نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5114Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 1,257 به 1,264 از 4808
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت
    مرکوری آواتار ها
    میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    959
    پسند کرده
    716

Re: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

مرسی از توضیحات خوبت زیبا جون.
    این برنجی هست که همیشه استفاده می کنیم ولی من تنبلم و به جز مهمونی ها همیشه توی ماکروفر یا پلوپز پلو می پزم مهمونی هم تا حالا بیشتر از 6-7 نفر ندادم به خاطر همین تجربه ندارم.
    با توضیحات شما من تصمیم گرفتم توی 2 تا قابلمه برنج بپزم البته هر دوش برنج ساده و ته دیگ نون بذارم. حالا چند تا سؤال توی جزئیات دارم که به خاطر کم تجربگیمه و ممنون می شم راهنمایی کنید.
    بعد از اینکه برنج رو آبکش کردم و توی قابلمه ریختم برای دم کشیدن 7-8 پیمونه برنج چند لیوان آب و چقدر روغن روی برنج بریزم؟ آب و روغن رو باید با هم روی برنج بریزم یا مثلاً روغن رو لابه لای برنج یا ته قابلمه هم بریزم؟ (البته همیشه برای ته دیگ یه کم روغن ته قابلمه می ریزم ولی روش اصولیش رو بلد نیستم)
    سؤال سوم و آخرم هم اینه که بعد از اینکه بخار توی قابلمه پیچید حدوداً چند ساعت برنج رو باید دم بذارم که هم خودش خوب بپزه هم ته دیگش برشته بشه؟
    بازم از راهنماییتون ممنونم

2. بانک بند ناف
    (ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    473
    پسند شده
    18106
    پسند کرده
    17214

عزیزم نصف لیوان آب و یه ملاقه روغن کافیه نهایتا یه ساعت بعد هم دم می کشه و ته دیگشم خوشگل و برشته میشه
    آب و روغن هم روی برنج بده

وقتی هم خواستی توی دیس بکشی یه مقدار کره یا روغن طعم دار با یرنج زعفرونی قاطی کن و بریز روی برنج که کاملا معطر بشه
    من زیاد روغن مصرف نمی کنم اگه ذایقه شما و مهموناتون بیشتر از این می پسنده میتونی بیشتر بریزی
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    60
    پسند کرده
    0

دوستان من یک سبد فلفل چیلی خشک شده دارم. خیلی هم تندن. چی کارشون کنم؟ آیا میشه باهاشون کباب فلفلی درست کرد؟ مثلا یه کم بذاریم خیس بخوره بعد گوشت رو دورش بپیچیم و سرخ کنیم.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra6212
    دوستان من یک سبد فلفل چیلی خشک شده دارم. خیلی هم تندن. چی کارشون کنم؟ آیا میشه باهاشون کباب فلفلی درست کرد؟ مثلا یه کم بذاریم خیس بخوره بعد گوشت رو دورش بپیچیم و سرخ کنیم.

میتونی اونا را آسیاب کنی و به عنوان چاشنی استفاده کنی بعیدمیدونم با خیساندن اون حالت تازگی رادیگه داشته باشه
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

(ziba) آواتار ها
    زيبا
    نوشته های وبلاگ
    25
    میزان امتیاز
    473
    پسند شده
    18106
    پسند کرده
    17214

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra6212
    فكر نمي كنم بشه كباب فلفلي درست كرد شايد نرم بشه ولي اونجوري كه تازه و تپلي بشه كه دورش گوشت پيچيده بشه نه
    ولي ميتوني همينجوري درسته توي خورش يا آبگوشت بندازي و بعد درش بياري كه عطرشو به غذا بده
    يا پودرش كني و استفاده كني
    بر آنچه گذشت، آنچه شكست و آنچه نشد، حسرت نخور
    زندگي اگر آسان بود با گريه آغاز نمي شد . (دكتر شريعتي)

samir آواتار ها
    سمیر
    نوشته های وبلاگ
    24
    میزان امتیاز
    108
    پسند شده
    8172
    پسند کرده
    4972

نقل قول نوشته اصلی توسط آیما
    سبزی قلیه ماهی رو میشه سرخ کرد و فریز کرد؟...از کیفیت قلیه ماهی کم نمیکنه؟
    ما چون قلیه خور هستیم همیشه مامانم مث قورمه سبزی سرخش میکنه و بسته بندی میکنه. مزه ش هم خیلی خوبه. درسته سبزی تازه یه چیز دیگه س اما کیفیت غذا رو کم نمیکنه. من همین الانم با سبزی فریزری درست میکنم.
    خورش بادمجون

به ســـــــــــــــــــــــو ی جنوب

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    4
    پسند کرده
    0

سلام به همه

میشه یکی به من کمک کنه برای الویه به تعداد 30 نفر چقدر مرغ و سیب زمینی و بقیه مواد کافیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nazi15 آواتار ها
    میزان امتیاز
    50
    پسند شده
    1724
    پسند کرده
    2396

برای هر نفر یک سیب زمینی بزرگ میخواد که با توجه به سیب زمینی فکر 3تا4سینه مرغ یک شیشه بزرگ یعنی بزرگترین اندازه سس مایونز لازم من با سس مایونز همیشه کمی اب مرغم که در این مواقع سعی میکردم خیلی زرد نباشه و توش چندتا پیاز بزرگ هم بودکه پیاز حذف میکردم این رابا سس قاطی میکردم همینطور روغن زیتون خیلی کم ماست البته همه چشمی مطمیین باش عالی میشه و برای این جور وقتها بهتر خیار شور با کیفیت بخرید منظور م شیشه ایی خیلی طعم عالی به الویه میدهد تخم مرغ الویه خیلی کم باشه من که همیشه حذف میکردم نخود سبز هم فکر کنم تقریبا یک کیلو بس باشه اه حتما حتما سیب زمینی نگینی خرد کن خیلی خوشمزه تر و سس که اماده کردی اول تو یک ظرف کمی مایه را بریز بعد سس این را سپس در ظرف بزرگتر بریز یعنی همه را با هم قاطی نکن کم کم خیلی بهتر راستی از من میشنوی مواظب ابلیمو هم باش که هر چه زحمت کشیدی به باد فنا میدهد راستی راستی توی سس مایونز که اماده کردی حتما فلفل سفید حتما سفید بریز خیلی خوشمزه میکنه سیاه نریز چون رنگ قشنگی به الویه نمیدهد راستی سوالت اندازه بود نه نحوه ساخت نه اسم الویه که میاد پاک همه چیز یادم میره از بس عاشقشم به همین خاطر همیشه الویه هام عالی میشه
    مردان اسید بدست و زنان بی دفاع . این است واقعیت تلخ ما !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!