نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5104Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 2,961 به 2,968 از 4802
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    70
    پسند کرده
    77
    خانوما من تو این سایت عکس کیک مرغ ی رو دیدم که دایره بود و با گل های سبزیجاتی تزیین شده بود خیییییییییییلی خوشگل بود و فکرکنم برنده هم شده بود الان عکسشو ندارم که بذارم...حالا واسه مهمونیم میخوام کیک مرغمو اونطوری تزیین کنم کسی میدونه نان تست دایره از کجا باید گیر بیارم؟من شهرمونو زیرورو کردم هیچ جا نداشتن کسی دستور نانا تست داره که واقعا خوب در بیاد ؟آخه یبار درست کردم افتضاح شد اصلا اون بافت نرم و اسفنجی نون تست رو نداشت...بنظرتون میتونم بجاش کیک شیفون یا اسفنجی بدون شکر درست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تورو خدا کمکم کنیییییید

2. بانک بند ناف
    nazi15 آواتار ها
    میزان امتیاز
    50
    پسند شده
    1723
    پسند کرده
    2374
    نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamYas نمایش پست ها
    دوستان پیاز رو چطوری نگه دارم که جوونه نزنه؟ با اینکه کم میخرم ولی زود جوونه میزنه یا حتی توش خراب میشه!
    توی کابینت زیر ظرفشویی نگه میدارم نور نداره رطوبتم بعید میدونم داشته باشه
    شنیدم که اگر پیاز جای تاریک باشه ، جوانه نمیزنه ولی توی خانه کو جای تاریک . اما بتجربه دیدم اگر در یخچال نگهداری بشود دیرتر جوانه میزنه .
    malihejoon773, فرگل 2 و MaryamYas این نوشته را پسندیده.
    مردان اسید بدست و زنان بی دفاع . این است واقعیت تلخ ما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

malihejoon773 آواتار ها
    ملیحه
    نوشته های وبلاگ
    15
    میزان امتیاز
    486
    پسند شده
    9713
    پسند کرده
    6470
    نقل قول نوشته اصلی توسط معلم مهربون نمایش پست ها
    خانوما من تو این سایت عکس کیک مرغ ی رو دیدم که دایره بود و با گل های سبزیجاتی تزیین شده بود خیییییییییییلی خوشگل بود و فکرکنم برنده هم شده بود الان عکسشو ندارم که بذارم...حالا واسه مهمونیم میخوام کیک مرغمو اونطوری تزیین کنم کسی میدونه نان تست دایره از کجا باید گیر بیارم؟من شهرمونو زیرورو کردم هیچ جا نداشتن کسی دستور نانا تست داره که واقعا خوب در بیاد ؟آخه یبار درست کردم افتضاح شد اصلا اون بافت نرم و اسفنجی نون تست رو نداشت...بنظرتون میتونم بجاش کیک شیفون یا اسفنجی بدون شکر درست کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تورو خدا کمکم کنیییییید
    به هیچ عنوان سراغ کیک شیفون و اسفنجی نرید چون اونها برای شکل گیری بافتشون احتیاج به شکر دارند. خیلی خراب میشن.

گرد کردن نون تست هم کاری نداره. کافیه از یک قالب کمربندی استفاده کنید. یک لایه نون تست بچینید و قسمت های خالی اش رو با نون های تکه شده پر کنید. و خوب فشار بدین که فشرده بشه و فضای خالی باقی نمونه.

کافیه یک چاقو ی تیز و یا حتی یک قیچی کنار دستتون باشه تا هرجه که احساس کردید نون کم یا زیاده به راحتی برشش بدید و فضاهای خالی رو پر کنید. و یک شکل دایره در بیارید. مواد مرغ رو بریزید و لایه ی بعدی نون رو فقط دقت کنید که بعد از استراحت کمربند قالب رو باز کنید تا کیکتون خوب سفت شده باشه و آش و لاش نشه . و بعد هم روش رو با سس بپوشونید.

یک کار دیگه هم میتونید بکنید کیک مرغ رو مربع درست کنید و زاویه ها رو زیاد مواد نریزید. و هر لایه از مواد رو که اضافه میکنید نون رو خوب فشار بدید تا به مواد بچسبه. بعد بزارید فریزر تا یه ذره سفت بشه. یخ نزنه فقط کمی سفت بشه. بعد بیرون بیارید و به راحتی گوشه هاش رو با یه چاقوی تیز ترجیحا اره ای بلند برش بزنید و فرم دایره بهش بدید. یا از اون بهتر از یک کاغذ که به شکل دایره بریدید به عنوان الگو استفاده کنید و وسط کیک مربعتون بزارید و بر اساسش کیک رو برش بزنید که طرح دایره شیک تر در بیاد.

