نظر سنجی 76 امین مسابقه عکاسی مکمل
Like Tree9Likes

موضوع: حقوق زن در خانه

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 57
صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین
    عضو خانواده بزرگ مامی سایت

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    2
    پسند کرده
    0

حقوق زن در خانه

[JUSTIFY]چرا هیچ کس حرفی از حق وحقوق زنانی که شوهرانشان همسر دوم اختیار کرده سخن نگفته ودفاع نمی کند وفقط حق را به مردها داده و این کار را قانونی وشرعی اعلام می کنند پس حق وحقوق آن زن بیچاره که شوهرش چنین خیانتی به او می کند چیست؟ آیا این با موازین اخلاقی صدق می کند؟![/JUSTIFY]
    ماریا س و melisa8 این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    108
    پسند کرده
    0

Re: حقوق زن در خانه

سلام دوستان عزیز
    من هم علاقه ی زیادی به دانستن تمام حق و حقوق زنان دارم، ولی متاسفانه ، اطلاعاتم در این زمینه خیلی کمه، خیلی دوست دارم این مبحث فعال تر بشه، کاش دوستانی که تحصیلاتشون در این زمینه هست، یا اطلاعات کامل و کافی در این زمینه دارن، بیشتر به این انجمن سر بزنن، تا از حرفاشون بهره مند بشیم
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

یه اقای دکتر مثلا مذهبی توی محل کار من هست ایشون چند وقتی هست بدجوری رومانتیک بازیهاشون گل کرده و با یه دختر خانم 20 ساله خیلی زیبا سر و سری پیدا کردن که دیدنیه. یکی از همکارها میگفت تقصیر خانمش هم هست به خودش نمیرسه خیلی خشک و رسمیه و چاقالو شده و شوهرش حق داره ولی من اصلا این حرفها رو قبول ندارم.

جالبه خانم این اقا خیلی مهربونن و یکی از شوهر ذلیل هاست. ( قابل ذکره خود من هم از نظر اطرافیان شوهر ذلیلم- ). و طفلی کلی به شوهرش محبت داره.

تو این جور موارد نمیدونم چی بگم؟
    افكار بزرگ داشته باش اما از شادي هاي كوچك لذت ببر

میزان امتیاز
    4
    پسند شده
    108
    پسند کرده
    0

دل آرا جان، شوهر به هیچ عنوان حق نداره به زنش به هر صورتی خیانت کنه، دلیل نمیشه که هر وقت زنش، دلشو زد، هر غلطی دلش خواست بکنه؟! من قوانین رو در این مورد نمی دونم، ولی این کار اصلا پسندیده نیست
    ماریا س, روزها میگذرند و ayshe این نوشته را پسندیده.
    [HIGHLIGHT=#ffffff]خدایا لطفا به بعضی از آنهایی که ایمان آورده اند، یادآوری کن که: تو خدا هستی نه آنها !!![/HIGHLIGHT]

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    11
    پسند کرده
    0

من هم همین نظر رو دارم.
    اخه اگه یه خانم شوهرش یه اشغال عوضی هم باشه اجازه داره با یه مرد دیگه باشه؟
    نمیدونم چرا در مورد مردها این طرز فکر هست؟ و حتی خانمها هم گاهی به اقایون حق خیانت میدن.

متاسفانه قانون همش به نفع مرداست.
    saboora90 و روزها میگذرند این نوشته را پسندیده.
    افكار بزرگ داشته باش اما از شادي هاي كوچك لذت ببر

میزان امتیاز
    2
    پسند شده
    36
    پسند کرده
    28

برای این که ما خانوما به جای خودخواهی و دوست داشتن خودمون ....فداکاریم و شوهره رو بیشتر دوسش داریم و می ذاریمش اون بالا بالاها و اونم از اون بالا می بینه که : کفتر میایه...یک دانه دختر میایه ...به چه ماهیییییی...
    پرناک این نوشته را پسندیده.

