نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5106Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 1,025 به 1,032 از 4804
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    77

Re: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

امیدوارم اسپم نباشه ولی قرص برنج که میگن خیلی سمیه.به برنج آسیب نمیرسونه؟یعنی اینکه برای سلامتی خود مصرف کننده برنج مشکلی پیش نمیاد؟
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

پرشیا آواتار ها
    میزان امتیاز
    7
    پسند شده
    564
    پسند کرده
    25

اسمش رو خودشه واسه از بین بردن و جلو گیری کردن از کرم زدگی و شپشک برنج هست .درسته سمی هست واسه همین میگم تو تنظیف بپیچید واصلا هم نباید با برنج خیس بشه .چون سمش وارد برنج میشه .ولی همینطوری خشک موردی نداره .

Azar Dokht آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    24
    پسند کرده
    10

دوستان ببخشید ولی خواهش میکنم از این قرص استفاده نکنید شاید بدونید مضراتشو ولی بازم میزارم خوندنش خالی از لطف نیست . ما هم در اقوام همسرم کسیو داشتیم که با این قرص خودکشی کرد
    قرص برنج، قاصد مرگ
    چندین روز قبل اعلام شد طی 4 ماه گذشته بیش از 90 نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج به بیمارستان لقمان حكیم تهران مراجعه و حدود 30 در صد از آنها فوت كردند كه میانگین سنی تمام آنها 25 سال بوده و حدود 80 درصد از آنها كمتر از 30 سال داشتند.
    این در حالی است كه طی سال گذشته و امسال 322 نفر از افراد زیر30 سال در اثر مصرف این قرص مسموم شدند.

در مورد خطرات و عوارض قرص برنج، دكتر ناصر جلالی، فوق تخصص مسمومیت*ها و رئیس بخش ویژه مسمومیت*های دارویی بیمارستان لقمان توضیح می*دهد.
    آقای دكتر، قرص برنج از سیانور سمی*تر است؟
    قرص برنج كه به نام فسفید آلومینیوم نیز شناخته می*شود، قرصی است كه یك عدد از آن قادر است هزاران شته را از بین ببرد. این قرص از خودش گاز فسفید ترشح می*كند و از آن برای جلوگیری از آفت*زدگی برنج در انبار استفاده می*شود. مسمومیت با این قرص هم از راه استنشاق، هم از راه تماس پوستی و هم به صورت خوراكی است.
    عوارض این مسمومیت چگونه خود را نشان می*دهد؟
    قرص برنج وقتی جذب بدن می*شود، آنزیم های سلولی را بلوكه كرده و باعث سمی*شدن سلول ها در تمام ارگان ها می*شود.
    این در حالی است كه پیدایش علائم مسمومیت خیلی سریع است و خودش را زود نشان می*دهد، مثلا ما بیمارانی داشتیم كه به علت عدم آشنایی با خطرات این قرص شب را در انبار برنج خوابیدند و دچار مسمومیت و در نهایت مرگ شدند. یا حتی كودكانی كه در اثر بازی كردن با این قرص مسموم شدند.
    علت این مسمومیت*ها و افزایش آنها به خاطر این نیست كه این قرص بدون مجوز به راحتی به فروش می*رسد؟
    دقیقاً همینطور است و نكته بسیار مهم دیگر این است كه بر خلاف دیگر مسمومیت*ها كه پادزهر دارند، مسمومیت با قرص برنج هیچ پادزهری ندارد.
    چه مقدار از این قرص می*تواند مرگ را به همراه داشته باشد؟
    نصف قرص برنج برای یك فرد بالغ كشنده است، یعنی نیمی *از قرص یا 5/1 گرم از آن می*تواند همراه با علائمی *از جمله كاهش اشتها و وزن، كم*خونی و شكستگی خود به خود استخوان، مرگ را به همراه داشته باشد. این اتفاق البته 72 ساعت بعد از مصرف می*افتد.
    با این شرایط، علائم این مسمومیت را می*توان كنترل كرد؟
    از نظر علائم، اختلالات متابولیك خیلی شدید در اثر استفاده از قرص برنج دیده می*شود؛ به این صورت كه بیمار دچار اسیدوز متابولیك خیلی شدید می*شود كه ما با آزمایش خون متوجه این اسیدوز می*شویم، ولی هرچه داروی خنثی*كننده اسید به بیمار می*دهیم، فایده*ای نخواهد داشت.
    علاوه بر این بیمار دچار نارسایی و حتی از كار*افتادگی كامل كلیه می*شود، فشار خون او دیگر محسوس نیست و ناگهان سقوط می*كند، نبض بیمار دچار اختلال می*شود. علاوه بر تمام اینها اختلالات كبدی و عصبی، خواب*آلودگی و بیهوشی و در نهایت مرگ، انتظار بیمار را مِی*كشد.
    پس وقتی این بیماران را به درمانگاه ارجاع می*دهند، چه اقداماتی برای آنها انجام می*دهید؟
    در این شرایط در ابتدا با محلول پرمنگنات معده آنها شستشو داده می*شود. در مرحله بعدی سعی می*كنیم اسیدوز شدید ایجاد شده در فرد را با بی*كربنات خنثی كنیم و گاه كلسیم و منیزیوم برای حفظ غشای سلول، به این افراد كمك می*كند.
    افسوس که نان پخته ؛ خامان دارند
    اسباب تمام ؛ ناتمامان دارند
    آنان که به بندگی نمی ارزیدند
    امروز کنیزان و غلامان دارند

