نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5109Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 225 به 232 از 4806
صفحه 29 از 601 نخستنخست ... 192627282930313239 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    lily_happy آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    47
    پسند کرده
    3

Re: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

سلام خسته نباشيد دوستان كسي ميدونه براي لعاب شله زرد بايد چه كار كنم
    زنده بودن حركتي افقي است از گهواره تا گور
    و زندگي كردن حركتي عمودي است از زمين تا آسمان...

روژان ج آواتار ها
    میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    633
    پسند کرده
    341

من وقتی لعاب کم میارم توی شله زرد از آرد برنج کمک میگیرم!! مثلا یه قاشق رو حل میکنم توی آب سرد و چنددقیقه صبر میکنم و بعد میریزم داخل شله زرد ... میذارم خوب جا بیفته!!

واسه آش هم همینکارومیکنم ... از آرد کمک میگیرم !! ( امضا: متقلب )

برای خورشت هم از آب لعاب برنجم کمک میگیرم یه ذره (به خورشت نمک نمیزنم اول ) امضا:همون متقلب
    ...این تصویر من در سحرهای ماه رمضان ..!!

10 روز بدون سحری روزه گرفتم !! امروز12 ماه رمضان...

(ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    470
    پسند شده
    18101
    پسند کرده
    17204

شله زرد اگه برنجش نيم دونه باشه و با حرارت كم بپزه خودش لعاب ميندازه نيازي به آرد نداره
    پروين این نوشته را پسندیده.
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

مدیر انجمن
    maman somi آواتار ها
    سمیه
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    3307
    پسند کرده
    1346

نقل قول نوشته اصلی توسط * آيسان *
    خانوماي عزيز 1 سوال اگر ماهي 48 ساعت توي يخچال بمونه خراب ميشه ؟ من از ديروز عصر 2 تا ماهي قزل رو توي مواد خوابوندم كه امروز درستشون كنم اما متاسفانه امروز نميتونم اين كارو بكنم اگر تا فردا بمونه خراب ميشه ؟
    اگر امروز هم بمونه احتمال خرابیش خیلی بالا میره، با همان مواد خوابانده بگذار داخل کیسه فریزر یا ظروف فریزری و بعد هم داخل فریز. هم مواد به خوردش میره هم هروقت خواستید میتونید یخ زدایی و مصرف کنید
    ستيز من تنها با تاريكي است و براي نبرد با تاريكي شمشير نميكشم، چراغ مي افروزم.

مدیر انجمن
    شیرین بیان آواتار ها
    CGN
    میزان امتیاز
    92
    پسند شده
    2970
    پسند کرده
    6618

نقل قول نوشته اصلی توسط Parastesh
    سلام خانمهای هنرمند مامی سایت...نمیدونم جای سوالم اینجاست یا باید عذرخواهی کنم بابت مطرح کردنش!!!!راستش من تازه ازدواج کردم و از نظر امکانات آشپزی مثل همه شما و دخترهای امروزی از خورده ریز تا درشت همه را شکرخدا دارم...استعداد آشپزیم هم بد نیست...چون خونه پدر هیچ غذایی درست نکردم ...اما حالا همه چی پختم....غذا پختن هم دوست دارم....اما دست پخت خودمو نمیپسندم...بااینکه همسرم میگه خوشمزه است ولی میدونم دلدلری هست...خیلی خوش طعم و خوشرنگ و خوش بو نمیشه...چکارکنم...راهنماییم کنید...ببخشید خیلی حرف زدم...
    بوووووسسسسسسس
    پرستش جون به نظر من اولین چیزی که مهمه تو اشپزی عشقه یعنی باید با عشق و علاقه غذا درست کنی اینکه بلد باشی یا بهترین مواد رو داشته باشی کافی نیست یکی با بهترین و تجملی ترین مواد غذا درست میکنه ولی وتی میخوری میبینی غذاهاش چقدر بی مزس ولی یکی یه نیمروی ساده درست میکنه اما چقدر لذیذ و خوشمزس این همون عشقه وقتی غذا درست میکنی اگر عصبانی باشی یا حوصله نداشته باشی یا بزوروخستگی غذا درست کنی غذات بی مزه میشه
    و مطلب دوم دقت تو پختنه یعنی همینجوری الکی همه چیزو بریزی و تموم نه مثلا پیاز رو چقدر سرخ کنی کی گوشتو اضافه کنی و.......
    مثلا خود من شده دارم بادمجون سرخ میکنم یه دفعه حواسن نیست یه طرفش میسوزه یه طرفش خوب سرخ نمیشه ببین اون چه بادمجونی میشه
    این نظر من بود بازم دوستان دیگه نظر و تجربه خودشونو میان میگن
    (ziba) این نوشته را پسندیده.

