نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
شارژ کلوب هاي مامي سايت
بازارچه کالاي دست دوم رسانه مامي سايت
Like Tree5104Likes

موضوع: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

نمایش نتایج: از 961 به 968 از 4802
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    51
    پسند کرده
    0

Re: سوالات کاربران در زمینه آشپزی

سلام دوستان من فردا 12 نفر مهمون دارم و یه چندتا سوال داشتم چون زیاد تو آشپزی با تجربه نیستم

1- به نظرتون برای سبزو پلو با ماهی بهتره که از سبزی پلویی استفاده کنم یا فقط از شوید ؟؟؟ کدو خوشمزه تر میشه ؟ من تا الان فقط با شوید درست میکردم

2- اگه صبح برنج رو آبکش کنم و قبل از اومدن مهمونها دم بدم بد نمیشه ؟ چکار کنم که بتونم زمان بخرم ؟

3- برای درست کردم ته چین قالبی تک نفره ! لای ته چین از گوشت ریش شده و بادمجون یا زرشک استفاده کنم خوشمزه میشه ؟؟ یا مرغ ریش شده بهتره ؟؟ (چون دارم آلبالو پلو با مرغ درست میکنم گفتم شاید این گوشت باشه بهتره ؟

4- اگه شب الویه رو درست کنم تا نهار فردا بمونه بد نمیشه ؟ یا همون صبحش درست کنم ؟؟

5- آخرین سوال اگه شب مواد سالاد فصل رو خورد کنم تا فردا ظهرش آب نمیندازه و تازگیشو از دست بده ؟؟

بی نهااااااایت ازتون ممنون میشم اگه کامل جواب سوالهامو بدین
    آخرین حرف این است
    (( زندگی شیرین است))

2. بانک بند ناف
    مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8112
    پسند کرده
    7504

نقل قول نوشته اصلی توسط Food Lover
    سلام دوستان من فردا 12 نفر مهمون دارم و یه چندتا سوال داشتم چون زیاد تو آشپزی با تجربه نیستم

1- به نظرتون برای سبزو پلو با ماهی بهتره که از سبزی پلویی استفاده کنم یا فقط از شوید ؟؟؟ کدو خوشمزه تر میشه ؟ من تا الان فقط با شوید درست میکردم

2- اگه صبح برنج رو آبکش کنم و قبل از اومدن مهمونها دم بدم بد نمیشه ؟ چکار کنم که بتونم زمان بخرم ؟

3- برای درست کردم ته چین قالبی ! لای ته چین از گوش ریش شده و بادمجون یا زرشک استفاده کنم خوشمزه میشه ؟؟ یا مرغ ریش شده بهتره ؟؟ (چون دارم آلبالو پلو با مرغ درست میکنم گفتم شاید این گوشت باشه بهتره ؟

4- اگه شب الویه رو درست کنم تا نهار فردا بمونه بد نمیشه ؟ یا همون صبحش درست کنم ؟؟

5- آخرین سوال اگه شب مواد سالاد فصل رو خورد کنم تا فردا ظهرش آب نمیندازه و تازگیشو از دست بده ؟؟

ندا جون منم تجربه مهمونداریم کمه ولی برای همفکری می گم.
    1. سبزی پلو رو من با شوید نمی پسندم. به نظر من سبزی پلویی بریزید ولی آبش خیلی باید کم باشه چون سبزی پلویی آب زیاد داره پلوتون شفته می شه.
    2. مشکلی نداره تا جایی که من می دونم.
    3. ته چین گوشت و بادمجون خیلی خوشمزه است ولی همه نمی پسندن. بستگی به سلیقه مهمونات داره.
    4. الویه از شب قبل درست بشه اتفاقا بهتر جا می افته البته بهتره با ژامبون درست شه چون ممکنه مرغ بوی بدی بگیره.
    5. توصیه می کنم سالادتو حتما روز مهمونی درست کن.
    6. راستی اگه دسر داری به نظرم روز قبل درست کن.
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    60
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ماناسهیل
    با گیاه بامیه به غیر از خورشت چه غذای دیگه ای میشه درست کرد؟

بامیه سوخاری شف طیبه
    تو همین سایت هست اما نمیدونم چرا سرچ جواب نمیده

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    15
    پسند کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Food Lover