sheyda* آواتار ها
    میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    205
    پسند کرده
    161

سلام خدمت تمامی خانمهای گل.من هرموقع مشکل داشتم اینجا نوشتم وکمکم کردین. خداخیرتون بده.

نمیدونم این سوالو اینجا باید بپرسم یا نه؟

یه آلوئه ورا گرفتم هنوز استفادش نکردم دارم میرم مسافرت تا دوهفته ..نمیدونم اینو کجا بذارم که خراب نشه؟تو یخچال بذارم میپوسه؟

همینطور سیب زمینی پیاز؟اینا رو هم نمیدونم کجا بذارم.یه سری که همین توی جای خودش بود وقتی برگشتم دیدم درخت پیاز شده!یه سری هم گذاشتم توی یخچال بعد که برگشتم دیدم همش سیاه شده بود.
    خدایا پناهم باش

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    276
    پسند کرده
    77

پیاز و سیب زمینی را یه جای خشک و خنک به غیر از یخچال نگداری کنید و سیب زمینی که حتما بدون نور باشه.

آلوورا م که داخل یک کاغذ بپیچید و داخل یخچال قرار بدین
    فراموش مکن که برای کشتی های بی حرکت موج ها تصمیم می گیرند.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    20
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaa
    سلام بچه ها من مقدار زیادی برنج دارم که تازه خریدم امروز که در گونی رو باز کردم دیدم پر از این جونور کوچولوها ی مقدارش رو روی سفره تو اتاق پهن کردم اما همه این جوجو ها راه افتادن تو خونه مثل ی لشکر مورچه.امکان اینکه تو حیاط بزارمش نیست .کسی میدونه چی کار کنم ؟اگه تو همون گونی رو نمک بریزم تاثیری داره؟میخوام ی جوری باشه که بمیرن چون اگه فراری بشن تو خونه نمیدونم چیکارشون کنم.مرسی

خانمی می تونی از قرص سیر استفاده کنی از داروخانه ها باید بگیری بی ضرر هم هست و جای برنج هم احتمالا گرم که این مورد براش پیش امده بهتر جاش عوض کنی

عطیــــــــــــــه :) آواتار ها
    میزان امتیاز
    10
    پسند شده
    340
    پسند کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط aydaa
    سلام بچه ها من مقدار زیادی برنج دارم که تازه خریدم امروز که در گونی رو باز کردم دیدم پر از این جونور کوچولوها ی مقدارش رو روی سفره تو اتاق پهن کردم اما همه این جوجو ها راه افتادن تو خونه مثل ی لشکر مورچه.امکان اینکه تو حیاط بزارمش نیست .کسی میدونه چی کار کنم ؟اگه تو همون گونی رو نمک بریزم تاثیری داره؟میخوام ی جوری باشه که بمیرن چون اگه فراری بشن تو خونه نمیدونم چیکارشون کنم.مرسی
    من این مشکل رو داشتم، کمی از برنج رو ریختم رو سینی (قد مصرف یه هفته دو نفر) با دست پهن کردم گذاشتم گوشه آشپزخونه تا عصری همه این جونورا رفتن، چون فقط کمی تو سینی ریخته بودم مشکل راه افتادن تو خونه رو هم نداشتم، بعد هم کل کیسه برنج رو یه هفته گذاشتم گوشه بالکن!!! همشون از بین رفتن (اگه بالکن داری این کار رو بکن)

بعد هم که جونوراش از بین رفتن، دیگه جای قبلی نذار باید جایی باشه که خنک باشه اگه گرم باشه باز این حشرات میاد توش
    سعی کن کاری که "او" می گوید انجام دهی... این... تنها دلیل تو برای بودن در این دنیاست...

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    1
    پسند کرده
    0

سلام من میخوام برا تولد دخترم دو نوع غذا درست کنم: سالاد الویه و لازانیا برای 15 نفر. میشه بگین مقدار لازانیا باید چقدر باشه؟

• بانک بند ناف