فقط دقت کنید که چاقو رو زیاد از حد تکون ندید که لایه های نون ها از هم جدا نشه. با دقت و ظرافت برش بزنید.

از اون تیکه های اضافه ی نون هم میتونید آرد سوخاری یا کروتان درست کنید که دور ریز نون کم بشه
    aydaa, narjes12, فرگل 2 و 3 کاربر دیگر این نوشته را پسندیده.
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

زمر 36

narjes12 آواتار ها
    میزان امتیاز
    105
    پسند شده
    4268
    پسند کرده
    4408

ویترین مدال ها

بچه ها من یه قالب جدید خریدم، طرح افتابگردان، سیلیکونی
    الان توش کیک درست کردم ولی انگار کفش یکمی چسبیده و جدا نمیشه. به نظرتون چیکارش کنم؟ راهی هست؟

ضمنا با قلمو روغن هم مالیده بودم
    اش دندوني

اللهم عرفني حجتک، فانک ان لم تعرّفني حجتک، ضللت عن ديني

خدايا حجتت را به من بشناسان، زيرا اگر حجتت را نشناسم، از دين خود منحرف و گمراه میگردم.

aydaa آواتار ها
    میزان امتیاز
    171
    پسند شده
    3202
    پسند کرده
    12083
    بچه ها ی غذایی بود بادمجون رو اکاردئونی برش میزدیم لاش رو گوشت چرخ کرده میزاشتیم اسمش چی بود؟فکر کنم مال ترکیه بود پیداش نمیکنم تو سایت مطمئنم قبلا دیده بودمش همینجا میشه راهنمایی کنین ممنونم
    طپش بر این گرفتگی گذر مگر نمیکند؟!

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    3294
    پسند کرده
    2661
    اسمش کازان کبابی هست ایدا.

kazan kebabi یه نوع کباب ترکی
    aydaa این نوشته را پسندیده.

zahra621 آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    956
    پسند کرده
    347
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahra621 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شما پیاز داغ در ماکروفر رو چجوری درست میکنید؟ من الان تو یه نایلون یه قاشق روغن ریختم با نمک و زردچوبه. پیازها رو هم خورد کردم نگینی و داخلش ریختم و حسابی تمام جاهاش رو روغنی کردم و ریختم رو سینی ماکرو و 8 دقه تو ماکرو گذاشتم اما بعضی جاهاش میسوزه و بد میشه.
    یعنی هیچ کس تو ماکروفر پیازداغ نمیکنه؟!

malihejoon773 آواتار ها
    ملیحه
    نوشته های وبلاگ
    15
    میزان امتیاز
    486
    پسند شده
    9713
    پسند کرده
    6470
    نقل قول نوشته اصلی توسط narjes12 نمایش پست ها
    بچه ها من یه قالب جدید خریدم، طرح افتابگردان، سیلیکونی
    الان توش کیک درست کردم ولی انگار کفش یکمی چسبیده و جدا نمیشه. به نظرتون چیکارش کنم؟ راهی هست؟

ضمنا با قلمو روغن هم مالیده بودم

دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم قالب سیلیکونی رو اگر واقعا سیلیکون باشه و پلاستیکی نباشه نباید هیچ عملی رو روشون انجام بدید. فقط کافیه که مایع کیک رو توش بریزید و توی فر بزارید. در بعضی از موارد چرب کردن کف قالب باعث سرخ شدن کف کیک و درنهایت چسبیدن کیک به قالب میشه. البته عرض میکنم در بعضی از موارد.

بهتره این بار مایع کیکتون رو توی قالب خشک و تمیز بدون چرب کردن بریزید و اگر باز هم چسبید متاسفانه ایراد از جنس قالبه که سیلیکون اصل نیست. و باید ازش برای تهیه ی دسر ها استفاده کنید. و یا مثل همه ی قالب های دیگه چرب و آرد پاشی اش کنید.

انشاالله که جنسش اصل باشه و با چرب نکردن مشکل حل بشه و بتونید کیک های خوشگل رو توش بپزید
    shalizar و narjes12 این نوشته را پسندیده.
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟!

زمر 36