3- برای درست کردم ته چین قالبی تک نفره ! لای ته چین از گوشت ریش شده و بادمجون یا زرشک استفاده کنم خوشمزه میشه ؟؟ یا مرغ ریش شده بهتره ؟؟ (چون دارم آلبالو پلو با مرغ درست میکنم گفتم شاید این گوشت باشه بهتره ؟

سلام عزیزم

در مورد دم دادن برنج اصلا خراب نمیشه . مامان من هم همیشه همین کار رو میکنه .
    الویه هم از شب قبلش درست کنی بمونه خیلی بهتره خوشمزه ترش میکنه با مرغ هم هیچ مشکلی پیش نمیاد اتفاقا ما هم الویه رو شب قبلش درست میکنم که سس تو خورد مواد بره فقط شکل دهی الویه ات رو 1 ساعت قبل اینکه مهمونا میان انجام بده. بهت پیشنهاد میکنم که یه کوچولو داخل مواد الویه ات جعفری ساتوری بریزی خیلی خوشمزه میکنه بوی بد مرغ و تخم مرغ رو میگیره .

سالاد فصل سعی کن همون روز درست کنی بهتره اما اگه وقت نداشتی میتونی کاهو و کلم رو شب قبلش بشور خوب خشکشون کن بعدش خورد کن و روش رو سلفون بکشی خراب نمیشه .اما گوجه و هویچ رو سعی کن همون روز خوردش کنی.

مهمونیت خوش بگذره
    اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه*ای را بالا ببری!!

مدیر انجمن
    پرپرک آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    10
    میزان امتیاز
    243
    پسند شده
    21242
    پسند کرده
    15584

ویترین مدال ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra6212
    نقل قول نوشته اصلی توسط ماناسهیل
    با گیاه بامیه به غیر از خورشت چه غذای دیگه ای میشه درست کرد؟

بامیه سوخاری شف طیبه
    تو همین سایت هست اما نمیدونم چرا سرچ جواب نمیده
    بفرما دوستم

cooking-notes/topic3469-40.html#p1403440

مدیر انجمن
    Negara آواتار ها
    نوشته های وبلاگ
    6
    میزان امتیاز
    62
    پسند شده
    8112
    پسند کرده
    7504

دوستان به نظر شما اگر روی خمیر پیراشکی آماده ، مینی پیتزا درست کنم بد می شه؟
    چی نپوشیم؟

chi-napooshim.com

r.khk آواتار ها
    میزان امتیاز
    5
    پسند شده
    517
    پسند کرده
    11686

دوستان عزیز یه سوال دارم اگه میشه راهنماییم کنید :
    یکی از دوستانم برایم زیره سبز و سیاه آورده ولی من تابحال در تهیه غذا استفاده نکردم ، میشه بگید شما چه استفاده ای از آنها می کنید ؟؟؟ ممنون
    اشکال در ندانستن نیست ، در کاری صورت ندادن است . (پرمودابترا)

ostooreh آواتار ها
    میزان امتیاز
    144
    پسند شده
    4246
    پسند کرده
    5300

نقل قول نوشته اصلی توسط r.khk
    دوستان عزیز یه سوال دارم اگه میشه راهنماییم کنید :
    یکی از دوستانم برایم زیره سبز و سیاه آورده ولی من تابحال در تهیه غذا استفاده نکردم ، میشه بگید شما چه استفاده ای از آنها می کنید ؟؟؟ ممنون
    دوست محترم من زیره ی سیاه رو لابلای پلو میریزم ودم میکنم. توی خورشت گوشت یا مرغ هم میریزم .اما از زیره ی سبز بیشتر برای دم کردن مثل چای وبرای تسکین دردهای قاعدگی واز بین بردن نفخ استفاده میشه کرد. زیره ی سبز رو به صورت پودر جزو ادویه برای غذاهای خاص ومخصوصا هندی وپاکستانی استفاده میکنند. توی آش هم میتونی بریزی برای از بین بردن نفخ .
    یه لفمه نون حلال

بهشت از دست آدم رفت از اون روزی که گندم خُورد
    ببین، چی میشه اون کس که یه جو، از حَق مردم خُورد