسید بدست و زنان بی دفاع . این است واقعیت تلخ ما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nazi15 آواتار ها
    میزان امتیاز
    50
    پسند شده
    1723
    پسند کرده
    2374

راستی همین حالا یادم امد خواهش میکنم در مورد رب انار که چطور میشه فهمید خرابه رب انارم توی ظرف مثل نوشابه بود که یکهو درش در رفته بود مثل اینکه گار داشته باشه و ریخته بود بیرون منم بعد یک روز فهمیدم بعدش احساس میکنم که طعم بد شده رب انارم از این سنتی هاست متشکرم

نقل قول نوشته اصلی توسط samire
    رب انارتون احتمالا ديگه به درد نمي خوره توصيه مي كنم اگه رب انار سنتي ميخريد از اونايي بخريد كه از آب انار تهيه ميشه و از گوشت و تفاله هاي انار استفاده نمي كنن البته تفاوت قيمتشون خيلي زياده
    ما خودمون رب انار درست مي كنيم به اين ترتيب كه آب انار رو صاف ميكنيم و اونقدر مي جوشونيم كه غليظ بشه ولي بعضي ها مثل رب گوجه درست مي كنند كه از اصطلاحا گوشت انار هم استفاده ميشه و اين رب اگه بيرون يخچال بمونه گازدار ميشه و از ظرف ميزنه بيرون
    مردان اسید بدست و زنان بی دفاع . این است واقعیت تلخ ما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    6
    پسند کرده
    0

کسی میدونه این گلای کدو چطوری میپزند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh-b
    گل کدو مگه خوردنیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط راضیه70
    اره گویا چون من کلی عکس دیدم

کاربر میهمان

سلام به همه خانومای اشپز و هنرمند
    من یه سوال دارم:وقتی چرخکرده رو درست میکنم مثلا برا مایه ماکارانی یا چیزای مشابه دوست دارم خیلی خوشمزه بشه و بوی گوشت اصلا نده هر کاری میکنم بوی گوشت میده ممنون میشم راهنمایی کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalh
    زينب جون من خودم وقتي گوشت چرخ كرده را ميخوام تفت بدم مقدار خيلي كم نصف قاشق چاي خوري سركه وكمي كمتر شكر به مايه گوشت كه در حال تفت خوردن هست اضافه ميكنم هم طعم خوبي پيدا ميكنه و ديگه بوي زخم گوشت را نميده

نقل قول نوشته اصلی توسط * آيسان *
    زينب جان اگر گوشتت رو خوب با پياز تفت بدي و بهش زردچوبه و فلقل و ادويه هاي دلخواه رو بزني ديگه بوي گوشت گرفته ميشه عزيزم
    نقل قول نوشته اصلی توسط samire
    از برگ بو هم ميتوني براي از بين بردن بوي بد گوشت استفاده كني فقط يادت باشه درسته بنداز داخل مواد و بعدش درش بيار
    خوراكي نيست/
    انواع ادويه هايي كه بوي قوي دارن هم به درد اين كار مي خورن ولي بهتره زياد استفاده نكني كه طعم اصلي غذا حس نشه

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط zeinab62
    سلام به همه خانومای اشپز و هنرمند
    من یه سوال دارم:وقتی چرخکرده رو درست میکنم مثلا برا مایه ماکارانی یا چیزای مشابه دوست دارم خیلی خوشمزه بشه و بوی گوشت اصلا نده هر کاری میکنم بوی گوشت میده ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام عزیزم . خوب معلومه باید گوشت چرخ کرده رو تو پیاز داغ زیاد سرخ کنی و اونقدر بمونه که گوشتت قهوه ای بشه ...من خودم هر موقع کم تفت دادم در پیاز بو مونده ولی اگر کمی صبور باشی و بزاری رنگ گوشت عوض بشه بو میره.... بعد حتمآ ادویه مثل زردچوبه رو و اگر ماکارونی درست میکنی اویشن رو بعد از اینکه گوشتت سرخ شد باهاش تفت بده تا بوی ادویه در بیاد و رنگ بگیره.....
    در ضمن 1 نکته اگر همه این کارهارو کردی و هنوز گوشتت بو میداد بدون بعضی از گوشتها اینطورین بسته به نوع گوشتی داره که از قصابی گرفتی و هر کاری کنی باز وقت خوردن یه بوی خاصی در گلو میاد میگن بسته به تغذیه اون دام داره و ..... خلاصه قصابیتونو عوض کن درست میشه

(ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    469
    پسند شده
    18092
    پسند کرده
    17200

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهزاده خانم
    چطور مي شه يه پياز داغ طلايي خوشرنگ و برشته مثل همون كه تو مغازه ها روي آش يا حليم بادمجون مي ريزن درست كنم ؟
    اول پياز داغ رو خلالي يه دست خورد مي كني و بعد توي روغن فراوان كه داغ داغ شده باشه مي ريزي و گاهي هم هم ميزني تا سرخ بشن بعد توي صافي مي ريزي يا روي يه دستمال حوله پهن مي كني تا روغنش گرفته بشه

[quote=Hana.s]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "شاهزاده خانم":wxs53s4o
    چطور مي شه يه پياز داغ طلايي خوشرنگ و برشته مثل همون كه تو مغازه ها روي آش يا حليم بادمجون مي ريزن درست كنم ؟
    عزیزم من برای پیاز داغ از پیازای بزرگ استفاده می کنم که وقتی دراز دراز برش میزنم بلندتر و قشنگ تر باشن بعد توی تابه کوچیک روغن زیاد میریزم طوری که همه پیازا تو روغن باشن و شعله رو هم خیلی کم می کنم شاید باور نکنید ولی یه پیاز داغ خوشرنگ و خوشمزه رو من توی 2ساعت درست میکنم[/quote:wxs53s4o]
    پروين این نوشته را پسندیده.
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

[quote=Hana.s]
    نقل قول نوشته اصلی توسط "Hana.s":d8k6yxk6
    سلام دوستای عزیزم یه مهمونی در پیش دارم و یه سوال فوری ممنون میشم
    من خمیری که خودم درست میکنم (با هر دستوری) (خمیر برای پیتزا، حلقه مرغ و...) و یا از این پودر خمیر آماده ها می گیرم، بعد از اینکه بهش استراحت میدم خیلی خوب پف میکنه اما وقتی می خوام باهاش کار کنم و شکلش بدم به دست می چسبه و دوباره باید آرد بزنم
    سوال1: آیا این حالت طبیعیه و برا شمام همینطوره؟
    سوال2: وقتی از پودر خمیر آماده استفاده میکنم برای رفع این چسبندگی باید آرد سفید بریزم یا از خود اون پودر خمیر؟
    [/quote:d8k6yxk6]

من درصورتیکه بخوام با پودر خمیر های آماده ، غذایی درست کنم که احتیاج به فرم دهی خمیر داشته باشه (حلقه مرغ یا پیتزا قیفی ... ) از مقداری که روی جعبه نوشته کمتر آب و روغن میزنم ، نه چسب چسبی میشه و نه جمع میشه
    اگرم مشکلی داشتم بعد از درست کردن خمیر یا آرد میزنم یا از خود پودر

صفحه 70 از 601 نخستنخست ... 606768697071727380 ... آخرینآخرین