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    0
    پسند کرده
    0

i
    1) چند همسری
    تعدد زوجات از اشكال مختلف چند همسری است كه در جوامع مختلف شایع بوده است. دین مبین اسلام به مرد اجازه داده است تا چهار زن اختیار نماید. این اجازه محدود به رعایت عدالت بین همسران بوده و منع مرد از اختیار بیش از یك زن در صورت بیم از عدم رعایت عدالت، ازجمله دستورات قرآن كریم است. علاوه بر كتاب، سنّت نیز بر قبح ظلم و نفی آن به طور كلی و عدم رعایت حقوق همسران به طور خاص تأكید نموده است. رسول اكرم (ص) وضعیت مردی را كه بین دو زن خود به عدالت رفتار نمی*كند و به یكی بیش از دیگری اظهار تمایل نماید، بدین صورت ترسیم می*نماید كه در روز قیامت داخل در آتش می*شود به گونه*ای كه یك طرف بدن خود را به زمین می*كشد.
    در رابطه با تعدد زوجات ذکر چند نکته به نظر می رسد:
    اسلام ضمن تشریع چند همسری (تعدد زوجات) آن را به صورت مطلق و همگانی نپذیرفت، بلکه آن را به اصول و ضوابط خاصی مقید کرد. چنان که تقریبا می توان گفت چند زنی در اسلام، نوع و الگوی خاصی است که آن را از سایر موارد مشابه جدا می کند.
    نظام چند زنی، ضمن آن که نحوه خاصی از ازدواج می باشد از اصول و قوائد ازدواج اسلامی خارج نیست بلکه تحت همان ضوابط و اصول ازدواج اسلامی و مشمول احکام آنست.
    برخلاف تصور شابع یکی از ارکان این نوع از ازدواج ، زنی است که قرار است عقد نکاح با او برقرار شود به عبارت دیگر این زن ، همانند ازدواج معمولی ، قدرت قبول و یا رد این نکاح را دارد؛ یعنی بدون اذن واجازه او چنین عقدی برقرار نمی شود.
    زن اول پیش از عقد خود می تواند شرط کند که همسرش غیر از او هیچ زن دیگری را به عقد ازدواج خود درنیاورد .
    از این رو در دین اسلام چنان نیست که هر مردی بتواند با تشخیص خود با هر زنی ازدواج کند و با دستاویز قرار دادن آیات قرآن و سنت پیامبراکرم (ص) عمل خود را موجه جلوه دهد و به این وسیله موجب ایجاد خلل و هرج و مرج خانوادگی و اجتماعی شود و این اصل اسلامی را با عملکرد خام و نارسای خود زیر سوال ببرد و کاری بکند که بهانه جویان غیرمنصف ، دلیلی برای نقد و سرکوب این حکم شرعی به دست بیاورند.
    شکی نیست که اصل مسئله «تعدد زوجات» یا چند زنی، مورد قبول شریعت اسلام است و این دین بنا به اصول و ضوابط خاص خود آن را تشریع نموده است. از این رو مانند هر حکم شریعی دیگر، برای اجرای بهتر و کارآمد نیازمند فراهم شدن زمینه های لازم است که بدون وجود آن ها اجرای آن سازنده و بجا نخواهد بود . علاوه بر این در صورتی که اجرای آن بدون در نظر گرفتن اهداف و مقاصد و شرعی موجب پدید آمدن خلل در نظام اجتماعی و ... بشود یا مضرت خاصی را به بار بیاورد ، حاکم شرع یا متولیان و کارگزاران دینی واجد شرایط می توانند از انجام و اجرای آن جلوگیری نمایند.

قسمتی از کتاب زن، دین، اخلاق از دو نظرگاه مختلف
    mahsali

میزان امتیاز
    1
    پسند شده
    5
    پسند کرده
    0

من با حرف ژينا جون موافقم . خانوماي اخلاق گرا ( كه خودمم همين طورم ) به اشتباه فكر نكنين هر چي به شوهر بيشتر سرويس بدين و بيشتر تاج سرش كنين بيشتر ثواب كردين ، زن بهتر و فهميده تري هستين و ارزشمندتر . درسته زن بايد به همسرش احترام بزاره و و و
    ولي حد داره حدش كجاست حدش اينجاست كه نبايد حس كنه يا بهش ياد بدين كه از شما مهمتره . باشه مرد خيلي محترم ، خيلي در ارامش ،خيلي خوشبخت باشه ولي شما بايد يه قدم جلوتر باشيد . نسبت به خودتون هم وظايفي دارين نه ؟
    در مورد مسئله زن دوم و خيانت اگه مرد هرزه باشه كه ديگه كاريش نميشه كرد . اگه يه مرد نرمال و معموليه ،مورد قبل عامل مهم پيشگيري كننده ست و يه درصدي هم كم نزاشتن براي مرد تا اين حد كه بدوني چه نيازهايي داره و پاسخگو باشي ( خودخواهي و مستبد بودن زن هم خوب نيست ) . يه مواقعي هم هست كه موضوع خارج از روابط زن و مرده و بستگي به شرايط داره مثلا يه خانوم ( خانوم كه چه عرض كنم .... ) مرد رو فريب ميده كه اين ممكنه پيش بياد ( ممكنه پيش بياد ديگه ) در اين صورت زن بايد با صبر بسيار و سياست شرايط رو مديريت كنه و همسر و رابطش رو نجات بده.
    اميدوارم خيانت براي هيچ زن و مردي پيش نياد

صفحه 1 از 8 1234 ... آخرینآخرین