از اینکه خودم هستم خوشحالم. شاید کامل نباشم اما صادق، دوست داشتنی و خوشبختم.

شاندیز آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    40

نقل قول نوشته اصلی توسط Parastesh
    سلام خانمهای هنرمند مامی سایت...نمیدونم جای سوالم اینجاست یا باید عذرخواهی کنم بابت مطرح کردنش!!!!راستش من تازه ازدواج کردم و از نظر امکانات آشپزی مثل همه شما و دخترهای امروزی از خورده ریز تا درشت همه را شکرخدا دارم...استعداد آشپزیم هم بد نیست...چون خونه پدر هیچ غذایی درست نکردم ...اما حالا همه چی پختم....غذا پختن هم دوست دارم....اما دست پخت خودمو نمیپسندم...باات دیگه ینکه همسرم میگه خوشمزه است ولی میدونم دلدلری هست...خیلی خوش طعم و خوشرنگ و خوش بو نمیشه...چکارکنم...راهنماییم کنید...ببخشید خیلی حرف زدم...
    بوووووسسسسسسس

عزیزم همین مواردی که شیرین بیان جان گفت درسته اما یه نکاتی رو هم من از تجربیات خودم میگم همیشه از روغن مرغوب استفاده کن (کانولای لادن) دوم اینکه همیشه سعی کن وقتی غذارو میپزی از شعله ی خیلی ملایم استفاده کنی موادی رو که برا غذا استفاده میکنی زیاد فریزری نباشه یعنی اون سبزی که 1 ماهه تو فریزره از سبزی که5 ماهه فریز شده قرمه سبزیش حتماحتما خوشمزه تر میشه ودر ضمن یه کمی هم اعتماد به نفس داشته باش وقتی شوشوت میگه خوشمزه ست خوب حتما خوشمزست دیگه وقتی هم که میگه خوشمزهست اصلا نباید بگی من دوست ندارم بد شده چون اینجوری خودت دیدشو نسبت به غذات خراب میکنی
    ای کاش در گذر ثانیه ها باور بود

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    8
    پسند کرده
    0

روشنک بانو جوون...لی لی عزیز و یلدا جان...ممنون جوابمو دادید و تجربه هاتون را باهام قسمت کردید...حتما عمل میکنم بهش...مثلا 1غذا...1دسر...اکیک...گاها خیلی آسون و سریع اماده میشه...ولی من برای تهیه اون غذا...کلی استرس دارم و براش عجله میکنم...هفته ای که همسرم ظهرخونه باشه...چون 1.30از خونه میره شرکت...ناهار1میخوریم...من از 8صبح عجله میکنم و استرس دارم که حالا دیر میشه...اعتماد به نفسم به قول یلداجان خیلی کمه...
    بازم پرچونگی کردم...شرمنده...ممنون
    بوووووووووووووووسسسسسسسس
    دل کندن اگر حادثه ای آسان بود.....
    فرهاد به جای بیستون دل میکند....

$*تبسم*$ آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    42
    پسند کرده
    1227

من میخواستم بدونم وقتی پیاز جوونه میزنه دیگه نباید ازش استفاده کرد یا وقتی قسمتای سبزشو جدا کنیم دیگه مشکلی نداره؟
    "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

صفحه 29 از 601 نخستنخست ... 192627282930313239 ... آخرینآخرین
  • بانک بند ناف